Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

a ja wczoraj zdecydowalam,,,przekladam egzamin na prawko po porodzie,,,,,,,,,, po wczorajszej jezdzie doszlam do wniosku, ze to za bardzo stresujace jak dla mnie teraz,ciezko mi siedziec i oddychac ,i jeszcze 27 grudnia egzamin... w dzien lub dzien przed cesarka ? ...-to nie na moje nerwy......... ale z drugiej strony, to chyba bym do wiadomosci I NA PIERWSZE STRONY GAZET trafila gdybym sie zdecydowala 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez kolo myśle ze powinnas byc już spakowana....nie panikuj , pomalutku sie za to zabierz, najlepiej juz dziś, wiekszość rzeczy przeciez nie trzeba kupowac bo masz w domu, spakuj reczniki, sztućce jakiś kubeczek, piżamy, skarpety, dla maluszka ciuszki....nie wiem co tam mozesz jeszcze mieć...ale pomalutku zacznij i bedziesz miała gotowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
za to ja dziś męża zestresowałam
wczoraj jak się depilowałam przy lusterku chyba widziałam jak wylatuje ze mnie ten czopek
ale to głupie - nie było go za wiele bo może częściowo odpada (takie może ze 3 glutki bleee)
raczej nie spodziewam się szybkiego porodu bo to przecież jeszcze miesiąc a dr mówiła mi że wszystko mam pozamykane jak trzeba kilka dni temu
no i rano jak przyjechali goście to telefon zamknęłam z drugim pokoju a maż się do mnie dodzwonić nie mógł
tak się biedny przestraszył że rodzić zaczęłam że z pracy się urwał i do domu przyjechał sprawdzić co się dzieje
aż mi się go szkoda zrobiło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od znajomych wiem , ktorzy w polsce rodzili, ze ten koszt jest 2 razy wiekszy jak w niemczech....
ja place za samo pobranie 180 euro - czyli jakies 720zl plus przez 21lat co miesiac 6uro lub rocznie 72euro- 288zl ...........po 21latach mozna przedluzyc na kolejne 10 lat

i to jest koszt jednego woreczka krwi,,,,,,,,,, przy pobraniu przy porodzie dwoch woreczkow jednorazowa wplata nie wynosi 180 ,ale 290 euro .,..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja was czytam ile musicie placic za wizyty i badania 3d ...to wlos na glowie sie jerzy........ w czasie calej ciazy za dodatkowe 3d zaplacilam 3 razy po 20 euro (80zl) ...w tym mialam godzine patrzenia na niunie, po prawie 20-30 zdjec i filmik 4d

no i jeszcze nalezy wziac pod uwage ile w polsce zarabiaja ludzie na godzine,a ile tutaj !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a! i jeszcze jedno
jest jedna rzecz - jesli przed porodem podpiszecie papier , ze chcecie byc dawcami waszej krwi pempinowej, do celow badawczych , to w przyszlosci jesli nawet okaze sie, ze wam w jakims przypadku beda potrzebne komorki macierzyste -wtedy uzyskujecie pierwszenstwo w otrzymaniu ich z banku od innych dawcow ..
trzeba wziac pod uwage, ze medycyna rozwija sie w szalenie szybkim tempie, to co bylo aktualne 10 lat temu dzis jest przeszloscia , wiec moze warto jesli nie stac samemu przechowac krew pempowinowa zostac dawca. .....
ja osobiscie, jakby teraz pakiet nie zdazyl dojsc przed porodem mialam juz podpisany papier ze chce byc dawca...........
to samo teraz zaznacze, ze chce chce zamrozic jeden woreczek krwi,,,,,jak zostanie na drugi,oddam ja i niech biora do celow badawczych,albo niech komus oddadza w razie potrzeby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce to w ogóle jakies cyrki sie dzieją, nie dosc ze płace małe to na dodatek jeszcze chora słuzba zdrowia i przede wszystkim droga!!! zeby sie panstwowo gdzies dostac to trzeba cudu, skladki zdrowotne placi sie co miesiac a i tak zazwyczaj do lekarza trzeba chodzic prywatnie i placic kolosalne pieniadze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...