Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

no moja mama się śmiała, że tata miał na noc i sobie na niego czekała aż wróci z pracy 🙂 dostała bóli gdzieś koło 4.nad ranem, a tata w pracy do 6. to w domu był koło 7. 🙂 i jeszcze auta nie mieli to poleciał transport załatwiać do sąsiada 😜 a sąsiad po 18stce córki zawiany, ale pojechał z nimi 😜 no to jak dostała bóli koło 4.nad ranem to urodziła mnie o 16.10 😉 ja mam nadzieję, że szybciutko będzie. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kurcze dziwczyny mam dzisiaj taki sajgon w pacy ze nie mam nawet czasu do was zajrzec chociaz mnie korci...!
Monisia ja na podobnej zasadzie zaszialam od 11.02 mam 2 tyg urlopu a in 28 marca zaczynam maciezynski, juz sie normalnie nie mogae doczekac, robie sonie w glowie liste rzeczy ktore bede ronila, oczywiscie intensywne zakupy nie wchodza w rachube..
EdytkaS ja tak walsnie zrobie - pojde do przychodni najpierw zeby sie tam dowiedziec co i jak i o poloznej strodowiskowej. Dobre jest to ze lekarz pediatra jest dobra znajoma moich rodzicow wiec wiem ze bedziemy w dobrych rekach.
Maja_P dobrze ze juz ci lepiej, ja tez sie zastanawiam jak odroznie skorcze ale nawet jak sie polylisz i pojedziesz do szpitala to powiedza ze to jeszcze nie to i odesla do domu - to sie przeciez czesto zdarza. chociaz gdzies tam czuje ze bedziemy wiedzialy jak sie zacznie!
ACo do sluzby zdrowia i recept to mi sie na szczescie nie zdarzylo zeby mi nie orzyjeli ale ja sie zawsze zastanawiam jat te farmaceutki te gryzmoly czytaja...
Samantka ja poprosze porod ekspresowy - taki jak twoja mama miala. Ja jakos sonie nie wyobrazam 25 godzin w nolach, nie wiem jak to jest liczone - od pierwszych skorczy? bo ja na pewno nie chce za szybko do szpitala jechac, ile sie do w domu przeczekac. i tak bym strasznie chciala zeby sie wieczorem zaczelo i w nocy trzeba bylo jechac...!
Co do butelek, laktatora i sterylizatora to tak jak juz pisalam mam caly zestaw tommee tippee, zobaczymy czy sie wszystko przyda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam dziewczyną z mojego drugiego wątku, że właśnie słucham piosenek dla dzieci i jedna podała mi link do kołysanki krajewskiego, bardzo fajna..posłuchajcie sobie jak chcecie:
http://www.youtube.com/watch?v=6AGMDrU8fNE&feature=related

Ja szczerze mówiąc się popłakałam, ale ja mam takie jakieś płaczliwe dni ostatnio! 😜 wzruszam się szybko bardzo.. 😉 no a poza tym uwielbiam piosenki Seweryna Krajewskiego! ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka no moja mama zaczęła mieć skurcze ok 20:00 ale jak to ona powiedziała, znośne skoro na własnych nogach do szpitala doszła i się śmieli, że dziecka nie zgubiła po drodze bo już 10 cm rozwarcia miala... czyli szyjka jej się rozwarła praktycznie bezboleśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudzę się sama w domu.. nie lubię jak mąż ma na 14stą do pracy..bo cały dzień sama.. przynajniej tyle, że tu można troszkę popisać to dzień szybciej zlatuje.. bo mieszkanie ogarnę zawsze szybko, a później siedzę i nic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja to raczej nie będę miała takiego porodu jak moja mama, bo nie jestem taka aktywna jak ona była... w domu już od 12 tyg na zwolnieniu siedzę :/
A tak poza tym to tylko mnie tak rodziła, bo rok później miała cesarke z bratem w 8 miesiącu (wanienkę z praniem sobie dźwignęła), a 6 lat temu też miała cesarke w 27tyg 3 dniu, bo się za bardzo zmęczyła, tak skórzaną kanapę szorowała... No i moi bracia wcześniaki... Tak więc dziewczyny nie dźwigajcie i się nie przemęczajcie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka jak o tym piszesz to odrazu mi sie przypomnialo i cwicze miesnie kegla 🙂 kurcze warto teraz byc systematycznym bo moze to wlanie dziekitemu urdzodze w mig 🙂
tuska na pewno poslucham jak bede w domku, swoja droga moze warto sie zaopatrzyc w jakas plyte z fajnymi kolysankami??
Zalozylam wlasnie watek dla cieszarowek i mamus z Poznania i okolic, mam nadzieje ze ktos sie przylaczy.... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i to jest właśnie bezsensowne..my nawet nie mamy sąsiadów takich, żeby zaprosić na kawę albo coś..sami starsi ludzie..zjadłabym sobie coś dobrego..w sobotę przyjeżdżają do mnie goście i zastanawiam się co szybko moożna zrobić na ciepło do jedzenia..najlepiej,żeby sobie przygotować wcześniej a później tylko odgrzać czy tam do piekarnika wstawić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki, zaglądam do Was bo zrobiłam sobie przerwę. Wczoraj dostałam pensję na konto i ogarnęło mnie szleństwo zakupowe, bo nie mam jeszcze tak wielu rzeczy, ale jak dobrze pójdzie to powinni mi wszystko dostarczyć do przyszłego tyg.

Apropos zakupów - naprawdę yślicie, ze nie warto kupować laktatora? Ja cały czas się waham, niby można po porodzie, ale z drugiej strony jak zaangażuję w to mojego męża to nie wiem co mi przyniesie. Tak się nakręciłam na karmienie piersią, że chyba jednak zainwestuję i kupię ten laktator.

I jeszcze pisałyście coś o porodach. Mojej mamie najpierw odeszły rano wody (ok 7.00), a ona jeszcze rzutem na taśmę chciała przygotować mieszkanko i zajęła się.. myciem okien. Nie wiem czy wieszła też sama firanki 🙃, ale ostatecznie pojechała do szpitala ok 15 a o 17.45 już byłam po drugiej stronie brzucha 😁

Tuska, fajna ta kołysanka 🙂 Puszczacie Waszym maluchom jakąś muzyczkę? Ja tego do tej pory nie robiłam, ale chyba czas najwyższy żeby coś wybrać, słyszałam że jak dzieci będąc jeszcze w brzuszku słuchają konkretnego utworu to pamiętają go też po urodzeniu i wtedy np. moze to pomóc w usypianiu. Chyba warto przetestować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja Ci nie pomogę, też zawsze mam problem z wymyśleniem menu dla gości :P I zawsze w ostatnich chwilach uwijam się jak w ukropie :P
I też nie mam sąsiadów takich co mogłabym zaprosić... Jedynie co mogę to do koleżanki jechać, ale ona mieszka na drugim końcu miasta i godzinę bym musiala się tłuc... tak więc dziękuję 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja od 15.01 nie pracuje,ale dopiero jutro bede pierwszy dzien sama w domu.Bo tak albo do szpitala,albo ktos u mnie jest.Dzis zajmowalam sie moja prawie roczna chrzesniaczka i nawet kwiaty od kolegi za to dostalam 😁 😁 A jeszcze wczoraj slubnemu marudzilam,ze dawno kwiatkow nie bylo 😉Ja mam 2 smoczki i 2 butelki 125 ml z tomme tippe.Lepiej miec i nie potrzebowac,niz potem plakac.A na brak pokarmu juz teraz nie moge narzekac 😁 Pol rodziny moge wykarmic:P No ja tez caly czas tylko o malutkiej gadam,na niczym innym nie moge sie skupic.Nie obrazilabym sie,jakby mi na walentynki prezent zrobila.W zeszlym roku tez walentynki spedzilam w szpitalu,jak sie chrzesniaczka rodzila,wiec doswiadczenie juz mam 😁 Chociaz jak mi polozna kazala minutowe dziecko ubrac,to troche sie balam.Ale dalam rade 😉Z reszta nawet jak sama nie urodze to i tak mi cesarke 02-03.03 marca zrobia.Wiec mi przenoszenie malutkiej nie grozi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska a moze warto zebys zalozyla watek Zabrse i okolice? moze pojawia sie dziewczyny brzuchatki z twojegi miasta i bedziecie mogly razem na kawke wyjsc?
Samantka z toba troche trudniej bo ty za granica...
Aniulek my s puszczamy brzuszkowi muzyke zwykle w lozko przed zasnieciem - mamy takie 3 plyty relaksacyjne i bede je puszczala jak sie mala urodzi w nadziei ze ja te bedzie uspakajalo i usypialo..
A propos porodu to ja bum bardzo chciala to znieczulenie zewnatrz oponowe! jak tylko bede wpPL to zaraz lece do szpitala sie wywiedziec czy moge dosctac...!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja słucham smerfne hity i fasolki w ciągu dnia z moim synusiem i bardzo mu się to podoba.. najbardziej mu się podoba piosenka "dziub dziub", bo wtedy najbardziej buszuje! 😜 no a od dziś wieczorkiem chyba będę puszczać tę kołysankę krajewskiego, bo bardzo i się spodobała. No ja wieczorkami czytałam od czasu do czasu wiersze Jana Brzechwy 😉


a kiedyś pisałyście, że mierzyłyście się w biuście i pod biustem...ja mierzyłam się ostatnio aby kupić choć jeden biustonosz do karmienia, żeby mieć w szpitalu..ja muszę przez internet zamawiać, bo mojego rozmiaru już przed ciążą nie mogłam dostać w sklepie za bardzo.. i powiem Wam, że sprzed ciąży tylko obwód pod biustem mi się zmienił, w biuście jest tak jak było.. czyli w biuście 112, a pod biustem 90.. no i w ten o to sposób wychodzi mi 90F 🤢 no a przed ciążą miałam 85F 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja piszę na wątku Katowice i okolice i tam jest w sumie jedna dziewczyna z Zabrza, ale mieszka właśnie po drugiej stronie miasta.. z tym, że jej malutka już ma 7miesięcy, no 2lutego będzie miała 8 😉 ale jakoś tak się nie zgadałyśmy nigdy, żeby się spotkac.. Wiosną mamy wszystkie spotkać się z tymi większymi i mniejszymi dzieciątkami..jak na razie miejscem spotkania jest park chorzowski, ale jak to będzie zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka82 napisał(a):
A propos porodu to ja bum bardzo chciala to znieczulenie zewnatrz oponowe! jak tylko bede wpPL to zaraz lece do szpitala sie wywiedziec czy moge dosctac...!

Jeżeli będziesz chciała rodzić w Pl to na pewno dostaniesz. Na życzenie, bez wskazań medycznych trzeba zapłacić, ale dać Ci muszą. A cena zależy od szpitala. U mnie 600 zł. Ja też chyba się zdecyduję, ale położna radziła żeby ostateczną decyzję podjąć na porodówce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
A Ja słyszałam, że te tanie laktazowy też są dobre. A co do gadania cały czas o dziecku to wczoraj była u Nas kuzynka i My z M. cały czas o małym gadaliśmy ;-P

Ja chyba zdecyduję się na ręczny Medeli http://allegro.pl/medela-laktator-reczny-harmony-polecam-warszawa-i1419335597.html Tani to dla mnie nie jest, ale może okazać się pomocny
Niunia zazdrosczę tych pogaduchów, ja mogę pogadać tylko z siostrą, która ma już dójkę dużych dzieci i już nie jest na bieżąco 😉
Dobrze, że wrzuciłaś link do wątku z trójmiasta - rzeczywiście dużo przydatnych info 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...