Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny!!
Dzisiaj byłam rano na badaniach. Zrobiłam morf, mocz, cukier i te wszystkie 3 na tarczycę. Niestety nie zrobiłam toksoplazmozy, nie widziałam którą. A nie chciałam robić obydwu bo to prawie 100zł. Moniczek napisz mi którą ty robiłaś. Ja niestety nie pamiętam z Majką. W czwartek mam wizytę to ewentualnie zapytam mojego lekarza.
Młiego dnia brzuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aniołek 82 ja ostatnio narobiłam rabanu i paniki właśnie dlatego,ze piersi przestały mnie boleć. Lekarz mi powiedział,że w ciąży są okresy kiedy bolą i nie bolą i czas trwania przerw i wrażliwości jest indywidualny dla każdej kobiety 🙂 Aktualnie leżę w szpitalu i jedna z moich koleżanek nie ma bólu piersi w ogóle....a jest w 13 tygodniu ciąży.
Mnie przestały boleć tylko na pare godzin , potem wrażliwość wróciła jednak bolą znacznie mniej niż na początku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Cześć dziewczyny!!
Dzisiaj byłam rano na badaniach. Zrobiłam morf, mocz, cukier i te wszystkie 3 na tarczycę. Niestety nie zrobiłam toksoplazmozy, nie widziałam którą. A nie chciałam robić obydwu bo to prawie 100zł. Moniczek napisz mi którą ty robiłaś. Ja niestety nie pamiętam z Majką. W czwartek mam wizytę to ewentualnie zapytam mojego lekarza.
Młiego dnia brzuszki.


marta-lion
Moim zdaniem ważne, aby zrobić obydwie toksoplazmozy IgG i(TXQ n)i TXM
Jeżeli to zbyt duży wydatek to poradż się lekarza czy jedno badanie ma sens.
Podczas mojego pobytu w szpitalu dowiedziałam się tyle:
Pierwsza mówi o tym czy zostałaś zarażona toksoplazmzą przed zajściem w ciążę, a druga w trakcie ciąży.
Może Ci to w czymś pomoże.
Leży ze mną dziewczyna, która przed zajściem w ciąże została zarażona i wynik pierwszy wyszedł dodatni, a drugi ujemny.
Lekarz nic jej nie mówił co to oznacza...
Ta dziewczyna twierdzi,że jest gorzej kiedy zarazi się już w ciąży bo wtedy płód obumiera...
Tyle wiem na pewno, bo taki przypadek w szpitalu też był..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pati123, gdybym to wiedziała to kurcze bym zrobiła. Wiesz 100zł, to niemało, ale bez przesady. Ja tylko myślałam że jedna mówi że jesteś chora, a druga że kiedyś chorowałaś. Więc nie wiedziałam czy jest sens robić obydwa.
A nie wiesz czy toksoplazmozę robi się na czczo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion
Czuje się dobrze 🙂 brzuch coraz mniej boli...czasami mnie muli i tyle 🙂
Lekarz ze względu na przeszłość i poprzednie przykre doświadczenie chce, abym została w szpitalu na obserwacji do 13 właśnie tygodnia czyli około 3 tygodni jeszcze. Ale spoko Jeżeli któraś jest z okolic albo ma możliwość polecam szpital w Iłży 🙂 wojewódzwo mazowieckie. Lekarze super, siostry miłe i pomocne, czysto, dobre jedzenie. Na prawdę czuje się klimat jest to mały szpital kameralny ,a le na prawde polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 tydzień, w czwartek mam wizytę. W piątek byłam na usg genetycznym, przy okazji 3D. Gdzieś wcześniej na poście wkleiłam zdjęcie mojego maluszka 🙂 Nie martw się ja trafiłam do szpitala w 7 tygodniu z ogromnym krwawieniem. Ponieważ kiedyś już poroniłam byłam pewna że to koniec. Ale okazało się że maluszek jest silny i rozwija się jak należy. W piątek widziałam na usg jak "boksuje" rączkami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Pati123. Też tak miałam. Kiedy mnie wypuścili ze szpitala, to co 3 minuty biegałam do ubikacji z myślą czy coś znajdę. Jak mnie tylko zakuło leciałam do ubikacji. Masakra. Więcej strachu niż radości. Teraz pomału zaczynam wierzyć że mój maluch się nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta-lion ja robiłam toxo IGg i IGm to są dwa badania i niestety płaciłam u nas 135zł,a jeszcze miałam dodatkowo badania w Instytucie Chorób Egzotycznych bo mi źle wyniki wyszły i tak jak wcześniej pisałam przeżyłam traumę 😞...Moim zdaniem takie badania jak toxo,tarczyca czy hiv powinny być obowiązkowe dla kobiet w ciąży i refundowane ale do tego chyba jeszcze daleko...


Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że ja głupia wcześniej nie popytałam, dzisiaj bym zrobiła. A jak ta kobieta mnie zapytała które to ja nie wiedziałam. Zresztą głupia jest bo mogła mi powiedzieć to samo co wy i już bym wiedziała.
Moniczek a robiłaś hiv?
No masakra. Jeszcze tam mocz czy morfologia to razem 19zł. Ale z tarczycy każde 22zł. Masakra jak sobie policzyli...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie robiłam hiv,nawet nie pytałam o takie badania...jakoś nie czuję sie zagrożona 😉 ale w dzisiejszych czasach to nie wiadomo...tyle pozarażanych osób wokoło...a u nas lekarze nawet nie wspominają o dodatkowych badaniach dla ciężarnych 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Moim zdaniem jak mnie do szpitala przyjmowali od razu powinni robić. Wiesz ja też nie czuje się zagrożona. Zwłaszcza, że teraz to nawet z niewieloma ludźmi się spotykam. Ale bywam w szpitalach, krew pobierają jak każdemu. Sama nie wiem. Nigdy o tym nie myślałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Wiecie co w tych przychodniach to maja rozne ceny najlepiej robic badania w szpitalu sa o wiele tansze i wyniki sa za godzine zalezy jeszcze jakie 🙂 ja za toxo Igg Igm zalacilam 58zl a w przychodni ponad 100zl chcieli. Pamietam jak robilam w starym roku beta hcg w przychodni policzyli mi 70zl a w szpitalu 35zl i wynik mialam za godzine, a nie za dzien lub dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamusie. 🙂 Jesli chodzi o badania toxo to ja mialam robione IgM i IgG, hiv tez odrazu miałam na skierowaniu. za zadne badania nie płaciłam dlatego jestem troszkę zdziwiona ze Wy musicie płacic. Ale z drugiej strony ja mam bezpłatne moze tez dlatego ze chodze do przychodni należącej do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne korzystaj 😆 😆 😆. Ja też w sumie za wizyty nie płacę. Ale za wszystkie badania już tak. Ale lekarz ok. W poprzednich ciążach chodziłam do innego całkiem prywatnie, to masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie narzekam. W gabinecie jestem ja i lekarz. Na każdej wizycie mam usg. Wiesz to chyba poprostu zależy. Ja wybrałam teraz lekarza ze względu na szpital, do którego trafiłam w 7 tygodniu ciąży. Popytałam o opinie i wybrałam. Jestem jak na razie zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...