Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

malstep czytałam, że krwawienia z nosa to normalny objaw ciąży, ja na szczęście jeszcze tego objawu nie miałam 😉 a przeziębiona też byłam w 9 tyg. ciązy... zalecam pić dużo mleka z miodem i czosnkiem, a na noc przed łózkiem połozyć talerzyk z pokrojoną cebulą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

marta-lion napisał(a):
siehankowa napisał(a):
dziewczyny, a mam jeszcze pytanie dot. badania przezierności karkowej - czy te badania są dodatkowo płatne? czy sż podstawowym badaniem przy USG? Chodzę do gina prywatnie i za każdą wizyte płace 100zł, a za badanie z USG brzusznym 150zł (dopiero 2 luteg będę takie miała) ... Myślicie, że lekarz zrobi mi wtedy te badanie?
Tak powinien. I ono jest w tym usg brzusznym pewnie zaplanowane. Tak myślę. Chociaż myślę, że powinnaś je mieć teraz. Takie badanie robi się między 11 a 13 tygodniem. A 2 lutego będziesz w 14/15.

marta-lion ja wyliczyłam, że 2 lutego będę na przełomie 13/14 tyg ciązy i gdzies na stronie wyczytałam, że te badania najlepiej zrobić do 14 tyg. Już sama nie wiem, zadzwonie chyba dzis do mojego gina i zapytam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłam się na usg na 8 lutego 🙂
Już nie mogę się doczekać, a tu jeszcze ponad 2 tygodnie.

ale wtedy dokładnie skończę 12 tc zgodnie z datą OM,
a z USG wyszło mi ostatnio jakiś tydzień mniej także myślę,że dobry termin 🙂

I wtedy też te hormony tarczycy sobie zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim 😁
widzę że nerwowo każda z nas oczekuje na kolejne USG 😉...ja tak jak marta-lion czuję jakieś poddenerwowanie,chyba dlatego że blisko mi do 40 ☺️ i nie mogę się doczekać czy wszystko jest w porządku,jakoś tak podświadomie to we mnie siedzi 🤔
Zjadłam właśnie śniadanie i nie mam mdłości 🤪 aż sama sobie nie dowierzam hihi...za to dokucza mi ból głowy hmmm nie wiem co poradzić bo tabletek nie chcę brać,chyba wybiorę się na spacer 😉...
Co do zachcianek to ostatnio skusiłam się na Mc'Donalda ☺️ i pochłonęłam wieśmaka ,ale najbardziej teraz smakuje mi pomidor z mozzarellą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniczek ostatnio czytałam, ze bóle głowy w 3 miesiącu są najczęstsze.
Polecali właśnie spacery, okłady zimne na głowę, częste wietrzenie pomieszczeń lub nacieranie skroni amolem, no i dużo spokoju i ciszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. 🙂 ja z takim pytaniem ktoregos dnia pisalyscie o kremach dla kobiet w ciazy jak sie nazywal ten krem na rozstepy co mozna go kupic w rossmanie? chcialam juz zaczac sie smarowac chodz brzuszka mi jeszcze nie widac, ale mnie troche swedzi a jak zaczne go drapac to zrobi sie suchy hehe 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
hej siehankowa. A ja dopiero teraz zauważyłam ze my obie z dzierzoniowa jesteśmy. 🙂 Pozdrawiam ciebie i Twoje maleństwo 😜

Ooo, ja też dopiero teraz zauważyłam 😉 no to chwal się szybciutko do jakiego gina chodzisz? ja w DDZ mieszkam od niedawna i w sumie miałam problem z wyborem lekarza, bo zawsze dojeżdzałam do Ząbkowic - skąd pochodze - a że w ciąży to trzeba było znależć kogoś na miejscu 😜

a co do zachcianek, to my własnie zjedliśmy tosty - duuuużo tostów 😁



Ja chodzę do Trawniczka ale słyszałam ze Zielinski tez jest dobry, bo kolezanka znowu chodzi do niego. Całą ciążę super jej poprowadził. 🙂 A ty narazie do kogo chodzisz??

Ja wybrałam ordynatora szpitala - dr Solińskiego. O Zielinskim słyszałam różne wersje-więcej negatywnych, ale za to o Trawniczku same pozytywne 🙂 Niestety Trawniczka wygrzebałam gdzieś w necie dop. jak już zaczełam chodzić do Solińskiego... Na razie byłam u niego dop na dwóch wizytach i narzekać nie moge, choć przeszło mi przez myśl, żeby przepisać się do Trawniczka - ale to tylko ze względu na dużo opini pozytywnych w necie na jego temat 😉
A Ty słyszałaś coś nt. Solińskiego? Złego lub dobrego? 🥴


Niestety na temat Solińskiego nie słyszałam zadnych opini takze nie pomogę Ci w tej kwestii, ale za to pierwsze słysze zeby któras narzekała na Zielińskiego. To naprawde dobry ginekolog. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek

Pati jak się czujecie? długo Cię będą trzymać w szpitalu??

Czuję się nawet dobrze 🙂 Jednak ze względu na przeszłość muszę przeczekać mój krytyczny moment w szpitalu, czyli do 13 tygodnia 😞
Najbardziej przygnębiające jest to ciągłe leżenie i dłużenie się czasu 😞
Jednak wszystko musze przetrwać, oby dzidzia łądnie i zdrowo się rozijała choć nie jest mi łątwo 🤔
Pomaga mi troche czytanie naszych naszego formum na jakiś czas odrywam się od szpitalnej monotoni....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
moniczek ostatnio czytałam, ze bóle głowy w 3 miesiącu są najczęstsze.
Polecali właśnie spacery, okłady zimne na głowę, częste wietrzenie pomieszczeń lub nacieranie skroni amolem, no i dużo spokoju i ciszy 😉


Mnie wlasnie dopadly bole glowy.Dom wietrze co chwila. Oteieram okana na szeroko choc cieplo nie jest ale pomaga. Dodatkowo kupilam sobie nawilzacz powietrza bo czulam ze wysuszaja mi sie sluzowki. Dolewam do niego olejku. Super sie oddycha a olejki ktore paruja pomagaja mi na bol glowy.
Nie mam tylko pomyslu co zrobic z tym ze budze sie w nocy i nie moge spac 3 godz po czym usypiam i wstaje o 10. Dodam ze nie wstaje ani razu w nocy do toalety. Macie jakis pomysl na bezsennosc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Witam. 🙂 ja z takim pytaniem ktoregos dnia pisalyscie o kremach dla kobiet w ciazy jak sie nazywal ten krem na rozstepy co mozna go kupic w rossmanie? chcialam juz zaczac sie smarowac chodz brzuszka mi jeszcze nie widac, ale mnie troche swedzi a jak zaczne go drapac to zrobi sie suchy hehe 😆

BABYDREAM, mam tą oliwke 🙂 poleciła mi ją siostra, mówiła że od kiedy zaczeła się nią smarować nie dostała żadnego nowego rozstępu 😉 mi średnio ona pasuje - tzn denerwuje mnie bo zostawia na ciele taką tłustą warstwe - jak to oliwka 😜 ja używam jeszcze kremu który zamówiłam na all - ELANCYL - ale on drogi jest niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
Wracając do spodni ciążowych. To kupujecie je w takim rozmiarze jaki obecnie macie tzn ja mam 36 to kupić 36 czy 38?

No właśnie, dobrze, że ktoś poruszył ten temat, bo też mam dylemat 😮 a niestety nie mam jak przymierzyć takich spodni, bo raczej preferuje zamawianie przez internet 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez myslalam o jakims kremie ale czytalam ze powinno sie go zaczac stowowac po 12 tyg czyli kiedy skonczy sie pierwszy trymestr. Moja ginekolog do 12tyg powiedziala zebym ograniczyla malowanie i rozne zabiegi pielegnacyjne. Powiedziala ze mozna wszystko stosowac jak juz bedzie wszytko uksztaltowane.Ale co ksiazka to opinia co lekarz tez inna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
Wracając do spodni ciążowych. To kupujecie je w takim rozmiarze jaki obecnie macie tzn ja mam 36 to kupić 36 czy 38?

Ja to tez nie wiem jakie te spodnie mam kupic i narazie sie wstrzymuje z kupnem w domu i tak w dresach chodze najgorzej jak mam gdzies wyjsc, ale to zakladam legginsy, bo moj maz to krzyczy zebym dzinsow to juz nie zakladala, bo sciskam brzuch 🙂 poczekam do wiosny, az brzuszek odskoczy i wtedy w sklepach bedzie tyle kolorowych ubran 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Evelina_ napisał(a):
Tez myslalam o jakims kremie ale czytalam ze powinno sie go zaczac stowowac po 12 tyg czyli kiedy skonczy sie pierwszy trymestr. Moja ginekolog do 12tyg powiedziala zebym ograniczyla malowanie i rozne zabiegi pielegnacyjne. Powiedziala ze mozna wszystko stosowac jak juz bedzie wszytko uksztaltowane.Ale co ksiazka to opinia co lekarz tez inna.

Jest kilka wersji nt. temat 😉
znalazłam w necie fajny artykuł dot. rozstepów. Wklejam kilka podstawowych pytań 😉

1. Czy rozstępy ma każda kobieta spodziewająca się dziecka?
Nie. Ta przypadłość – według różnych źródeł – dotyka od 60 do 90 procent przyszłych mam. Na to, czy pojawią się u ciebie, wpływ ma kilka czynników. Najważniejszy to geny – jeśli po mamie odziedziczyłaś skłonność do rozstępów, mogą się one ujawnić właśnie w ciąży. Powstawaniu rozstępów sprzyja również nadmierny przyrost wagi (zbyt dużo kilogramów w biodrach czy udach dodatkowo osłabia włókna kolagenu i elastyny, od których zależy jędrność skóry) oraz wiek przyszłej mamy. Mamy bardzo młode są bardziej narażone na rozstępy, gdyż ich skóra jest bardziej podatna na pękanie.

2. W którym tygodniu ciąży zaczynają się pojawiać rozstępy?
Zazwyczaj ma to miejsce pod koniec drugiego i w trzecim trymestrze ciąży, kiedy brzuszek znacząco się powiększa. Może to jednak nastąpić wcześniej, np. gdy kobieta spodziewa się wieloraczków, bądź bardzo przytyła już na początku ciąży.

3. Od kiedy można stosować krem przeciw rozstępom?
Taką informację zawsze znajdziesz na opakowaniu. Producenci większości z dostępnych w Polsce preparatów zalecają, by stosować je po 3. miesiącu ciąży. Nie znaczy to jednak, że wcześniej nie wolno ich używać. Ograniczenie czasowe, stawiane przez producentów niektórych kosmetyków, wynika z braku badań na kobietach, stosujących dany preparat od początku ciąży. Jest tu pewna sprzeczność z tym, co zalecają dermatolodzy – większość lekarzy radzi, by kosmetyki zapobiegające rozstępom wcierać już od początku ciąży. Jeśli wolisz dmuchać na zimne, kup sobie taki preparat, który jest dozwolony już od pierwszego trymestru.

4. Czy wszystkie kremy przeciw rozstępom są bezpieczne dla kobiet w ciąży?
Tak. Żaden ze składników, znajdujących się w takich kremach, nie przenika do krwiobiegu. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy kosmetyk będzie ci teraz odpowiadał. Zapach niektórych może wywoływać u ciebie mdłości, a ich składniki mogą uczulić, nawet jeśli do tej pory twojej skóry nigdy nie podrażnił żaden krem. Nasza rada: przed zakupem poproś o próbkę kosmetyku, a jeśli to niemożliwe, rozsmaruj na skórze odrobinę preparatu z testera, by ocenić, czy pasuje ci jego zapach, a zawarte w nim składniki nie podrażniają twojej skóry.

5. Czy kosmetyki zapobiegające rozstępom trzeba nakładać w jakiś specjalny sposób?
Zasada jest taka: w skórę na brzuchu krem powinien być wmasowany delikatnie, zaś w uda, pośladki czy biodra warto go wmasowywać mocniej, by skóra lekko się zaczerwieniła. W rozgrzany naskórek łatwiej wnikają bowiem składniki pielęgnacyjne. Ważne: raz, dwa razy w tygodniu powinnaś zrobić delikatny peeling całego ciała, który usunie zrogowaciały naskórek i ułatwi wchłanianie się kosmetyku.

6. Czy kremem przeciw rozstępom można również smarować piersi?
Można, a nawet trzeba – na piersiach, które również powiększają się podczas ciąży, często tworzą się rozstępy. Nakładając krem na piersi, omijaj brodawki sutkowe – ich stymulacja, zwłaszcza w III trymestrze ciąży, może powodować przedwczesne skurcze.

7. Czy można stoswać krem przeciw rozstępom jednocześnie z balsamem antycellulitowym?
Tak. Po nałożeniu jednego kremu trzeba tylko odczekać kwadrans, by się wchłonął, i wtedy wmasować drugi. Jeśli nie masz cierpliwości, by stosować na raz dwa preparaty, możesz kupić krem typu 2 w 1 – taki, który jednocześnie zapobiega i cellulitowi, i rozstępom.

8. Co oprócz stosowania specjalnych kremów, można zrobić, by zapobiec rozstępom?
Najlepiej jest kontrolować swoją wagę tak, by nie przytyć więcej, niż 10–14 kg. Nie chodzi o to, byś głodziła siebie (i dziecko), ale powinnaś jeść więcej warzyw i owoców, zrezygnować natomiast z przekąsek, makaronów z zawiesistymi sosami czy słodkich napojów. Skuteczną profilaktyką jest masaż skóry. Możesz go robić w domu, np. masując ciało szorstką gąbką pod prysznicem, okrężnymi ruchami. Delikatniej masuj brzuch i piersi (omijając sutki), intensywniej – uda, pośladki i biodra. Na gąbkę możesz wlać odrobinę oliwki dla niemowląt, która natłuszcza i ujędrnia skórę. Na koniec takiego masażu przez chwilę polewaj ciało naprzemiennie prysznicem ciepłej i chłodnej (ale nie gorącej i zimnej) wody. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zapisz się na serię masaży w salonie kosmetycznym – to nie tylko profilaktyka rozstępów, ale również idealny sposób na rozładowanie napięcia, złagodzenie bólu pleców czy zmniejszenie opuchlizny na łydkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie mamusie 🙂 Dziękuję za słowa otuchy....
Jestem po usg genetycznym. Wszystko super. Maluszek ma 5cm. Rośnie jak na drożdżach 😁. Serducho bije. Przezierność karkowa wzorowa. Dołączam fotkę.


Siehankowa myślę (po dzisiejszym usg) że to będzie dobry termin na to USG genetyczne, ale oczywiście dobrze będzie jak się upewnisz. Ginekolog mi powiedział dzisiaj na badaniu, że musi odpowiednia długość dzidziusia, żeby zmierzyć tą przezierność karkową. A to jest przy końcu 12 tc. Tak mi powiedział. Ja miałam według OM 11tydzień i 6 dzień. Powiedział mi, że dzidziuś nie może być za krótki, bo wtedy nie można tego zmierzyć.

Mapa po tamtych globulkach nie pamiętam. Te jeszcze biorę. I po tych przez 5 dni miałam jeszcze plamienia, bo mi się to czyściło wszystko. Potem miałam brać 1 globulkę co 3 dzień. I dopiero w sumie po kolejnym tygodniu miałam ładne białe upławy, ale najpierw w znikomych ilościach. Teraz mam jeden dzień więcej, jeden dzień mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzi napisał(a):
MARTA-LION GRATULUJE SLICZNA FOTKA I JAKA WYRAZNA 😉
POZDRAWIAM I ZYCZE SZYBKIEGO I BEZBOLESNEGO ROZWIAZANIA DLA WSZYSTKICH SIERPNIOWEK 😉

Dziękuję Marzi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...