Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja to się zastanawiałam co ta położna gada, jak kazała chodzić bez majtek, ale wkłady poporodowe kupić... ciekawe gdzie sobie miałabym je wsadzić jakbym majtek nie miała... chyba do czoła przykleić 🤪
Dobrze Niuńcia, że Ci łóżko już przyszło, ale zmartwiłaś mnie i wynikami i bólami... oj jak ja bym chciała, żeby Ci już nic nie było złego. A powiedz, jaki w końcu wózek wybraliście? Bo u nas dalej żaden 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Jejku Niunia - Twój Pawełek to będzie super zdrowe Dziecko, bo Ty za niego wszystkie bóle przejmujesz 🙂
Super, ze łóżeczko już masz - ładne jest, prawda i takie słodkie.

eMKa sporo tego miałaś, wierzę że po licznych doświadczeniach jesteś pewniejsza tego, jak ma wyglądać Twoje życie. A co do jedzenia to tez bym zjadła 3 bita, 😜 i lody i nutellę i śmietanę prawdziwą i płatki z mlekiem - ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za pocieszenie ;-* Ja mam 6 szt. gaci jednorazowych i koleżanki mi poleciły Tantum Rosa do podmywania po porodzie, po tym ładniej się krocze goi. 30 zł kosztuje, kupiłam i biorę to do szpitala. Emcia wózek już kupili mi rodzice ten http://allegro.pl/wozki-wielofunkcyjne-dzieciece-polaris-3w1-i1406387825.html granat z niebieskim. Jutro powinien być ;-) No i nie mogę jednak tych słodyczy jeść i muszę dietę dla cukrzyków znów wprowadzić, bo cukier mam w moczu i cały czas za duży. Z dobrych wyników to to, że tarczyca po raz trzeci ok, nie mam kiły i toksoplazmoza wyszła ujemna ;-) reszta dupa blada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Ja sie dzis strachu najadlam 😞 😞Dopiero ze szpitala wrocilam.Od wczoraj mialam jakies silniejsze uplawy,tak mi sie zdawalo,ze to uplawy.Ale dzis juz podpaski mi normalnie przesiakaly po ok 2-3 godzinach i wygladalo to jak woda i nie mialo zadnego zapachu.Do tego zaczal mnie strasznie dol brzucha bolec tak jak na okres.Nie wiedzialam,czy to normalne,wiec zadzwonilam do mojej poloznej.A ta mi kazala natychmiast do szpitala jechac,bo wg niej to wody mi juz leca i sie zaczyna.Spedzilam w szpitalu 4 godziny,porobili mi pelno jakichs badan i odeslali do domu.Wody to nie sa,mocz tez nie jest i oni nie sa w stanie mi powiedziec co to leci,ale to nie wody.Skurczy na szczescie tez nie bylo.A brzuch to nie wiedza czemu mnie boli.Co prawda przed porodem tak jest ze boli jak na okres,ale w moim przypadku to nie to i oni nie sa w stanie dojsc od czego tak jest.A ze sam brzuch sie opuscil to juz inna historia.Dowiedzialam sie dzis,ze w ciazy dzieja sie rozne dziwne rzeczy,ktorych lekarze nie sa w stanie wyjasnic...a ze 2 z nich spotkaly mnie w tego samego dnia to dla mnie to troche podejrzane.Jutro mam spotkanie z moja pania doktor,to moze ona mi cos madrzejszego powie..A ja po tym wszystkim pakuje torbe do szpitala,niech juz stoi gotowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia26 napisał(a):
Aha dziewczynki, kiedyś któraś wrzuciła link do internatowej szkoły rodzenia, teraz by mi się przydał, a nie mam siły tego szukać. Czy mogę prosić o podanie go jeszcze raz.


http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ chyba o to chodziło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matlega_s napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Aha dziewczynki, kiedyś któraś wrzuciła link do internatowej szkoły rodzenia, teraz by mi się przydał, a nie mam siły tego szukać. Czy mogę prosić o podanie go jeszcze raz.


http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ chyba o to chodziło 🙂


Dziękuję i oklask za udane cytowanie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Hey dziewczyny.Ja sie dzis strachu najadlam 😞 😞Dopiero ze szpitala wrocilam.Od wczoraj mialam jakies silniejsze uplawy,tak mi sie zdawalo,ze to uplawy.Ale dzis juz podpaski mi normalnie przesiakaly po ok 2-3 godzinach i wygladalo to jak woda i nie mialo zadnego zapachu.Do tego zaczal mnie strasznie dol brzucha bolec tak jak na okres.Nie wiedzialam,czy to normalne,wiec zadzwonilam do mojej poloznej.A ta mi kazala natychmiast do szpitala jechac,bo wg niej to wody mi juz leca i sie zaczyna.Spedzilam w szpitalu 4 godziny,porobili mi pelno jakichs badan i odeslali do domu.Wody to nie sa,mocz tez nie jest i oni nie sa w stanie mi powiedziec co to leci,ale to nie wody.Skurczy na szczescie tez nie bylo.A brzuch to nie wiedza czemu mnie boli.Co prawda przed porodem tak jest ze boli jak na okres,ale w moim przypadku to nie to i oni nie sa w stanie dojsc od czego tak jest.A ze sam brzuch sie opuscil to juz inna historia.Dowiedzialam sie dzis,ze w ciazy dzieja sie rozne dziwne rzeczy,ktorych lekarze nie sa w stanie wyjasnic...a ze 2 z nich spotkaly mnie w tego samego dnia to dla mnie to troche podejrzane.Jutro mam spotkanie z moja pania doktor,to moze ona mi cos madrzejszego powie..A ja po tym wszystkim pakuje torbe do szpitala,niech juz stoi gotowa


To dobrze, że teraz wszystko ok. Ale jak w szpitalu mogą ie wiedzieć co to jest. Masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia26 napisał(a):
matlega_s napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Aha dziewczynki, kiedyś któraś wrzuciła link do internatowej szkoły rodzenia, teraz by mi się przydał, a nie mam siły tego szukać. Czy mogę prosić o podanie go jeszcze raz.


http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/ chyba o to chodziło 🙂


Dziękuję i oklask za udane cytowanie ;-)


a dziękuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia Ty to sie wycierpisz 😞 i tyle zmartwień, przykro mi bardzo ze tak duzo Cie neka ...
Monisia to rzeczywiscie troszke dziwne, całe szczescie ze jutro masz spotkanie z lekarka, może ona bedzie wiedziała wiecej, mam taka nadzieje, bo sie zaniepokoiłam .... Koniecznie jutro napisz co to było....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia tutaj masz link http://szkola-rodzenia.pieluszki.pl/
Ja mialam problemy z netem i nie moglam otworzyc zadnej strony.

Jespere ja tez nie mam zadnego spioszka ani kaftanika. Polozna ze szkoly rodzenia mowila, ze body sa dobre, bo kaftaniki sie podwijaja i gniata dziecko. A na wyjscie powiedziala, zeby ubrac w body z dlugim rekawem, jakies cieple spodenki,sweterek,kombinezon, no i czapke. Ja tez nie jestem za tym, zeby przegrzewac dziecko.
Kaczuszka napewno jak sie przeprowadzisz do Polski to wszystko bedzie dobrze. Ja mieszkalam kiedys w Stanach 6 lat i od 1.5 roku jestem w Polsce i nie bylo dnia, zebym zalowala swojej decyzji. A tez mialam dobra prace i wszystko tam bylo super. Jedyne co to tesknie za rodzicami, bo oni caly czas tam sa..Ale mama przylatuje 15 lutego pomoc mi przy dziecku 🙂 Juz sie nie moge doczekac.
Niunia biedna jestes z tymi wynikami, ale wszystko napewno skonczy sie pomyslnie.Juz na szczescie malo zostalo 🙂
Emka moze sprobuj kupic sobie takie siateczkowe majtki jednorazowe. Podobno sa najlepsze i jest dostep powietrza. Przeciez lezenie bez majtek to jakas paranoja! Wszytkto bedzie brudne, bo te podklady to sa na materac.

A teraz napisze co mi moj lekarz dzisiaj powiedzial...A wiec moja mala juz nie jest taka mala, bo ok 2700 gram ma..A jeszcze 2 tygodnie temu bylo 1900. Rozwarcie jest na 1.5 cm, szyjka miekka wiec musze lezec i wstawac tylko do toalety, bo jak to lekarz powiedzial w kazdej chwili moze szyjka puscic. Pytalam sie o ten czop...i to bylo to, takze sie nie mylilam. Narazie jest spokuj, ale mowi, ze to nie musi byc codziennie i partiami bedzie wychodzil. Musze jeszcze wytrzymac 2 tygodnie i potem bedzie juz ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa sporo tego miałaś, wierzę że po licznych doświadczeniach jesteś pewniejsza tego, jak ma wyglądać Twoje życie. A co do jedzenia to tez bym zjadła 3 bita, 😜 i lody i nutellę i śmietanę prawdziwą i płatki z mlekiem - ech...


Oj jestem pewna i zawsze byłam, tylko moje priorytety nie pokrywały się z priorytetami drugiej strony...
Ja to po tym słodkim mam zgagę chyba... takie kwaśne w przełyku. To zgaga? Bo nigdy nie miałam...
Monisia oj mam nadzieję, że jutro się wyjaśni.
Niunia, fajny ten wózek. A o Tantum Rosa też słyszałam i też biorę... jak kupię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja ja już się w te majtki siateczkowe zaopatrzyłam, a podkłady to miałam na myśli takie nie na materac tylko jak mega duże podpaski 😁
Oj duża już Twoja malutka. Ciekawe co mi w czwartek lekarz powie o moim. Już się doczekać nie mogę. Poza tym za dwa tygodnie to już będziesz miała ciążę donoszoną i tylko czekać na Szkraba 🙂))
Coś jeszcze miałam napisać, ale zapomniałam... 🤪

Aaaa już wiem, że też nie jestem za przegrzewaniem dziecka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa no domyślam się, ze zawsze byłas pewna - bardziej chodziło mi raczej o większą determinację z tym, co założyłaś sobie, bo przecież chodzi o to, by było dobrze w obie strony 🙃

Maja a zatem Ty już jesteś bez czopa 😮 uważajcie na siebie!

Monisia doprawdy dziwna sprawa, przeciez się nie spociłaś 😮 tak obficie 😉 normalnie żenada z takimi lekarzami u boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja to szybko przybrała Twoja córcia 🙂 W 2 tyg 800gram to duuużo 😁
Tantum rosa też biorę, moja mama mi poleciła, sama często stosuje na różnego rodzaju infekcje itp...
Ja to już raczej do porodu nie będę wiedziala ile moja waży... Będzie niespodzianka... Ale tak jak u MAji 1950g w 32 tyg... Zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ALe sie wkurzylam..Mialam ochote na kisiel, wiedzialam, ze mam jakies w szafce, ale wszystkie byly przeterminowane i musialam zaspokoic sie budyniem..A mialam ochote na kwasne 😞
A i zapomnialam dodac, mam juz 9 kg na plusie..Coraz szybciej waga idzie do gory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Gerda ja jeszcze czop mam, wylecialo tylko troszke 🙂
Niunia dawaj Ty do mnie..poczekamy do tego lutego...ktory ci ostatnio wyszodzil z USG? Wiem, ze to nie jest istotny pomiar, ale tak z ciekawosci pytam..Aha, zmierzylas ten biust?


To zaraz będę, zrób kakao ;-) teraz mam na 12 lutego. Jak szwagier wyjdzie to się zmierzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
ALe sie wkurzylam..Mialam ochote na kisiel, wiedzialam, ze mam jakies w szafce, ale wszystkie byly przeterminowane i musialam zaspokoic sie budyniem..A mialam ochote na kwasne 😞
A i zapomnialam dodac, mam juz 9 kg na plusie..Coraz szybciej waga idzie do gory.


plus 13 ;-) Dziś mnie ważyli ;-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jestem znowy po małej przerwie na strogonowa, pychotka wyszło 🙃
mamamichala dziekuje za uśmiech i jestem dobrej myśli, ze wszysto sie ułozy i mądre słowa o tym ze
neli25 zycze ci zebys poznała takie sympatyczne młode mamy jak ty i zebyscie a dziudiusiem miału duuuuuzo zajęc, a do rodzinki na pewno bedziesz w odwiedzinki latała i vice versa! głowa do góry kochana, my na szczescie w większosci na porzadnych ludzi i znajomych trafiamy chociaz na poczatku w pierwszej pracy tez dostałam w kosc. na pewno prayjdzie moment ze podejmiecie decyzje gdzie jest wasze miejsce...
eMka dałam ci oklask za apetyt
Niunia kurcze niefajnie z tymi wynikami a co mówi na to lekarz?
Monisia ale numer nie wiedziałam ze maga sie dziac takie niewyjasnione rzeczy...trzymaj sie kochana!
Maja dziekuje za słowa otuchy, dobrze wiedziec ze sa osoby zadowolone z decyzji o powrocie - wierze ze bedzie dobrze. fajnie ze twoja mama przylatujeto na pewno bedzie piekny czczas 🙂 jejku twoj maluszek juz taki duzy! i waga donoszona, oj bedzie sie działo - juz niedługo!

Ja bede wiedziała wage maluszka w sobote, mam nadzieje ze mała przybrała - biorąc pod uwage mój apetyt...!
acha któras poddała strone z ciuszkami www.mamitati.pl super ciuszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...