Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

nusia27 napisał(a):
femka podziwiam cie ze pracujesz 🤪

dziewczyny wstawcie prosze zdjecie tego podniesienia w lozeczku bo nie wiem czy dobrze robie 🙂

blue nie wiem ile ona wymiotuje. jak spi to w cale. najwiecej jak sie rusza albo napina. ale je tez duzo. np teraz wypila 150 i jeszcze cycka chciala 😜


Nusia 90centyl oznacza, że 90% dzieci waży mniej niż twoja, a 10% waży więcej 🙂
Później wkleję zdjęcie mojego łóżka z tym podwyższeniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam z małą na spacerze 🙂 spała jak zabita, a teraz muszę ją nakarmić, bo już zaczyna marudzić. Mam nadzieję, że mój wróci przed 18 to jeszcze zdążę coś załatwić. Boję się ją zostawić samą, wolę nie ryzykować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak bartek bedzie miał 2,5 miesiąca zaczne dosypywac kleik ryżowy do mleka, a jak skonczy trzeci miesiąc zaczne dawac juz jakies jabłuszka marcheweczki zupki itd 🙂 czyli już za miesiąc 🙂 tak tez robiłam przy mai.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
nusia27 napisał(a):
femka podziwiam cie ze pracujesz 🤪

dziewczyny wstawcie prosze zdjecie tego podniesienia w lozeczku bo nie wiem czy dobrze robie 🙂

blue nie wiem ile ona wymiotuje. jak spi to w cale. najwiecej jak sie rusza albo napina. ale je tez duzo. np teraz wypila 150 i jeszcze cycka chciala 😜


Nusia 90centyl oznacza, że 90% dzieci waży mniej niż twoja, a 10% waży więcej 🙂
Później wkleję zdjęcie mojego łóżka z tym podwyższeniem 🙂
to stan kolo tego podwyższenia 🙂 🙂 moze wkoncu cie zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ma najlepsze wymiary 😁
głowa na 97 centylu, wzrost na 90/97 centylu, klatka na 75/90centylu (była kiedyś) dzisiaj ją zmierzę to zobaczę jak sprawa stoi no i waga 25/50centyl 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

femmka napisał(a):
wesa ...czyli ja za 2 tyg. bede mogla juz zaczynac ???


Poczytaj o karmieniu piersią 🙂 do 6mieś. kobieta ma tylko i wył. karmić piersią 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
femmka napisał(a):
Milka, Judytka z cyca ciagnie ? czy to Natalka? juz mi sie pokrecily te imiona 😞

hehe to Natalka 🙂 tak jest tylko na cycu 🙂
WESA a nie za szybko na normalne posiłki? wszędzie piszą , że dopiero po skończeniu 4 mc można jakiegoś ziemniaczka czy marchewkę podawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niby zaczynają pózniej dawac ale ja zaczełam pomalutku dawac próbowac (bo raczej sie tym nie najadała)jak skonczyła 3 miesiace i nic jej nie było. nowe smaki poznawała raczej 🙂 zaczynałam od jabłuszka startego na drobnej tarce. Kazdy robi jak chce, ja sie nie boje eksperymentowac, Maja szybko zaczeła jesc wszystko, ksiązkowo to dzieci rozne tam produkty moga miec wprowadzane w danych miesiacach, ja sie tego nie trzymam, i moja maja zadnych uczulen ani nic nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
femmka napisał(a):
Milka, Judytka z cyca ciagnie ? czy to Natalka? juz mi sie pokrecily te imiona 😞

hehe to Natalka 🙂 tak jest tylko na cycu 🙂
WESA a nie za szybko na normalne posiłki? wszędzie piszą , że dopiero po skończeniu 4 mc można jakiegoś ziemniaczka czy marchewkę podawać.
takie dziecko sie jeszcze porzadnie tym nie naje, je normalnie butle o swoich porach, a w miedzy czasie daje popróbowac rózne rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
A mi się marzą kopytka 🙂

Miałam w niedziele kopytka z gulaszem i kapustką zasmarzana. mniam 🙂


Gulasz matko jak go długo nie jadłam!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie to co dałaś blue to takie książkowe zywienie którego ja sie nie trzymam, ja tam dziecku normalne obiady dawałam jak tylko juz potrafiło jesc, zupki miksowałam, kotlet schabowy w łapke i sobie memlała hihi. truskawki, owoce wszystko , nie czekałam z wprowadzaniem okreslonych potraw do jakiegos tam czasu. Ale są mamy które sie tego trzymają i ok, ja nie mówie ze to zle, widocznie dobrze jak tak pisza, ale nie dla mnie hihi. Jak bede widziała ze cos szkodzi mojemu dziecku to mu nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zaleca się, aby przez pierwszych 6 miesięcy życia niemowlęta były karmione wyłącznie piersią.
2. Pierwsze 6 miesięcy życia liczy się do końca pierwszego półrocza a więc do 180 dnia życia dziecka
3. Ponieważ zaleca się, aby przez pierwszych 6 miesięcy życia dziecka stosować wyłącznie karmienie piersią, wprowadzanie innych niż pokarm naturalny posiłków powinno wynikać ze wskazań lekarskich, ewentualnie być uzasadnione życzeniem matki
4. Rodzaj wprowadzanych innych niż pokarm naturalny posiłków w czasie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka powinien odpowiadać w przybliżeniu czasowi wprowadzana tych posiłków u niemowląt niekarmionych piersią
5. Posiłki uzupełniające - szczególnie w czasie pierwszych 6 miesięcy życia dziecka - nie mogą zastępować karmienia piersią, lecz je uzupełniać, dlatego powinny być oferowane po, a nie przed karmieniem piersią
6. Posiłki uzupełniające powinny być podawane łyżeczką lub z kubka a nie przez smoczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
A mi się marzą kopytka 🙂

Miałam w niedziele kopytka z gulaszem i kapustką zasmarzana. mniam 🙂


Gulasz matko jak go długo nie jadłam!!

Zapraszam do mnie na dobry obiadek, ugotuje co sobie zażyczysz hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
No własnie to co dałaś blue to takie książkowe zywienie którego ja sie nie trzymam, ja tam dziecku normalne obiady dawałam jak tylko juz potrafiło jesc, zupki miksowałam, kotlet schabowy w łapke i sobie memlała hihi. truskawki, owoce wszystko , nie czekałam z wprowadzaniem okreslonych potraw do jakiegos tam czasu. Ale są mamy które sie tego trzymają i ok, ja nie mówie ze to zle, widocznie dobrze jak tak pisza, ale nie dla mnie hihi. Jak bede widziała ze cos szkodzi mojemu dziecku to mu nie dam.


Ja będę dawać jak skończy 4mieś. marchewkę, jabłko itd. 🙂 moja koleżanka też tak dawała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
A mi się marzą kopytka 🙂

Miałam w niedziele kopytka z gulaszem i kapustką zasmarzana. mniam 🙂


Gulasz matko jak go długo nie jadłam!!

Zapraszam do mnie na dobry obiadek, ugotuje co sobie zażyczysz hihi

Uważaj, bo skorzystam! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...