Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Diviana napisał(a):


Co do lotów to ja leciałam niedawno i powiem Ci że jakoś kiepsko to przeżyłam bo brzuszek mi się mocno napiął i nawet chodzenie do toalety nie pomogło, w dodatku przełożyli nam lot na noc, wszyscy spali tylko ja nie i jak łaziłam to jeszcze wszystkich budziłam, ale najlepiej chyba lekarza zapytać. Mi lekarka powiedziała że trzeba korzystać póki można 😁


A jak długo trwał lot? Kurcze jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam...słyszałam ze niektórzy lekarze kazą wziasc przed lotem 2 Nospy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzięki dziewczyny za pocieszenie 😉 Może to rzeczywiście rozciągająca się macica... Kurcze nie chce mi się spać, a normalnie to chodzę ostatnio spać ok. 21. To chyba przez pełnię.... łysol świeci prosto w okno sypialni, nawet przez roletę prześwituje 😠 Idę spróbować zasnąć.. w końcu jutro o 6.00 pobudka do pracy.... Dobranoc Mamusie i Brzusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga jeśli twoje bóle są po bokach przy pachwinach to duże prawdopodobieństwo że to ściągna na których podwieszona jest macica. Ona rośnie i staje się coraz cięższa więc czasami te wiązadła (ścięgna) nie wytrzymują i bolą. Lekarz w piątk powiedział że to narmalka i niektóre kobietki tak mają.

Karolcia trzymaj się mocno! Na problemy żołądkowe polecam coca-colę, w wersji ciepłej i wygazowanej. Rewelacyjnie wyżera zatrucia 😉

Co do czytania bajek słów kilka. Moja kumpela w ciązy pisała licencjat. Czytała książki na głos w domu bo wtedy dzidziuś grzecznie leżał. Był duuuży i odczuwała jego najmniejsze ruchy więc czytała mu głośno dla spokoju. Potem w repertuarze mamy-bibliotekarki pojawiły się bajki i wierszyki 😉 Teraz Szymon ma 3,5 roku. Jest super inteligentnym dzieckiem. Literuje wyrazy, liczy do 200. Kiedy miał 1,5 roku powiedział do mamy: Psepięknie dziś wyglądas mamusiu! Musis iśc do tej roboty? Nie mozes ze mną zostać, pobawimy się 😉
Myślę że Szymon jest dowodem na to że warto czytać dzieciom!!!!!!


DOBRANOC!
Ja rano dzwonię do pracy z informacją o L4 i dwóch tygodniach leżenia... Ciekawe czy się ucieszą 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta-Lion - Ty Słoneczko nasze wyluzuj! Ja wierzę że z tą pępowiną to będzie dobrze. A Juleczki tak już mają że lubią się drażnić z Mamusiami i pokazywać swą naturkę od małego o czym lojalnie Cię uprzedzałam. Jak chcesz mieć córeczkę-Juleczkę to ćwicz już cierpliwość i opanowanie!! 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Zobaczysz że wszystko będzie OK! Tyle wsparcia i ciepła ile dałaś nam wszystkim - tym mniej lub bardziej doświadczonym - musi teraz wrócić do Ciebie! W końcu dobro - powraca 😉 Więc jak my wszystki cieplutko pomyślimy o Was to już napewno będzie OK i żadna pępowina nam nie straszna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Crazzzyyy napisał(a):
Diviana napisał(a):


A jak długo trwał lot? Kurcze jeszcze ostatecznie nie zdecydowałam...słyszałam ze niektórzy lekarze kazą wziasc przed lotem 2 Nospy....


Lot trwał 5 godzin, ale jak mówię przełożyli nam oba loty i oba były w nocy, więc myślę że to miało duży wpływ. Ja sądzę że najlepiej spytać lekarza, moja ciąża przebiega raczej prawidłowo, więc mi pozwolono bez problemu. Jak ja leciałam samolotem to leciała też kobieta w bardziej zaawansowanej ciąży tylko miala miejsce na samym przodzie samolotu gdzie jest więcej miejsca i pewnie jak się rozłoży fotel to się nie odczuwa takiego ścisku brzuszka, więc może warto powiedzieć przy odprawie i poprosić o takie miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki 🙂

Dziękuję karolciakam. U mnie już lepiej. Potłumaczyłam sobie, że przecież Julka jest zdrowa i wogóle. Więc trzeba tylko o siebie dbać i częściej monitorować małą. A pozatym pewnie te badania 7 kwietnia też trochę mi powiedzą. Miłego dnia wam życzę.
U nas piękna wiosna, może czas kupić jakieś buty hihi 🙂 🙂 🙂 Dzieci już mają, a ja 🤢

PS. I wczoraj wymyśliliśmy z mężem, że będzie Julia Antonina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Koleżanki 😁 😁 Za 15 min. wychodzę do lekarza. Mam usg połówkowe. Jestem bardzo podekscytowana!!!! 🤪 🤪 🤪
Trzymajcie kciuki za nas kochane 😁 Jak tylko wrócę dam znać co i jak. Buziole dla Was
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamisie 🙂 troche mnie nie było i maiłam do madrobienia 30 stron 🙃

Foga ja też miałam bole w podbrzuszu w 18 tyg. czasem nawet nie mogłam sie wyprostować ale po tygodniu (może nawet nie całym) przestało boleć a zaczełam czuć ruchy 🙂))
marta-lion Julcia śliczna i napewno będzie wszystko dobrze 🙂 wiesz napewno że masz silną grupę wsparcia i nie ma potrzeby się martwić 🙂 🙂
magdalena20 czekamy na zdjęcia i wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam pytanie: ostatnio pytałam sie was co sadzicie o usg w 3D po uzyskaniu waszych opini postanowiłam zrobić. Dzwoniłam do lekarza (znalezionego w internecie)i pytałam sie czy robi i ile kosztuje. On powiedział że robi a co do ceny to się dogadamy. Troche sie zdziwiłam i poprosiłam żeby mi podał chociaż jakiś przedział bo wiem że droga jest ta przyjemność. On: jak pani przyjdzie to pogadamy. Troche sie zdziwiłam szczególnie że robi to usg w szpitalu położniczym i powinien być jakiś cennik 🤢 prosze powiedzcie co o tym sądzicie i czy powinnam iść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Witajcie brzuszki 🙂

Dziękuję karolciakam. U mnie już lepiej. Potłumaczyłam sobie, że przecież Julka jest zdrowa i wogóle. Więc trzeba tylko o siebie dbać i częściej monitorować małą. A pozatym pewnie te badania 7 kwietnia też trochę mi powiedzą. Miłego dnia wam życzę.
U nas piękna wiosna, może czas kupić jakieś buty hihi 🙂 🙂 🙂 Dzieci już mają, a ja 🤢

PS. I wczoraj wymyśliliśmy z mężem, że będzie Julia Antonina 🙂


Dzień dobry brzuszki
marta-lion jestem tego samego zdania co dziewczyny - dajesz tyle ciepła i dobra że na pewno powróci do Ciebie 😆 a z pępowiną dwunaczyniową dziecko jest przecież doskonale dotlenione i odżywione (zdanie specjalisty) a jeżeli badanie USG wykazało prawidłowość serca to tymbardziej nie masz się czym stresować - uszy do góry więc i proszę nie denerwuj się 😎
U nas pierwszy dzień wiosny jest cudny 🤪 piękne słonko zagląda mi w okno a więc wybieram się z Bartusiem na spacerek hihi...
Madalena czekamy na wieści po wizycie 😜
Wszystkiego dobrego mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Dzień Dobry Koleżanki 😁 😁 Za 15 min. wychodzę do lekarza. Mam usg połówkowe. Jestem bardzo podekscytowana!!!! 🤪 🤪 🤪
Trzymajcie kciuki za nas kochane 😁 Jak tylko wrócę dam znać co i jak. Buziole dla Was
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘


hej hej 🙂) powodzonka!!!!! 🤪 🤪 czekamy z niecierpliwością!!!! 😎 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya, rzeczywiście dziwna odpowiedź tego lekarza - przeceż każdy ma jakąś stawke wyjściową.... MOże lepiej popytaj koleżanki, gdzie i za ile robiły, myślę, że tak jest najbezpieczniej. Dzięki również za słowa otuchy z tymi bólami, jakoś dam radę.... Muszę. A w ogóle, chyba od wczoraj czuję lekkie ruchy malucha (nie jestem pewna ) Od czasu do czasu czuję takie lekkie pukanie pod pępkimem, cos jakby bańka powietrza gdzieś się przemieszczła... mam nadzieję, że to to?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle dziś postanowiłam, że w ramach protestu w pracy posiedze sobie trochę na brzuszku w wolnej chwili.... Wkurzyłam się, bo od kilku dni pani dyr daje mi popalić, podejrzewam, że nie po nosie jej moja ciąża (bo wiele rzeczy za nią robiłam). Biega i szuka zaczepki, ciągle o cos am do mnie pretensje, a nie ma powodów, bo wywiązuje się ze swoich obowiązków - już sama nie wiem o co jej chodzi... nawet doszło do tego, że nie zdążę jej czegoś odpowiedzieć a ona odwraca się, obraża i wychodzi trzaskając drzwiami (stara baba a jak dziecko - hmm może menopauza ją bierze???).. Jak tak dalej pójdzie, to rzucę chyba l4 i tyle... No ile można to znosić????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Witajcie brzuszki 🙂

Dziękuję karolciakam. U mnie już lepiej. Potłumaczyłam sobie, że przecież Julka jest zdrowa i wogóle. Więc trzeba tylko o siebie dbać i częściej monitorować małą. A pozatym pewnie te badania 7 kwietnia też trochę mi powiedzą. Miłego dnia wam życzę.
U nas piękna wiosna, może czas kupić jakieś buty hihi 🙂 🙂 🙂 Dzieci już mają, a ja 🤢

PS. I wczoraj wymyśliliśmy z mężem, że będzie Julia Antonina 🙂


🙂 Jak u mnie się ujawni dziewczynka to na pierwsze imię myślę dać Antonina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
Dzień Dobry Koleżanki 😁 😁 Za 15 min. wychodzę do lekarza. Mam usg połówkowe. Jestem bardzo podekscytowana!!!! 🤪 🤪 🤪
Trzymajcie kciuki za nas kochane 😁 Jak tylko wrócę dam znać co i jak. Buziole dla Was
😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘





Madalena to życzę córeczki. Czekamy na wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w ten WIOSENNY DZIEŃ [/b

U nas śliczne słonko. Korzystam z pogody i już drugie pranie nastawiłam. Zaraz pomidorową będę robiła a teraz wcinam śniadanko.

Foga jak Ci ta dyrektor dokucza i bardzo się stresujesz to idź na zwolnienie 🙂 Ale ludzie to wredoty potrafią być 😞 Współczuję...

Anya faktycznie jakiś dziwny lekarz co to znaczy dogadamy się?? Ceny Ci nie podał a później jakąś kosmiczną Ci powie po badaniu i co wtedy? Zawsze lepiej wiedzieć chociaż mniej więcej. Poszukaj w necie kogoś innego takie moje zdanie.

Miłego dzionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...