Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
też mam czasem takie bóle w nocy (jakby okresowe) w pachwinach, ale nie promieniują mi na kręgosłup...hmm trochę się zestresowałam, ale widzę że też tak macie...
poza tym podobnie jak Dona i alwo moja mała dzisiaj mało i słabo się rusza 😞 chociaż już miałam tak kilka razy, to ten stres mnie dobija.
a poza tym kupiliśmy dziś wózek i co najlepsze mówiłam że nie kupię czerwonego a tu kupa 🤪 wzięłam czerwony 😜 ale jest stonowany więc już z tych wszystkich kolorów najbardziej mi się spodobał 🙂
oj a śniegu to raczej od jutra będzie przybywać bo prognozy są na co raz większy mróz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alwo to widac ze nasze bejbiki mają podobne charakterki 🙂
Joasia dziękuje, mam wizytke w środe to zobacze mego szkrabka 🙂 i chyba będzie Gabrysia 😁 ale to jeszcze kwestia do przedyskutowania, a kurtka taka prawie do kolan, kolor fioletowo-popielaty
Nusia ja jeszcze nie mialam takich skurczy, moze to z przemęczenia, pisałas cos o przeprowadzce , moze cos dźwignełas, oszczedzaj sie kochana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nusia też mam te bóle jak na @, ale tylko w nocy jak mam pełny pęcherz, zdarzają mi się coraz częściej, dosłownie ten lekki ból mnie budzi, idę się załatwić i przechodzi.. mam mieszane uczucia jak to czuję, te prawdziwe skurcze Braxtona mam naprawdę rzadko, ale te bóle jak na @ to nawet co 2 dzień. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wizytke mam za tydzień we wtorek. Ciekawe ile moje bobo waży 🙂

Dziś miałam sen , ze poszłam do ubikacji sie załatwić a tam główka zaczęła mi wychodzić jeju, spanikowałam ze to za wczesnie. hehe ahhh te sny 🙂
I jeszcze w nocy mnie takie skurcze nóg lapały ze do tej pory mnie nogi bolą:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki 🙂
na szczęście wieczorem i dziś moja mała powróciła do swoich wygibasów, ugh ale nie cierpie jak mnie tak straszy...trudno najwyżej zamiast się stresować następnym razem pójde na ktg, w końcu mam do tego prawo 😉
oj u mnie też już lekka biała pierzynka leży, czuję się jakby było parę dni przed świętami 🙂
a kupiłam X-landera w końcu (wydaje się w miarę lekki i zwrotny) więc się zdecydowałam, no i taki 3w1:
http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=965&%3CosCsid%3E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj u mnie tez juz po imprezce urodzinowej. ludzi było wiecej niż się spodziewałam chyba koło 25. Prezenty takie sliczne ze szok, Maja ma juz chyba wszystko co możliwe. Przed chwilą właśnie wszystko ogarnęłam, Maja czyta z moja siostra bajeczki na dobranoc i zaraz idzie spać, chyba padnie tyle wrazeń dziś miała 🙂 ja tez jestem zmęczona, od rana na nogach,przy garach. no to dobranoc mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie o to pytałam kilka dni temu na wizycie
to mi powiedziała że nie jest to związane ani ze skracaniem szyjki ani z rozwarciem
ale u mnie to jest tak że jak rano się budzę to boli właśnie a jak pójdę do łazienki siusiu i później pokręcę się po kuchni to samo tak po 5-10 minutach przechodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja te bóle okresowe mam już od dobrych 2 tyg. 😮 i to zawsze w nocy jak mam pełny pęcherz, to tak dziwnie boli, ale lekko i jak pójdę do wc to od razu przestaje. Możliwe, że mamy już mało miejsca i od tego są te bóle,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
porod
W ostatnich tygodniach ciąży Twoje ciało przygotowuje się do narodzin dziecka. Poniżej opisujemy sygnały oznaczające, że poród już się zbliża. Wszystkie one mogą (choć nie muszą!) się pojawić – i niekoniecznie je zauważysz.

Przed porodem Twoja macica się obniża
Na 3–4 tygodnie, czasami na kilka dni przed początkiem porodu (a niekiedy dopiero w jego trakcie), główka dziecka schodzi do kanału rodnego. Brzuch wtedy „opuszcza się”, dlatego łatwiej będzie Ci oddychać.
Odejście czopa śluzowego przed porodem
Ten „korek” przez całą ciążę chroni szyjkę macicy przed infekcją. Kiedy szyjka zaczyna się rozwierać – kilka dni lub godzin przed porodem – czop wypada. Często jest to lekko zakrwawiona masa śluzu, ale możesz też zauważyć zwiększoną ilość wydzieliny (od bezbarwnej, przez różową, do brązowej).
Skurcze przepowiadające poród
Pojawiają się w ciągu 3–4 tygodni przed porodem. Są niebolesne, nieregularne, ich częstotliwość i natężenie się nie zwiększa. Słabną lub zanikają, gdy zaczynasz chodzić lub zmieniasz pozycję. Potraktuj je jako okazję do ćwiczeń oddechowych, które znasz ze szkoły rodzenia!
Częste wizyty w toalecie to oczyszczanie organizmu przed porodem
Parcie na pęcherz, luźne stolce, a nawet biegunka i wymioty to znak, że Twój organizm próbuje „się oczyścić” przed porodem.
Przypływ energii przed porodem
Dzień lub dwa przed godziną „zero” możesz poczuć potrzebę zabrania się do porządków, przygotowywania rzeczy dla dziecka itd. Nie przepracowuj się jednak – w czasie porodu będziesz potrzebować bardzo dużo sił.
Nietypowe objawy porodu
O zbliżającym się porodzie może świadczyć kołatanie serca, ogólny niepokój, bóle głowy, uczucie gorąca, zmniejszenie masy ciała (na kilka dni przed porodem może ona spaść od 0,5 do 1 kg), brak apetytu. Może też pobolewać Cię brzuch (tak jak przed miesiączką), pojawi się tępy ból w plecach. Niektóre kobiety skarżą się także na ból ud – główka dziecka wstawiona już do kanału rodnego uciska bowiem nerwy.

Zaczyna się poród
Trudno określić, ile czasu upłynie, nim przytulisz dziecko, ale miej pod ręką rzeczy do szpitala, gdy...
Tuż przed porodem odejdą wody płodowe - najczęściej sączą się powoli, rzadko wypływają silnym strumieniem. Świadczy to o tym, że poród rozpocznie się w ciągu kilku godzin. Czas dzwonić do położnej! Między nogi włóż grubą podpaskę lub biały ręcznik, który pochłonie płyn. Przyjrzyj mu się – powinien być przezroczysty lub białawy. Jeśli wody są zielone lub brązowe, jak najszybciej jedź do szpitala (może to świadczyć o zakażeniu).
Zaczną się skurcze, zacznie sie poród - pierwsze skurcze porodowe mogą być bezbolesne, ale ich intensywność rośnie. Zwykle zaczynają się w górnej części brzucha i promieniują na cały brzuch i na dolną część pleców. Każdy może trwać 15–30 sekund. Z czasem wydłużają się do 30–90 sekund. Przerwy między nimi się skracają (na początku to 10–20 minut). Zadzwoń do położnej, gdy odstępy wyniosą 5–7 minut (te zalecenia mogą się nieco różnić – jeśli droga do szpitala jest długa, powinnaś wyruszyć wcześniej).
Pamiętaj: jeżeli skurcze mają ten sam rytm bez względu na to, czy stoisz, chodzisz, czy leżysz – to znak, że Twoje dziecko na pewno rozpoczęło swoją pierwszą w życiu podróż. Życzymy powodzenia!

Jedź do szpitala albo jak najszybciej skontaktuj się ze swoim lekarzem lub położną, jeśliPrzed terminem porodu zauważysz jasnoczerwone ślady krwi – inne niż zabarwiona lekko na czerwono wydzielina, która oznacza odchodzenie czopa śluzowego.
Niepokoi Cię to, że dziecko się nie rusza – zaufaj swojej intuicji.
Masz inne obawy – położna nie pomyśli, że jesteś panikarą. Wysłucha Cię nawet w nocy i wyjaśni wątpliwości.
Sygnały rozpoczęcia akcji porodowej zauważysz przed 37. tygodniem ciąży - jest to poród przedwczesny i zarówno Tobie, jak i dziecku potrzebna jest szybka pomoc.

Zanim wyruszysz z domu na salę porodowąU kobiet rodzących po raz pierwszy poród często zaczyna się powoli. Słabe skurcze możesz odczuwać nawet przez kilkanaście godzin przed rozpoczęciem aktywnej fazy porodu. Na pewno będziesz podekscytowana. Pamiętaj jednak, by te ostatnie godziny wykorzystać na gromadzenie sił, które wkrótce będą Ci potrzebne.
Przed wyjazdem na salę porodową zjedz coś – najlepiej lekkiego i pożywnego. Przygotuj picie, ewentualnie drobne przekąski, które zabierzecie do szpitala (dla taty).
Przed wyjazdem na salę porodową często odwiedzaj toaletę – pełen pęcherz może utrudniać postęp porodu.
Przed wyjazdem na salę porodową odpoczywaj jak najwięcej, ale nie kładź się na plecach. Ucisk brzucha na duże naczynia krwionośne może ograniczać przepływ krwi przez łożysko.
Przed porodem weź ciepłą kąpiel – odpręży Cię, złagodzi ból. Rozwieje też wątpliwości, czy są to skurcze porodowe (te w wodzie nie ustąpią).
Przed porodem zdzwoń do męża – niech przygotuje się na to, że już niedługo pojedziecie na porodówkę.
Przed porodem powtarzaj sobie, że wszystko będzie dobrze - już wkrótce zobaczycie się z waszym dzieckiem!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...