Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hmmm ja tylko czasami mam bardziej napięty brzuch, ale bóli nie mam. Czasami mnie tylko cos pokuje troszke i tyle... Pytałam sie swojej położnej czy to jest normalne,czy wszystko jest dobrze, odpowiedziała ze jak najbardziej tak, przeciez wszystko w naszym organizmie musi sie gdzies pomiescic i wszystko tam sie zmienia ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Mam od paru dni bóle brzucha takie jakbym miała pęcherz non stop pełny... i twardy ten brzuch jest. Miała któraś z Was tak? Za tydzień idę do lekarza... ehhh...


Ja też tak mam, ale nie ciągle tylko właśnie jak brzuch zaczyna twardnieć albo mała plecki wypycha na zewnątrz to chce mi się siusiu 🙂 A nawet twardnienie brzucha kilka razy dziennie, nieregularnie to nic takiego, są to raczej skurcze braxtona-hicksa. Są one nieprzyjemne, ale raczej nie nazwałabym tego bólem tylko takim ściskaniem. Możesz brać nospę jak masz bóle, ale lepiej najpierw zapytaj się swojego lekarza prowadzącego.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EmkA, Ja jak miałam wcześniej bóle to właśnie brałam No-Spę, ale lepiej idź do lekarza, bo w ciąży lepiej o wszystkim mówić. Odpoczywaj dużo. Jak mnie chwytał ból to się kładłam na boku i wkładałam między nogi taką poduszkę fasolkę, ale może być każda inna, trochę pomaga, więc może spróbuj. No i czekamy na zdjęcie marchewy ;-) Kiedy wstawisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aj ile miałam czytania ; P
jak weszłam na forum to byłam temacie "malowaniu paznokci i farbowaniu" .. za chwile patrze , a tu tyle stron. ; p
Ostatnio też często myśle o porodzie i zaczynam się go bać. Z partnerem postanowiliśmy , że będzie przy porodzie przy mnie co bardzo się z tego powodu cieszę 😉
święta, święta a po świętach szybko czas śmignie do marca! Nie mogę się już doczekać mojego maleństwa.
Smarujecię się jakimiś kremami przeciw rozstepom? ja uzywam oliwke dla dzieci, żeby nawilżać skóre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przez pierwsze 4 miesiące smarowałam się też Perfectą Mama, a teraz oliwką przeciw roztępom z Rossmana. Bardzo fajna i ładnie pachnie. Na razie na brzuchu żadnych zmian, zobaczymy co będzie dalej :P a jeszcze takim zwykłym nawilżającym balsamem z garniera w różowej butelce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🙂
Jak się czujecie? Ja mam si całkiem dobrze, oprócz sporadycznych bólów brzuszka, ale wówczas z zalecenia lekarza oczywiście pomaga No-Spa, widziałam że ten wątek był poruszany, a zatem się dzielę. Mój dr powiedział, iż w takim wypadku należy odpoczywać... brzuchem do góry.
Ja smaruję sobie brzuszek maścią zapobiegającą rozstępom z ZIAJI. Jest dobra, wydajna i ładnie pachnie.

U mnie za oknem śnieżek...-szkoda, że nasza Mała tego nie widzi... .
Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie smarowalam kremem przeciw rozstepom Mustela, a teraz juz zwykla oliwka..Smaruje piersi brzuch i uda..Z tego co slyszalam to jak sie jest podatnym na rozstepy to i tak sie bedzie je mialo, nawet jak sie bedzie stosowalo najlepsze kremy. Moja mama nie miala nic, wiec moze po niej tez tak bede miala..Mam nadzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Ja tez miewam sie całkiem dobrze, tylko ostatnio jakos nie moge jesc, bo wszystko co zjem podchodzi mi z powrotem do gardła 😞
A smaruje sie takim balsamem przeciwrozstepom z masła kakaowego, mam nadzieje ze pomoze ...
U Mnie też za oknem śnieg 🙂 Ale jest także i słoneczko, więc jest całkiem sympatycznie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Ja uzywam krem zapobiegajacy rozstępom firmy Pharmaceris- Foliactiv z kwasem foliowym Jestem zadowolona z niego.
Choć wiem że prawdą jest że czy bedziesz stosować kremy czy nie to jeśli masz mieć rozstępy to i tak je bedzie się miało.
Moja mam nie miała w obu ciążach ani jednego najmniejszego rozstępu, moja sistra rodziła 3 lata temu i mimo że smarowała się wieloma kremami to i tak ma brzydkie rozstępy na brzuchu i udach.
Ja narazie ich nie posiadam i oby tak dalej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja! Tak na dobrą sprawę, szczerze mówiąc, nie przejmuję się tym zanadto. Rozstępy - no i co! Nasze Maleństwa i tak będą nas kochać, a mąż jeśli docenia nasze poswięcenie też nie będzie marudził, a dla mnie samej - nie sa to przecież mega bruzdy dookoła własnej osi 😉 mojego brzucha przecież nie każdy będzie miał szczęście oglądać 😎

A w ogóle zmieniając temat odkryłam świetny sklep z przeróżnym artykułami dla mam i maluszków: ubranka, mebelki, pielęgnacja, wózki , przewijaki, zabawki - wszystko! Niestety w nie każdym mieście on się znajduje, mają swoją stronkę int, ale ta kompletnie nie oddaje asortymentu sklepu, jest to bowiem taki market dziecięcy 🙂
http://www.akpol.com.pl/ oto link do strony, u jej dołu znajdziecie miasta, w których ów sklep się znajduje.

Pozdrawiam śnieżnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia, nowe zdjęcie 😎 Bardzo możliwe, że jest właśnie tam, ale ja byłam w Gdyni, na Morskiej - jest bliżej mnie, poza tym czynny każdego dnia i to dosyć długo (chyba nawet do 20:00). Naprawdę polecam! My np. kupiliśmy tam przewijak usztywniany za 49 zł, a tymczasem w innych sklepach odpowiednio drożej, ponadto preferujemy polską produkcję, więc nabyliśmy trochę kosmetyków pielęgnacyjnych ZIAJA (np. mały kremik na odparzenia ok 4 zł.)

Oczywiście niektóre rzeczy wcale nie są takie tanie (niektóre ciuszki, wolę je nabywać w Pepco), ale przecież mniej więcej mamy już rozeznanie, co ile kosztuje. Aaa i kupiliśmy takie świetne piankowe postaci z bajek (my wzięliśmy Kubusia Puchatka) na ścianę - cena ok 15 zł duże lub chyba 6 zł małe. 🙂

Niunia, od Ciebie chyba bliżej jest do Gdyni, chociaż lepiej, jak sobie sprawdzisz odległości na mapce... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uda tez trzeba smarowac mamuski!!! ja juz tez mam delikatne rozstepy chociaz zawsze uzywalam balsamow czy jakis innych kremow przed ciaza. na szczescie na brzuszku jeszcze nic sie nie pojawia 🙂

A jak tam wasze przygotowania pokoików, robicie już coś? Ja jak narazie pomalowałam pokój i zrobiłam szablon, mebelki chce kupic w styczniu, a ciuszki chyba zaczne niedlugo kompletowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Marcoweczki 🙂

Jak sie czujecie?

Dawno nie zagladalam ;( u nas sniegu po pachy i mamy juz za soba wyjscia na sanki 😁 niunia zachwycona! :P

sprzedam :

rzeczy dla chłopca http://allegro.pl/bcm-paka-dla-chlopaka-26-szt-oryginalne-i1344596272.html

sukienke dla dziewczynki na chrzest i inne wazne okazje http://allegro.pl/sukienka-na-chrzest-roczek-swieta-slub-rozm-74-i1337243028.html

oraz pake dla dziewczynki 🙂 http://allegro.pl/bcm-super-dla-dziewczynki-24szt-oryginalne-i1341706978.html

pozdrawiam.

Wiecej pytan na gg 20749246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Niunia, nowe zdjęcie 😎 Bardzo możliwe, że jest właśnie tam, ale ja byłam w Gdyni, na Morskiej - jest bliżej mnie, poza tym czynny każdego dnia i to dosyć długo (chyba nawet do 20:00). Naprawdę polecam! My np. kupiliśmy tam przewijak usztywniany za 49 zł, a tymczasem w innych sklepach odpowiednio drożej, ponadto preferujemy polską produkcję, więc nabyliśmy trochę kosmetyków pielęgnacyjnych ZIAJA (np. mały kremik na odparzenia ok 4 zł.)

Oczywiście niektóre rzeczy wcale nie są takie tanie (niektóre ciuszki, wolę je nabywać w Pepco), ale przecież mniej więcej mamy już rozeznanie, co ile kosztuje. Aaa i kupiliśmy takie świetne piankowe postaci z bajek (my wzięliśmy Kubusia Puchatka) na ścianę - cena ok 15 zł duże lub chyba 6 zł małe. 🙂

Niunia, od Ciebie chyba bliżej jest do Gdyni, chociaż lepiej, jak sobie sprawdzisz odległości na mapce... 😉


Ja nawet od koleżanki dostałam kartę rabatową do tego sklepu i w sobotę się wybieram tam ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak ta kasa ;-( A ceny wszystkich rzeczy takie duże!!! Najgorsze to zakup wózka no i od stycznia 20% drożej za ciuszki zapłacimy. Ja teraz na Allegro siedzie i kupuję, używane rzeczy ale w bardzo dobrym stanie, takie maluchy nie są w stanie poniszczyć ubranek, czasami tylko 4 razy ubiorą i wyrastają, zawsze to taniej. Pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...