Skocz do zawartości

\"Jestem jak male ziarenko..\"-Bejbiki styczniowe 2011 | Forum o ciąży


molala

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki za głupie pytanie, ale co to za kleik? gdzie go można kupić? 😮 w zwykłym sklepie spożywczym?? 🙂 No na razie mam dużo tego zwykłego bebilona, więc chcę go zużyć do końca. Ela sądzisz, że kleik będzie tak samo działał jak bebilon AR? bo przy nim mała w ogóle nie ulewa. I kupki ma normalne. Trochę się boję eksperymentować. Od 4mieś. bym jej dała ten kleik. A teraz to się chyba przebiedzę jakoś. 🤨 szkoda, że nie można mieszać 2 mlek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • wesa

    2463

  • kasiulek85

    1984

  • nusia27

    1988

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

wesa napisał(a):
O to ty Ela widze tak jak ja. 🙂 To kiedy dasz małemu kleik???? ja musze jeszcze kupic te smoczki trójprzepływowe, bo kleik mi nie przejdzie przez te normalne. i gdzies za 2 tygodnie juz mu dam. 🙂


Ja mam smoczek z krzyżykiem 0+ i ten kaszkowaty bebilon Ar ładnie przechodzi 😁 w sumie na opakowaniu były 3 krople 😉 wiecie, że ja mam tylko 1 butelkę?? dostałam pełno butelek od siostry mojego, ale to dla większego dziecka i są takie zwykłe. A mam tylko jedną antykolkową.. Jak coś się jej stanie to popłynę 🙃 chyba czas poszukać jakiejś zastępczej butli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziecko mnie dzisiaj wykończy non stop płacze 😠 jest rozbestwiona zimnego mleka pić nie będzie, a w szpitalu dawali tylko zimne i jakoś tam nie wybrzydzała piła ile wlazło, a tutaj księżniczka musi mieć podgrzane 😉 I mało dzisiaj śpi jestem wykończona. Jak twaróg się odmrozi zrobię leniwe pierogi pycha! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
daria ja mieszam nutramien z bebiko bo tak tosameo nutramienu nie chce pic


Joasiu a na jaką ilość mleka dostałaś receptę? Lekarz wie o tym mieszaniu? bo wszędzie gdzie nie czytam to nie można mieszać 😞 a z drugiej strony no chyba nic się im nie stanie co? Używam 2 mlek tej samej firmy to nie powinna tego jakoś odczuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna2236 napisał(a):
na 6 puszek dostalam recepte.Ten nutramien jest okropny w smaku i sama doktor zaproponowala to i kazala nam mieszac bo dziecko samego nutrmieniu nie zechce pic 🙂 Mam 6 miarek i 180 ml wody to mieszam 4 miarki nutramienu i 2 miarki bebika i pije 🙂


To jak lekarka powiedziała tak to chyba też będę mieszać 😜 taniej wyjdzie i małej smakuje mimo tego, że mi bebilon przez gardło nie przechodzi 😁 no i nie będzie to mleko takie gęste 🙂 bo jej by żołądek za szybko się zapełnił. Jeju ile twój pije!! Masz żarłoka!! Mojej rekord 1 raz w życiu za 1 razem wyniósł 130ml, a tak to średnia to 60-90ml 😁 albo 60ml i za godz. kolejne 60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest napisane na tym Bebilonie Ar : Bebilon AR przeciw ulewaniom może stanowić wyłączną dietę najmłodszych niemowląt, które często ulewają po posiłkach lub być uzupełniany innymi posiłkami w wieku późniejszym.

No to wychodzi na to, że można mieszać skoro "może" a nie "stanowi" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobię tą drożdżówkę 🙂 już raz robiłam i wyszła bardzo smaczna 🙂
W kolejności dodajemy następujące składniki:
5 jaj
10 dag drożdży - rozkruszyć
1 szklanka cukru pudru
1 szklanka oleju
1 szklanka zimnego mleka
5 szklanek mąki
Nic nie robiąc odstawiamy na 3 godziny. Po tym czasie wszystkie składniki wymieszać łyżką i wyłożyć na dużą blachę prostokątną. Według własnego uznania można wyłożyć owoce i na to kruszonkę lub bez owoców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 napisał(a):
Kasia odwzajemniam oklask hehe
mówisz że kąski są dobre, bo ja wczoraj robiłam Nugetsy z kurczaka i też nam smakowały 😉
aha Lagoona na ile do piekarnika i jaka temp?

dzięki 🙂
mój Marcelek tak się zajadał że sama się zdziwiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila1 napisał(a):
Kasia odwzajemniam oklask hehe
mówisz że kąski są dobre, bo ja wczoraj robiłam Nugetsy z kurczaka i też nam smakowały 😉
aha Lagoona na ile do piekarnika i jaka temp?


Wiesz co tą drożdżówkę zrobiła moja mama jak była u mnie 🙂 jest taka mokra - ja taką uwielbiam 🙂 musisz zrobić wszystko tak jak jest w przepisie to wyjdzie 🙂 nie zmieniać kolejności itd. Tak pisała ta dziewczyna:

Ja mam piekarnik na prąd, nastawiłam na 180*C ale w instrukcji pisze że odchyłki dla każdej pozycji wynoszą + albo - 10*C nastawiłam na włączoną grzałkę dolną i górną jest to funkcja tradycyjnego pieczenia. Jeżeli chodzi o czas nie zwróciłam uwagi, następną razą jak będę piekła to dodam. Po prostu sprawdzałam do chwili zarumienienia i dodatkowo każde ciasto zawsze sprawdzam patyczkiem

Inna dziewczyna pisała, że trzymała tą drożdżówkę przez pół godz. 🙂 ale zawsze lepiej jeszcze sprawdzić patyczkiem.

Kruszonka:
15 dag mąki
9 dag palmy
17 dag cukru
Mąkę wymieszać z cukrem, dodać stopioną ochłodzoną palmę i szybko ręcznie zagnieść.
Do kruszonki można użyć masła ja robię z palmy, można również dodać trochę cukru waniliowego.
Ostatnio dodawałam nie stopioną palmę tylko miękką. .


Ja też mam piekarnik na prąd, więc z tym akurat problemów nie będzie 😜 Już odstawiłam garnek z składnikami, tylko drożdże mam skamieniałe buahah, nie pokruszę ich, bo się dopiero odmrażają ciekawe czy też się uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
blue dalam jedna lyzke zwyklego a reszte ten ar. a teraz sprobowalam ten zageszczacz z bebilona i jest lepszy niz mleko i taniej wychodzi. takze zostaje przy normalnym mleku i do tego lyzeczka zageszczacza i jest git 🙂
moja tez dzisiaj marudna, ale to dlaego ze nie mogla tego mleka na raz wypic tyle co zwykle wypija, potem zrobilam jej z zageszczaczem i sie okazalo ze dalam za duzo i sie zmeczyla samym ciagnieciem. i co mi odlatywala to za 5 minut byla glodna. teraz polozylam ja na macie edukacyjnej zeby sie czyms na chwile zajela i odleciala 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
ja wam współczuję z tym karmieniem mlekiem modyfikowanym, musicie patrzeć na godzinę odmierzać ile ma zjeść a ja karmię cycusiem dalej na rządanie 🙂


ja strasznie tesknie za cycusiem 🙂


A czemu już nie karmisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
blue dalam jedna lyzke zwyklego a reszte ten ar. a teraz sprobowalam ten zageszczacz z bebilona i jest lepszy niz mleko i taniej wychodzi. takze zostaje przy normalnym mleku i do tego lyzeczka zageszczacza i jest git 🙂
moja tez dzisiaj marudna, ale to dlaego ze nie mogla tego mleka na raz wypic tyle co zwykle wypija, potem zrobilam jej z zageszczaczem i sie okazalo ze dalam za duzo i sie zmeczyla samym ciagnieciem. i co mi odlatywala to za 5 minut byla glodna. teraz polozylam ja na macie edukacyjnej zeby sie czyms na chwile zajela i odleciala 🤪


No tak 135g proszku za ok. 20zł to jest taniej. A ile wtedy go dosypujesz? Co jest napisane na instrukcji?? Moja jak na razie jest z mleka zadowolona. Ulewa Ci nadal?? Moja wreszcie śpi bez tetry, je bez tetry, mogę ją przebierać po jedzeniu itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
nusia27 napisał(a):
blue dalam jedna lyzke zwyklego a reszte ten ar. a teraz sprobowalam ten zageszczacz z bebilona i jest lepszy niz mleko i taniej wychodzi. takze zostaje przy normalnym mleku i do tego lyzeczka zageszczacza i jest git 🙂
moja tez dzisiaj marudna, ale to dlaego ze nie mogla tego mleka na raz wypic tyle co zwykle wypija, potem zrobilam jej z zageszczaczem i sie okazalo ze dalam za duzo i sie zmeczyla samym ciagnieciem. i co mi odlatywala to za 5 minut byla glodna. teraz polozylam ja na macie edukacyjnej zeby sie czyms na chwile zajela i odleciala 🤪


No tak 135g proszku za ok. 20zł to jest taniej. A ile wtedy go dosypujesz? Co jest napisane na instrukcji?? Moja jak na razie jest z mleka zadowolona. Ulewa Ci nadal?? Moja wreszcie śpi bez tetry, je bez tetry, mogę ją przebierać po jedzeniu itd.


jeszcze troche ulewa, ale to nie sa juz takie chlustajace wymioty jak wczesniej. tam jest taka malutka miareczka w pudelku (chyba 1/3 normalnej miarki) i jedna sie daje na 90ml. ja zrobilam malej butle 150 i dalam jedna lyzeczke i mleko bylo geste ale mala bardzo chetnie jadla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nusia27 napisał(a):
BlueLagoon napisał(a):
nusia27 napisał(a):
blue dalam jedna lyzke zwyklego a reszte ten ar. a teraz sprobowalam ten zageszczacz z bebilona i jest lepszy niz mleko i taniej wychodzi. takze zostaje przy normalnym mleku i do tego lyzeczka zageszczacza i jest git 🙂
moja tez dzisiaj marudna, ale to dlaego ze nie mogla tego mleka na raz wypic tyle co zwykle wypija, potem zrobilam jej z zageszczaczem i sie okazalo ze dalam za duzo i sie zmeczyla samym ciagnieciem. i co mi odlatywala to za 5 minut byla glodna. teraz polozylam ja na macie edukacyjnej zeby sie czyms na chwile zajela i odleciala 🤪


No tak 135g proszku za ok. 20zł to jest taniej. A ile wtedy go dosypujesz? Co jest napisane na instrukcji?? Moja jak na razie jest z mleka zadowolona. Ulewa Ci nadal?? Moja wreszcie śpi bez tetry, je bez tetry, mogę ją przebierać po jedzeniu itd.


jeszcze troche ulewa, ale to nie sa juz takie chlustajace wymioty jak wczesniej. tam jest taka malutka miareczka w pudelku (chyba 1/3 normalnej miarki) i jedna sie daje na 90ml. ja zrobilam malej butle 150 i dalam jedna lyzeczke i mleko bylo geste ale mala bardzo chetnie jadla 🙂


No to dobrze. Może przestanie całkowicie ulewać. Moja przez 2 dni miała kaszel (nie wiem czemu) teraz na szczęście już go nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
nusia27 napisał(a):
kasiulek85 napisał(a):
ja wam współczuję z tym karmieniem mlekiem modyfikowanym, musicie patrzeć na godzinę odmierzać ile ma zjeść a ja karmię cycusiem dalej na rządanie 🙂


ja strasznie tesknie za cycusiem 🙂


A czemu już nie karmisz?


jeszcze karmie w nocy i czasami w dzien. tylko ze mala nauczyla sie butli i jak zaczyna geste mleko leciec i trzeba pracowac to malej sie nie chce i w histerie wpada. a zaczelam ja dokarmiac bo nie dojadalam i moje mleko bylo malo tresciwe 🙂

blue a jak ty zyjesz z jedna butla???? ja mam 4 duze i 2 male i ledwo wyrabiam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...