Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

na troche pomoże ale przy małym to niemożliwe 🤪...dopiero wieczorem,kurcze niestety nic mi nie pomoże,mogę jedynie ponarzekać 😞
jak brałam silne leki to i tak troche bolało 😞,a od kilku miesięcy mam odstawione 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja jutro mam wizyte u lekarza i znowu moje maleństwo zobacze 🤪 mam na 15 wiec jutro to ja tu pewnie dopiero wieczorem zajrze bo jeszcze do moich rodzicow pojedziemy i zakupy musze zrobic. Kurcze tez musz sie zorientowac jak to drugie becikowe załatwić tzn jakie są zasady przyznawania i czy juz musze sie za to zabrac bo mysle ze sie zalapiemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Ja wczoraj wieczorem dziwnie się czułam ciężko mi się oddychało taki dziwny ból miałam w dole brzucha i do tego się zrobił twardy wystraszyłam się nie na żarty powiedziałam mojemu ze jak nie przejdzie do jadę do szpitala wzięłam kąpiel i trochę przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 No Sylwia , ja też muszę się dowiedzieć co z tym drugim becikowym bo by się przydało... : Ja mam pracę do dnia porodu bo byłam na zastępstwo więc jak zaszłam w ciążę to umowa została przedłużona do dnia porodu i później należy mi się macierzyński, ale nie wiem co z wychowawczym bo nie wiem jakie są zasady jego przyznawania 🤔 No i jestem ogólnie bez pracy także niekolorowo. Jak nic nie znajdę to chciałabym na ten wychowawczy iść żeby być z dzieckiem cały czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta to masz podobną sytuację do mnie tylko ja pracowałam na czas określony i mam umowe przedłużoną do dnia porodu, później macierzyński się należy ale z tego co się dowiedziałam to wychowawczy juz nie, tylko ja jestem w troche lepszej sytuacji bo szef chce mi dać jednak umowe tak żeby mi sie ten wychowawczy należał tylko on to wszystko na ostatnia chwile zalatwia musze jechac z nim porozmawiac w czwartek jak bede zwolnienie zawoziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hmm no to jestem w czarnej dupie jeśli pracy nie znajdę po macierzyńskim haha 😜 Może znajdzie się dla mnie jakiś etat w tej firmie co pracowałam ale na tą chwilę nic nie jest pewne. Wolałabym jednak na pół etatu niż na cały bo praca z klientem w Call Center to jest tragedia! 😁 Poza tym częściej bym się małą opiekowała 🙂 Zobaczymy- muszę zapytać szwagra bo jest zastępcą kierownika właśnie w MMP żeby się zapytał kadrowej jako to w końcu jest z tym macierzyńskim itd bo wcześniej mi coś nagadywał, że wychowawczy też powinnam mieć jeśli nie będzie dla mnie wolnego miejsca w firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola88 napisał(a):
http://moda.allegro.pl/obuwie24-eskimosy-emu-muklu-nowosc-39-i1272696747.html co myslicie o nich??


Buty super i wyglądają na wygodne co będzie w naszym wypadku bardzo korzystne 😁 Ja zamierzam kupić też płaskie ale z wysokim stanem powyżej kolana trochę i w CC albo Deichmannie- czekam do wypłaty 😉 Sylwia- ja też mam i to dwie pary na szpilkach ale bym się chyba w nich pozabijała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ten drugi tysiąc po urodzeniu dziecka się dostaje jeśli ma sie przyznany zasiłek rodzinny,czyli te 68 zł,jeśli nie macie do tego prawa to nie dostaniecie,wtedy tylko becikowe 😞
Wiem,bo teraz włąsnie to załatwiam,żeby dostać rodzinne to dochód na 1 osobe w rodzinie nie może przekroczyc 504 zł,a biora zarobki za poprzedni rok,czyli teraz musicie mieć zaświadczenie o wysokości uzyskanych dochodów z urzędu skarbowego za rok 2009.Jeśli któraś straciła w tym roku pracę to ma zarobki za zeszły rok jako utracone i ponoc nie biorą ich pod uwagę...dlatego ja się staram.
Ja z Oskarem miałam mecierzyński a potem do pracy a teraz akurat u mnie w pracy był od końca lutego przestój i nie zatrudniali,mimo,ze parcuję tam 4 lata to mam umowy na czas określony,bo to umowy przez agencję pracy tymczasowej i onie wtedy nie muszą przedłużać umowy do dnia porodu,z Oskarem mi sie udało i mi przedłużyli a teraz nie...dlatego nie mam teraz nic siana i nie należy mi sie macierzyński 😞
A szkoda,bo to 100%...z Oskarem przez ciążę i macierzyński dostawałam 1700-2300(w zależności ile było dni do przepracowania) na rękę...czyli widac różnicę jak teraz nie mam nic 🤪
jak maluch skończy ok.4 miesiące to wracam znowu do tej firmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Muszę się dowiedzieć wszystkiego w takim układzie...Zobaczymy jak będzie 🙂 Dobrze, że ubezpieczona jestem i męża ubezpieczam to oprócz becikowego dodatkowe 3000 zł będzie więc starczy na jakiś czas. Ja teraz Aduś dostaję więcej niż jak pracowałam więc bycie na L4 bardziej mi się opłaca 🙂 Czyli według Ciebie mogę składać wniosek o zasiłek czy nie??? Bezrobotna będę od dnia porodu...bo macierzyński chyba ZUS płaci?? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi płaci L4 zakład pracy bo jest więcej niż 20 pracowników firmy, jeśli mniej niż 20 to ZUS- a macierzyński to już chyba ZUS tylko- wszystko takie pokręcone 😜 Moja kuzynka miała wypłacane L4 z ZUS-u i też miała problemy z wypłacaniem jej kasy- dzwoniła i interweniowała co miesiąc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...