Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kropeczek napisał(a):
O fajnie że Beatka znalazła czas i posiedziała z nami 😉
No i o mnie zapomniała 😠 że też jestem Agnieszka...
Witamy nową grudnióweczkę 🙂
Ja poprzestawiałam troszkę mebli w pokoju. W poniedziałek zajmę się szafą muszę ciuchy posortować, poukładać i zrobić miejsce dla Aduli 🙂
A teraz zmykam dopóki mąż na mnie czeka 😉 dobranoc brzuchatki 🙂

Agus Kochana ja o Tobie , w zyciu !!! Tylko chodziło mi o zbieg okoliczności bo tez koleżanka Agnieszka i tez córeczka Maja, Ty kochana masz Garbyśke i Ewunie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mój pierwszy poród wspominam bardzo źle mimo tego że rodziłam małego 3,5 godz to było ciężko.Rodziłam go leżąc na boku w strasznych bólach tzw brzusznych położne pytały czy chce znieczulenie ale chciałam być twarda bo tyle nasłuchałam się o tych znieczuleniach że powiedziałam sobie że nie! będe twarda i nie wezmę i bardzo tego szybko żałowałam więc przy tym porodzie to ja już nie odmówie niczego co przyniesie mi ulgę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ze swojej strony mogę powiedzieć ze nie polecam morfiny bo bardzo źle wplywa na dziecko. Po mimo tego że dostałam ją o 8 rano a urodziłam o 15.30 to dziecko przez 3 dni nie jadło i tylko spało co o mały włos nie skończyło się tragicznie. Mi gaz spokojnie wystarcza a tez nie miałam łatwego porodu jak sie niedawno okazało był bardzo ryzykowny dla mojego życia 🤪 Oby tym razem było lepiej chociaż mam dobre wspomnienia. A wyprawkę już masz ? Pewnie tylko ja na razie jestem daleko w lesie :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam nadzieje że te nasze drugie porody będziemy mogły zaliczyć do SZYBKICH i bezproblemowych 🙂a wyprawkę to już mam tak się złożyło że w rodzinie rodzą się same dziewczynki i tak oto mam trzy worki ciuszków 🙂ale muszę się przyznać że i tak kupuję bo nie mogę się powstrzymać od kupowania maleńkich ubranek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nowa Agnieszko 😁 Wiesz my tu mamy małe oceanarium także nie zdziw się jak Cię laski jakoś nazwą hihi 🙂 Ja jestem Delfin ale jest też Foka, Orka ale ja na nie mówię Glonojady hahahaha 😁 Mamy tutaj takie swoje tabelki to bardzo chętnie Cie jutro do nich dopiszę 😁 Beatko babeczka pisała, że jest wszystko to co kupiła w tym zestawie także mam nadzieje, że ta część też będzie 🙂 Pisała tylko, że coś jest trochę odbarwione od sterylizacji ale to najmniejszy problem chociaż świadczy to o tym, że babeczka czysta jest i dbała o laktator 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do znieczuleń to zgadzam się Beatka na szkole rodzenia babeczka tłumaczyła, że jak dostała dimorfine to jej synek urodził się siny bo nie chciało mu się oddychać po tym znieczuleniu i był przez 3 dni baaaardzo spokojny ciągle spał a po trzech dniach mu przeszło i jakby miał ADHD hahaha 🙂 Gaz chwaliła chociaż powiedziała, że na nią akurat włpywał bardziej nie znieczuleniowo tylko pozwalał się jej skupiać na oddechu a nie bólu. Co do epiduralu to nie powinien on wydłużać porodu jeśli coś to najwyżej o 30 minut. Kobiety mówią, że ich poród trwał dłużej ale to tylko dlatego, że do momentu podania tego znieczulenia mogły być aktywne a po nim raczej karzą leżeć a wstać tylko można na siusiu także po prostu czas przy ciągłym leżeniu poprzedzonym aktywnym porodem się dłuży 😁 Tak mówiła położna z 22-letnim doświadczenie bo ja osobiście się nie za bardzo znam na tym to moje pierwsze dziecko. Ale jeśli coś to ja się zdecyduję oczywiście na gaz i na epidural ale na pewno nie na dimorfinę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaz sam w sobie nie znieczula tylko właśnie pomaga w oddychaniu, mi pomagał ale wiem ze na niektóre kobiety działa źle typu wymioty i zawroty głowy. Co do epi to odradzam, znam sporo kobiet co go miało i nie ma ani jednej która by sie nie skarżyła na bóle pleców. To jest bardzo ryzykowny zabieg nie bez powodu podpisujesz odpowiednie papiery przed podaniem. Jak by nie patrzeć nie da się zapanować nad odruchami jak ci wbijają igłe w plecy i to jest właśnie bardzo ryzykowne. Ja go biorę pod uwage tylko na wypadek cc w żadnym innym. Zobaczę , może jednak tym razem dojdę do tej wanny a jak nie to znowu poród aktywny 🙂 Byleby nie trwał znowu 12 godzin podzielony 6 na 6 bo nie wiem czy dam rade tym razem.
Nic, co ma byc to będzie.
Tym czasem mówię dobranoc i idę na zasłużony odpoczynek 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamuśki grubaski 😁
Ja już na posterunku...ładowarka o dziwo działa na razie,no ale jakbym się nie odzywała długo to znaczy,że przestała 😞
Mały ogląda bajki,mąż śpi(miał ciężką noc,bo mały się budził,więc pozwolę mu pospać 😉)

Witam nową koleżanke Agnieszkę i od razu składam jak najlepsze życzenia urodzinowe,bo widziałam,ze dzisiaj masz 😁,wszystkiego dobrego,zdrowia,szczęścia,kochanych dzieciątek 😁

Beatka super,ze zajrzałaś do nas,kurcze też masz przeboje z tym swoim mężem 😞,weź go pogoń trochę,no do cholery nie jesteś robocopem 🤪 😞

A Ty Aguś zerwij kontakty z takimi ludźmi,to nie jest rodzina to są potwory!!!!! 😠,Mąż powinien ich ustawić,bo jak można 😞
Masz dobry pomysł,zgłoś to i koniec,wiadomo,ze szkoda dzieci ale nie mogą krzywdzić Twoich!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ciężarówki 🙂 ja własnie wstałam mam już meble pierwszy dzien na nowym łóżku 🙂 jakie ono wielkie jaaa mężas zukałm w nocy ręką po omacku hahaha...:P a mnie czeka dzień przenoszenia cuchów i sprzatania w 2 pokojach moich w końcu się doczekałam matko 🙂 jak się cieszę 🙂 w przyszłym tyg jade po łóżeczko dla małej i wózek i reszte szpargałów 🙂 AGUSIU JAK JUZ CI PISAŁAM W ESKACH NIE DAJ SIĘ ODSEPARUJ DZIECI OD NICH A MĄŻ MUSI ZAŁATWIC TO BEZAPELACYJNIE I raz na zawsze i KONIEC 🙂 a ty sie nie denerwuj chociaż wiem że łatwo mówić;/ ale bedzie okej 🙂 Ada ładniutki ten kolorek na włosach zajebioza... WITAM NOWĄ KOLEŻANKĘ AGNIESZKĘ MAM NADZIEJĘ ZE SZYBKO WPADNIESZ W NASZ SZALONY RYTM FORUMOWISKA 🙂
Nina pewnie męża na krok nie opuszcza dlatego nie zagląda hahahaha 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola jak fajnie,ze mas już meble,wreszcie,teraz uporządkujesz do końca i potem juz tylko oczekiwanie na maluszka 😁
Aga nie przejmuj się idiotami a dzieci niech nie maja kontaktu...szkoda gadać,jak ja nienawidzę takich ludzi 😞 😠

zaraz Wam dam fotke jak wyglądam po hennie...ale mnie sie nie podoba,wyglądam za blado,za ciemny ten kolor 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje jak patrzę w lustro,ze wyglądam tak sztucznie 😞,całe życie byłam jasną blondynką a teraz taka zmiana,maż mówi,ze ładnie,siora,ze lepiej w blondzie,bo jej się tak najbardziej podobam.Zobaczymy co kumpela powie,bo wpada na obiad o 13 🙂
Czuję się głupio,jakbym kredką te brwi pomalowała 😞 i moze na tym zdjęciu w świetle lampy nie widać ale jestem blada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Lachociągi !! 😁 Ja tylko na moment i już sobie idę spowrotem do ciepłego łóżka do męża 😁 Nerka boli cały czas z malutkimi przerwami czyli to będzie już drugi dzień katuszy i cierpienia 🤨 🙃 Ada jak dla mnie bomba !! Musisz się po prostu przyzwyczaić bo sama pisałaś, że nigdy nie miałaś takiego ciemnego koloru na włoskach. Ola super, że masz już meble ja też mam wieeeeeeelkie łóżko szerokie na 180cm i długie na 250 cm 🤪 Ale jakie wygodne 😁 😁 Ja we wtorek będę mieć swoje mebelki i też będę już wszystko układać i szykować dla Alusi bo to będą tak na prawdę jej mebelki 😁 Aga oj biedna Ty już pisałam Ci, że wiem co to znaczy mieć taką rodzinę męża i to właśnie on musi załatwić sprawę raz a dobrze !!! A jak nie pomoże to bombę podłóż pod dom i wysadź ich w kosmos !!! 😉 Oki ja lecę spowrotem jeszcze trochę poleżeć bo mąż dzisiaj na noc do pracy a więc ja też mam noc z głowy bo nigdy nie mogę spać jak go nie ma w domku 😮 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Aduś napisał(a):
Mały słodziak 😁


no a wczoraj po tym telefonie mi wycierałą łzy i pytała "mama płacieś" zawsze staram sie nie okazywać przy nich tych smutnych emocji by jej nie zasmucać ale wczoraj nie dałam rady ☺️


Aga dzieci i tak wyczuwają i nic przed nimi nie ukryjesz 😞
Nie odbieraj telefonów i zapomnij o ich istnieniu bo nie warto się denerwować 😞
Miej ich w dupie!!!!!

Wiesz ja miałam taką sytuację,ze na roczek zaprosiłam ojca ale bez tej jego baby(bo nas olała i na chrzest nie przyszła,nawet nie przeprosiła),ojciec powiedział,ze bez niej nie przyjdzie...no to ich nie było 😠,ja mam w dupie,bo to jest święto dziecka i na chrzest Alanka tez ona ma zakaz wstępu 😠,a ojciec jak znowu to samo zrobi to się nie przejmę..i tak do wnuka przyjeżdza raz na pół roku 😠 na 20 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini23 napisał(a):
Aduś napisał(a):
Mi sie wydaje jak patrzę w lustro,ze wyglądam tak sztucznie 😞,całe życie byłam jasną blondynką a teraz taka zmiana,maż mówi,ze ładnie,siora,ze lepiej w blondzie,bo jej się tak najbardziej podobam.Zobaczymy co kumpela powie,bo wpada na obiad o 13 🙂
Czuję się głupio,jakbym kredką te brwi pomalowała 😞 i moze na tym zdjęciu w świetle lampy nie widać ale jestem blada 😞


Ada jak mężowi się podoba nawet to musi być dobrze 🙂 ja też się tyle razy farbowałąm że nie raz jak spojrzałam na kolor to szok ale później idzie się przyzwyczaić 🙂 później po urodzeniu Alanka i tak pewnie zmienisz kolor gdy nadejdzie czas że poczujesz się zaniedbaną mamusią a taki okres się napewno pojawia 🤪


No mąz to chyba tak mówi,zeby mnie nie dolinować 😞
Nie wiem zobaczymy czy przywyknę 😞
Po porodzie dam sobie pewnie spokój,bo włosy bardzo wypadają 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia weż sobie termofor i przyłóż,no i poleż bie,na pewno przestanie.
A Ty Aga nie denerwuj się bo nie możesz!!!!

Mnie od rana podbrzusze boli,ale tak jak od zapalenia pęcherza,więc pewnie jeszcze nie wyleczone 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Witam nowa Agnieszko 😁 Wiesz my tu mamy małe oceanarium także nie zdziw się jak Cię laski jakoś nazwą hihi 🙂 Ja jestem Delfin ale jest też Foka, Orka ale ja na nie mówię Glonojady hahahaha 😁 Mamy tutaj takie swoje tabelki to bardzo chętnie Cie jutro do nich dopiszę 😁 Beatko babeczka pisała, że jest wszystko to co kupiła w tym zestawie także mam nadzieje, że ta część też będzie 🙂 Pisała tylko, że coś jest trochę odbarwione od sterylizacji ale to najmniejszy problem chociaż świadczy to o tym, że babeczka czysta jest i dbała o laktator 😁


Chętnie się dołącze do oceanarium 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...