Skocz do zawartości

mleko modyfikowane | Forum dla mam


anulab84

Rekomendowane odpowiedzi

Sama musisz dopasowac mleko modyfikowane. Mój mały był szczesliwy jak zjadał Nan, ale chcialam zmienic bo nie chcialam mu dawac bezglutenowego i dałam mu Hipp. Wtedy dostał kolki. Szybko kupilismy Bebiko. I tak zostało. Kazdy dzidzius jest inny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bardzo lubiła nan active. Po wysypce przeszlismy na Bebilon Pepti. Dostała biegunke od tegp mleka i teraz jestesmy na Nutramigenie(paskudne!!!) z zageszczaczem Nutriton. Ale juz sie przyzwyczaila 🙂 Kazde dziecko jest inne wiec sama musisz dopasowac m,leczko do potrzeb dzieciaka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NaN jest slodziutkie jesli chodzi o smak...

ja osobiscie daje malej obecnie bebiko..na poczatku jak byla malutka, to mi dwa razy zwymiotowala po tym...ale to pewie ze wzgledu na zbyt szybkie picie..odczekalam 2 tygodie i znow sprobowalam i juz jest dobrze...

Dokladnie, mleko trzeba dopasowac do maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie karmiace butla 🙂
My w szpitalu dokarmialismy BEBILONem HA, potem byl moj pokarm i wielkie ulewanie, potem ENFAMIL AR - bylo super do momentu pojawianie sie wysypki, potem BEBILON PEPTI i wysypki cd.,teraz NUTRAMIGEN [smrod okropny] plus nutriton. Osobiscie nie moze sie doczekac rozszerzenia diety bo zal mi synka ze musi pic to dziadostwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja podaję Bebilon pepti ponieważ mały ma skazę i jestem zadowolona, tyle że ostatnio skaza zaczęła zanikać i nasz pediatra kazał nam mieszać bebilon pepti razem z nan. Jestem zadowolona bo chyba już mu całkowicie skaza przeszła gdyż nawet po dużej mieszance (raz zaryzykowałam dać tylko NAN ) mały nie miał wogóle krostek
A zaletą Bebilon pepti jest to że jest na receptę w związku z czym jest o połowę tańsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulab84 czy polecam... polecam raczej takie jakie zaleci pediatra Twojego dziecka. 😉

A sama daję na razie Bebilon Pepti 1. Mój mały borykał się ze skazą białkową, nie wyglądało to najlepiej... silne biegunki, straszna wysypka, kolki. 😞 Lekarz mówiła, że nie wiadomo czy na samo sztuczne nie trzeba będzie przejść...ale po tym mleczku mu się uspokoiło. 🙂 Jadł więc i cyca i to z butelki.No i pomalutku przechodzimy teraz tylko na sztuczne mleczko...
Choć nie powiem, wiele osób narzeka, że dzieci tym Bebilonie dość często ulewają - i u nas też to jest zmorą... Z tym, ze ile winne jest w tym mleko a ruchliwość mojego dziecka to do końca nie wiem. 😉 A i inna sprawa - mimo tych częstych ulewań z przybieraniem na wadze nie mamy problemów.

agniesia6891 napisał(a):
A zaletą Bebilon pepti jest to że jest na receptę w związku z czym jest o połowę tańsze 😉

Nom, obecne na recepte jakieś 11 zł za puszkę. 😜

kasia1986 napisał(a):
fredeczkaa napisał(a):
a my najpierw karmilysmy cycuszkiem, poznmiej nan po ktorym byly zaparcia i teraz karmimy bebiko i jest OK 🙂


to widzę że nie tylko u mojego synka po NAN były zaparcia.. no ale ono jest z żelazem, więc być może to to tak zatwardza 🤢


Bardzo możliwe, w końcu niestety taki jest minus żelaza. 🤨

Maryjane , jak pisałam wcześniej u mnie było to związane z silnymi objawami alergii u dziecka. Mogło się skończyć na samym sztucznym, ale na szczęście bez problemu karmiłam i tak i tak. 🙂 Ale tak szczerze - jakąś wielką fanką karmienia piersią też nigdy nie zostałam. Osobiście nie sprawiało mi to tej opiewanej wszędzie przyjemności. Choć nie powiem - poświęciłam się te kila miesięcy dla swego dziecka - mówię poświęciłam, bo musiałam w związku z tą skazą przejść na bardzo restrykcyjną dietę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja córcia od pierwszych dni życia karmiona była mlekiem modyfikowanym,ponieważ nie mogłam karmić piersią z powodu stanu zapalnego (brałam silne leki).Przez pierwsze cztery miesiące karmiona była BEBILONEM a potem BEBIKO.Amelka ma już rok i jestem zadowolona z tego mleka.Nie mieliśmy zadnych problemów powiazanych z mleczkiem typu bole brzuszka itd...Co najwazniejsze rozwija sie prawidlowo jak po mleczku naturalnym i nie choruje.Szczerze polecam BEBIKO jest dobre dla maluszków i nie drogie. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maryjane napisał(a):
Może pytanie trochę odbiega od tematu ale napiszcie dlaczego zaczęłyście karmić swoje skarby mlekiem modyfikowanym ?


Ja w 2 tygodniu miałam ostre zapalenie piersi i miałam bardzo silne leki z w związku z czym około tygodnia go nie karmiłam piersią. A później... no cóż w 6 tygodniu pokarm mi po prostu zanikł 😞 😞 😞 Zaczęłam podawać mu nan,potem bebiko ale z każdym dniem miał coraz więcej krostek na buzi.Okazało się że dostał od sztucznego mleka skazę i tak zostałyśmy na bebilon pepti a teraz z mieszanką nana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mamusia
ja od 2 tygodnia daje i butle i cyca. Prawie zanikl mi pokarm a maly juz sie nastawil na butle wiec problemu nie mam ale mimo to w nocy na pierwsza pobudke daje cyca a jak nie doje to jeszcze butle. Od poczatku daje BEBILON z IMMUNOFORTIS 1 i bardzo ladnie przybiera na wadze, smakuje mu, ale troche po nim ulewa, bardzo dobrze sie przyjmuje i synek nie ma zaparc, ani wysypek. Co prawda jest drogie i starcza nam na tydzien ale juz sie przyzwyczail i nie chce mu zmieniac. Moze jak sie finanse zmienia to przejdziemy na bebiko bo jest tansze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...