Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
Laguna podobnie było że nie chciałaś nam zdradzić swojego nazwiska i zdradziłaś to teraz pokaż nam swoją buźkę 🙂


Kasia no weź to cios poniżej pasa 😜 ja zdjęć nie lubię, bo nie jestem fotogeniczna.

A ja się założę, że niezła z Ciebie szprycha 😉 😜 i nie chcesz się nam pokazać, żeby nam żal nie było 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
wesa napisał(a):
Musze sie nauczyc tej tzrzeciej. bo nie znałam a ładna. Lubie Mai śpiewac 🙂 w ogole ja to cały dzien spiewam, mowia mi ze mam juz przestac a ja nie, jeszcze głosniej hihi 🙂

Wesa to nie marnuj talentu i jedz na casting do mam talent 🙂

A smieszne ja raczej tak tylko dla siebie lubie bardzo spiewac. Chociaz moge sie pochwalic, ze śpiewałam na dwóch płytach takich dwóch miejskich naszych zespołów. to muzyka Hip HOp ale spiewałam tam refreny albo robiłam chórki. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
youmit napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
Laguna podobnie było że nie chciałaś nam zdradzić swojego nazwiska i zdradziłaś to teraz pokaż nam swoją buźkę 🙂


Kasia no weź to cios poniżej pasa 😜 ja zdjęć nie lubię, bo nie jestem fotogeniczna.

A ja się założę, że niezła z Ciebie szprycha 😉 😜 i nie chcesz się nam pokazać, żeby nam żal nie było 😉 🙂
Na bank.... 🙂 jeszcze sie bez reszty zakochamy i co bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wesa napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
wesa napisał(a):
Musze sie nauczyc tej tzrzeciej. bo nie znałam a ładna. Lubie Mai śpiewac 🙂 w ogole ja to cały dzien spiewam, mowia mi ze mam juz przestac a ja nie, jeszcze głosniej hihi 🙂

Wesa to nie marnuj talentu i jedz na casting do mam talent 🙂

A smieszne ja raczej tak tylko dla siebie lubie bardzo spiewac. Chociaz moge sie pochwalic, ze śpiewałam na dwóch płytach takich dwóch miejskich naszych zespołów. to muzyka Hip HOp ale spiewałam tam refreny albo robiłam chórki. 🙂

no proszę jaka zdolna dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
wesa napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
wesa napisał(a):
Musze sie nauczyc tej tzrzeciej. bo nie znałam a ładna. Lubie Mai śpiewac 🙂 w ogole ja to cały dzien spiewam, mowia mi ze mam juz przestac a ja nie, jeszcze głosniej hihi 🙂

Wesa to nie marnuj talentu i jedz na casting do mam talent 🙂

A smieszne ja raczej tak tylko dla siebie lubie bardzo spiewac. Chociaz moge sie pochwalic, ze śpiewałam na dwóch płytach takich dwóch miejskich naszych zespołów. to muzyka Hip HOp ale spiewałam tam refreny albo robiłam chórki. 🙂

no proszę jaka zdolna dziewczynka 🙂

utalentowana 🙂 oklaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
Asia wstaw zdjęcie z nową fryzurą
Jak wróciłam od fryzjera to było widać jasne pasemka 🙂fajnie wyprostowane itd.a teraz związuje kiteczke ale pod wieczór wstawie bo teraz pomału sie zbieram Cypriana zawioze do szkoły a my dzisiaj na bioderka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiulek85 napisał(a):
wasze dzieciaki też się tak mocno ślinią jak mój Patryk? no strasznie 😮
Moja siostrzenica miała 2,5 miesiąca jak jej wyszedł pierwszy ząb a drugi jak miała 4 miesiące

moja się tak ślini, że czasem wszystko zalane, non stop muszę poduszkę przebierać, a jak leży na rękach na brzuszku to aż na podłogę kapie hahahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joannawisn napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
Asia wstaw zdjęcie z nową fryzurą
Jak wróciłam od fryzjera to było widać jasne pasemka 🙂fajnie wyprostowane itd.a teraz związuje kiteczke ale pod wieczór wstawie bo teraz pomału sie zbieram Cypriana zawioze do szkoły a my dzisiaj na bioderka 🙂

a my mamy pod koniec miesiąca jak mały skończy 2 miesiące 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
wasze dzieciaki też się tak mocno ślinią jak mój Patryk? no strasznie 😮
Moja siostrzenica miała 2,5 miesiąca jak jej wyszedł pierwszy ząb a drugi jak miała 4 miesiące

moja się tak ślini, że czasem wszystko zalane, non stop muszę poduszkę przebierać, a jak leży na rękach na brzuszku to aż na podłogę kapie hahahaha

no to łapcie oklaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
milkaslask napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
wasze dzieciaki też się tak mocno ślinią jak mój Patryk? no strasznie 😮
Moja siostrzenica miała 2,5 miesiąca jak jej wyszedł pierwszy ząb a drugi jak miała 4 miesiące

moja się tak ślini, że czasem wszystko zalane, non stop muszę poduszkę przebierać, a jak leży na rękach na brzuszku to aż na podłogę kapie hahahaha

Mój też już zaczyna, a jak piąsteczki wtyka do buzi to wszystko w kolo mokre 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
blue a moze twoja mala sie drapnie albo udezrzy jak ma ten placz. bo moja jak tak wyje to wiem ze zaraz bedzie krecha na twarzy. a ulewa dalej. wczoraj dalam jej geste mleko na noc i nawet to jej z buzi wycieklo 😞
a jeszcze tesciowa do mnie ze za czesto ja karmie i ze gruba bedzie...


Nusia a próbowałaś dawać mniejsze porcje np. po 90ml? Spróbuj i daj znać co wyszło z tego., a może ona ma taki prawdziwy refluks? Gruba to już jest 90centyl jak mówiłaś no to sama widzisz hehe ale odbije sobie jak zacznie chodzić 😁 moja wygląda do niej jak anorektyczka 😮 nawet 5100 nie waży 🤨 ale dzięki temu mleku zacznie tyć, bo nic nie wyrzuca z siebie.

Przeczytaj to:
Końcówka AR oznacza, że dany preparat mleczny jest przeznaczony do zapobiegania nasilonym ulewaniom (Anti Regurtitation - przeciwrefluksowy). Mieszanki typu AR zawierają różnorodne składniki zagęszczające, mające zapobiegać cofaniu się mleka z żołądka do przełyku i jamy ustnej.
Objawy i przebieg

Ulewania są częstym objawem u niemowląt. Szacuje się, że w pewnym okresie życia masywnie ulewa nawet 40% niemowląt. Większość przypadków ulewań to stan fizjologiczny, nie związany z żadną chorobą, nie stwarzający istotnego zagrożenia i nie wymagający leczenia. Jeżeli jednak ulewania są nasilone, a rodzice oczekują postępowania zmniejszającego objawy, można spróbować zmiany mleka na jeden z preparatów typu AR. Oczywiście nie dotyczy to niemowląt karmionych naturalnie, które w żadnym wypadku nie powinny być odstawiane od piersi. Preparaty AR są zalecane szczególnie w sytuacji, w której dziecko na skutek ulewań traci dużą część mieszanki, co objawia się zaburzeniami przyrostu masy ciała.
Wezwij lekarza, gdy...

Pomimo, że preparaty typu AR są dostępne bez recepty zaleca się, aby zmiana dotychczasowego karmienia na preparat AR była poprzedzona konsultacją z lekarzem. Należy podkreślić, że mieszanki AR są przeznaczone do stosowania u zdrowych niemowląt z tendencją do nasilonych ulewań. Jeżeli istnieje podejrzenie choroby refluksowej przełyku, lub jeżeli występują objawy mogące sugerować powikłania refluksu (ulewania z krwią, zachłystywanie się, anemia, objawy ze strony układu oddechowego) to samo wprowadzenie mieszanki AR może być nawet szkodliwe. Karmienie preparatem AR zmniejsza jedynie nasilenie widocznych na zewnątrz ulewań, nie zmniejsza natomiast narażenia przełyku na treść kwaśną ani też nie zapobiega objawom oddechowym.
Aktualnie na rynku dostępne są trzy preparaty tego typu: Bebilon AR, Enfamil AR oraz Nan AR. Istnieją pomiędzy nimi niewielkie różnice w składzie. Nan AR ma dodatkowo nieco zhydrolizowane białko mleka (podobnie jak preparat Nan HA). Bebilon AR zawiera jako zagęstnik mączkę chlebowca świętojańskiego. W Enfamilu AR zagęstnikiem jest natomiast amylopektyna wrażliwa na zmiany pH. Nie istnieją dowody aby któryś z tych preparatów miał istotną przewagę nad pozostałymi dwoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej najwięcej śliny leci jak leży na brzuchu powódź wtedy jest, a tak to nie ma tego wiele. No i non stop zafascynowana rękami. Ona nie płacze Nusia jak się drapnie, ile razy to zrobi przy mnie albo ja ją niechcący zadrapię to nie ma żadnej reakcji. Ona tylko z głodu płacze i jak chce smoczka. No jeszcze jak się jej nudzi i chce na ręce.
Dzisiaj rano zrobiła kupę oczywiście przeszczęśliwa w trakcie jedzenia zjadła 30ml musiałam ją wykąpać, bo się cała wybrudziła w wannie zaczęła się cieszyć, no i jak już ją ubrałam itd. włożyłam do łóżka to dalej rękami się bawiła no i myślę, może zje tą resztkę te 60ml daję jej do buzi to zrobiła taką minę jakbym jej trutkę na szczury dawała no to odstawiłam. A za pół godz. ryk 🙃 to tamto wylałam i dałam jej świeże 60ml to oczywiście wypiła wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesa a twój mały jak często domaga się jedzenia jak tak mało je? co 2/3godz? czy jak? moja jak dostanie 60ml to albo po godz. chce znowu albo po 2, różnie, a jak 90ml to po 2godz lub po 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Wesa a twój mały jak często domaga się jedzenia jak tak mało je? co 2/3godz? czy jak? moja jak dostanie 60ml to albo po godz. chce znowu albo po 2, różnie, a jak 90ml to po 2godz lub po 3.


ja daje co 3 godz bo tak tez sie domaga
teraz własnie powinien o 11 ale czekam az zacznie wołac, puki nie płacze nie daje
a jadł o 8 rano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
Wesa a twój mały jak często domaga się jedzenia jak tak mało je? co 2/3godz? czy jak? moja jak dostanie 60ml to albo po godz. chce znowu albo po 2, różnie, a jak 90ml to po 2godz lub po 3.


ja daje co 3 godz bo tak tez sie domaga
teraz własnie powinien o 11 ale czekam az zacznie wołac, puki nie płacze nie daje
a jadł o 8 rano


Jak ja bym dawała tak jak moja by chciała to by zjadła w ciągu 24h 400ml 😜 dlatego muszę pilnować by jadła jak najwięcej. Przedwczoraj zjadła 700ml, a wczoraj 650 🙂 prowadzę dziennik od końca lutego 😁 teraz od wieczora 11 marca ciągle jedzie na AR to 12 kwietnia sobie ją zważę i zobaczę ile przytyła i ile w ciągu całego mieś. zjadła ml 🙂 Mam nadzieję, że będzie chociaż te 700g 🙂

Ostatni raz ważona była w przychodni i ważyła 4700g , wczoraj ją ważyłam i wyszło 5040g także taki przyrost wagi na skalę mieś. jest tragiczny,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue jak przeczytalam ten artykul to az sie boje jej to mleko zageszczac 😞 idziemy dzisiaj na szczepienie i sprobuje porozmawiac z lekarzem raz jeszcze. tylko ze tutaj to takie dupki ze kazdy mowi ze to normalne i mam czekac az minie... czekam jeszcze az mala mi w pracy zarejestruja bo mam tam prywatne ubezpieczenie i zabiore mala do specjalisty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...