Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzięku dziewczyny za wsparcie 🙂
Wczoraj poszłam do mojego gina, przedstawiłam sytuacje i dał mi zaświadczenie gdzie napisał, przeciwskazanie do pełnienia słuzby patrolowej... Dzisiaj ide do mojeg "cudownego" komendanta i zobaczymy co powie... Wierzcie mi, że to mega dupek, który od początku pełnienia swojej "władzy" udowadnia to z dnia na dzień coraz bardziej 😞 Od lutego naszczęście idę na zaległy urlop, a po powrocie chyba faktycznie dam L4, bo po co ja mam się niepotrzebnie denerwować??? ehhh, a o awansach to ja moge zapomnieć przez najbliższe 3 lata-masakra 🤨
ale co tam, dzidzia najważniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa coś za coś. Mi też się tęskni za pracą. Mija już właściwie drugi rok jak nie ma mnie w pracy. Najpierw L4, potem macierzyński, teraz wychowawczy. I nie prędko pewnie wrócę. Ale wybrałam dzieci. Wolę patrzeć jak uśmiechają się po raz pierwszy, jak stawiają pierwsze kroki, jak mówią mama 😆. Nie jestem typem żony męża czy jak to nazwać. Z pierwszą córką poszłam do pracy jak miała 8 miesięcy (do 9 jeszcze ją karmiłam). Nie żałuję, bo wtedy praca była mi bardzo potrzebna, miałam trudny okres w życiu i potrzebowałam spotykać się z ludźmi. I miałam dziadków, którzy zajmowali się małą. Teraz jak pomyślałam że mam wrócić do pracy i zostawić Maleństwo z jakąś obcą babą. To naprawdę jakoś te wszystkie moje ambicje przestały mieć znaczenie. Mogę spełniać się inaczej.

Daj znać co powiedział ten twój komendant.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta Lion ja też najprawdopodobniej w czwartek będę miała usg już nie moge się doczekać. Jednocześnie umieram ze strachu boje się czy wszystko wyjdzie ok, brzuch boli cały czas jednak lekarz mówi że niektórzy po prostu tak mają 😞 nie zmienia to faktu,że przed każdym usg umieram ze strachu.

Siehankowa
Ciezę się,że zdecydowałaś się dać zwolnienie. Moim zdaniem nie powinnaś iść na urlop tylko ciągnąć zwolnienie, a urlop wykorzystać jak będzie dzidzia. Ja do niedawna miałam jeszcze obiekcje ponieważ w tamtym roku otworzyłam oddział którego zostałam dyrektorem. Szkoda mi było zostawiać cały dorobek i moją prace komuś innemu, jednak jak przypomniałam sobie mój stan kiedy straciłam dzdziusia poprzednio od razu bez zawachania wiedziałamco dla mnie jest najważniejsze to oczywiste że dzdzia.
W dzisiejszych czasach trudno o dziecko, trudno zajść w ciążę, donosić ją (oczywiście tym którzy tego najmocniej pragną), a z pracą jest tak,że nie ma sentymentów, ani ludzi niezastąpionych. Nie ta to następna jesteś młoda, szczera i ambitna i za pewne z otwartymir amionami przyjmą cię winnej pracy 🙂 Trochę wiary w siebie i swoje możliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 będzie dobrze. W czwartek zobaczymy swoje maluchy. Ja już na prawdę chodzę jak na szpilkach.
Siehankowa Pati ma rację. Urlop wykorzystasz sobie jak skończy ci się macierzyński. Będziesz chciała zostać pewnie z maluszkiem dłużej. A teraz L4 na biurko komendanta, ty na kanapę w domu i nogi do góry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki 🙂

Pati
czekam z Wami do czwartku 🙂
Cały czas jesteś w szpitalu?

Siehankowa też jestem ciekawa komendantowych wieści 😉
I popieram dziewczyny - nie bierz teraz urlopu, potem będzie na wagę złota 🙂

jolajola81
smaki się zmieniają, ja miłośnik mięsa teraz praktycznie go nie jem,
czekolady nie tknę,
a za żółty ser i wiejskie jajka dałabym się pokroić, no i ostatni za chrzan 😉

Dziś skończyliśmy 10 tydzień 🙂
Pomalutku mi ten czas mija...może dlatego, że jeszcze tyle obaw 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mnie jakos nie ciagnie do czekolady a przd ciaza jadlam codziennie cos jakis wafelek czekoladowy czy cos tam 🙂
Przez te wasze pisanie to zapisalm sie do innego lekarza w sumie w przychodni przyszpitalnej tam wlasnie gdzie chce rodzic 🙂 i o dziwo wizyte mam za 2 dni 🙂 a u swojego lekarza az za tydzien. Bede miala wczesniej usg tak sie ciesze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odebrałam dziś wyniki i powiem wam, ze są idealne. Najbardziej martwiłam się o tą tarczycę bo nigdy nie robiłam, ale z tego co widzę jest ok.
TSH 1.08 FT3 2.61 FT4 0.949.
Jeszcze tylko w piątek tą toxo zrobię.
Co u was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałam mieć na 14. do pracy... Pojechałam wcześniej i dałam mojemu kierownikowi zaświadczenie (nie zwolnienie) od lekarza-przeciwskazania do pracy w patrolu 🙂 Kierownik poszedł do komendanta (bo ten nie chciał ze mną rozmawiać twierdząc, że musi być zachowana droga służbowa) i niestety komendant nie miał wyjścia i dzisiaj dał mi wolne, a od jutra przechodze do biura 😆 niestety, po zaświadczeniu, gdyby dał mnie w patrol, sam by się pogrążył 🙂 nie był zadowolony i coś tam komentował, że podostawały sie baby do policji... 😠

aniolek82co do tego, że nie jestem pierwszą kobietą w ciąży u mnie w komendzie, to fakt, ale tamte pracowaly w biurze przy dochodzeniach więc z nimi nie było problemu, a jedna która pracowała w patrolu od razu poszła na L4 na całą ciąże 😉

co do mojego urlopu, który zaczynam od lutego, to jest to urlop zaległy, który muszę wykorzystać do marca 2011 roku... więc nie mam mozliwości zostawić go do czasu urodzenia dziecka - niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam WAS 😆 😆 😆
Ja jak zawsze nie mogłam sie doczekać i poszłam wcześniej do lekarza(27.01 miałam iść)i już nie musze leżeć na brzuchu 😆 dzidzia wyszła z dołka 🙂i serduszka mu ładnie puka choć niestety nie widziałam na usg i fotki też nie dostałam 😞 ale jest nadzieja, że 8 lutego na kolejnej kontroli zobacze i dostane fotke 🙂
a i L4 od jutra do 22 lutego 🙂
a co u WAS??
KOBIETY A POWIEDZCIE MI ROBICIE BADANIA PRENATALNE??!! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa i bardzo dobrze zrobiłaś z tym zaświadczeniem 🙂 byle tylko teraz się jakoś nie mścił- wredne docinki itd.
Ja mam wizytę dopiero 3. 02 miesiąc przerwy to stanowczo za długo. Już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć co u mojego malucha

A jeśli chodzi o smaki- to u mnie się strasznie pozmieniało- kiedyś na słodycze musiałam mieć ochotę, a teraz aż mnie skręca, a najbardziej gorąca czekolada 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniq1984. Więc tak usg tzw genetyczne około 12 tygodnia powinien ci zrobić ginekolog standardowo na wizycie bądź na takie usg skierować. Podczas takiego usg lekarz powinien dokładnie pomierzyć brzuch, głowę, długość dziecka oraz zmierzyć szerokość takiego zbiorniczka z płynem na karku czyli tzw przezierność karkową. Jeśli ta przezierność jest zbyt szeroka to istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka zespołu downa. Oczywiście możesz zrobić tzw test Papp-a, jest to test z krwi, ale on da ci też odpowiedź tylko na to czy jesteś w grupie ryzyka wystąpienia u dziecka zespołu downa czy zespołu Edwardsa. Do tego testu jest też brane pod uwagę badanie usg. Potem jak wyniki są niepokojące można zrobić amniopunkcje.
Ja nie robię ani testu Papp-a, a już na pewno cała reszta mi niepotrzebna. Nie masz odpowiedzi czy dziecko jest chore tylko czy jesteś w grupie ryzyka. Więc może się okazać że jest ryzyko a dziecko urodzi się zdrowe. Po co Ci takie stresy. U mnie przezierność wyszła idealna więc tym bardziej nie drążę tematu.
To oczywiście moja odpowiedź, tyle co ja wiem i myslę.
Jeśli natomiast chodzi o wady serca i innych narządów wewnętrznych to chyba można je wypatrzeć dopiero na usg około 20 tygodnia ciąży. Wtedy lekarz ocenia prawidłowość budowy narządów wewnętrznych w tym serca. A to powinno być badanie standardowe tzw. USG połówkowe.
Ale może niech wypowiedzą się też inne dziewczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia Moniq1984. Ja tez sobie czasem myślę, że normalnie lepiej nic nie wiedzieć. Ale niestety tak to już jest martwimy się. Zwłaszcza jak już kiedyś stało się coś złego. Ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Ty młoda jesteś 😆
A skąd Ty jesteś Moniq1984 ? O ile można spytać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Nie mam pojęcia Moniq1984. Ja tez sobie czasem myślę, że normalnie lepiej nic nie wiedzieć. Ale niestety tak to już jest martwimy się. Zwłaszcza jak już kiedyś stało się coś złego. Ale trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Ty młoda jesteś 😆
A skąd Ty jesteś Moniq1984 ? O ile można spytać 🙂

Całkowicie popieram takie już jesteśmy,ja w poprzedniej ciązy od samego początku tylko się cieszyłam ,niczym nie przejmowałam i niestety nie trwało to długo ,teraz przez tamto doświadczenie wszystkim sie martwię i każdym byle ukłuciem przejmuję.Ale przy tej ostrozności jestem dobrej myśli.Duzo odpoczywam ,mało sie przemęczam,chociaż tyle moge zrobic i nie miec do siebie pretencsji.
Teraz czekam na kolejna wizyte az 3 tygodnie,to zdecydowanie za długo;-) Na wizytę ide dopiero 10 lutego,a już martwie się czy z dzidzią wszystko ok.
A mam pytanie jak będę na wizycie to będzie równo 11 tc,czy juz wtedy moge zrobic to dokładniejsze USG,czy to za wcześnie i będzie trzeba poczekac jeszcze ze 2 tygodnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa
Jestem jeszcze w szpitalu i zostanę tu do przynajmniej 13 tygodnia aby lekarz mógł co dzień minie mieć na oku do końca mojego krytycznego momentu. Mi jutro zaczyna się 11 tydzień więc pobędę tu jeszcze ze 3 przynajmniej...
Siehankowa
ja też mam zaległy urlop, ale skoro jesteś na zwolnieniu wcale urlopu brać nie musisz bo zwolnienie jest pierwsze przed urlopem. Jeżeli go nie wykorzystasz na zasadzie umowy z pracodawcą możesz go potem wykorzystać po porodzie lub jeżeli się nie zgodzi to będzie musiał Ci za niego pod koniec tego roku rozliczeniowego(marzec) zapłacić ekwiwalent. Tak czy siak jesteś na wygrane pozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczyny 😁

ja na usg genetyczne idę 1 lutego co wypada w 13 tygodniu,malstep jak możesz to wstrzymaj się jeszcze o tydzień im dzidziuś większy tym dokładniejsze badanie przezierności ... u mnie na przykład z usg wychodzi że dzidziuś jest 5 dni młodszy niż wynika z OM
poza tym czuję sie świetnie i tylko nie mogę sie doczekać kiedy zobaczę kruszynkę 😜 hihi nie mówiąc już o tym że jestem straaaaaaaaszliwie ciekawa kto taki mieszka pod moim serduchem chłopczyk czy dziewczynka hihi...
miłego dzionka !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion ja jestem ze śląska a dokładnie z Jaworzna 🙂
mi na USG wyjdzie chyba całkiem inny tydz iż od ostatniej OM 🙂 bo wg OM to powinnam być 13-14 tydz a jak lekarka robiła mi USG 13 stycznia to sama powiedziała, że dziecko jest za małe na te tygodnie wiec wg mnie to bedzie 10 tydz 🙂 i 8 lutego jak pójde do niej to prawie powinien być 12 tydz. i badania dzidzi 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzis po poludniu mam wizyte. Jestem ciekawa czy zrobi mi ta przeziernosc czy kaze przyjsc za tydzien dwa. Ciesze sie ze to juz dzis bo nie bylam 3, 5 tygodnia. Dowiem sie w koncu o te badania na tox listerioze i cytomegalie. No i w sotatnim tygodniu schudlam prawie 2 kilo a nie wymiotowalam ani razu. Nie mam apetytu jest z musu ale ciezko mi idzie. Skonczylam brac 2 dni temu luteine i przestaly mnie tak bolec piersi i troszke sa mniej opuchniete.
Tez jestem ciekawa kto tam zamieszkal w brzuszku: chlopczyk czy dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...