Skocz do zawartości

13 tydzień ciąży🤰 | Forum o ciąży


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
13 tydzień to według mnie za wcześnie na stwierdzenie płci, poczekaj jeszcze z 2 miesiące i potem zapytaj ginekologa czy to napewno jest chłopczyk 🙂 u mnie jest 28 tydzień i jeszcze nie wiadomo płci.Nio chyba że u Ciebie bobasek ładnie się ułożył to może i ma rację że to chłopczyk 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszytkich
ja jestem własnie w 14 tygodniu- w piatek miałam robione usg wprawdzie na bardzo dobrym sprzecie i przez jednego z lepszych lekarzy w Warszawie i PAni dr powiedziała ze najprawdopodobniej bedzie u mnie dziewczynka. moje wszytkie kolezanki , które robiłay w tym czasie usg tez wiedziały juz jaka bedzie płeć i póki co wszytkim sie to potem potwierdziło. My się co prawda jeszcze nie nastawiamy bo jest nam wszytko jedno czy bedzie to chłopak czy dziewczynka, ale jakies przypuszczenia juz są 🙂
poza tym mnie pomału ustępuja juz poranne mdłości( niestety je miałam) i zaczyna pomału rosnąć brzunio 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi lekarz powiedział, że płeć zdradzi dopiero po 20 tc żeby nie było później zaskoczenia. Ale szczerze mówiąc jest mi naprawdę wszystko jedno żeby tylko było zdrowe. Mąż to chyba chciałby chłopca, ale wiem, że jeśli okaże się, że to dziewczynka to i tak oszaleje z radości. Fajnie być w 13 tc. Kiedy odchodzą dolegliwości i można w pełni cieszyć się dzidzią. Szkoda tylko, że prawie całe lato przespałam a na jesień się budzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie fajny jest ten 13 tydzień, nudności minęły. Czuje sie dobrze brzuszek ciutke większy. Bluzki dopasowanej już nie założę 😉 Jutro idę na pierwsze usg troszkę się boję.
A tak z innej beczki niedługo muszę poinformować pracodawcę. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Ja też dopiero się zarejestrowałam w serwisie. Jestem w 13 tyg ciąży, czuję się dobrze i brzuszek już rośnie 🙂 W przyszłym tyg idę na drugie USG ciekawa jestem co mi gin powie nowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Mam do Was pytanie? Czy Was też ta męczą bóle głowy?Mnie własciwie od 7tc, już połowa 13tego a głowa nadal boli prawie całymi dniami, niestety zimne okłady nie pomagają.Liczyłam, że pod koniec pierwszego trymestru będzie lepiej.Czy jest ktoś w podobnej sytuacji i pocieszy mnie że niedługo będę się cieszyć lepszym samopoczuciem?.
A propos określania płci przez ginekologa podczas USG to moja lekarz bardzo mnie zaskoczyła sugerując podczas USG w 12tc chłopca.Faktycznie "coś" było między nogami ale czy w tym czasie narządy obu płci nie wyglądają podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj redrose 🙂 u jednych wystepuja bole glowy u drugich bol brzucha tak jak w moim przypadku 😞 od 2 dni brzuszek mnie boli przy wykonywaniu jakichkolwiek czynnosci dlatego tez dzisiaj o 12 ide do lekarza dowiedziec sie co jest grane bo jestem zmartwiona na maxa. wiem ze lekarze proponuja tabl,NOSPE .........takze na twoim miejscu wybralabym sie tez do lekarza i powiedziala o dolegliwosciach wydaje mi sie ze nic niedzieje sie bez przyczyny a lekarze sa po to by nam cos poradzic na ten temat a napewno kamien spadnie nam z serca pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Panterka0085.Ja bóle brzucha mam kilka razy dziennie i od początku lekarz zalecił branie NOSPY 3 razy dziennie po jedne tabletce, ja jednak jestem ostrożna i biorę jedną dziennie i zwykle pomaga. A co dzisiaj Tobie lekarz powiedział na ten temat? Co do mojego bólu głowy lekarz nic nie mógł mi poradzić, powiedział, że takie są uroki ciąży a gdy boli naprawde mocno brać APAP.
Pozdrawiam i życzę nam lepszego samopoczucia 🙂. Wiele czytałam o urokach II trymestru więc czekam niecierpliwie na poprawę samopoczucia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie się zarejestrowałam. Jest w 13 tyg. to moja 2 ciąża mam synka 7 lat i powiem szczerze teraz dopiero wiem co to są dolegliwości ciążowe 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam dość mocne bóle brzucha zwłaszcza jak coś robiłam np sprzatałam, lekarz kazał brać aspargin 3 x dziennie i powiedział, że to normalne tak ma większość kobiet po prostu rozciągają się więzadła. A bóle glowy mam od miesiąca powtarzają się często i są uciążliwe, ale to też normalne, bo krew szybciej krąży i naczynia uciskają więc nie martwcie się trzeba jakoś przetrwać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki 🙂 bylam u lekarza wczoraj i co poradzila: BRAC NOSPE ! takze mam nadzieje ze minimalnie brzuch przestanie bolec,.....Jestem osoba ktora nieumie usiasc na jednym miejscu latam po domu tam odkurze tu zetre kurze i tak naprawde jestem caly dzien na nogach a potem sie dziwie ze cokolwiek mnie boli i od teraz STOP musze troche odpuscic i napewno bedzie OK 🙂 pozdrawiam 😘









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO Panterka0085 CZAS I PORA TROSZKĘ ZWOLNIĆ RUCH OWSZEM W CIĄŻY JEST WSKAZANY ALE NIE MA CO PRZESADZAĆ... 😉JA CZASAMI AZ SIE MUSZE ZMUSZAĆ DO TEGO ABY SIE RUSZYĆ Z MIEJSCA...ZETRZEĆ TE WSPOMNIANE KURZE CZY NA BIEŻĄCO POZMYWAĆ...JEST TO MOJA DRUGA CIĄŻA I W PIERWSZEJ CZUŁAM SIE ZUPEŁNIE JAK TY CAŁY CZAS NA SZÓSTYM BIEGU...I TERAZ WSPOMINAM TO JAK BYŁO FAJNIE...TYM RAZEM JESTEM CIĄGLE ZMĘCZONA ..OSPAŁA...PO ZA TYM MAM W DOMU JUZ MAŁEGO PĘDZIKA MOJEGO DWULETNIEGO SYNKA...I SAMA NIE WIEM JAK MAM CZASAMI ZA NIM NADĄŻYĆ... ☺️JA CHOCIAŻ W WIĘKSZOŚĆ DNIA SPĘDZAM NA SPOKOJNIE TO BRZUSZEK TEŻ MNIE BOLI I MIEWAM SKURCZE(TAKIE TWARDNIENIE I STAWIANIE SIE BRZUSZKA) W CZWARTEK IDĘ DO LEKARZA TO MU WSZYSTKO OPISZE I PODEJRZEWAM ŻE JAK TOBIE ZALECI MI NO-SPĘ ...DAMY RADĘ ...PAMIĘTAM ŻE W PIERWSZEJ CIĄŻY CAŁY CZAS PRAKTYCZNIE BYŁAM NA NO-SPIE...SKRACAŁA MI SIE SZYJKA MACICY A TO ZA WCZEŚNIE NIE JEST DOBRĄ SPRAWĄ... 🥴WIĘC WARTO ZWOLNIĆ I ZADBAĆ O SIEBIE...TO JEDYNY CZAS W KTÓRYM MOŻNA NAM TO LENISTWO WYBACZYĆ !!! 😁TRZYMAM KCIUKI I POZDRAWIAM 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZY CZUJECIE JUŻ RUCHY DZIDZIUSIA...JA TYDZIEŃ TEMU MYŚLAŁAM JESZCZE ŻE TO MOJE UROJENIA ALE JUŻ W TYM TYGODNIU EWIDENTNIE CZUJE RUCHY DZIDZIUSIA...CUDNE UCZUCIE...PAMIĘTAM JE Z PIERWSZEJ CIĄŻY...I JESTEM PEWNA ŻE NIGDY NIE ZAPOMNĘ.. 🤪MOŻE I KTÓRAŚ Z WAS ZAOBSERWOWAŁA JUZ TAKIE MALEŃKIE MUŚNIĘCIA..PRZESUNIĘCIA...PISZCIE!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was dziewczynki 🙂 dawno tu niezagladalam ---->praca! :/ co tam u Was słychac jak samopoczucie i zdrowko???? ja wlasnie w piatek jade do mojej lekarki zobaczyc mojego szkrabka 🙂 i takze w piatek zaczynam 16 tydzien 🙂 co do ruchów dzidziusia to je wlasnie poczułam,normalnie same fikołki wywija 🙂 niewiecie moze w ktorym tygodniu mozna sie dowiedziec o płci dziecka? bo ja juz normalnie niemoge sie doczekac 🙂 🙂 🙂 pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...