Skocz do zawartości

Co jeść | Forum o ciąży


meteoryczna88

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam czy to normalne że ja na nic nie mam ochoty jeśli chodzi o jedzenie a jak już coś zjem to jest mi niedobrze. Mam wstręt do mięsa a kiedyś je uwielbiałam. dodatkowo zauważyłam że chudnę spodnie zrobiły się luźne a piersi już powiększyły mi się o jeden rozmiar. czy macie jakiś złoty środek na jedzenie podczas ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Meteoryczna,
Z tego co mi wiadomo, szczuple kobiety moga nawet miec anemie w ciazy. Tu chodzi glownie o pierwsze 12 tygodni. Czasami wstret do jedzenia jest wlasnie spowodowany twoja swiadomoscia ze jesli cos zjesz zaraz bedzie ci niedobrze.
Ja rowniez mam wstret do miesa, ostatnio jak smazylam mielone to myslalam ze zemdleje. Nie mam tez ochoty na mieso albo konkretne jedzenie, dlatego najlepiej co 2-3 godzinki cos podjadac. Ja jem glownie owoce, slodycze i kanapki z warzywami, no i duzo zoltego sera. Postaraj sie wyszukac rzeczy ktore lubisz jesc, moze jakies jogurty albo serki. No i jesli ci sie uda, conajmniej 2 razy na tydzien rybke (tylko nie surowa).
Nie przejmuj sie tym ze schudlas, mi sie akurat to nie zdarzylo, ale wiem ze to jest normalne. Za kilka miesiecy natomiast bedziesz tyc z dnia na dzien 😉.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Ja też nie mogę patrzeć na mięso. Nawet jak mąż smaży to mi się robi strasznie niedobrze. Mam ogromną ochotę na owoce i warzywa ale tez nie wszystkie. Wczoraj np. spalaszowalam na obiad całą torebkę mrożonej fasolki szparagowej z maselkiem i bulką. Niedobrze jest mi coraz częściej. dziś wstalam o 4:30 nie moglam spać przez mdłośći do 5:00 . zmymiotowałam i dalej spać. Ale mdlości to pozytywny objaw więc się cieszę że dzidziuś rośnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja takie sensacje mialam gdzies do 20 tygodnia , wymiotowalam rano i wieczorem po przyjsciu z pracy , a czasami nawet i w pracy. Malo co jadlam schudlam okolo 9kg odkad zaszlam w ciaze ale juz to nadrobilam :P . Jesli chodzi o jedzenie to bylo ciezko bo na nic nie mialam ochoty ale staralam sie wyszukac jakies potrawy ktore mi podejda. Martwilam sie oczywiscie ze malo jedzac szkodze dziecku ale to tak nie dziala dzidzius i tak wezmie sobie od nas to co mu potrzeba. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To normalne, że na początku ciąży czasem sie chudnie. Ja nie chudłam, ale tez miałam wstręt do jedzenia, szczególnie do mięsa, ale jak miałam na coś ochotę, to nawet w środku nocy jechalismy do nocnego tesco po np. brukselke - bo głównie na nia miałam chcicę.
No dobrze pisze Mamuśka27, żeby podjadać sobie. Zawsze to lepsze niż być cały dzień na pusty żołądek. I nie objadać sie 🙂 Częściej a mniej.
Ja na początku tylko łykałam witaminy, bo jak nie jadłam za bardzo to bałam się że nie dostarczam wit. dzidziusiowi, a później jak jadłam już praktycznie wszystko, odstawiłam witaminy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Mamusia
Ja jestem w pierwszej ciazy,prawie 9tc...nie wiem czemu,ale od samego pocztaku mam apetyt,nawet wiekszy niz przed ciąza.Jestem osoba bardzo szczupłą,zawsze dbałam o figure i lubiłam sie zdrowo odzywiac.teraz natomiast nie moge patrzec na warzywa i ryby,ktore kiedys uwielbiałam,natmiast najchetniej jadlabym chleb z maslem i owoce 🙂
Mdlosci nie mam wcale,jedynie ogromną zgage 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...