Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

siehankowa napisał(a):
Dzień dobry brzuszki 😉
Cholerka, dopadł mnie kolejny ciążowy objaw - bezsenność 🥴 kolejna noc z rzędu a ja się budzę o 3 rano i spać nie moge, masakra jakaś 😉
Cześć siehankowa ! Ja tak miałam w poprzedniej ciąży. Budziłam męża i kazałam mu grać ze mną w statki, albo w karty. Nie chciało mi się samej siedzieć. A on się wkurzał, bo potem rano niewyspany do pracy szedł 😆 😆 😆

Witam wszystkie sierpniowe brzuszki 😆 😆 😆. DZIEŃ DOBRY.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
Dzień dobry brzuszki 😉
Cholerka, dopadł mnie kolejny ciążowy objaw - bezsenność 🥴 kolejna noc z rzędu a ja się budzę o 3 rano i spać nie moge, masakra jakaś 😉


Mam to samo. Wstaje o 2-3 i nie moge spac przez jakies trzy godziny.Potem usypiam i spie do 10-11.A co tu w nocy robic? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie było. Lekarz mówił o dzieciaku on, my różnie 😆 😆 😆. Była źle ułożona w sensie, ze nie mógł zobaczyć karku z boku, by widzieć ten zbiorniczek z płynem i móc to zmierzyć. A potem jak maluch się rozruszał to i buźkę ładnie do zdjęcia pokazał. Wiem, że piszą w internecie, że można rozpoznać płeć już w 13 tygodniu i się sprawdza. Moim zdaniem to tylko celny strzał. USG było mega wyraźne, oglądaliśmy obraz na 40 calowym ekranie. I naprawdę nic nie było widać.

Siehankowa pisz pamiętnik ciąży 😆 😆 😆 Potem będziesz miała super pamiątkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też robią. 3D to poprostu dodatkowy bajer. Badanie przezierności karkowej to obowiązkowe badanie między 11-14 tygodniem. Właściwie w tym celu robi sie wtedy usg. Każdy lekarz powinien to zmierzyć. Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jako pamiatke z ciazy i pierwszego roku zycia malucha polecam: Wielka Ksiega Malenstwa.
Wlasnie w piatek mi kurier dostarczyl i moim zdaniem jest rewelacyjna. Wkleja sie tam pierwsze usg wpisuje ulubione imiona mamy taty kiedy sie dowiedzialysmy o ciazy a po urodzeniu jest tez mnostwo fajnych wpisow: pierwsze chwile po urodzeniu karmieniu prezenty goscie i wiele innych.. Osobiescie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką dla Majki. Dla starszej mam Album Małego Dziecka. Fajna sprawa tylko trzeba wpisywać na bieżąco, bo potem trudno sobie przypomnieć.

Co do płci na usg, to ja o tym że będzie dziewczynka zarówno w pierwszej jak i drugiej ciąży dowiedziałam się dopiero w 30 tygodniu. Teraz umówiłam się na USG 3D w 20 tygodniu. Może już dzidzia się ujawni. Pozatym ja mam usg na każdej wizycie, więc zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te ceny to masakra. Ja zapłaciłam 160zł. Dlatego pozwoliłam sobie teraz i pojadę w 20tygodniu. Ale powiem Ci, że cała sprawa nie jest warta takiej ceny. A już na pewno nie 250zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziekuje w miare ok. Wieczorami mam mdłosci ale nie wymiotuje. W nocy meczy mnie bezsennosc apotem spie do obiadu. I najchetniej jadlabym tylko lody nie moge nawet patrzec na mieso- jakis koszmar.Generalnie leniuchuje duzo bo jestem na zwolnieniu i chyba do konca juz bede bo moj dyrektor mowi ze wezmie kogos na zastepstwo a ja zebym odpoczywala. W srode mam wizyte bede na poczatku 11 tyg myslisz ze zrobi mi ta przeziernosc czy kaze przyjsc za tydzien?
A Ty jak sie czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂 długo mnie nie było, ale to przez to, że całe popołudnia przesypiałam(straszna senność od poniedziałku mnie ogarneła ) 🙂
Chciałam sie WAS zapytać czy wiecie może jak to jest z tym L4 z B ale chyba z 2(czyli może chodzić).Może mnie nie być w domu podczas wizyty kochanego ZUSU??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelina. Myślę, że jeszcze może być za wcześnie, może każe Ci przyjść za dwa tygodnie. Jak byłam na tym USG w piątek, to ten mój mi powiedział, ze dzidziuś musi mieć odpowiednią długość żeby to móc zmierzyć i porównać. Mój miał graniczną 5cm.
O ja czuję się różnie. Ogólnie jestem bardziej słaba niż w poprzednich ciążach, ale to od tego leżenia chyba. Ja trafiłam do szpitala w 7 tygodniu z potwornym krwawieniem. Okazało się że mam krwiaka, ale na szczęście znikał. A w piątek na USG już nie było go widać 😆. Z tego względu muszę prowadzić raczej spoczynkowy tryb życia, biorę Duphaston i bywam na wizytach niemal co tydzień.
Mdłości mam niestety całymi dniami. Teraz jakby rzadziej ale powracają. Pozatym miałam okropne bóle głowy, ale tylko przez tydzień. W tej ciąży nie cierpię na bezsenność. Ale mam niemal 1,5 roczną córeczkę więc jest kiedy się zmęczyć. Na szczęście starsza córka jest pół dnia w szkole 😆 😆 😆 Nie pracuje bo jestem na urlopie wychowawczym z Majką. I jakoś się kręci. Oby do wiosny 🤢.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci, że teraz jak słysze co ten ZUS kombinuje to niczego nie można być pewnym. Nawet tego, że z 2 można chodzić. Moja mama miała operacje na reke i miała L4 z 2 a ZUS ją odwiedził w domu ale a tu pech chciał, że tyle co wyszła do sklepu. Dostała wezwanie i zatrzymali jej chorobowe do wyjaśnienia. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniq1984 napisał(a):
🙂 no niby tak 🙂
a powiedz mi marta-lion bedąc na wychowawczym jesteś gdzieś zatrudniona jako pracownik czy nie??
No musisz być zatrudniona. To pracodawca wyraża zgodę na twój urlop wychowawczy. Macierzyński należy ci się odgórnie. Jestem nauczycielem, mam umowę na stałe. Szefowa już wie, że nie wrócę. Bo wychowawczy mam do końca czerwca. Potem wakacje i maluszek nam się urodzi, no i znów macierzyński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...