Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Przerwa.
Z pieluszkami to jest tak ze mogą uczulać więc lepiej zapłacić więcej i kupic oryginalne.
Kasiu, nie wiem czy czytałaś ale becikowe te 500f mają zlikwidować od przyszłego roku a te 190 będzie przyznawane tylko przy pierwszej ciąż. Nie wiem co oni tam kombinują.
Ok, lece znowu na film.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
No tak wydatek niestety rozkłada się na dwóch 🙂 Ja kupiłam już sobie orginalne z Pampersa pampersy bo była promocja i za 108 sztuk dała 10 funtów czyli jakieś około 50 zł 🙂 Mamusia też mi kupuje dużo rzeczy jak to babcia prawdziwa babcia już kocha swoją wnuczusie 🙂 Mi zostały tylko higieniczne rzeczy (szampony, oliwki itp.) no i rzeczy dla siebie do szpitala. Też myślę, że kupię Nivea Baby ale wiadomo co miesiąc mama nie będzie mi robić paczek z kosmetykami dla dziecka bo będą inne wydatki niż płacenie za kuriera kupę kasy. Pewnie zrobię zapas dla takiego niemowlaka a później przejdę po 3 miesiącach na Johnsons baby. Angielki używają tylko tej marki bo tu innej nie ma i dzieci są ładne bez
wysypek i uczuleń.

Kasia, do 6 tygodnia i tak tylko woda sie myje, potem mydełko a dopiero około 3 miesiąca cos w rodzaju kosmetyków typu żele i tym podobne więc nie szalej z zapasami będziesz miała czas na zakupy. J&J potwornie uczula i raczej nie znam nikogo kto tego używa. Maksa uczula juz sama nazwa J&J mnie tak samo. U nas mleczko do skóry wrażliwej Nivea baby starcza na kilka ładnych miesięcy więc na pewno po miesiącu go nie zużyjesz 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszyscy ci co mieli niedawno niemowlaczki komplali niemowlęta w wodzie z dodatkiem oliwki i mydłem rumiankowym... bo nie uczula... i ja też tak robić będę ... chyba że coś sie zacznie dziać... ale nie widzaiałam u żadnej z koleżanek i szwagierki po takich kompielach żeby uczulały.... zresztą kochane i tak wszystko wyjdzie w praktyce... możemy sobie gdybać... a nasze poiceszki same pokażą co możemy używać a co nie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ostatnio przeczytałam, że na konferencji dermatologicznej we Frankfurcie stwierdzili, że noworodka wystarczy myć wodą co dwa, trzy dni. Chyba, że wymaga kąpieli leczniczych. Ja myślę kąpać codziennie, góra co dwa dni. I w tym artykule jest napisane, że przeprowadzono badania na niemowlętach- jedne kąpano w samej wodzie, drugie w wodzie z płynem i wyszło, że lepiej kąpać z płynem, bo dziecko ma lepiej nawilżoną skórę 🙂
Jestem cała pogryziona przez komary i ciągle się drapię 😜
To dobrze, że to docenił 🙂 Rzeczywiście to straszne mieć dzidziusia chorego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja i mój mąż ma to szczęście, że nie mam zachcianek, także nikt mi nie musi biegać po nic, ani żadnych nocnych spacerów do lodówki nie mam 😉
A jem chyba mniej niż przed ciążą... 😜
Ola, wysyłaj męża po ciasto francuskie 😁 Kobiecie w ciąży nie wolno odmawiać! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak w ogóle sobie uświadomiłam, że za niedługo wchodzimy w 3 trymestr ciąży 😁 Tylko nie wiem czy się cieszyć, czy się obawiać 😜 Dla mnie drugi trymestr mógłby trwać do końca ciąży, żebym tak się dobrze czuła 🙂 Wiem jedno - tygodnie ciąży lecą niesamowicie szybko 🙂 Mąż nie będzie widział mojego brzucha przez miesiąc, ciekawe czy zauważy różnicę 😉
Zastanawiam się nad imieniem dla mojego synka, do żadnego imienia nie czuję "tego czegoś", a jak już mi się spodoba, to mężowi się nie podoba... 😜 ahh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):

Kasia, do 6 tygodnia i tak tylko woda sie myje, potem mydełko a dopiero około 3 miesiąca cos w rodzaju kosmetyków typu żele i tym podobne więc nie szalej z zapasami będziesz miała czas na zakupy. J&J potwornie uczula i raczej nie znam nikogo kto tego używa. Maksa uczula juz sama nazwa J&J mnie tak samo. U nas mleczko do skóry wrażliwej Nivea baby starcza na kilka ładnych miesięcy więc na pewno po miesiącu go nie zużyjesz 🤪


Beata ja johnsona używałam płyn do kąpieli ułatwiający zasypianie - co prawda moja mała wcale łatwiej nie zasypiała ale bardzo ładnie pachniał i nie miała uczulenia,drugim płynem z którego też korzystałam przy niej też był johnsona taki w białej Buteleczce z dodatkiem oliwki nawilżającej ciało. Nie stety z innych kosmetyków typu kremy do pupy i ciałka tylko i wyłącznie NIVEA bo od innych zaraz wysypka.
Co do kąpania noworodka ja używałam płynów oznaczonych od pierwszych dni życia czy jakoś tak,nigdy nie kąpałam małej samą wodą,nawet w szpitalu kąpali ją w płynie dla dzieci.

aga, chemia dziecko nie jest potrzebna od pierwszych dni zycia o czym tez nie raz usłyszy Kasia od położnej. Jest bardzo zasadnicza róznica po między wodą w Pl i tutaj. woda w Polsce może wysuszać i podrażniać bo jest cholernie twarda natomiast w UK jest bardzo miekka. Twardość ogólna wody w Pl wynosi 10 -12 w UK 4 ( robie testy wody co tydzień bo tego wymaga moje hobby ) dlatego też nie ma potrzeby nawilżać dziecko po kąpieli. Na szkole rodzenia jak i po zawsze było mówione zeby "myć" dziecko tylko wacikami nasączonymi wada to wszystko. Nie zapominaj że nie u każdego dziecka kukucik odpada po tygodniu a jego moczyć nie wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
naylaaa napisał(a):
Ostatnio przeczytałam, że na konferencji dermatologicznej we Frankfurcie stwierdzili, że noworodka wystarczy myć wodą co dwa, trzy dni. Chyba, że wymaga kąpieli leczniczych. Ja myślę kąpać codziennie, góra co dwa dni. I w tym artykule jest napisane, że przeprowadzono badania na niemowlętach- jedne kąpano w samej wodzie, drugie w wodzie z płynem i wyszło, że lepiej kąpać z płynem, bo dziecko ma lepiej nawilżoną skórę 🙂
Jestem cała pogryziona przez komary i ciągle się drapię 😜
To dobrze, że to docenił 🙂 Rzeczywiście to straszne mieć dzidziusia chorego 😞

Woda, woda i jeszcze raz woda. Jak kapiesz dziecko w wodzie twardej to wiadomo ze skóra będzie wyschnięta jak w miękkiej nie ma potrzeby jej nawilżać. Poza tym każde pachnidło zawiera spirytus a to szkodzi juz chyba jeszcze bardziej niż nawet najtwardsza woda. Kolejna rzecz, mama bez wprawy chcę kąpac dziecko w oliwce ?! Powodzenia ! W samej wodzie moze się wyślizgnąć a co dopiero z oliwką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂 Ja niestety nie spałam do 4 rano 🙃 Nie mogłam usnąć a poza tym porobiłam sobie listy co muszę jeszcze kupić, za czym się rozejrzeć w Polsce jak polecę ( porównać ceny ), zrobiłam listę co wziąć do szpitala dla siebie i Alusi i jeszcze kilka rzeczy 🙂 Lubię mieć wszystko napisane bo ostatnio jestem tak zakręcona, że jeszcze trochę i głowę gdzieś zgubię 😜 Dzisiaj znów mam gości a mój mąż w pracy niestety 🤨 U mnie piękna pogoda słoneczko i ciepło ale chyba pójdę się jeszcze położyć bo niedomagam po całej nieprzespanej nocy 🙃 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oki 😉 A Beatka znalazłam strony na których w UK można kupić wszystkie kosmetyki Nivea Baby ale ceny są kosmiczne !!!!!!!!!!!! Zaraz dam Ci linka :
http://www.m-shop.eu/
http://www.miasto.co.uk/detail.php?id=4954 tutaj trzeba zadzwonić
https://www.twojekosmetyki.co.uk/catalog/index.php?manufacturers_id=17&sort=1a&page=1&osCsid=223b1db0bfb279cce05b15f5cd56794b
Niestety są drogie ale jeśli ktoś nie ma możliwości, żeby ktoś z Polski podesłał to lepiej takie ceny niż używać J&J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny: I znow mialam do nadrobieni a pare ladnych stron heh 🙂
Rzeczywiscie niedlugo wejdziemy w tzreci trymestr, a jeszcze tak niedawno zobaczylam dwie kreseczki na tescie ciazowym 😁 Czas leci choc z drugiej strony mamy jeszcze ponad 3 miesiace oczekiwania... i duzo i malo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Oki 😉 A Beatka znalazłam strony na których w UK można kupić wszystkie kosmetyki Nivea Baby ale ceny są kosmiczne !!!!!!!!!!!! Zaraz dam Ci linka :
http://www.m-shop.eu/
http://www.miasto.co.uk/detail.php?id=4954 tutaj trzeba zadzwonić
https://www.twojekosmetyki.co.uk/catalog/index.php?manufacturers_id=17&sort=1a&page=1&osCsid=223b1db0bfb279cce05b15f5cd56794b
Niestety są drogie ale jeśli ktoś nie ma możliwości, żeby ktoś z Polski podesłał to lepiej takie ceny niż używać J&J.

Dzięki Kasiu ! Faktycznie ceny nieco zawyżone ale jak potrzebujesz na wczoraj to juz lepiej zapłacić nieco więcej a mieć szybciej. Zastanawiam mnie, dlaczego Nivea baby do opalania sa a do kąpieli i pielęgnacji już nie 🤔 To są świetne kosmetyki i żałuje ze nie idzie ich dostać. Musze kupić małemu chusteczki ciekawe jak zareaguje skóra bo nie możemy nic prócz pampers z rumiankiem używać, po każdych innych go uczula a mi się tak podoba jak dzidziuś ładnie pachnie 😉 O! i koniecznie muszę mu kupić Elmex dla dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dzisiaj po tej nieprzespanej nocy jestem nie do życia 🥴 Ja pewnie zakupię w Polsce i mama mi paczką wyśle z pościelą te kosmetyki ale gdy który się skończy to też będę zamawiać z tych stron. Poza tym niby drogo ale znów na dziecko nie zużyje się szamponu pół litra w tydzień czy dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Najpierw się przywitam a potem nadrobię jakoś te 55 stron... 🤪
Weekend to ...KOSZMAR 🤢
W piątek musiałam małego zaszczepić,no i po szczepieniu,jak nigdy,dostał gorączki,w nocy 38,6,siedziałam do 3,potem spałam tylko 2 godziny 😞
w sobotę od rana po przeciwgorączkowych miał 37,1-37,8 😞 a o 11 mieliśmy jechać,Andrzej zadzwonił do tego naszego znajomego profesora pediatrii i odradził tak daleki wyjazd 😞
No więc siedzieliśmy sami,mały maruda,płaczliwy,tylko na rękach,byłam jedynie 2 x po 45 minut na spacerze.
Wieczorem miał jeszcze 37,5 i po przeciwgorączkowym spadła i już się w nocy nie pojawiła na szczęście.
Ale za to nie wiem co mu było,czy tesnota czy coś go bolało...budził się co godzinę i tylko na rękach jak go tuliłąm to zasypiał,o 3 to zaczął tak płakać,ze aż miał odruchy wymiotne i tak chyba z 5 minut,ale się strachu najadłam 😞
Znowu spałam może z 2 godziny 😞
Od rana padam poprostu,mąz miał wrócić o 19 ale wrócił o 14 🙂,ale się stęskniłam 😁
Dzisiaj mały już dobrze,troszke maruda,ja za to ledwo na oczy patrzę,wczoraj leciała mi krew z nosa i w ogóle mi słabo 😞
z remontu oczywiście nici 😞,ale we wrześniu jak mały pójdzie do żłobka to będzie robić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...