Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

hej
ja wlasciwie niedawno wstalam, po weekendzie u rodziców cukier mi troche skoczyl 🙂 ale jak tu odmówic takich dobroci...
pranko juz wstawilam, teraz musze pozmywac i pieczarki ugotowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

To, że 1 ciąże zniosłyście super to nie znaczy, że teraz będzie tak samo, ja tam każdemu życzę jak najlepiej, ale każda ciąża jest inna, więc módlmy się, żeby nic nie bolało i nie było stanów zapalnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kosmetyki tylko z nivea. Na poczatek tylko mydełko do mycia ciała i włosów , oliwka ewentualnie puder do pupki, nic mi więcej nie trzeba, i w razie odparzenia to Linomag.

Ja mam już raczej wszystko, ale nie stresuje sie tak z tą wyprawka jak przy pierwszym dziecku, w razie czego jak coś potrzeba to sie przecież dokupi jak maluch już bedzie, bez przesady, sklepy są otwarte codziennie hehehe:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 😘
Ja wczoraj miałam małe przypomnienie u kumpelki co ma 6 mies. syneczka. Ależ fajniusie są te maluszki 🙂 A moja Natala jaka opiekunka. Ślicznie się z nim bawiła, zabawiała, podawała buteleczkę z piciem, smoczek. Chyba będę miała w niej fajną pomoc 🙂 Takie to była wzruszające. Potem wieczorem w domu wszystko opowiedziała swojej Majeczce do brzucha 🙂


Co do wyprawki to nam został jeszcze wózek, materac do łóżeczka, kosmetyki, ręczniczek z kapturkiem. Dziś męzuś kupiuje fotelik do samochodu. No i dla siebie do szpitala nie mam jeszcze nic 🤪 Wczoraj przejrzałam ciuchy i tyle już ich nakupiłam, że postawiłam sobie znak STOP 🙃 I tak na długo nie starczą i zaraz nowe/większe trzeba będzie kupować


Mnie dziś coś pobolwe krocze. Chodzić nie mogę. Wczoraj troszę potrzymałam małego koleżanki (prawie 10 kg) i znów mi brzuch stwardniał na wieczór 😞


nusia27 napisał(a):
W piatek bylam w szkole rodzenia i tam zachecali nas by masowac brzuszek 🙂 od razu mi sie przypomnialo jak ktoras z was dostala opieprz ze lapki preczod brzuszka 🙂
Położne w szpitalu gdzie byłam w poradnie cukrzycowej wypatrz,ą nawet delikatne muśnięcie 😜 Unikać dotykania -tak usłyszałam! Nie umiem się jednak dostosować do zakazu 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie chyba niczym. Wiele czytałam, że nie ma konieczności -no chyba, że dziecko ma bardzo suchą skórę. A nawet jeśli to chyba daruję sobie oliwkę i jakiś balsam czy melczko kupię. Nie zdecydowałam jeszcze co i jakiej firmy

Dziewczyny wczoraj usłyszałam od tej znajomej, że teraz nie kapią dzieci w szpitalu (jak rodziłam Natalę to codziennie przychodziła położna i kąpała -w sali był aneks z takim miescem do kąpnia noworodków) kąpała po kolei wszystkie dzieciaczki. Teraz ponoć tego nie ma. Tylko chustkami się dziecko przeciera. A może tylko w tym szpitalu co rodziła moja koleżank. Wiecie coś o tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tym kapaniem to czytalam, zeby nie kapac od razu po porodzie, bo dziecko jest pokryte sluzem (czy czyms tam) i ma sie go jak najwiecej wchlonac bo tam sa jakies dobre bakterie i przeciwciala 🙂
moje kolezanki tez nie kapia dzieci codziennie tylko co 2-3 dni... albo jak sie bardzo okupkaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To co z osłonką poporodową 5, 10, 20 lat temu? Bo o to mi chodzi. Kiedyś kąpanie było ok a teraz już nie jest. Obawiam się, że całkiem niedługo naukowcy udowodnią, że ludzie drośli mają się o niebo lepiej jak myją się raz czy dwa razy w tygodniu. Tylko czy tak samo dobrze bedą się wtedy mieć Ci którzy spędzają czas z takimi co naukowo chronią swoją skórę 😜
Oj czepiam się dzisiaj drobiazgów. Wybaczcie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o kąpanie to jak dla mnie dziwne to zeby nie kąpać. Ja kąpie codziennie Maję od zawsze i z synkiem bedzie tak samo. Taki maluch sie poci, bo ma dużo fałdek itd...

Jeśli chodzi o karmienie piersią ja bym chciała tak do pół roku i starczy.

A po porodzie bede sobie śmigała na aerobik bo otwieraja u nas na wiosce, bedzie babka przyjeżdzała do nas 🙂 🙂 już sie cieszę na tę okoliczność hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
ale miałam dzisiaj miły dzień
maż nie poszedł do pracy i zabrał mnie na harrego pottera do multikina
do 16 grudnia za każde 3 opakowania po kinder bueno wejście do kina jest za 10zł na dowolny seans (oprócz pokazów specjalnych i maratonów)
w piątek zabierzemy moją siostrę i pójdziemy na bajkę zaplątani hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny chyba oszaleję gadam z koleżanką na temat porodu a raczej tego co później
ja planuję wsiąść ze sobą piżamkę bo nienawidzę koszul (koszule też wezmę ze 3 ale w ciągu dnia chciałabym śmigać po oddziale w piżamce)
mam takie nieprzyjemne nogi jak nie są wydepilowane tego samego dnia że spać się na pewno nie da bez spodni od piżamy
a ona mi mówi że nie wolno piżamy po porodzie naturalnym ani nawet bielizny
że jej kazali te mega podkłady ginekologiczne nosić między nogami zupełnie bez niczego 🤢
nie wiem jak to się niby tyłka trzymało 🤨
ale wstyd
a ja mam zamiar rodzić w tym samym szpitalu co ona i bardzo mi się to niepodoba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honoratka w pizamce to raczej nie da rady , wiem ze to moze wygodniejsze i bardziej kofortowo sie w niej czujesz, ale po porodzie bedą obchody i kontrole lekarskie wiec za kazdym razem musialabys zdejmowac spodenki 🙂 poza tym jak bedziesz w koszulce nie bedzie cie nic "tam"uwierało i raziło, a zamiast podkładów mozna uzywac majtek jednorazowych-wtedy masz pewnosc ze nic ci nie wypadnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to sobie chyba pończochy samonośne założę na nogi żeby mnie nie denerwowały 😁
bo nie sądzę że będę w stanie wydepilować się 24h po porodzie
ale z tymi podkładami trzymanymi między nogami to chyba przesada
jesteś w 2osobowej sali przychodzą goście do tej drugiej mamy
ty chcesz przejść do toalety i benc wypada ci zużyty podkład na podłogę 🥴
żenada, wiecie co mam wrażenie że w szpitalach kompletnie nie liczą się z naszym stanem psychicznym odnośnie zażenowania zawstydzenia itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...