Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Słoneczko jeszcze trochę i będziemy tulić i całować małe stópki :laugh: na razie właśnie cieszmy się jak rośnie w nas,to oczekiwanie też jest ekscytujące.A na Święta będzie nas o jedną cudną istotke więcej.Tego Wam kochane wszyyyyystkim życze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamietam jak i sierpnioweczki tak rozmawialy jak Wy ale wiecie co kochane ja jestem w 27tc i mam tak spokojna coreczke ze kopie leciutko ma swoje pory jakby prawie jej nie bylo jak latam caly dzien to ona spi a jak padam do lozka spie to juz nie czuje jak ona sie budzi...objawow nie mialam ani wczesniej ani teraz (no procz bolu kregoslupa) wiec czuje sie prawie jak Wy tyle ze brzuszek przeszkadza juz troche i szybko Wam zleci ja liczylam tygodniami i nadal licze i szybko leci czas zanim sie obejrzycie bedziecie mialy w ramionach swoje malenstwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A najfajniej jest jak już czuć brzuszek, wtedy łatwiej sobie wyobrazić to małe życie 🙂 nie mogę się doczekać brzuszka.
Faktycznie będziemy miały prezent na święta, ja mam na razie taki termin 17 grudnia, że całkiem możliwe ze święta będą na porodówce 🙂
Jutro mam wizytę kontrolną u lekarza, może dowiem się juz czegoś o badaniach prenatalnych
Podrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej wczoraj byłam na oddziale u mojej gin zeby podbić skierowanie na badania prenatalne i troche sie napatrzyłam na kobietki przed porodem i te po mam nadzieje ze ten czas do grudnia zleci nam szybciutko ja mam termin na 2 grudnia także moze urodze w listopadziewczoraj urodziła moja koleżanka a termin miała na 15 czerwca chłopczyk waży 2400 ale wszysko jest oki chyba lepiej rodzić przed terminem niż po ☺️
wiolka mi gin liczyła 1 tydz ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i jak dzwoniłam tam gdzie robią te badania prenatalne to tez mi tak wyliczył jakiś facet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie obecne i przyszłe mamuśki 🙂 Ja jestem w 10 tygodniu i jestem przerażona strasznie się boje że mojemu maluszkowi coś się stanie!!!Moja mama poroniła 11 razy a siostra nie może mieć dzieci więc modle się żeby te dwa tygodnie się skończyły i żebym już była w drugim trymestrze i żebym była już spokojniejsza!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Cię bti7 ja jestem w 10 tygodniu czyli podobnie jak ty!!! Jak twoje samopoczucie??? U mnie nie jest najgorzej nie mam mdłości , no może czasami jak poczuje nieprzyjemny zapach ale tak to jest ok!!! Pobolewa mnie troche brzuch ale to jest podobno normalne w pierwszej ciąży bo macica się rozciąga więc się tym nie przejmuje!!! Pozdrawiam serdecznie Ciebie i fasolke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!!!
bti7,czyli Twoja koleżanka urodziła o miesiąc wcześniej?Ale najważniejsze że Dzidziuś się dobrze czuje 🙂 Słyszałam,że teraz często się zdarzają wcześniejsze porody 🙂
Żona mojego kuzyna wczoraj poroniła w 14 tc.Myślałam,że poronienia zdarzają sie tylko do 12,ale na internecie przeczytałam,że nawet do 20tc!Strasznie mi Jej żal 😞
Witam nową Mamusię,nie martw się z Tobą będzie inaczej,a listopad-grudzień będziesz tulić swoje Cudo.
Piszesz o objawach,to chyba normalne,mnie notorycznie boli z boku brzuszka.Wymioty mam rano i mdli mnie na zapach mięsa,nie wiem czemu 🙂
Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boguśka ale skoro ty i twoja siostra jestescie naswiecie tzn ze nie zawsze bedzie zle ale poronić 11 razy to koszmar 😲 to co kobieta przerzywa w tedy jest nie do opisania 😞
sloneczko niestety ciaża to cud i nie zawsze sie wszystko sie udaje ale najwiecej poronień jest w pierwszym trymestrze ale to nie oznacza ze po 12 tyg bedzie juz wszysko oki.....
ja jakoś teraz czuje ze bedzie dobrze chociaz myślałam ze jak zajde w ciąże to bede sie panicznie wszystkiego bać przyznaje ze sie oszczędzam na maksa chyba nawet z przesada ale musze nie ma wyjścia byle do grudnia ja zauważyłam ze juz nie mam buli takich jak przed okresem raczej sa to kolki od czasu do czsasu czasami nawet budza w nocy co do mdłości tez raczej ucichły ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca za tydz badania juz bym chciała być po!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!
U mnie mdłości trochę zmalały, ale.. chyba tylko dlatego ze odstawiłam kwas foliowy, nie wiem czy to sobie wmówiłam czy to prawda, ale mdli mnie na sam jego widok 🙂 A tak poza tym to
cały czas jestem głodna jak wilk, a jak zaspokoję apetyt to jestem od razu przejedzona, hi , cały czas w skrajnościach, a u Was jak z apetytem?
Pozdrawiam wszystkie nowe mamusie grudniowe ( wszystkie jesteście młodziutkie, więc będzie wszystko w porządku 🙂nie martwcie się na zapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgryz ty też nie jesteś stara 🤪 i tez bedzie dobrze bo tak musi być ja sie orzeram czym popadnie chociaz staram sie nie jeść słodyczy ale za to wcinam po kryjomu cipsy bo mąz w domu mi nie da:laugh: ja tez niebawem odstawie kwas i duphaston i oby było dobrze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heloł heloł!
Bti7 ja jednak będę się trzymać tego co mi ostatnio gin powiedziała i już się nie będę zamęczać wyliczaniem heh.W 12tc ryzyko poronienia gwałtownie spada, ale nie oznacza to że całkiem zanika, niestety. Moja mama poroniła w 14 albo 15tc, widziała nóżki, rączki.... przerażające. Staram się o tym nie myśleć i oszczędzam się jak mogę, leń się już ze mnie zrobił porządny 🤪
Czytałam, że wcześniaki rodzą się teraz bardzo często, a jest to związane ze stresem (praca, pieniądze, presja otoczenia żeby jak najszybciej wrócić do pracy itd.....)
Ja już nie odczuwam żadnych bólów brzucha, apetyt mam OGROMNY i to na wszystko, właściwie nie przestaje jeść, jak tak dalej pójdzie to ja nie wiem jak ja będę wyglądać 😲 co najdziwniejsze przed ciążą nie jadłam wogóle słodyczy, po prostu mi nie smakowały, a teraz to jakaś masakra, nawet płatki śniadaniowe muszą być czekoladowe i kropka 🤪 hah.Mdłości mam pod wieczór ale to chyba z obrzarstwa, wtedy wypijam herbatkę miętową i lulu do wyrka.
Rany rany, ale się rozpisałam, fajnie tak sobie popisać.
Oczywiście witam nową mamuśke, nie martw się, wszystko będzie pięknie, myśl pozytywnie i dbaj o siebie!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak tak czytam o tym Waszym apetycie to aż się boję 😞 ja jakoś całkiem odwrotnie,aż się martwie czy to moje dzieciątko ma tam co jeść.Wrecz wmuszam w siebie cokolwiek bo nie wiem jak by to było.Za to ochota na słodycze rzeczywiście jakaś ogromna 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka widze ze zaczełas 12 tydz 🤪 ja startuje od srody 🙃 no tak to jest z nami...... jedne jedzą drugie nie ja np teraz wsuwam cipsy wiem ze sa cholernie niezdrowe ale co na to poradze ze mi smakuja 😲 mittka nie martw sie apetyt wróci i to pewnie ze zdwojoną siłĄ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta stronka mi jakos dziwnie wylicza te tygodnie, 12 tc zacznie mi sie w sobotę dopiero. Ja też miałam jazdę przez parę dni na chipsy i colę, później na szczypiorek, pomidory a teraz słodycze i papryka :laugh:. Mittka w 1 trymestrze wcale nie jest powiedziane, że musisz wcinać jak szalona, ja nie wymiotuje i jak juz pisałam mdłości mamtylko wieczorem po całym dniu jedzenia, nie wiem jak to u Ciebie wygląda, ale jak nie czujesz się dobrze to co się dziwić, że nie chce Ci się jeść, głowa do góry!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie się czyta o tych Waszych apetytach,to ja opisze swoje:laugh:
Na samym początku czekolada i wszystko z nią związane,czpisy i cola-pycha,a teraz na czekolade nie mogę patrzeć.Przed ciążą nie lubiłam ogórków,a teraz...mmm pyszności no i kapucha kiszona-podstawa!W tyłek i biodra mi nie idzie,ale za to w brzuszek.O dopinaniu się w niektóre spodnie nie ma mowy.Śmiesznie się na to patrzy,bo ja zawsze byłam chudziutka jak szczypior 45 kg,więc spodnie z tyłka mi spadały,a teraz...:laugh: ale nie martwię się tym wogóle tylko cieszę-przecież to oznacza,że moje Maleństwo rośnie,a to jest najważniejsze! 🙂
Mittka,nie martw się na apetyt przyjdzie jeszcze czas,teraz masz czas słodyczy 🙂
Dziewczynki co Wy macie z tym Waszym wiekiem? 🙂
O u nas słoneczko wyszło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję że ten apetycik to mi się poprawi.Jeśli chodzi o mdłości to pojawiają sie czasem rano i w ciągu dnia,tylko jeden dzień miałam taki że z łóżka rano nie mogłam wstać.Córka sama sobie szykowała śniadanie do szkoły 😆 Mam tylko dość bo w kółko wszyscy powtarzają że mam jeść i jeść a tu się nie da eh 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O słoneczko to wyglądasz dokładnie jak ja 8 lat temu też pamiętam 45kg w ciąży przytyłam tylko równe 10,a położna jak przyszła do mnie to pyta czy ja wogóle rodziłam 🤪 ale masz rację rośnijmy bo i z nami nasze maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie tak sie liczy wiek ciążowy, od pierwszego dnia spodziewanej miesiączki (20 luty)i wychodzi mi 11 tc + 4 dni na wszystkie moliwe sposoby ale parę dni w tą w czy w tą...
Słoneczko ja może miałam trochę więcej kg, ale na szczęście też mi w tył nie wchodzi tylko w brzusio 😁 Ostatnio zaczęłam już szukać spodni ciążowych, ale sklepów z taką odzieżą jest tutaj jak na lekarstwo. Mierzyłyście się już może? W 9tc miałam już +5cm w brzuchu, teraz aż się boję mierzyć, waga poszła narazie tylko o 1kg do góry, czyli jest dobrze w porwnaniu z pochłanianą przeze mnie ilością jedzenia 🤪



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja puchne wszedzie ☺️ najbardziej sie boję ze nogi mi przytyja bo ogólnie to mam na czym stać ale przy wadze 60 kg nie było problemu potem po poronieniu troche mi sie wszystko pomieszłao i waga była koło 65 no a teraz 68 :whistle:ale bede sie odchudzac po ale to żeby nie przytyc zbyt dużo twz jest ważne wiec odstawiam w miare możliwości słodycze a przed nami fajny okres mnustwo świerzych owoców i warzyw prosto z ogródka i moje ulubione czereśnie mniam jak bedzie sezon to chyba bede jadła tylko je 🙃
wiolka ja ostatnia miesiączka 25 luty i cykl 28 dni termin 2 grudzień ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, wróciłam od lekarza, fasolka jest zdrowa, widziałam na własne oczy 🙂dostałam skierowanie na badania prenatalne.. i wiecie co? dzwonię żeby się umówić a pani w rejestracji mówi że badania z funduszu mnie nie obejmują bo nie mam skończonych 35 lat. i koniec. czyli chyba lekarz trochę niedoinformowany. chyba zapłacę sama za te badania, bo nie wiem .. chyba lepiej zrobić i nie skąpić na taką ważną rzecz
no nic lecę do pracy, życzę wam smacznego obżarstwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie 20 luty, cykl 30 dni, termin 27.11 aaaaa i człowieku bądź tu mądry i pisz wiersze hehehe.
Bti7 wejdź na tą stronkę, tu mi wyszło dokładnie tak jak mi gin powiedziała http://www.pregnology.com/faralong.php?month=12&day=02&year=2009
Ale kto tam wie, tak jak pisałaś żadko zdarza się żeby któraś dokładnie w terminie urodziła.
Zgryz ja bym sobie zrobiła te badania, dla świętego spokoju.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgryz nie daj sie tej arogancjii w laboratorium ja mam 26 lat i sie kwalifikuje i niech baba ci nie gada ze sie nie kwalifikujesz 🤪 bo ja dzwoniłam i bardzo miły pan powiedział mi ze jak spełniam jeden warunek to nie ma wogóle dyskusji wiec jak masz skierowanie tam jest na dole tabelka z bodajze 5 pynktami i powinnaś miec zaznaczoną ta gdzie wystapiła absorpcja chromosomowa ja tak mam..... napewno spełniasz warunki i to ta baba tam chyba jest niepoinformowana bo po to stworzyli ten program zeby pomóc wiekszości kobiet a to ze badania prenatalne dla kobiet po 35 były refundowane od dawna a ten program jest młody działa od bodajze pażdziernika 😮 dzwoń drugi raz i moze trafisz na babakę która ma troche pojęcia trzymam kciuki
bardzo sie ciesze ze dzidzia zdrowiutka:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...