Skocz do zawartości

Bóle głowy | Forum o ciąży


AnetaBubu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czy Wy też macie te dolegliwości,że często boli Was głowa? Nie mam problemów z ciśnieniem i nigdy mnie głowa nie bolała-sporadycznie po imprezce 😉 ale teraz to jest bardzo często. W pierwszej ciąży w ogóle mnie nie bolała, a przy ostatniej wizycie zapomniałam powiedzieć o tym lekarzowi. Nie biorę żadnych leków przeciwbólowych ,bo uważam że to nie jest zbyt dobre dla dzidziusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety też należę do tych osób ale zazwyczaj to mnie boli jak jest niskie ciśnienie a teraz to najgorszy czas... 😞 ale nie biorę żadnych leków wolę się położyć no chyba,że już mnie boli trzeci dzień z rzędu to biorę apap. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też myślę, żeby lepiej nie brać ,mimo wszystko.
mnie też czasem boli i mam światłowstręt. ale jak się położę w ciemnym, cichym miejscu to jest ok! zimny okład na głowę i wtedy to już w ogóle ulga 🙂

bóle głowy, to kolejna dolegliwość, która w ciąży zdarza się częściej. ja mierzę wtedy ciśnienie, bo może być wtedy zbyt wysokie i jest to jeden z objawów. ale jest ok.

pozdrówki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, ja niestety mam bardzo uporczywe bóle głowy. Gin skierował mnie do neurologa żeby wykluczyć wszystkie inne powody bólu głowy. Jutro mam wizytę. Apap jest całkiem bezpieczny w ciąży i w razie potrzeby można brać, jeśli macie wątpliwości bierzcie połówkę. Ale trzeba znaleźć najpierw przyczynę samego bólu żeby niczego nie przeoczyć. W pierwszej ciąży też bolała mnie głowa ale nie aż tak. Teraz to bóle migrenowe - najlepiej żeby było cicho i ciemno ale ból sam ustępuje dopiero po kilku a czasem kilkunastu godzinach. Dzisiaj np. czułam w nocy że boli mnie głowa, najgorsze uczucie - śpisz a głowa już boli i budzisz się z bólem. Okropieństwo ale mam nadzieję że jutro wszystko się wyjaśni. :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie głowa bolała często do ok.12 tc,kładłam się wtedy z mokrym ręcznikiem na głowie i nieraz pól dnia tak leżałam,tylko raz wzięłam apap,bo z bólu nie mogłam wytrzymać.Potem lekarka poleciła szklankę coli pić i uwierzcie,że pomogło,zaczynałam dzień od słabej kawy rozpuszczalnej lub szklanki coli do śniadania i bóle minęły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też się męczę bólami migrenowymi. Zazwyczaj mam co 2-3 dni po 3 dni. Zimne okłady czy to tylko z woda czy z octem nic nie dają jak się kładę z bólem tak i wstaje i cała noc mnie męczy tylko słynny Paracetamol mnie ratuje ale biorę tylko pół.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi też się zdarzały bóle migrenowe, których nigdy nie miałam wcześniej i niestety bez apapu się nie obeszło, raz nawet na pogotowiu wylądowałam bo w domu tabletki nie chciałam wziąć bo też się bałam że zaszkodzi, ale teraz wiem że to nie był dobry pomysł, bo jak ja się źle czuję to na dzidzi też się to dobija. Teraz odpukać , głowa mnie nie boli 🙂 ale w zamian mam niskie ciśnienie i omdlenia. pozdrawiam mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Na szczęście moje migrenowe bóle ustąpiły. Myślę że głównie były spowodowane hormonami, teraz mój organizm "przyzwyczaił się" do tego stanu i jest OK. Ale jeszcze jeden czynnik mógł je wywoływać - STRES. Odkąd poszłam na zwolnienie bóle stawały się coraz rzadsze a teraz nie miałam ataku ok.1 m-ca także sukces. :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny
ja niestety przez całą ciąże mam bóle migrenowe głowy które trwaja po kilka dni 😞 leki które wcześniej brałam zostały mi zabronione ze względu na dzidzie i jedynie moge brać 2x apap na dobe a dla mnie apap to nie tabletka....nawet dziś w nocy miałam o 2;00 pobudke z powodu migreny 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...