Skocz do zawartości

Swędząca skóra nie do wytrzymania! | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam mamuśki! 🙂 od kilku dni tak mnie swędzi skóra na brzuchu, że normalnie nie mogę wytrzymać!najgorzej jest w okolicach pępka!!zadrapać się idzie!! smaruje 3 razy dziennie oliwką i nic mi nie pomaga! 🤨 byłam u gina i przepisał mi hydrokortyzon 1% -czy używała któraś z Was tej maści? zrobiłam też badania Bilirubine, Alat, Aspat więc to nie choloasteza, dziewczyny pomóżcie 🤪 jak sobie "ulżyć"? 🤢 Pozdrawiam Serdecznie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam problemu z brzuchem natomiast zawsze miałam problemy ze swędzącymi nogami a ostatnio z dłońmi- prawdopodobnie było to od jakiegoś detergentu. Dostałam lek Cortopin własnie z 1% hydrokortyzonem w składzie- ulżyło natychmiast i przeszło 🙂
Jezusicku- widze że ominęło mnie to swędzenie brzucha- u mnie swędzi tylko troszkę od tych pasów wszywanych w ciążowe spodnie. Trzymaj się i może spróbuj tłustych maści/kremów bez recepty w aptece (np. Cutibaza)- ale spytaj czy jest dobry dla ciężarnych albo specjalnych kremów z lipidami...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzior napisał:
Witam mamuśki! 🙂 od kilku dni tak mnie swędzi skóra na brzuchu, że normalnie nie mogę wytrzymać!najgorzej jest w okolicach pępka!!zadrapać się idzie!! smaruje 3 razy dziennie oliwką i nic mi nie pomaga! 🤨 byłam u gina i przepisał mi hydrokortyzon 1% -czy używała któraś z Was tej maści? zrobiłam też badania Bilirubine, Alat, Aspat więc to nie choloasteza, dziewczyny pomóżcie 🤪 jak sobie "ulżyć"? 🤢 Pozdrawiam Serdecznie 😘


Mam ten sam problem. W moim przypadku swedza tez potwornie cale piersi i sutki. Mowili mi smaruj, smaruj, ale fakt to prawie nic nie pomaga. Najgorzej jest wieczorami i w nocy. mi ginekolog tez zapisala jakis krem,ale na razie stwierdzial ze sprobuje wytrzymac bez kremu.Najgorzej zaczac sie drapac...
to chyba po prsotu rozciaganie sie skory i trzeba przetrzymac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od tygodnia myślałam że się zadrapię na brzuchu!!! Aż mi jakieś krosteczki powychodziły. Od kilku miesięcy smarowałam się kremem na rozstępy, ale właśnie tydzień temu jak zaczęły wychodzić na brzuchu to masakra. Myślałam że to może cholestaza, zrobiłam badania, ale wszystko ok. Zadzwoniłam do mojej gin. i mi powiedziała, ze tym smarowaniem mogłam jeszcze bardziej skórę podrażniać, bo krem wchłaniał się w świeże rozstępy. Kazała wypić wapno. Dzisiaj popołudniu wypiłam jedno i już poczułam poprawę !!! Na wieczór wypiję kolejne i jutro też. Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ata38 napisał:
Podczas pierwszej ciąży miałam coś takiego pod koniec ciąży i pojawiły mi się okropne rozstępy, ale wtedy troche się drapałam. 😞 Moja wina...

Nie drapcie, może delikatny peeling Wam pomoże 🙂
Pozdrawiam


Oj nie wiedziałam , ze jak swedzi brzuch to moga wyjsc rozstepy... juz brzuszka nie ruszam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No więc dziewczyny, poszłam do dermatologa z tym swędzeniem i okazuje sie że mam dermatoze ciązową. Mam przepisany krem Advantan. Dermatoza ustępuje ponoć po urodzeniu dziecka, albo po okresie karmienia. W takim przypadku podobno lepiej nie karmić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
fredeczkaa napisał:
mnie strasznie swedza nogi 😜 i wtedy drapie. Mam nadzieje ze minie z czasem.


mnie tez swedza nogi, albo dlonie, brzuch tylko troszeczke, mysle ze u mnie narazie w 7 tyg nie ma co sie rozchodzic, czytalam tez o cholestazie, ale chyba nie ma co sie wkrecac, wizyte mam za tydzien jesli sie nasili powiem o tym lekarzowi, moze zleci badania,a moze poprostu jestem na cos uczulona, ale z zaciekawieniem czytalam watek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
moze uwierzycie (bo znacie dobrze ten sposob 🙂 ) a moze i nie bo nie slyszeliscie wczesniej tak jak ja
mi pomogla kapiel z krochmalem ! 🙂
nie chcialam najpierw sie skusic, ale gdy nie spalam 4 noce a pan dermatolog mi nie pomogl nie mialam wyjscia
podobno tak sie kapie tez male dzieci, bede juz wiedziala, bo nie slyszalam wczesniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...