Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wesa napisał(a):
Ale mnie moja Córa przed chwilą dobila. ogląam sie w lustrze i zadarłam koszule do góry i patrze na jaka jestem okropna, a Maja mówi " NO WIDZE JAKA JESTES GRUBA" kochana jest 🙂 heheh


O matko hahahahahahahaha agenciora na maksa 😁 Też chcę żeby Laura taka cwana była 🙂 Wesa będzie prawda? 🤪 chcę takie dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Ale mnie moja Córa przed chwilą dobila. ogląam sie w lustrze i zadarłam koszule do góry i patrze na jaka jestem okropna, a Maja mówi " NO WIDZE JAKA JESTES GRUBA" kochana jest 🙂 heheh


O matko hahahahahahahaha agenciora na maksa 😁 Też chcę żeby Laura taka cwana była 🙂 Wesa będzie prawda? 🤪 chcę takie dziecko 😉

bedzie bedzie jeszcze nie raz cie zagnie , te dzieci nic nie pękają mówią co myślą hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
wesa napisał(a):
Ale mnie moja Córa przed chwilą dobila. ogląam sie w lustrze i zadarłam koszule do góry i patrze na jaka jestem okropna, a Maja mówi " NO WIDZE JAKA JESTES GRUBA" kochana jest 🙂 heheh


O matko hahahahahahahaha agenciora na maksa 😁 Też chcę żeby Laura taka cwana była 🙂 Wesa będzie prawda? 🤪 chcę takie dziecko 😉

bedzie bedzie jeszcze nie raz cie zagnie , te dzieci nic nie pękają mówią co myślą hehe 🙂


No w sumie sama powiedziałaś, że moja była w brzuchu tak samo dzika jak Twoja to może i zachowanie będą miały podobne 🤪 i coś w tym jest, że synkowie są leniwi w brzuchu, bo szwagierka ma mieć syna i ona nie czuje jeszcze jego ruchów niby tam widzi, ale nic nie czuje, a jest drobniejsza ode mnie, tzn. podobna budowa, może nawet taka sama waga, ale ma inny ukł. kości. I jej szybko brzuch wybałuszyło. No, ale jest po 30 i to 1 dziecko to też swoje robi. Nie to co moja dzikuska 15t4d i już były drgania, za kilka dni takie już porządne kopniaczki, w 17 już widoczne, a w 18 mam nagranie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesa napisał(a):
Blue ty sie znasz na tych skokach rozwojowych. Bo Bartek nie je w dzien dużo po 60-80 ml tylko dopiero przed spaniem i w nocy 180 ml zjada. moze to skok co???? teraz od 4.30 w nocy jeszcze nic nie zjadł.


Wesa a w którym on jest teraz tygodniu?? bo skok, który może moja przeżywać jest w tych tyg. 14-19 tygodni (wydarzenia) no i ona jest teraz w 18tyg. w piątek zacznie 19, więc mam cichą nadzieję, że ten koszmar się skończy. Jak minie 20 tydzień i nadal będzie dziwnie jeść to będę pewna 100%, że to zęby.


I tu masz:

19 tydzień

Marudne okresy zaczynaja byc coraz dluzsze, moga trwac az do 6 tygodni i zacząć sie juz w 14-tym tygodniu.

Dziecko zaczyna rozumieć zdarzenia, w sensie krótkich sekwencji przechodzących z jednego w inny wzór. Innymi słowy moze np nauczyc sie wyciagnac reke po zabawke, zlapac ja jedna reka, potrzasnac, przekrecic i wlozyc do buzi. Inny przyklad to fakt, ze dziecko moze laczyc dzwieki w sekwencje – np mamama, tatata.

Nowe umiejetnosci:

- Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie
- Próbuje raczkowac
- Podpiera się na rękach i podnosi tulów
- Lubi ruszać ustami, wypina jezyk
- Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej
- Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc
- Próbuje uderzać zabawkami o stól
- Zrzuca swiadomie zabawki na podloge
- Szuka rodziców
- Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem
- Reaguje na wlasne imie
- Rozumie słowa
- Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd
- Używa spółgłosek
- Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść
- Cmoka ustami, gdy jest glodne
- Odpycha butelke/piers gdy sie naje
- Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na
poprzednie zakasłanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja umie z tych rzeczy:

- Przekreca sie z pleców na brzuch lub odwrotnie (umie z brzucha na plecy tylko)
- Próbuje raczkowac (nie umie, ale się stara odpychać nogami do przodu)
- Podpiera się na rękach i podnosi tulów (prostuje łokcie i potrafi dosyć długo tak wytrzymać)
- Lubi ruszać ustami, wypina jezyk (robi to non stop hehe)
- Może wziąć przedmiot do jednej reki i przelożyc go do drugiej (dotyka 2 rękami przedmiotów)
- Wkłada rzeczy, reke mamy, taty do buzi, zeby je zbadac, ugryzc (też to robi)
- Próbuje uderzać zabawkami o stól (nie siedzi nigdy przy stole to nie wiem)
- Zrzuca swiadomie zabawki na podloge (też nie mam pojęcia czy to robi)
- Szuka rodziców (tylko wzrokiem)
- Reaguje na własne odbicie w lustrze radością lub strachem (zaciekowiona wtedy jest)
- Reaguje na wlasne imie (czasami tak)
- Rozumie słowa (nie rozumie 😁 bo jak podnoszę głos to się śmieje, jak mówię nie to jeszcze bardziej robi to czego nie może)
- Wymawia nowe dzwieki vvv,sss, zzz, rrr itd (tak)
- Używa spółgłosek (tak)
- Wyciąga rece, gdy chce by je podnieść (tak)
- Cmoka ustami, gdy jest glodne (tak)
- Odpycha butelke/piers gdy sie naje (i to jak!!)
- Moze przesadnie reagować np zakasłac jeszcze raz gdy rodzice zareagowali na
poprzednie zakasłanie (no jak nie jak tak...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha ale Bartek jest śmieszny 🙂 kurcze Wesa dzieci Ci się udały 🙂 i to jak! Szybko go idzie rozśmieszyć, moją to trzeba dłuższy czas rozbawiać, wczoraj się śmiała jak ją kremowałam pod nosem tak jak takie większe dziecko 😁 ten śmiech kocham.. bo to jak się śmiał na tym filmiku Bartek to to jest taki zwykły śmiech. A masz go nagrane jak się śmieje tak prawdziwie jak moja wtedy? Bym sobie posłuchała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ale Bartek się cieszy, moja też tak robi ale zawsze jak wyciągnę komórkę żeby ją nagrać to zapatruje się w aparat 🙃 może w końcu mi się uda 😉
z tych rzeczy co wypisałaś Blue to moja też praktycznie wszystko robi, mniej lub bardziej hehe jedynie jakbyś dodała tam ciągnięci za rączki to bym postawiła krzyżyk 😜
ale pogoda niefajna a muszę na moment wyjść...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
hehe ale Bartek się cieszy, moja też tak robi ale zawsze jak wyciągnę komórkę żeby ją nagrać to zapatruje się w aparat 🙃 może w końcu mi się uda 😉
z tych rzeczy co wypisałaś Blue to moja też praktycznie wszystko robi, mniej lub bardziej hehe jedynie jakbyś dodała tam ciągnięci za rączki to bym postawiła krzyżyk 😜
ale pogoda niefajna a muszę na moment wyjść...


Ale 37tydzień robi swoje 🤪 więc jeszcze z 2tyg. możesz poczekać, a potem będziesz się martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Hahahaha ale Bartek jest śmieszny 🙂 kurcze Wesa dzieci Ci się udały 🙂 i to jak! Szybko go idzie rozśmieszyć, moją to trzeba dłuższy czas rozbawiać, wczoraj się śmiała jak ją kremowałam pod nosem tak jak takie większe dziecko 😁 ten śmiech kocham.. bo to jak się śmiał na tym filmiku Bartek to to jest taki zwykły śmiech. A masz go nagrane jak się śmieje tak prawdziwie jak moja wtedy? Bym sobie posłuchała 🙂
nie wiem jak?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam
od rana myślę o pieluchach bo w sobotę mąż kupił małej pieluchy Pampers 3pak w Tesco za 99 bo pojedyncze opakowanie kosztowało 59
ale jak zapytał mnie jaki rozmiar chcę to powiedziałam ze 3 bo 4 są od 7-18kg wiec wydawała mi się za duża rozbieżność i że będą za wielkie na Anastazję która dopiero waży 5800
ale teraz myślę czy te 3 paczki to nie za dużo bo trójki są do 9kg ale już wydają mi się akurat dobre jeśli nie nawet przymałe
jakie pieluchy noszą wasze maleństwa (te co ważą ok 6kg) ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie też tak mi się wydaje
bo niby są do 9kg ale już przy 6 są akurat
3paczki wystarczą mi na ok 8 tygodni wiec będą chyba stanowczo za małe
trudno trzeba ubrać małą wsiąść w taxi i jechać wymienić
bo pod wózek chyba mi się nie zmieści ten karton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...