Skocz do zawartości

Masaż krocza | Forum o ciąży


Bagira

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
KaSia86, żartobliwy był ten mój post, ale wiem mam dziwne poczucie humoru.
Co zaś do masowania brzucha to poszedł jakiś mit. Brzuch się masuje żeby pobudzić jelita do pracy co pomaga w wypróżnianiu. W ciąży jelita jaki pozostałe narządy są ściśnięte więc taki masaż byłby nieskuteczny tak czy siak. I wydaje mi się że z ust do ust poszła fama że masowanie brzuszka( masaż pobudzający jest dość mocny nie mający nic wspólnego z delikatnym głaskanie czy wcieraniem oliwki )spowoduje skurcze i odklejanie łożyska 🥴 Ale jeśli się mylę to niech mi jakiś lekarz wytłumaczy jaki narząd się pobudza w trakcie delikatnego wmasowywania kosmetyku w brzuszek że może to spowodować skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny rzeczywiscie nie można masowac brzuszka, nie mówie o wmasowaniu oliwki czy jakis innych kosmetyków, ale nie typowego głaskania, masowania. Macica to jest mięsien i masując brzuch pobudzamy ją do skurczy. Zawsze mi o tym przypomina lekarz przy kazdej wizycie i panie połozne w szkole rodzenia mówiły ze kobiety tak ładnie głaszcza i masuja brzuszki np czekajac na zajecia. A one polecają jednak dla naszego i dzidzi dobra połozyc tylko ręce na brzuszku i nie głaskac, nie masowac. kruszynka czuje ciepło od waszej ręki tez... a o co wywoływac jakies skurcze i bóle niepotzrebnie... pamietajcie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żeby pobudzić mięsień do pracy trzeba wykonywać głęboki masaż, delikatne ruchy nie wpływają w żaden sposób. Położne/ lekarze straszą skurczami i ostrzegają przed wcieraniem oliwki a nadal każą rodzic w pozycji ''klasycznej'' twierdząc przy tym że jest najbezpieczniejsza. Eh, gdybym nie była dość blisko związana ze służba zdrowia, łyknęłabym każde słowo, ale daleko mi do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja znowu słyszałam że w trzecim trymestrze nie powinno się masowac brzuszka ponieważ dzidzia może zaplątać sie w pępowinę no i o tych skurczach też...jednak nigdy nie mogłam się oprzeć głaskaniu brzusia a nawet drażnieniu dzidzi po przez drapanie by mocniej i częsciej się ruszało.przecież to odruch...ja nie wyobrażam sobie nie dotykać brzusia przez całą ciąże!!! 🙃 mój mąż i córcia też.mąż wieczorami głaszcze a córcia do tego jeszcze całuje na przywitanie i pożegnanie przed szkołą i na dobranoc:P[url=http://www.zapytajpolozna.pl/suwaczki] [/url
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiłam wokół szyjki pępowinę i się dusiłam, na szczęście jakoś do tragedii nie doszło. Lekarz mamie powiedział że to przez podnoszenie wysoko rąk i chodzeniu na obcasach...Fakt faktem już był mały słupek na pępowinie przez co miałam niedotlenienie i dlatego się tak wierciłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bagira nieraz jest tak że kobieta choćby nie wiadomo jak uważała to może zdażyć się nieszczęście...więc umówmy się :Pco ma byc to bedzie .ja w ciąży myłam okna wieszałam firanki(ręce u góry)nosiłam ciężary przy pierwszej.[url=http://www.zapytajpolozna.pl/suwaczki] [/url jakos nic się nie stało...to zależy od dzidzi co wyprawia w brzusiu hiih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znowu muszę sie zgodzic z Bagirą- masaż brzucha mozna robić. Oczywiście nie mówię o mocnym ugniataniu, rozcieraniu czy uderzaniu ale o technice głaskania.Masuje się brzuszek zgodnie ze wskazówkami zegara, gdy załozymy,że łono to godz 12 🙂
Dzieci w brzuszku lubia jak sie mama masuje, ja masuje brzuszek, delikanie wcieram kremiki i czujemy sie z mała córcią cudownie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie ma to, jak dwa silne charaktery 🙂 Ale ponoć kto się czubi ten się lubi. Już z przerażeniem myślę o tym jaki charakterek będzie miała nasza pociecha. Chyba już powinnam na psychoterapię się zapisać:laugh: Oj, dzidzia nas urządzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...