Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
fijolek napisał(a):
a ja dzis odebralam wyniki testu na glukoze i wszystko jest oki. 🙃
Zatem nie musze sie obawiac ze bede musiala zmienic diete.
😜
dzis udalo mi sie kupic kaftanik z tygryskiem w ciuchach.. zdecydowanie za rzadko tam zagladam.. 1pln 🙂


brawo !!! mnie tez czeka wykonanie tego testu 😮


mnie czeka tez tez test 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
a ja dzis odebralam wyniki testu na glukoze i wszystko jest oki. 🙃
Zatem nie musze sie obawiac ze bede musiala zmienic diete.
😜
dzis udalo mi sie kupic kaftanik z tygryskiem w ciuchach.. zdecydowanie za rzadko tam zagladam.. 1pln 🙂


no i super! tutaj w Niemczech jest mozliwosc kupienia ciuszkow uzywanych, ktore wygladaja jak nowe, bo co te male dzieci nawet tego nie zniszcza, na tzw. Trydelmarkcie, naprawde czasem mozna kupic reklamowke ciuszkow np. za ok. 15-20 euro! im wiecej bierzesz, tym bardziej schodza ludzie z ceny! ja juz tak kupowalam dla mojej siostry do Polski jak rodzila sie jej 5 lat temu cora! w Polsce nie kupila nic, wszystko miala stad i nawet co do gatunku ciuszkow nie ma co porownywac! ja teraz to mam, no ale co, u nas bedzie chlopczyk, wiec sukieneczki lub rozowych spioszkow juz nie zaloze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Dziewczyny a foteliki kupujecie z bazą czy bez?


hejka! my juz kupilismy fotelik maxi cosi cabrio fix i do tego chcemy dokupic baze do auta, napewno wygoda bo nie trzeba sie bawic z pasami, a my duzo korzystamy z auta, wiec napewno bedziemy zadowoleni. a do tej bazy, ktora chcemy, pozniej bedzie pasowac siedzonko maxi cosi pearl dla dzidzi od roczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
O tak,to prawda.Tu w Niemczech wybor ciuszkow dla dzieci jest niesamowity.Zawsze kupwalam na takich marktach ciuszki dla dzieci siostry i brata.Byly super...prawie nowe,markowe i tanie.Naprawde fajna sprawa! 🙂


to jest super mozliwosc! jak popatrzylam w Polsce na ceny ciuszkow to szok! fajnie miec taka mozliwosc, bo idzie sporo pieniazkow zaoszczedzic, a te ciuszki sa jak nowe i markowe niektore, wiec ja tez jestem tego zdania, ze naprawde warto! dzieci tak szybko wyrastaja....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tak,dzieci rosna jak na drozdzach.I nie wazne,ile ciuszek kosztowal,tylko to,ze ladnie wyglada i ze od serca 🙂 Nas jeszcze czeka sporo wydatkow,takze pieniazki beda wydawane,a szczegolnie na pieluszki 😮 My juz wozek mamy,komode do przewijania.Jeszcze tylko do tego lozeczko.A przed urodzinami synusia czeka nas przeprowadzka,bo w malym dwupokojowym mieszkanku troche malo miejsca.Takze mamy troszke na glowce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki! ja po calym dniu wrazen. widze ze tu ostro tematyka wozkow poszla w ruch, no wiec my z mezem postanowilismy pojezdzic troche po hurtowniach i sklepach typowo z wozkami i okazuje sie ze po pierwsze ceny sa do 60% mniejsze niz na allegro, a po drugie nawet jesli wozek nie jest firmowy to wazy niemal tyle samo a jego wykonanie jest porownywalne no i super rzecz na plus - serwis w miescie gdzie jestes, naprawy nawet na miejscu! wiec mamy nad czym sie zastanawiac.
Martwie sie tylko jedna rzecza i wiem ze niedlugo czeka mnie wizyta u siebie w pracy i powazna rozmowa z pania menadzer umowa o prace konczy mi sie 25 sierpnia a urlop macierzynski powinnam miec plus minus do pazdziernika i nie wiem czy zostanie mi ona przedluzona, jesli nie bedzie mi naprawde przykro no i wszystko trzeba bedzie zaczynac od nowa a tak mialabym juz umowe na czas nieokreslony, nowy dom i w miare spokojna przyszlosc. kocham swojego synusia i nie zaluje zadnej decyzji ale ze akurat teraz musialo mi sie to wszystko skumulowac, ehh brzuchatki troche mi smutno...zaraz z tego smutku chyba pojde spac bo co tu innego robic. spokojnej nocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
O tak,dzieci rosna jak na drozdzach.I nie wazne,ile ciuszek kosztowal,tylko to,ze ladnie wyglada i ze od serca 🙂 Nas jeszcze czeka sporo wydatkow,takze pieniazki beda wydawane,a szczegolnie na pieluszki 😮 My juz wozek mamy,komode do przewijania.Jeszcze tylko do tego lozeczko.A przed urodzinami synusia czeka nas przeprowadzka,bo w malym dwupokojowym mieszkanku troche malo miejsca.Takze mamy troszke na glowce...


ojj to faktycznie! przeprowadzka przed porodem to duze wyzwanie. moja kolezanka w zeszlym roku rodzila coreczke- koniec czerwca, a w kwietniu mieli przeprowadzke, jakos to zniosla, ale bylo jej ciezko 🤢
my przeprowadzalismy sie na wieksze mieszkanko w 2009 roku i stwierdzilismy, zeby nie robic sobie klopotu od razu wzielismy 3 pokojowe- 98 m2, takze teraz super- chociaz do tej pory w tym trzecim pokoiku mialam pokoik na pranie i prasowanie, takze teraz bedzie brakowac tego kacika 😜

my juz mamy wanienke na stojaku, dostalismy od znajomych, bo ich mala juz wyrosla, wiec jeden wydatek z glowy 🙂 a pod choinke od przyjaciol, nasz babelek dostal juz Elektroniczna Nianie z monitorem oddechu- super sprawa!
jeszcze czeka zakup mebelkow i wozka, najgorzej to z wozkiem, poniewaz ciezko zdecydowac sie! 🤢
jak to jedna z Majoweczek pisala, to jest jak wybor auta 🙃
i oczywiscie dojda jeszcze drobne rzeczy do kupienia, pampersy 🙂 kosmetyki 🙂 butelki 🙂 smoczki 🙂 ..... ja w gazetkach wypatruje tylko kiedy beda przeceny, zawsze mozna pare euro zaoszczedzic 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
hej dziewuszki! ja po calym dniu wrazen. widze ze tu ostro tematyka wozkow poszla w ruch, no wiec my z mezem postanowilismy pojezdzic troche po hurtowniach i sklepach typowo z wozkami i okazuje sie ze po pierwsze ceny sa do 60% mniejsze niz na allegro, a po drugie nawet jesli wozek nie jest firmowy to wazy niemal tyle samo a jego wykonanie jest porownywalne no i super rzecz na plus - serwis w miescie gdzie jestes, naprawy nawet na miejscu! wiec mamy nad czym sie zastanawiac.
Martwie sie tylko jedna rzecza i wiem ze niedlugo czeka mnie wizyta u siebie w pracy i powazna rozmowa z pania menadzer umowa o prace konczy mi sie 25 sierpnia a urlop macierzynski powinnam miec plus minus do pazdziernika i nie wiem czy zostanie mi ona przedluzona, jesli nie bedzie mi naprawde przykro no i wszystko trzeba bedzie zaczynac od nowa a tak mialabym juz umowe na czas nieokreslony, nowy dom i w miare spokojna przyszlosc. kocham swojego synusia i nie zaluje zadnej decyzji ale ze akurat teraz musialo mi sie to wszystko skumulowac, ehh brzuchatki troche mi smutno...zaraz z tego smutku chyba pojde spac bo co tu innego robic. spokojnej nocy.


Hussi nawet jezeli masz umowe do konca sierpnia, to nie maja prawa Cie nie przyjac do pracy po urlopie, powinni Ci przedluzyc! od dnia kiedy od lekarza dostalas zaswiadczenie o ciazy, jestes juz chroniona jako Kobieta w ciazy i pracodawca nie ma prawa Cie zwolnic i musi Cie na tych samych warunkach przyjac ponownie po urlopie macierzynskim! dowiedz sie dokladnie od osoby, ktora sie na tym dobrze zna, zeby Cie nie oszukali!!! moja mama jest Ksiegowa w Polsce i wlasnie od niej wiem to, co Ci teraz napisalam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wlasnie po kapieli 🙂 Ah,z ta przeprowadzka damy sobie rade.Moj mezus mowil,ze ja nic nie bede robic,tylko rozkazywac...gdzie,co i jak 😆 Po porodzie byloby jeszcze trudniej 😲 . Co do wanienek,tez o tym nie pomyslelismy.Ale w swoim czasie,bo nie mamy narazie miejsca w mieszkanku.Drzemka mnie bierze..A jutro o 7 mej pobudka.Zycze wszystkim mamusinskim 😉spokojnej nocki i kolorowych snow 🙂
Dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Ja wlasnie po kapieli 🙂 Ah,z ta przeprowadzka damy sobie rade.Moj mezus mowil,ze ja nic nie bede robic,tylko rozkazywac...gdzie,co i jak 😆 Po porodzie byloby jeszcze trudniej 😲 . Co do wanienek,tez o tym nie pomyslelismy.Ale w swoim czasie,bo nie mamy narazie miejsca w mieszkanku.Drzemka mnie bierze..A jutro o 7 mej pobudka.Zycze wszystkim mamusinskim 😉spokojnej nocki i kolorowych snow 🙂
Dobranoc.


jak trzeba to pewnie ze dacie rade 🙂
dokladnie, Ty bedziesz mowisz co ma mezus robic 🙂
nooo wanienka tez potrzebna 😜 ale to z zakupem wanienki to juz pikus 😉
w ostatecznosci mozna wykapac maluszka w wannie duzej 😜
ja tez powoli bede zmykac... widze, ze juz chyba wszystkie wypoczywacie, albo spikacie 😉
takze dobrej nocki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
hej dziewuszki! ja po calym dniu wrazen. widze ze tu ostro tematyka wozkow poszla w ruch, no wiec my z mezem postanowilismy pojezdzic troche po hurtowniach i sklepach typowo z wozkami i okazuje sie ze po pierwsze ceny sa do 60% mniejsze niz na allegro, a po drugie nawet jesli wozek nie jest firmowy to wazy niemal tyle samo a jego wykonanie jest porownywalne no i super rzecz na plus - serwis w miescie gdzie jestes, naprawy nawet na miejscu! wiec mamy nad czym sie zastanawiac.
Martwie sie tylko jedna rzecza i wiem ze niedlugo czeka mnie wizyta u siebie w pracy i powazna rozmowa z pania menadzer umowa o prace konczy mi sie 25 sierpnia a urlop macierzynski powinnam miec plus minus do pazdziernika i nie wiem czy zostanie mi ona przedluzona, jesli nie bedzie mi naprawde przykro no i wszystko trzeba bedzie zaczynac od nowa a tak mialabym juz umowe na czas nieokreslony, nowy dom i w miare spokojna przyszlosc. kocham swojego synusia i nie zaluje zadnej decyzji ale ze akurat teraz musialo mi sie to wszystko skumulowac, ehh brzuchatki troche mi smutno...zaraz z tego smutku chyba pojde spac bo co tu innego robic. spokojnej nocy.

Hej Hussi ja mialam tez ten problem bo umowa mi sie konczyla 31.12.2010 i mowili mi ze przedluza do dnia porodu bo tak musza ale dostalam na dluzej 🙂A kiedy chcecie wrócić do pracy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi, w najnowszym "M jak mama" jest wlasnie napisane, ze:
"...kobieta nie moze byc zwolniona z pracy przez caly okres ciazy, nawet jesli w tym czasie wygasa jej umowa na czas okreslony oraz twedy, gdy w ciazue zaszla w trakcie okresu wypowiedzenia. Wówczas umowa zostaje przedluzona do dnia rozwiazania. (...)Rozwiazanie umowy z ciezarna jest mozliwe tylko w przypadku upadlosci firmy badz jej likwidacji."
Tyle ze Ty wrocilabys do pracy po wygasnieciu umowy.. hmm. moze najlepiej porozmawiaj zHr u siebie, albo jakas kadrowa jak to moze wygladac..
Glowa do gory!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monalissa napisał(a):
marinka napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
marinka napisał(a):
suuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuper1 Strasznie mi się podoba. Ja jednak planuję ten urban rider też mutsy 🙂)


otatnio podgladałam tego urbana mojemu sie podoba 🙂 🙂 fajnie jak ta os jest skretna 🙂 🙂


właśnie ta oś mi sie podoba


Marinka może my hurtowo kupimy to jakiś rabat wynegocjujemy 😁


A dawaj 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z wozkiem zrobie inaczej..pojade do Szczecina do sklepow z wozkami i poogladam jak mi jakis wpadnie w oko,wymacam,obejze,wypytam i wtedy kupie...dzisiaj jakis dziwny dzien 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...