Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aniolek82 napisał(a):
Mój lekarz tez jest super, naprawdę. Usg tez mam na każdej wizycie ale ta piguła która sie kręci podczas badania po gabinecie to poprostu przegięcie. 😠

aniolek82 a w której przychodni przyjmuje dr Trawniczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion ja robiłam 2 badania na toxo - 1 IgG a 2 to AWIDNOŚĆ, bo IgG wyszło, że posiadam antyciała, czyli, że kiedyś przechodziłam już toxo, a AWIDNOŚĆ określa mniej więcej w jakim czasie czyli im większa wartość tym dawniej przebyta choroba - za oba badania zapłaciłam coś ok 120zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSZE SIĘ WAM WYŻALIĆ DZIEWCZYNY 😞
Dzisiaj postanowiłam oznajmić mojemu pracodawcy, że jestem w ciąży - przypomne, że pracuje w policji w patrolu... Pokazałam zaświadczenie od lekarza, powiedziałam, że chce pracować jak najdłużej, ale nie moge w nocy i w sumie wolałabym żeby na okres ciąży przeniósł mnie np do biura, bo w patrolu różnie bywa, a dziecko jest najważniejsze...
I wiecie co usłyszałam? Że to że jestem w ciąży nie zwalnia mnie z pracy patrolowej 😮 tym bardziej z pracy nocnej 😮 i że mam normalnie przychodzić do służby!!! Tłumaczyłam mojemu "super" komendantowi, że kobiety w ciąży są pod ochroną i zwolnione z pracy w nocy, czego on w ogóle nie potrafił pojąć 😮 wysłał mnie do kadrowej, która też nie wiedziała jak to jest z policjantkami, mimo że tłumaczyłam jej, że tak samo jak z innymi pracownikami-kobietami w ciąży! Ale nie, ona przecież jest mądrzejsza i co ja tam mogę wiedzieć (mimo, że czytałam na ten temat w necie). Więc wracam do komendanta, mówie, że kadrowa nic nie wie, a on na to, że w takim razie mam normalnie przychodzić do służby, no chyba że "załatwie sobie" co powiedział z przekąsem zaświadczenie od lekarza, że nie moge pracować w służbie patrolowej, wtedy zwolni mnie z nocek!!!!
Normalnie jakaś masakra!!! Chciałam być uczciwa, pracować normalnie jak najdłużej... Ale jak? Z brzuchem mam chodzić na interwencje? W ogóle co to za podejście do pracownika?! Ehh, jakieś totalne nieporozumienie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam tokspolazmozę jak byłam z Mają w ciąży. Muszę odszukać ten wynik. Kompletnie go nie pamiętam. Być może już chorowałam.

Siehankowa wiem, ze to zabrzmi być może źle. Ale wal ich. Idź na zwolnienie. Tak to jest jak człowiek chce dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siehankowa w szpitalu, w tej poradni na dole. 🙂 A z ta Twoja pracą to naprawdę chyba idz na zwolnienie bo na nocki w zadnym wypadku nie mozesz pracować, bez względu na to czy siedzisz czy chodzisz. Jakiś dziwny ten komendant. Moze mąz tej piguły co z lekarzem przyjmuje 😜 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aniołek82 ma rację. Wredoty się przyciągają 😁 😁 😁.

Dziewczyny odnalazłam swoje wyniki z toksoplazmozy. Wklejam wyniki. Porównajcie ze swoimi i napiszcie mi coś. Ja myślę, że teraz też muszę zrobić, bo według mnie wyniki mówią, ze nie chorowałam.
[IMG]http://i796.photobucket.com/albums/yy246/animarpa/private/laboratoriummedycznedruk-1.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa koszmarny ten komendant, aż by się prosiło odpowiednie rozporządzenia mu strzelić na biurko!!!

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/2083,ochrona_kobiet_w_ciazy_i_w_okresie_macierzynstwa.html

PRACA W PORZE NOCNEJ

Pracownica wykonuje swoją pracę w systemie zmianowym, tj. od 7.00 do 15.00, od 15.00 do 23.00, od 23.00 do 7.00. Zgodnie z regulaminem obowiązującym w zakładzie pracy pora nocna rozpoczyna się od 21.00 i trwa do 5.00. Pracownica od momentu poinformowania pracodawcy od fakcie zajścia w ciąże nie będzie mogła pracować po godzinie 21.00, gdyż obowiązuje ją bezwzględny zakaz wykonywania pracy w porze nocnej.

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,90443,2826248.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Witam Mamusie. 🙂 Jesli chodzi o badania toxo to ja mialam robione IgM i IgG, hiv tez odrazu miałam na skierowaniu. za zadne badania nie płaciłam dlatego jestem troszkę zdziwiona ze Wy musicie płacic. Ale z drugiej strony ja mam bezpłatne moze tez dlatego ze chodze do przychodni należącej do szpitala.

Hej kochane ja podobnie jak aniołek 82 też miałam te trzy badania od razu na skierowaniu i jeszcze jakieś parę innych,równiez za nie nie płaciłam,ale mam pakiet medyczny z pracy w LUx Med ,może dlatego,w ogóle za nic tam nie płacę jak tylko mam skierowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rany dziewczyny jak mi brzuch wzdęło 🤔 😞 no masakra...
jak to z tymi badaniami różnie...co zrobić,w poprzedniej ciąży jak poprosiłam o skierowanie na toxo to lekarz skwitował że to zbędne badanie - więc ostatecznie zrobiłam prywatnie...zobaczymy jak teraz będzie,jak na razie to zlecił tylko krew i mocz i tyle...ciekawe kiedy zleci glukozę?? już nie pamiętam hihi
Ciekawa też jestem czy w ogóle zaproponuje USG z NFZ bo poprzedni lekarz od razu wyjechał z prywatnym 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniczek ja miałam glukozę teraz. Dzisiaj robiłam. Ale zobaczymy co mi wyjdzie, bo wczoraj najadłam się czekolady 😁. A tak mi narobiłaś smaka tymi bułeczkami ostatnio, że dzisiaj my piekliśmy z serem i dżemem 😜 😜 😜.
W piątek zrobię tą toxo. A czy byłaś na czczo do tego badania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja padam ze zmęczenia. Chyba mi za dużo krwi upuścili 🙂.
Monq1984. Mnie ostatnio też kuło z prawej strony i wszystko jest dobrze. W czwartek idę na wizytę. Już nie mogę się doczekać nawet, że widziałam mojego maluszka w piątek na usg.
Siehankowa też myślę, że powinnaś mu walnąć zwolnieniem na biurko do dnia porodu (oczywiście nie będzie jednorazowe). Przecież to jakiś idiota. Może każe ci jeszcze po lesie biegać. Zresztą pisałam Ci już o tym zwolnieniu.
Moniczek zazdroszczę Ci spacerów nad morzem. Tak teraz mi się zatęskniło. Pzrzpomniało mi się, że jesteś z Gdańska 😆.
Dobranoc brzuszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...