Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Siehankowa a na kiedy masz wyliczony termin??

1 termin gin wyliczył na 4-go sierpnia, a 2 termin mam na 7-go sierpnia 😉 i tak szczerze mówiąc to już sama nie wiem, który mam brać pod uwage 😜

a Ty? 🙂
Ja mam na 6-ego sierpnia, ale wg usg był ostatnio na 4 😁 😁 😁. I w sumie mieszkasz niedaleko. Ja mam do Dzierżoniowa, przez góry 30 minut jazdy 😆. Jeżdżę do Dzierżoniowa ze starszą córką do alergologa, bo jest alergikiem 🥴.
Co do terminu to bierz pod uwagę pierwszy. Maluchy lubią przychodzić na świat wcześniej. A też może być tak, że na następnej wizycie dostaniesz inny termin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Kotlina Kłodzka-no prawie, że sąsiedni powiat 🙂 Czasem bywam w Kłodzku - zdarza się, że służbe tam pełnie 😜
a co do terminów to ja też czytałam, że to masakra 😮 co wizyta to inny termin 😜 dlatego też zawsze biore pod uwage ten pierwszy, czyli na 4-go sierpnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam w poprzedniej ciąży termin na 3 września. A Maja urodziła się dokładnie 14 dni wcześniej, 20 sierpnia. Nie dogadali się z lekarzem 😁 😁 😁 Pisałam o tym na forum "Strach przed porodem".
PS. Majkę właśnie w Kłodzku rodziłam 😆.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
Ja miałam w poprzedniej ciąży termin na 3 września. A Maja urodziła się dokładnie 14 dni wcześniej, 20 sierpnia. Nie dogadali się z lekarzem 😁 😁 😁 Pisałam o tym na forum "Strach przed porodem".
PS. Majkę właśnie w Kłodzku rodziłam 😆.

to moja pierwsza ciąża, więc wszystkiego po mału się uczę 😜 a czy u Ciebie wszystkie ciąże przebiegały tak samo, czy co ciąża to inaczej ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Ja miałam w poprzedniej ciąży termin na 3 września. A Maja urodziła się dokładnie 14 dni wcześniej, 20 sierpnia. Nie dogadali się z lekarzem 😁 😁 😁 Pisałam o tym na forum "Strach przed porodem".
PS. Majkę właśnie w Kłodzku rodziłam 😆.

to moja pierwsza ciąża, więc wszystkiego po mału się uczę 😜 a czy u Ciebie wszystkie ciąże przebiegały tak samo, czy co ciąża to inaczej ? 😉


Ja jestem 4 raz w ciąży i każda z nich jest inna i zaskakująca 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Ja miałam w poprzedniej ciąży termin na 3 września. A Maja urodziła się dokładnie 14 dni wcześniej, 20 sierpnia. Nie dogadali się z lekarzem 😁 😁 😁 Pisałam o tym na forum "Strach przed porodem".
PS. Majkę właśnie w Kłodzku rodziłam 😆.

to moja pierwsza ciąża, więc wszystkiego po mału się uczę 😜 a czy u Ciebie wszystkie ciąże przebiegały tak samo, czy co ciąża to inaczej ? 😉
Dwie niby podobne. Tylko tycie wyglądało inaczej. W pierwszej tyłam cała, w drugiej właściwie tylko brzuch. Pozatym zero problemów, wymiotów, mdłości, kłuć w brzuchu itp. W drugiej miałam okropna zgagę, czego w pierwszej nie było.
Ta ciąża jest zupełnie inna. Od początku plamienia. Bóle głowy, żołądka. Mdłości na szczęście bez wymiotów. Musze dużo leżeć. Już o tym pisałam, że w tej ciąży mam wszystko to czego nie miałam w pozostałych 🤢.

PS. Z pierwszych dwóch mam córki. Hmmm... 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, a mam jeszcze pytanie dot. badania przezierności karkowej - czy te badania są dodatkowo płatne? czy sż podstawowym badaniem przy USG? Chodzę do gina prywatnie i za każdą wizyte płace 100zł, a za badanie z USG brzusznym 150zł (dopiero 2 luteg będę takie miała) ... Myślicie, że lekarz zrobi mi wtedy te badanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
dziewczyny, a mam jeszcze pytanie dot. badania przezierności karkowej - czy te badania są dodatkowo płatne? czy sż podstawowym badaniem przy USG? Chodzę do gina prywatnie i za każdą wizyte płace 100zł, a za badanie z USG brzusznym 150zł (dopiero 2 luteg będę takie miała) ... Myślicie, że lekarz zrobi mi wtedy te badanie?
Tak powinien. I ono jest w tym usg brzusznym pewnie zaplanowane. Tak myślę. Chociaż myślę, że powinnaś je mieć teraz. Takie badanie robi się między 11 a 13 tygodniem. A 2 lutego będziesz w 14/15.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O aniołek82. To i do Ciebie mam niedaleko 😆 😆 😆 A jak się czujesz? Ja jutro jadę na to usg genetyczne 3D.

Hihi... to robią nam się klany. Dwie z Dzierżoniowa, dwie z Krakowa. Tylko my takie same 😞. Chyba z moniczek będziemy północ-południe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
A my z dzidzia czujemy sie dobrze. 🙂 W sumie od pewnego czasu to nawet mdlosci nam przeszły. Tylko mam problem z jedzonkiem, bo od wielu rzeczy mnie odrzucilo. Praktycznie mogła bym jeść same zupki ale i to nie wszystkie.
Mówią, że organizm sam wie czego potrzebuje. Jedz to na co masz ochotę byle to nie były same fast-foody 😮 😮 😮 Ja też jakoś różnie mam z tym jedzeniem. Ale staram się jeśli już mało to rozmaicie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
A my z dzidzia czujemy sie dobrze. 🙂 W sumie od pewnego czasu to nawet mdlosci nam przeszły. Tylko mam problem z jedzonkiem, bo od wielu rzeczy mnie odrzucilo. Praktycznie mogła bym jeść same zupki ale i to nie wszystkie.
Mówią, że organizm sam wie czego potrzebuje. Jedz to na co masz ochotę byle to nie były same fast-foody 😮 😮 😮 Ja też jakoś różnie mam z tym jedzeniem. Ale staram się jeśli już mało to rozmaicie.


Nie no co ty, fast-foody odpadają. 🙂 Takie jedzenie to chyba bomba dla naszych żołądków zwłaszcza teraz. 😁 Ja czasami zrobie sobie zwykłą sałatke i mam po niej takie kłucia w żołądku ze masakra, a co dopiero jak bym miala zjeść takiego hamburgera. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
hej siehankowa. A ja dopiero teraz zauważyłam ze my obie z dzierzoniowa jesteśmy. 🙂 Pozdrawiam ciebie i Twoje maleństwo 😜

Ooo, ja też dopiero teraz zauważyłam 😉 no to chwal się szybciutko do jakiego gina chodzisz? ja w DDZ mieszkam od niedawna i w sumie miałam problem z wyborem lekarza, bo zawsze dojeżdzałam do Ząbkowic - skąd pochodze - a że w ciąży to trzeba było znależć kogoś na miejscu 😜

a co do zachcianek, to my własnie zjedliśmy tosty - duuuużo tostów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brzuszki 😉
Ten nasz wątek nabiera tempa-po całym dniu mam już mega zaległości 🙂

Dziękuję za zaparciowe rady-wprowadzam je w życie z różnym efektem 😉
Moja gin mi jeszcze poleciła syrop -Lactulosum. Dziś kupiłam 🙂

W ten weekend muszę zamówić spodnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się denerwuję. Jadę jutro na usg genetyczne. Nie wiem czemu tak się martwię. Jakoś poprzednio nie miałam tego strachu. Ale też ciąża była inna. Spokojna bez zagrożeń.

PS. No to widzę że miałyśmy dzień fast-foodów 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
hej siehankowa. A ja dopiero teraz zauważyłam ze my obie z dzierzoniowa jesteśmy. 🙂 Pozdrawiam ciebie i Twoje maleństwo 😜

Ooo, ja też dopiero teraz zauważyłam 😉 no to chwal się szybciutko do jakiego gina chodzisz? ja w DDZ mieszkam od niedawna i w sumie miałam problem z wyborem lekarza, bo zawsze dojeżdzałam do Ząbkowic - skąd pochodze - a że w ciąży to trzeba było znależć kogoś na miejscu 😜

a co do zachcianek, to my własnie zjedliśmy tosty - duuuużo tostów 😁



Ja chodzę do Trawniczka ale słyszałam ze Zielinski tez jest dobry, bo kolezanka znowu chodzi do niego. Całą ciążę super jej poprowadził. 🙂 A ty narazie do kogo chodzisz??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
hej siehankowa. A ja dopiero teraz zauważyłam ze my obie z dzierzoniowa jesteśmy. 🙂 Pozdrawiam ciebie i Twoje maleństwo 😜

Ooo, ja też dopiero teraz zauważyłam 😉 no to chwal się szybciutko do jakiego gina chodzisz? ja w DDZ mieszkam od niedawna i w sumie miałam problem z wyborem lekarza, bo zawsze dojeżdzałam do Ząbkowic - skąd pochodze - a że w ciąży to trzeba było znależć kogoś na miejscu 😜

a co do zachcianek, to my własnie zjedliśmy tosty - duuuużo tostów 😁



Ja chodzę do Trawniczka ale słyszałam ze Zielinski tez jest dobry, bo kolezanka znowu chodzi do niego. Całą ciążę super jej poprowadził. 🙂 A ty narazie do kogo chodzisz??

Ja wybrałam ordynatora szpitala - dr Solińskiego. O Zielinskim słyszałam różne wersje-więcej negatywnych, ale za to o Trawniczku same pozytywne 🙂 Niestety Trawniczka wygrzebałam gdzieś w necie dop. jak już zaczełam chodzić do Solińskiego... Na razie byłam u niego dop na dwóch wizytach i narzekać nie moge, choć przeszło mi przez myśl, żeby przepisać się do Trawniczka - ale to tylko ze względu na dużo opini pozytywnych w necie na jego temat 😉
A Ty słyszałaś coś nt. Solińskiego? Złego lub dobrego? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY wszystkim mamuśkom z rana.Jak się dziś czujemy? Ja dostałam katarek i takie dziwne małe krewki z nosa mi lecą,ale czytałam tu na brzuszku że 9 tc to normalny objaw ciązy.Wy też tak miałyście?Czy tylko ja jestem tym szczęśliwcem?;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂
Ja dziś wyjątkowo do pracy na 14-jak cuuuudnie się wyspać 🙂

marta-lion nic się nie martw, stresik przed usg jest zupełnie naturalny 🙂
Na pewno wszystko będzie dobrze a jutro poczujesz ulgę 😉
Mam jeszcze do Ciebie pytanie, jak brałaś te globulki to już po 3 wróciły Ci białe upławy,
czy jeszcze był jakiś etap przejściowy?

malstep ja jak byłam przeziębiona (7tc) też miałam katar z delikatną krwią,
przeszło samo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Dzień dobry 🙂
Ja dziś wyjątkowo do pracy na 14-jak cuuuudnie się wyspać 🙂

marta-lion nic się nie martw, stresik przed usg jest zupełnie naturalny 🙂
Na pewno wszystko będzie dobrze a jutro poczujesz ulgę 😉
Mam jeszcze do Ciebie pytanie, jak brałaś te globulki to już po 3 wróciły Ci białe upławy,
czy jeszcze był jakiś etap przejściowy?

malstep ja jak byłam przeziębiona (7tc) też miałam katar z delikatną krwią,
przeszło samo 😉


No to kamień spadł mi z cerca odnośnie tej krewki z nosa;-)Dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...