Skocz do zawartości

Grudniówki | Forum o ciąży


bti7

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie wiem właśnie jak to jest z tymi badaniami.Szwagierka robiła dwa i nie płaciła za nie,dopiero teraz jak by chciała zrobić trzecie to jest płatne.Tyle tylko że ona chodzi prywatnie do lekarza i nie wiem czy to ma tutaj jakieś znaczenie 🤨 wybieram się w poniedziałek na wizyte to zobacze co mój lekarz wymyśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
program obejmuje kobiety kobiety które sa zarejestrowane w przychodniach wiec nie można dostac skierowania jak sie chodzi tylko prywatnie 🤔 prawo jest prawem i skoro zgryz spełnia warunki to musi sie dostać na te badania 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oki dziewczynki uciekam :laugh: koniec pracy do domku obiadek i leniuchowanie tylko ogarne trochę pokój zyczę wszystkim miłego dnia do jutra
wiolka nie przejmuj sie tym terminem najlepiej wie twoje dziecko w którym jest tyg 🤪
zgryz wywalcz te badania trzymam za ciebie kciuki
sloneczko oszczedzj sie
mittka mam nadzieje ze już sie zadomowiłaś na forum
o kim zapomniałam przepraszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć grudniówki! jestem dziś bardzo zadowolona, ponieważ zadzwoniłam do innej przychodni i bez problemu zostałam zapisana na badania prenatalne za tydzień 🙂 czyli jak zwykle, ludzie niedoinformowani i wielki bałagan, ale najważniejsze, że mam te badania.. A jak wy się czujecie? w taki słoneczny dzień to chyba tylko dobrze 🙂
aa, lekarz kazał mi już odstawić kwas w duphaston, a wy jeszcze bierzecie? ja się lepiej czuję jak niczego nie łykam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie,a to dobrze wiedzieć że należą nam się te badania.Ja w poniedziałek ide do lekarza i tez pewnie dostanę skierowanie,dowiem się mam nadzieję co i jak.Zgryz a to gdzieś u siebie w mieście się wybierasz??Bo mnie się wydaję że będę musiała się pofatygować do katowic.Pogoda dzisiaj rzeczywiście super,a mnie cos brzuszek dokucza i nie wiem czy ze stresu czy jest jakaś inna przyczyna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mittka! już Ci wszystko mówię. Przychodnia jest w katowicach piotrowicach , tam gdzie bez problemu się zapisałam, ale takich przychodni jest więcej, nawet w samych katowicach. Ja też nie mieszkam w kat. tylko w Tychach, ale to kawałek. tel 032 202 36 35, dostałabym termin nawet na przyszły poniedziałek, więc naprawdę szybko, ale idę w środę bo tak mi pasuje akurat. No a badanie należy mi się dlatego że mam 34 lata i poroniłam ostatnią ciążę. To jest warunek. A normalnie od 35 roku zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha,no to nie wiem czy mnie się będzie należało.Ale dziękuję za numer jak tylko będę miała skierowanie to będę dzwonić i zobaczymy jak to ze mną będzie 🙂 Jak to dobrze mieć Was,zawsze człowiek lepiej poinformowany 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka, z tego co widzę to za młoda jesteś 🙂 jeśli nie miałaś komplikacji w poprzedniej ciąży to nie ma powodu żeby robić, chyba że bardzo chcesz. jeśli się robi prywatnie to kosztują około 200 zł bo pytałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jak to ładnie zabrzmiało za młoda :laugh: dlatego właśnie nie wiem jak to ze mną będzie.Lekarz na razie tylko wspomniał że mogę zobić.W poprzedniej ciąży nie miałam większych problemów i dlatego pewnie gdybym chciała zobić to będę musiała zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na pewno nie robi się wszystkim, jeśli chcesz odpłatnie możesz sobie zrobić każde badanie.tak to chyba wygląda, a najlepiej pytać lekarza.To badanie z tego co wiem wyklucza zespół Downa, podobnie jak badania prenatalne USg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc kobietki:laugh: zgryz mówiłam ci ze sie należą..... super czyli ja ide we wtorek a ty w środe 🤪 dam ci w wtorek znać jak to wygląda ja jeszcze mam brac kwas i duphaston do końca 12 tyg czyli jeszcze tydz. pogoda super tylko troche zimno pozdrawiam a ten test papa to właśnie na takie typu choroby jak dawn i jakies jeszcze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak tak, to jest to. Miala ktoras robiony ten test, jezeli tak to na czym dokladnie polega, mam na mysli jak technicznie to wyglada? Ja bede brala jeszcze kwas przez 2-3 tyg, dopoki mi sie opakowanie nie skonczy i odstawiam bo w sumie juz nie jest potrzebny.
Cos tu dzisiaj u nas pusto 😮
Jak wasze samopoczucie?
U mnie dzisiaj strasznie kiepsko, wczoraj sie chwalilam ze brzuszek mnie juz nie boli a tu dzisiaj od samego rana, w dodatku mam takie zawroty glowy, ze moj maz musi mnie lapac co chwile, jakos tak mi slabo strasznie.... 😞 Nawet teraz jak to pisze to kreci mi sie w glowie 🤔.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć grudniówki!!!!
Ja mam 24 lata i to moja pierwsza ciąża,ale może się okazać,że też będę musiała je robić bo moja ciąża jest zagrożona 😞
Dzisiejszą noc spędziliśmy w szpitalu,pod ktoplówką,bo bardzo bolał mnie brzuszek z boku.
Okazało się,że to macica.Badania miałam mieć w poniedziałek włącznie z USG,ale chyba przesuną mi je na jutro-ech 😞

Cieszę się,że jesteście z okolic,bo ja jestem z Katowic 😉
P.S Tatuś mojego Maleństwa chce z nami być,ale nie zastanawiam się teraz nad tym 🙂
Buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie drogie przyszłe mamusie 🙂 mam takie pytanie: czy to normalne, ze poranne nudnosci zaczynają sie dopiero na wieczór? zauważyłam też ze czasami wymiotuje krwią 🤢 czy to grozne dla dziecka? ide do lekarza dopiero w piątek ale już dzis chciałabym wiedziec.
Dziękuje za odp i pozdrawiam cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Anja witaj wśród 😆 grudniowek !
Mdłości pod wieczór są jak najbardziej normale ja tak mam, czasem mdłości są wieczorem, czasem popołudniu, czasem rano, myśle że to zależy od osoby. Jeżeli chodzi o tą krew to kurcze nie wiem, najlepiej jakbyś zadzwoniła do swojego lekarza,nie wiem czy to groźnie dla dziecka ale może być dla ciebie, dlatego ja bym nie czekała do piątku. Zadzwoń będziesz spokojniejsza.
Pozdrawiam!



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiolka ja zawsze chciałam jechac na wczasy do chorwacji wiec moze kiedys sie spotkamy:P
ania co do mdłosci to tez miałam wieczorne tylko ze nie wymiotowałam 🤪 witam w grudnoiwych mamach a ta krew to moze przełyk podrażniony ale lepiej idz do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,dziewczynki 🙂 no my dzisiaj dość wcześnie wstałyśmy,córa do szkoły a mamusia swoje odstać pod szkoła i pogawedzić z innymi mamusiami.Do domu wróciłam przed 10 🤪 A to fajnie słoneczko że masz dziś usg,poinformuj nas niezwłocznie o wynikach jak wrócisz 🙂 Fajna dziś pogoda nie wieje słoneczko świeci na forum nawet podwójnie :P pozdrawiam Was cieplutko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki!
Ale masz fajnie Słoneczko, że idziesz na USG, ja bym tak mogła chodzić codziennie gdyby się dało heh. U mnie dzisiaj straszne nerwy od samego rana 😠 mam ochote trzepnąć czasem w łepetynkę mojego mężusia :P My się nie wyspaliśmy ani troszkę i mamy znowu zawroty głowy....Idę obiad robić 🤢 🤢 🤢
Pomarudziłam sobie i już mi lepiej :P




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...