Skocz do zawartości

Jak wyeliminować nocne karmienie | Forum o ciąży


ellie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Mamuśki,
Mam 5 miesięcznego synka, którego karmię piersią. Od kilku dni wprowadzam obiadki i deserki oraz kaszkę na noc. Niestety mój synek cały czas budzi się w nocy. Kiedyś było już nawet nieźle bo miał pobudkę ok 23, 3 i 6 ale teraz jest dużo gorzej bo budzi się częściej. Na szczęście pobudki są tylko na cycusia (a nie na zabawę) i synek zaraz zasypia, ale takie kilkakrotne wstawanie jest dosyć męczące. Niestety kaszka na kolację nie wydłuża czasu spania synka.
Czy macie jakieś sposoby na przespaną nockę? Co można zrobić aby odzwyczaić Małego od nocnego wstawania/karmienia?
Z góry dziękuję za sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej ellie 🙂
wiesz co mozesz sprobowac podawac mu wode zamiast cycusia ale zanim maly sie przyzwyczai ze na wode nie warto wstawac 🙂 to moze potrwac troszke (kilka nie przespanych nocy z powodu placzu maluszka)
ja jak przestalam karmic piersia mojego to dopiero przestal wstawac na jedzonko i zaczal przesypiac cale noce 😁 sprobuj go moze zamiast dawac cyca to przytulic, pobujac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ellie napisał(a):
Cześć Mamuśki,
Mam 5 miesięcznego synka, którego karmię piersią. Od kilku dni wprowadzam obiadki i deserki oraz kaszkę na noc. Niestety mój synek cały czas budzi się w nocy. Kiedyś było już nawet nieźle bo miał pobudkę ok 23, 3 i 6 ale teraz jest dużo gorzej bo budzi się częściej.
Z góry dziękuję za sugestie.


moj synek ma prawie 16 miesięcy i średnio 4 razy w nocy budzi się na cyca.. 😞 mam podobny problem do Ciebie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie ja dopiero co odstawiłam mojego synka od piersi i wiem że w nocy mój mały nie to że był głodny i ssał pierś to tylko po to by czuć bliskość mamy 🙂 ja nie wprowadziłam na noc sztucznego mleka tylko jak sie przebudza to dostaje wodę do picia tak jak pisze Goshe 🙂 jak na razie pobudki są ale mam nadzieje że w końcu nadejdzie ta nocka gdzie moje dziecko prześpi ją całą 🙂
życzę powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja odzywczajałam synka to co 2-3 dni zmniejszałam miarki mleka aż na całą butelke zostawała 1...mały potem nie chciał
no czasem sie budził naprawdę głodny,ale to raczej przez skoki wzrostu,bo potem wracało do normy.Oskar sam zrezygnował z piersi jak miał 6 miesięcy,bo był dokarmiany nutramigenem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...