Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dosik napisał(a):
Wybaczcie że sie wtrącam ale jak jest jakaś Mamuśka ze śląska to polecam USG w Chorzowie
tam USG 4D i 3D za 50zł 🙂 chyba nigdzie w takich cenach nie ma 😜
Dosik no cena normalnie zaskakująca. Szkoda, że do Chorzowa to ja mam tak daleko 😞 Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W Warszawie kumpela płaciła za 3D 250 zł. Może więc warto rozważyć wakacyjną podróż w celach nie tylko wypoczynkowych ale i badaniowych. ciekawe jak cennik takiego badania na podkarpaciu wygląda 😉 Muszę się zorientować! A może wy wiecie?

Co do brania foliku i witami dla ciężarnych z kwasem to się muszę zapytać dziś lekarza. Wydaje mi się jednak że kwasu foliowego chyba nie da się przedawkować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta! co do różnic w ciążach też mam taką nadzieję, że to będzie chłopak. Dziewczynki i tak już mianowały mój brzuch "Bartusiem", choć ostatnio młodsza zapytała: Mamo, a Malcinek jak Ci się podoba, bo mój blacisek to chyba Malcinek się będzie nazywał 😉
Mam nadzieję, że w miarę szybko lekarz na USG stwierdzi płeć dziecka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia ja też mam taką nadzieję. następną wizytę mam w 16 tygodniu. Może już coś będzie widać, a jak nie to może w 20tc jak pojadę na 3D 😁 😁 😁.
Karolcia znalazłam coś takiego, więc chyba można brać jedno i drugie.
Wieloletnie badania stosowania kwasu foliowego wykazały, że jest on dobrze tolerowany i nie wywołuje żadnych znaczących skutków ubocznych. Nadmiar zostaje wydalony wraz z moczem i nie ulega magazynowaniu w organizmie.
Jednak myślę, że w 13 tygodniu podwójna dawka kwasu foliowego jest niepotrzebna. Normalnie lekarze w 12 tygodniu zmieniają folik na witaminy. Ale to oczywiście moje zdanie. Zapytaj lekarza, zobaczymy co powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, od kilku tygodni przyglądam się Waszemu forum i w końcu postanowiłam dołączyć. Mam 27 lat i jestem w pierwszej ciąży, więc stanowicie dla mnie niejako kompendium wiedzy 🙂 Na wiele tematów mnie uspokoiłyście, gdyż nie ukrywam, że wszystkie pojawiające się "normalne" objawy ciąży dla mnie były zaskakujące. Drugi miesiąc praktycznie przeleżałam w łóżku, bo mdłości i bóle głowy odpychały mnie od wszystkiego. Na szczęście to już minęło, przynajmniej w ciągu dnia. Ale przynajmniej wiem,że nie jestem sama 🙂 Bardzo zainteresowały mnie Wasze "zachcianki" na kisiel, ja tez zajadam się rzeczami, które przed ciąża były mi praktycznie obce i słyszę tylko do siostry, że " wzięłabyś się za owoce", ale one jakoś mi tak nie smakują. Mi lekarz również przepisał witaminki i jednocześnie kazał łykać kwas foliowy do 12 tygodnia, więc nie ma w tym raczej nic złego. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i czekam na dalsze rady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj martha !!! Super, że do nas dołączyłaś. Ja jestem w ciąży 3 (4) raz, a i tak w tej ciąży mnóstwo rzeczy mnie zaskakuje. Jesteś moja imienniczką 😁 😁 😁. Napisz jak u Ciebie?

Co do owoców. Wiesz zimowe owoce bywają różne. Czasem więcej w nich sztuczności niż samych owoców. Przyjdzie wiosna, lato i będą świeże owoce. Ja czasem jem banany, jabłka i tyle. Jak patrzę na ten beznadziejny winogron w sklepach, to od razu mi ochota przechodzi.
Kiedyś nawet słyszałam, że w zimie to lepiej kupić mrożone owoce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja czuje się już coraz lepiej. Brzuszek powoli się podnosi. Wręcz, wieczorami jak się najem to jest całkiem spory 😁 A własnie nie macie problemu z przyzwyczajeniem się do rosnącej wagi i przyciasnymi ubraniami. Ja przed ciążą byłam dość aktywna fizycznie i teraz każdy przybywający kilogram odczuwam, kiedy minie strach o wygląd swojego ciała??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martha ja jeszcze nie przytyłam w ogóle na wadze, choć w spodniach mi już ciasno 😉
Przerzuciłam się na sukienki i spódnice do pracy a w domu dresy 🙂
Dopiero pomału rozglądam się za spodniami z pasem.
A późniejsze kg jakoś mnie nie martwią, wręcz przeciwnie czuję się usprawiedliwiona,
że teraz to mogę przytyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj martha. 🙂 🙂 To tez moja pierwsza ciąza ipowiem szczerze ze gdyby nie to forum to zwariowała bym z tych wszystkich stresów. Ja tez wieczorami mam powiększony brzuszek ale to chyba bardziej od tego jedzenia bo na dzidzie to chyba za wczesnie. 🙂 Ale juz sie nie moge doczekac tego sterczącego brzusia. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kilogramów to powiem wam, że ja w każdej z dwóch poprzednich ciążach, przytyłam po 20kg. I już 3 miesiące po porodzie znów ważyłam swoje 48kg 😁 😁 😁. Bez żadnej diety czy odchudzania. Także dziewczyny, nie ma się co martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Dosik napisał(a):
Wybaczcie że sie wtrącam ale jak jest jakaś Mamuśka ze śląska to polecam USG w Chorzowie
tam USG 4D i 3D za 50zł 🙂 chyba nigdzie w takich cenach nie ma 😜
Dosik no cena normalnie zaskakująca. Szkoda, że do Chorzowa to ja mam tak daleko 😞 Pozdrawiam.

Dosik a mogłabyś podać dokładne namiary 🙂
a co do kwasu f i witamin to nie ma sensu łykać tego i tego skoro w witaminach kwas jest- tak mi powiedziała lekarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion jak miałaś fajnie mi pani od tarczycy powiedziała, żebym uważałabo jak przytyje 20kg bądź wiecej to ona nie widzi mnie po ciąży( niestety mam skłonności do tycia)a ja coś czuje, że przytyje tyle 😞 ale mam nadz, że jak już bedzie ok to bede mogła wykonywać jakieś dobre ćwiczenia na nogi i pupe bo brzuch to wiadomo, że musi rosnąć 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wręcz przeciwnie nie mogę przytyć ( w sensie poza ciążą). Taką mam chyba naturę. W pierwszej ciąży tyłam cała. Byłam gruba wszędzie jak beczka. Nie wyglądałam dobrze. W drugiej kilogramowo przybywałam tyle samo. Ale wyglądałam bardzo fajnie. Właściwie powiększał mi się tylko brzuch. A biust jaki ładny był. To akurat mogło mi zostać 😆.
Teraz brzusio już mi widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, całe lato Brzuszkowe przed nami...
Ale najwyżej będziemy się wylegiwać w cieniu i jeść dużo lodów 🙂

Ja mam urodziny w sierpniu, ciekawa jestem jak blisko mojej daty będzie Dzideczek ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolajola81 to pomyśl o tym jakbyś teraz była w 9 miesiącu ciąży z wielkim brzuchem i musiała się ubrać w kozaki, kurtkę zimową lub płaszcz 😁 😁 😁. Czułabyś się jak kosmonauta w swoim skafandrze 😆 😆 😆. Coś o tym wiem, moją pierwszą córkę urodziłam 23 grudnia.

Mapa ja mam urodziny niemal ostatniego lipca, a termin porodu na 6 sierpnia. Więc też o tym myślę 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Jolajola81 to pomyśl o tym jakbyś teraz była w 9 miesiącu ciąży z wielkim brzuchem i musiała się ubrać w kozaki, kurtkę zimową lub płaszcz 😁 😁 😁. Czułabyś się jak kosmonauta w swoim skafandrze 😆 😆 😆. Coś o tym wiem, moją pierwszą córkę urodziłam 23 grudnia.


Dobre 🙂
Ale to fakt, ile extra ciuchów by trzeba było kombinować...
W lecie chyba łatwiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...