Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Niunia26 napisał(a):

A do czego jeszcze ten spirytus oprócz pępka???


Mamusi będzie go popijała, Ja będzie już miała dość tatusia ;-) 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Mi powiedzieli, żeby rozcieńczyć spirytus z wodą tak aby miał 70% i tym pępek smarować. Moje koleżanki to stosowały i pępek odpadał w przeciągu kilku dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Pati Gratuluje Syneczka 🙂 Bardzo sie ciesze ze wszystko dobrze i ze Maluch przybiera na wadze 🙂
Mój Synek natomiast ma dzis bardzo aktywny dzień, non stop cos tam sobie robi, przepycha sie, wypycha, nie wiem czy dzis choc troche spał 😁 I własnie dostałam serie kopów w żebra, ma siłe ten Mały człowieczek... Ale radości przynosi co nie miara 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
patii0423 napisał(a):
witam was mamusie 😉
Dziś w końcu się dowiedziałam co nosze pod serduszkiem. Będę miała synusia 😉 ma 1,800 kg i wszystko w normie , wyniki też mam dobre. Więc wszystko jest Okey ;D
Co do pępka to ja tylko spirytus kupie i fiolet do kąpieli ; )


jaki fiolet?
po tym octenisepcie też podobno odpada szybko. a cena? pół litra ponad 40 pln, bo dziś pytałam, a mniejsza butelka 27 pln, tylko nie wiem jaka pojemność. ja jak wargę przekuwałam to tym psikałam i szybko się wygoiło.
a mnie naszło na śledziki i grzanki z masłem, tylko teraz mi śmierdzi śledziami jakoś w powietrzu dziwnie... no i piwko imbirowe w lodówce... ale chyba zrezygnuję... no zobaczę, bo mam mega chęć...
pati gratulejszyn synks 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałam wykorzystać to, że Synek dzis ma bardzo aktywny dzień i nagrac jego ruchy, zeby była pamiątka, ale nie uwierzcie co robi ... Co tylko wezme aparat do reki to momentalnie przestaje sie ruszać, wiec odkładam ( dodam jeszcze, że się wogóle przy tym nie ruszam, no tylko ręka) a ten znów przepychanka, wiec znów biore On przestaje i tak już od prawie godziny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati no w końcu się dowiedziałaś... ja to chyba bym nie wytrzymała w niewiedzy tyle co Ty, bo ja to już w 16 tyg wiedziałam 🙂
Co do przemywania pępka, to tutaj w belgii w szpitalu nie patrzą przy kąpieli żeby go nie zamoczyć.... Moja ciotka z 3 dzieci nie stosowała nic, bo tak właśnie polecili w szpitalu, żeby normalnie myć, a pępuszki pięknie się zagoiły.
Ja też jak próbuje nagrać mój brzuch w akcji to Mała przestaje się ruszać, ale jeden taki filmik mam 🙂 neli zrób tak jak ja po prostu włącz kamerę czy tam aparat i czekaj, mój film ma ponad 10 min, ale tak w połowie się w końcu doczekalam brykania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach bo te naasze dzieci już takie są 😁 mój mąż też długo nie poczuł i nie zobaczył jak synuś się rusza, bo co dał rękę na brzuch albo się popatrzył to mały przestawał 😁 ja się zzawsze śmiałam, bo to mi się kojarzy z tym jak ktoś za kimś min pokazuje a jak ta osoba się obróci to tamta przestaje 😁
będzie mi brakować tego wiercenia się w brzusiu, ale chciałabym, żeby dzidzia była już z nami 😁 gdzie ten marzec? 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja się zastanawiam czy mój to tak nóżkę czy rączkę wpycha mi w bok... hmmm... taką nieduża kuleczkę czuję... a u góry pod biustem taką dużą, to chyba pupa??? ogólnie śmiać mi się chce, bo mój brzuch to z lewej strony bardziej wystaje, taki krzywy jakiś :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też mam niekształtny brzuch, ale już córcia i dla tatusia daje się pogłaskać, albo jak położę się na boku i tatuś położy rękę na brzuchu to Mała mu nóżką po ręce jeździ 🙂 Tak jakby chciała żeby ją głaskać 😁 Teraz tomi girki w żebra pcha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):


jaki fiolet?
po tym octenisepcie też podobno odpada szybko. a cena? pół litra ponad 40 pln, bo dziś pytałam, a mniejsza butelka 27 pln, tylko nie wiem jaka pojemność. ja jak wargę przekuwałam to tym psikałam i szybko się wygoiło.
a mnie naszło na śledziki i grzanki z masłem, tylko teraz mi śmierdzi śledziami jakoś w powietrzu dziwnie... no i piwko imbirowe w lodówce... ale chyba zrezygnuję... no zobaczę, bo mam mega chęć...
pati gratulejszyn synks 😁


Kalii permanganas (nadmanganian potasu)
Wskazania: Zewnętrznie roztwory w stężeniach 0,05% do przemywania skóry, odkażania ran ropiejących, owrzodzeń. Do płukania błon śluzowych gardła i jamy ustnej oraz do płukania żołądka roztwory w stężeniu 0,025% jako środek odkażający, utleniający.

to się tą tabl. rozpuszcza w wanience i sie w tym kapie maluszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój synuś też już pozwala tatusiowy popatrzeć jak się rusza, czy tam zasadzi mu kilka kopniaków, ale długo tatuś musiał czekać na to, żeby synuś stwierdził, że pozwoli tatusiowi pooglądać wygibasy, które uprawia w brzusiu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja idę pod prysznic i wsmarować w siebie te wszystkie oliwki, itp. jeśli zdążę skończyć przed powrotem męża z pracy to jeszcze tu zajrzę, no ale tak na wszelki wypadek dobrej i spokojnej nocki! ;* a szczególnie to życzę przespanej nocki! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja trzecia, chociaż wstałam i tak o 7:45 :P
Niunia trzymam kciuki, żeby Ci nic nie dolegało 😁

Wiecie co? Moja córcia to normalnie jakby wszystko rozumiała, dzisiaj rano z nią pogadałam i w pewnym momencie położyłam rękę na brzuchu i powiedziałam: "Nikolcia przybij mamie piątkę" :P A ona dotknęła mojej ręki i tak 4 razy pod rząd 🙂 Jak nic nie mówiłam to nie dotykała 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...