Skocz do zawartości

2011 lutowe dzidziusie na start!!! :D | Forum o ciąży


aallicee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Ja mam jeszcze jedno pytanie. Tak mi przyszło do głowy jak czytałam Wasze wypowiedzi. Czy dalej się zakłada dodatkowe pieluszki na pampersa, żeby się nic nie stało z bioderkami? Bo ja sama nie wiem czy tak trzeba. W sumie nigdzie w gazetach ani w książkach które mam nic nie pisze o tym.


Wydaje mi się, że to zależy jak się bioderka rozwijają, a pilnuje tego lekarz, u którego będziesz maleństwo badać systematycznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nanusia najważniejsze, ze się rusza, po prostu ma już mniej miejsca. Nie martw się, na pewno jest w porządku 🙂 Zresztą sama pewnie wiesz najlepiej. Jeśli masz jakieś wątpliwości to połóż sie i godzinę poobserwuj, położna nam mówiła żeby poruszać lekko brzuszkiem, pozaczepiać i jeśli maleństwo odpowiada to znaczy, ze jest wszystko w porządku! 🙂 możesz także policzyć ruchy (seria kopnięć pod rząd liczy się jako jeden ruch), których jak zapewne wiesz powinno być 10.
No i trzymam kciuki aby materacyk pasował 🙂 moja siostra ma piankowy i Gabrysia jej córeczka jest zdrowa i szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Joanna 🙂
Dobrze wiedziec, ze materacyk piankowy sie u kogos sprawdzil 🙂 i mam nadzieje ze u mnie tez sie sprawdzi 🙂
Co do ruchow to czytalam wlasnie ze 10 ruchow liczy sie jako jeden, ale jak bylam w szpitalu to mi powiedzieli, ze jezeli nie bede czoc ruchow to zeby polozyc sie wlasnie na godzine przed tym cos zjesc docinac dlonie do brzuszka i liczyc i powiedziala, ze jezeli przez godzine nie nalicze 10 ruchow to zeby dzwonic. Ale nie mowila nic ze 10 ruchow to jeden ruch. W takim razie musiala bym przez godzine naliczyc ich 100 ?? Jak tak TO strasznie duzo 😲 Wiem ze moja niunia nie rusza sie tyle na godzine, ale ogolnie czuje ze rusza sie caly dzien. Rano jak wstane to licze czy sie ruszy 10 razy i puzniej wieczorem w ciagu dnia jak sie rusza to nie licze... hmmmm czuje sie teraz troszke zagubina jak to jest?? 🥴 nie wiem czy dobrze to zroumialam wszystko moze te 10 ruchow na godzine wystarczy hmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na pewno 10 kopniaków to nei jest jeden ruch, to by było stanowczo za dużo. Nam położńa mówiła, żeby nie liczyć serii kilku kopniaków maleństwa pod rząd osobno tylko jako jeden z tych 10. Po prostu musi być chwilkę przerwy między tymi ruchami (kopniakami) żeby to było faktycznie prawdziwe 10 ruchów 🙂 nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć, ale na pewno nie musi być ich 100....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heheh okej 🙂 dzieki Joanna 😘 juz rozumiem o co chodzi 🙂 Jak sie czuje, ze dzidzia sie rusza to wszystko jest okej, chyba nie musza byc to mocne ruchy zeby bylo wszystko okej najwidoczniej moja mala bedzie bardzo spokojna heheh choc przyznam szczerze, ze czasami tak sie ruszy, ze az zaboli. Wczoraj siedzialam i ogladalam film i w pewnym momencie az podskoczylam bo tak mi na jajnik nacisnela az tak nieprzyjemnie zakulo... ahhh te lobuziaki...
A wogle jak wam sie spi ??? Przesypiacie cala noc ? bo ja to do samej lazienki z 6 razy wstaje 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzusie 🙂
Zakupy ..... ciagle czegosc brakuje . Za kazdym razem kiedy jestem w sklepie kupuje rozne roznosci myslc ze to juz prawie koniec , jednak w domu uswiadamiam sobie ze jednak nie . Normalnie ta lista sie rozmnaza 🙂 I wiecie co jet najgorsze ?? Nie daje mi to spokoju , ja tak lubie miec wszytsko gotowe i nie nawide na ostatnia chwile . Ciagle mi sie wydaje ze zabraknie mi czasu .
Co do ruchow rowniez mam tak ze maly daje czadu caly dzien a juz na drugi leniwi sie w brzusiu , sporadycznie dajac znak 🙂 Ale juz go rozgryzlam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
heheh okej 🙂 dzieki Joanna 😘 juz rozumiem o co chodzi 🙂 Jak sie czuje, ze dzidzia sie rusza to wszystko jest okej, chyba nie musza byc to mocne ruchy zeby bylo wszystko okej najwidoczniej moja mala bedzie bardzo spokojna heheh choc przyznam szczerze, ze czasami tak sie ruszy, ze az zaboli. Wczoraj siedzialam i ogladalam film i w pewnym momencie az podskoczylam bo tak mi na jajnik nacisnela az tak nieprzyjemnie zakulo... ahhh te lobuziaki...
A wogle jak wam sie spi ??? Przesypiacie cala noc ? bo ja to do samej lazienki z 6 razy wstaje 🤔


Jak jest spokojniejsza to przynajmniej jest mniejsze ryzyko na to, że pępowiną się owinie!
Także lepiej żeby za dużo fikołajków te nasze dzieci nie robiły, ja się tego właśnie najbardziej boje, że na szyjce jej się zawinie i nici z porodu naturalnego 😞 No ale jestem dobrej myśli!

Ja w nocy często się budzę, mała w nocy buszuje i nie daje mi spać 🙂 na siusiu wstaje 2 lub 3 razy w nocy, ostatnio jakby mniej mi naciska na pęcherz, ponoć najgorzej jest na początku i na końcu ciąży....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Wy znów o tym liczeniu ehhh mi nikt o tym nie mówił i szczeze nie skupiałam na tym uwagi i pierwszy raz o tym słysze ale jak tak dziś sobie policzyłam raz to ich jest więcej niz 10 stanowczo hehe 😉
Ja po zakupach, dziś kupiłam wanienke i obrazki na ściane żeby było ładnie i przytulnie małemu 😉 I Evek masz racje ta lista sie pomnaża i nie wiem kiedy będzie koniec bo ciągle coś jeszcze trzeba ,coś sie przypomni.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do spania to mam wielki problem żeby usnąć bo nie moge sie wygodnie położyć :/ na lewym boku bardzo mi żebra drętwieją i cały bok, na prawym jak leże to mały tak kopie jakby chciał powiedzieć że go gniote hehe a na wznak sie dusze i naprawde mam problem. Jak już uda sie usnąć to tak z 5-6 razy wstaje na siusiu i przy okazji zjadam troszke czekoladki 😉 a po czekoladce chce mi sie pić i potem rozbudzona znów męcze sie żeby zasnąc jak zasne to znów chce mi sie siku i tak w kółko hehe naprawde strasznie to dla mnie męczace ale musze jakos wytrzymać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia niektórzy lekarze mówią o liczeniu troche później, a niektórzy w ogóle. Nieraz też każą codziennie zapisywać ruchy (mojej koleżance kazał). Także nie ma co się przejmować 🙂 A jakie obrazki kupiłaś? Pochwal się 🙂))
Nic nie mówicie o piciu, w nocy to mi sie najbardziej chce, zasycha mi strasznie w gardle, że aż śliny nie mogę przełknąć, a jak tu sie porządnie napić jak zaraz siusiu się zachce, i koło się zamyka 😞 wypijam zazwyczaj szklankę małymi łyczkami ale to czasem za mało:/ niby nie mam tej cukrzycy, więc nie wiem czemu mi sie tak strasznie chce w nocy pić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
mam do sprzedania 3 pary spodni ciążowych
kupiłam je na lato niestety zostałam oszukana przez sprzedawczynie bo ta napisała że jest to rozmiar 42 później nie wyraziła zgody na zwrot
spodnie przeleżały w szafie z myślą o tym że przytyje
jednak w ciąży nie przytyłam prawie wcale i spodni nie założyłam ani razu
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-dorothy-perkins-r-44-i1351629489.html
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-mothercare-r-46-i1351629490.html
http://allegro.pl/spodnie-ciazowe-r-46-i1351629491.html
POLECAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia ja mam dokladnie tak samo :P hehehe z wyjatkiem jedzenia czekoladki 🙂 Ale u mie jest tak ukladam sie wierce i jak juz w koncu znajde wygodna pozycje to za chwile zachciewa mi sie siusiu. Tez wstaje po 5 razy ale wiem ze to przez to ze po kazdym siusiu biore butelke z woda ktora stoi obok mnie i pije heheh i tak w nieskonczonosc 😜 Jeszcze 2 miesiace musimy wytrzymac 😁 i bedzie dobrze 🙂 Ja mysle ze to tak specjalnie zle sie spi pod koniec ciazy. To po to zebysmy zaczely sie przyzwyczaiac do nieprzespanych nocek 😉 heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monic87 napisał(a):
u mnie co do zakupów to do szpitala nei mam nic...no i szukam jakis ladnych stanikow do karmienia ale nic nie moge znalezc 😞
a tak do domu to lozeczko - ale to kupuje moj tata 🙂 materacyk - slyszalam ze dobrze jest dokupic
ceratki
torba do wozka
no i kosmetyki juz tylko 😁 wiec chyba duzo tego nie zostalo

kurczę to Ty już w sumie wszystko masz to mi jeszcze w takim razie dużo zostało do kupienia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malamyszka napisał(a):
Ja mam jeszcze jedno pytanie. Tak mi przyszło do głowy jak czytałam Wasze wypowiedzi. Czy dalej się zakłada dodatkowe pieluszki na pampersa, żeby się nic nie stało z bioderkami? Bo ja sama nie wiem czy tak trzeba. W sumie nigdzie w gazetach ani w książkach które mam nic nie pisze o tym.

słyszałam że teraz się już nie stosuje podwójnego pieluszkowania no chyba że lekarz zaleci inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
malamyszka napisał(a):
Ja mam jeszcze jedno pytanie. Tak mi przyszło do głowy jak czytałam Wasze wypowiedzi. Czy dalej się zakłada dodatkowe pieluszki na pampersa, żeby się nic nie stało z bioderkami? Bo ja sama nie wiem czy tak trzeba. W sumie nigdzie w gazetach ani w książkach które mam nic nie pisze o tym.


Wydaje mi się, że to zależy jak się bioderka rozwijają, a pilnuje tego lekarz, u którego będziesz maleństwo badać systematycznie 🙂

dokładnie lekarz już przy samym porodzie powie co i jak bo jak będzie dysplazja to fałdki pośladkowe będą nierówne 🙂 jednym słowem sama gołym okiem zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nanusia69 napisał(a):
heheh okej 🙂 dzieki Joanna 😘 juz rozumiem o co chodzi 🙂 Jak sie czuje, ze dzidzia sie rusza to wszystko jest okej, chyba nie musza byc to mocne ruchy zeby bylo wszystko okej najwidoczniej moja mala bedzie bardzo spokojna heheh choc przyznam szczerze, ze czasami tak sie ruszy, ze az zaboli. Wczoraj siedzialam i ogladalam film i w pewnym momencie az podskoczylam bo tak mi na jajnik nacisnela az tak nieprzyjemnie zakulo... ahhh te lobuziaki...
A wogle jak wam sie spi ??? Przesypiacie cala noc ? bo ja to do samej lazienki z 6 razy wstaje 🤔

hihihi mój też czasami cały dzień spokojny że się martwić zaczynam bo nawet jak mu dokuczam to spokojny jest a czasami np tak jak wczoraj z mężem na zakupach byłam tak mnie kopnął że aż sobie krzyknęłam ludzie się obrócili patrzą że w ciąży i się uśmiechają co kopie kopie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia24 napisał(a):
Co do spania to mam wielki problem żeby usnąć bo nie moge sie wygodnie położyć :/ na lewym boku bardzo mi żebra drętwieją i cały bok, na prawym jak leże to mały tak kopie jakby chciał powiedzieć że go gniote hehe a na wznak sie dusze i naprawde mam problem. Jak już uda sie usnąć to tak z 5-6 razy wstaje na siusiu i przy okazji zjadam troszke czekoladki 😉 a po czekoladce chce mi sie pić i potem rozbudzona znów męcze sie żeby zasnąc jak zasne to znów chce mi sie siku i tak w kółko hehe naprawde strasznie to dla mnie męczace ale musze jakos wytrzymać...

dokładnie mam to samo ze spaniem mały normalnie od 3 dni nie pozwala spać mi na prawym boku chyba go gniotę naprawdę nawet w nocy jak nieświadomie się przekręcę( chociaż ja raczej się budzę żeby się obrócić ) to tak potrafi kopnąć że się budzę z bólu 😉
aha a spróbuj melissę wypić bo zauważyłam że lepie mi się po niej śpi 🙂szybciej zasypiam wieczorem i w nocy jak się przebudzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joanna1984 napisał(a):
Ewcia niektórzy lekarze mówią o liczeniu troche później, a niektórzy w ogóle. Nieraz też każą codziennie zapisywać ruchy (mojej koleżance kazał). Także nie ma co się przejmować 🙂 A jakie obrazki kupiłaś? Pochwal się 🙂))
Nic nie mówicie o piciu, w nocy to mi sie najbardziej chce, zasycha mi strasznie w gardle, że aż śliny nie mogę przełknąć, a jak tu sie porządnie napić jak zaraz siusiu się zachce, i koło się zamyka 😞 wypijam zazwyczaj szklankę małymi łyczkami ale to czasem za mało:/ niby nie mam tej cukrzycy, więc nie wiem czemu mi sie tak strasznie chce w nocy pić 😞

ja na noc biorę kubek taki pół litra i często jak ok 6 idę do ubikacji to muszę już dolać bo pusto 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no jeszcze chciałam napisać że ja rożka nie kupuję wcale co do tego czy ma być usztywniony czy miękki to ciężko powiedzieć nawet styczniówki właśnie poruszyły ten temat teraz i są podzielone zdania jednym położne mówią usztywniany drugim miękki 🙂
a co do materaca nie mam zielonego pojęcia ale jakoś lekko do tego podchodzę nie zrozumcie mnie zle że mi nie zależy czy coś w tym stylu po prostu kiedyś tego nie było i jakoś ludzie zdrowi a z drugiej strony teraz powiedzą że to takie rewelacyjne a za 10 lat powiedzą że nie wolno tak jak z większością rzeczy 🙂 jednego trzeba się trzymać materac musi być średniej twardości 🙂i tutaj lekarze właśnie na to zwracają uwagę 🙂aha i nie pozwalają kłaść dziecka z głową na poduszkach ma być płasko 🙂 trzymajcie się miłego weekendowania papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alwo masz racje z tym co napisałaś... kiedyś większości rzeczy nie było i wszyscy zdrowi i dawali sobie rade. teraz jest tyyyle rzeczy niby niezbędnych dla dziecka a w rzeczywistości są zupełnie nie potrzebne bo bez nich doskonale sobie poradzimy i nasze dzidzie nie będą płakać az tego powodu 😉 a z poduszką też masz racje obowiązkowo niemowle ma spać bez, na całkiem płasko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widze ze rozpisalyscie sie 🙂
tyle do czytania. Co do ruchów. Nie moge powiedziec ze licze bo nie robie tego i lakarz tez nie mowil. Ale moj maly ma takie stale pory i wtedy gdy sie nie odmelduje wtedy sie martwie 🙂 co do materaca jednym slowem zbaranialam 🙂 bo w sumie macie racje materace byly kiedys calkiem zwyczajne pewnie niekiedy ludzie nie mieli ich wcale i dzieci zdrowe byly. A takto jak jest jakis "specjalny" to kaza za niego slono placic. Nom wlasnie co do wyprawki moja lista czeka na lepsza pogode. Boz mojej wsi zabitej dechami trzeba sie ruszyc 🙂 A tak co powiecie dziewczynki?
Jak mija wam weekend. Dzisiaj troszke slonko wyszlo to moglam wyjsc na spacer (przeszlam sie wkolo podworka z mezem) 🙂 ale to juz cos. I sikorkom do karmnika zanioslam sloninke i ziarno. Z moim duzym pieskiem chwile pobawilam sie. W sumie to rzucalam mu zabawka a on ja przynosil. Ale on i ja jestesmy podobni ja po chwili juz sily rzucac nie mialam a on tak sie nabiegal ze spi teraz ze nawet go nic nie rusza. 🙂 leniuch. Wiecie co mam dzisaij ochote na sledzie. Ostatnio wogole nachodza mnie ochoty na rzeczy ktorych wczesniej bym nie tknela. Juz maz pojechal mi do sklepu po sledzia solonego bo bym nie wytrzymala. 🙂 BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś uciekam do tatusia bo zaprosił na barbórke (pan górnik) hehe to se pojem mmmm ale piwa nie popije niestety, zażyczyłam sobie soczek grejfrutowy dużo soczku bo uwielbiam 😉 posiedzimy z mężem i potem do domku smacznie spać 🙂 to miłej sobotki wam kochane życze buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...