Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny jestem jeszcze ciekawa czy, któraś z was zdecydowała się na zrobienie tego testu Pappa.
Ja raczej zrobię,jestem w 11 tygodniu więc mam jeszcze czas do 14 tc. Tylko ciekawi mnie czy którejś z was lekarz mówił o takim badaniu czy proponował aby je zrobć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

malstep pod warunkiem,że przezierność wyjdzie mi ok ja nie robię 😉
Mam 25 lat, a poza tym niewiele mi da to, że się dowiem czy jestem w grupie ryzyka czy nie.
To tylko dodatkowy stres...
A gdyby miał być najgorszy scenariusz i tak tego nie zmienię,
a wcześniejsze "przygotowania psychiczne" chyba nie byłyby mi potrzebne...
Ale na razie czekam na przezierność 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już się wypowiadałam na ten temat. Wprawdzie mam więcej niż 25, bliżej mi do 35 😁. Przezierność wyszła ok więc nie robię. Bo dokładnie tak jak pisze mapa co nam do da. Malstep a jeśli wynik wyjdzie pozytywny, co zrobisz z tą wiedzą? To tylko dodatkowy niepotrzebny stres, pomijając niemały koszt.
Ale to oczywiście moje zdanie.

PS. Pytałaś jeszcze czy lekarz mi proponował to badanie. Tak ten u którego byłam badać przezierność informował mnie że istnieje takie badanie i o co w nim chodzi.. Ale ja już wtedy wiedziałam, że nie będę go robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
malstep pod warunkiem,że przezierność wyjdzie mi ok ja nie robię 😉
Mam 25 lat, a poza tym niewiele mi da to, że się dowiem czy jestem w grupie ryzyka czy nie.
To tylko dodatkowy stres...
A gdyby miał być najgorszy scenariusz i tak tego nie zmienię,
a wcześniejsze "przygotowania psychiczne" chyba nie byłyby mi potrzebne...
Ale na razie czekam na przezierność 🙂

Tylko że przezierność nie ma z tym nic wspólnego,jak błędnie myśli wielu lekarzy niestety.Poza tym to badanie może wykryć również inne zespoły chorób płodu( nie tylko zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau) ,które można leczyć jeszcze w brzuchu u mamuni,a także przygotować się by pomóc swojemu dziecku w razie czego,i wiedzieć jak mu pomóc jak już się urodzi.Wolę wiedzieć bo gdyby jednak coś było nie tak a ja nie zrobiłabym takiego badania,i dowiedziałabym się że mogłam coś zrobić,a nie zrobiłam to plułabym sobie całe życie w brodę.Piszę o ty ponieważ chodzę do lekarza,do którego z resztą dziękuje bogu że trafiłam.Profesor Krzysztof Szaflik,najleprzy specjalista w łodzi,zajmuje się operacjami na płodach jeszcze w łonie matki.On twierdzi że każda kobieta powinna zrobić to badanie,a większość kobiet rodzacych dzieci z takimi wadami to kobiety od 25 do 35 roku życia,a nie jak błędnie twierdzi wielu lekarzy po 35 roku życia,wiek nie ma tu znaczenia,przeprowadził wiele badań na ten temat.On zajmuje się tym problemem na codzień.Po za tym to tylko w Polsce takie zacofanie, że lekarze nie proponuja kobiecie takiego badania,na zachodzie to standardowe badanie w opiece medycznej kobiet w ciąży.Wybór oczywiście nalezy do nas dziewczyny,ale warto się zastanowić uważam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety malstep, ale myślę że trochę się mylisz uważając że przezierność nie ma tu nic do rzeczy.
Test PAPP-A obejmuje:
* Szczegółowy wywiad lekarski ( rozmowa z ginekologiem).
* Specjalistyczne badanie krwi kobiety ciężarnej.
* Specjalne badanie USG przezierności karkowej dokonywane przez doświadczonego lekarza.

Pozatym też o zespole Edwardsa oraz zespole Patau mogą nas informować niepokojące wyniki badań usg. Przy zespole Edwardsa sygnałem może być zbyt mała czaszka dzidziusia, przy Patau rozszczepy itp. Więc ja jednak tego będę się trzymać.
Oczywiście ani nie podważam twojej decyzji czy kompetencji twojego lekarza.
Na pewno przyznam racje co do wieku. W dzisiejszych czasach to absolutnie nie prawda, że badanie to powinny wykonywać kobiety po 35 roku życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep myślę, że Ty jesteś już zdecydowana 😉
Także będę trzymać kciuki za wyniki.

Nie powiem,że niepokojący jest przedział wiekowy jaki podałaś,
ale ja raczej robić nie będę tego testu.
Mam nadzieję, że nie będę żałować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Niestety malstep, ale myślę że trochę się mylisz uważając że przezierność nie ma tu nic do rzeczy.
Test PAPP-A obejmuje:
* Szczegółowy wywiad lekarski ( rozmowa z ginekologiem).
* Specjalistyczne badanie krwi kobiety ciężarnej.
* Specjalne badanie USG przezierności karkowej dokonywane przez doświadczonego lekarza.

Pozatym też o zespole Edwardsa oraz zespole Patau mogą nas informować niepokojące wyniki badań usg. Przy zespole Edwardsa sygnałem może być zbyt mała czaszka dzidziusia, przy Patau rozszczepy itp. Więc ja jednak tego będę się trzymać.
Oczywiście ani nie podważam twojej decyzji czy kompetencji twojego lekarza.

no niestety znam przypadki gdzie przezierność wyszła wzorowa,a dzieci urodziły sie chore na jeden z tych zespołów,możecie o tym przeczytać w internecie,to autentyczne przypadki kobiet w ciaży na róźnych forach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście malstep masz rację. Tylko że jest też mnóstwo przypadków gdzie wynik testu Papp-a wyszedł pozytywny, a dziecko urodziło się zdrowe. Więc dokładnie taki sam argument. Zawsze jest coś na tak i coś na nie. Ale tak jak napisała mapa, jesteś już zdecydowana, a my będziemy trzymać kciuki za twoje wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Oczywiście malstep masz rację. Tylko że jest też mnóstwo przypadków gdzie wynik testu Papp-a wyszedł pozytywny, a dziecko urodziło się zdrowe. Więc dokładnie taki sam argument. Zawsze jest coś na tak i coś na nie. Ale tak jak napisała mapa, jesteś już zdecydowana, a my będziemy trzymać kciuki za twoje wyniki.

dziewczyny właśnie dlatego wolę być miło zaskoczona,niż dowiedzieć się w trakcie porodu i nie wiedzieć co robić.A mój strach gdyby badanie wyszło nie tak,nie ma znaczenia w porównaniu z tym że istniałby chociaż cień szansy że mogłabym pomóc mojemu dziecku.Strach i stres że mogłoby coś wyjść nie tak w takim badaniu,i że ze strachu miałabym go nie zrobić i nie wiedzieć to bardzo egoistyczne podejcie moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na szczęście Marta wróciłaś 😉 troszku żeśmy się o Was martwiły. Miejmy nadzieję, że żadna z nas już tak straszyć nie będzie 😉
Musze napisać Wam coś 😉 Weszłam własnie do pracy. W instytucji pracuje 350 ludzi. Tydzień temu zaniosłam kadrówce zaświadczenie i tym samym świat pracy dowiedzial się o "Bartusiu" 😉 Dziś wchodzę do pracy a tu sama PAni Dyrektor wita mnie słowami:
Pani Karolino słyszałam że wybiera się Pani na dłuższy urlop 😉 Gratuluję i trzymam kciuki by wszystko było dobrze! Powiedziała to bardzo szczerze i troskliwie, zapytała o samopoczucie itd. itp. No więc mało nie zamdlałam z wrażenia na wejściu do pracy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolciakam miłe przywitanie 😉
Choć informacja szybko dotarła do wszystkich 😁

My dziś rozpoczęliśmy 12 tydzień 😁
Za tydzień usg, za 2 koniec I trymestru...już nie mogę się doczekać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kochane 😁

Marta-lion super że jesteś z nami 🤪 i że z dzidziulem wszystko w porządku.Zamartwiałyśmy się tu...
widzę że został poruszony temat badań prenatalnych...
Wczoraj miałam Usg genetyczne i widziałam moja fasolinkę 😁 😁 😁 wszystko jest w normie ale dzidzia tak bawiła się w chowanego z lekarzem że nie zdołał zmierzyć kości nosowej hahah....Mam 37 lat i lekarz właśnie powiedział mi o tych badaniach - teście Pappa i amniopunkcji zastrzegając że wszystko jest ok i tylko moją decyzją będzie czy się zdecyduję na dodatkowe badania.Powiedział też że są przydatne tylko wtedy gdy kobieta jest zdecydowana co zrobi po zdobyciu takiej wiedzy - albo usunie ciążę albo wie że da radę wychowywać chore dziecko.W momencie kiedy kobieta zupełnie nie wie jak zareaguje to niepotrzebny stres bo badanie Pappa nie wskazuje na wady u płodu a jedynie na ryzyko ich wystąpienia...tak więc zdecydowaliśmy z mężem że nie będziemy robić żadnych dodatkowych badań,może gdyby to była moja pierwsza ciąża w tak późnym wieku to tak,ale w moim przypadku zostawiamy to tak jak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Ja przytyłam 3kg. Powiem ci, że to trochę dziwny pogląd, że najlepiej nie przytyć w pierwszym trymestrze. W sumie pierwszy raz o tym słyszę.
Odebrałam dziś wyniki tokso. Oba są ujemne. Co myślicie tzn. że nigdy nie chorowałam, ani nie choruję teraz?


Dokadnie tak 🙂
Codo kilogramów kochane Mamusie nie wazyłam sie, ale raczej nie przytyłam bo na szpitalnym jedzonku przytyć si€ę raczej nie da.... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno się nie da 😞 oj Pati życzę Ci jak najlepszych posiłków i żeby nie były zimne bo wtedy nie da sie przełknąć ... na pewno rodzinka przemyca Ci różne smakołyki co? A masz w ogóle apetyt???
ja się zmuszam do jedzenia bo od wszystkiego mnie odrzuca,a co do wagi to na początku schudłam 2 kg i teraz na razie waga stoi...
Pozdrawiam serdecznie Pati 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj moniczek ja też się cieszę, że wszystko dobrze. I u mnie i u Ciebie.
Wiem o czym mówisz Pati123. Ja w poniedziałek jak jeszcze byłam w szpitalu dzwoniłam do domu, żeby mi przywieźli coś bo obiady okropne. Zimne, niedogotowane i masakra.
Co do badań przyznam się, że po wszystkich postach mam pewne wątpliwości, ale to prawda co napisała moniczek. W tym momencie nie wiem co zrobiłabym z tą wiedzą. Więc te badania to dla mnie byłby tylko stres, bo jeśli wyjdą pozytywne - stres i rozpacz do końca ciąży, a jeśli negatywne- będę się dopatrywać pomyłki, które niestety się zdarzają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek napisał(a):
na pewno się nie da 😞 oj Pati życzę Ci jak najlepszych posiłków i żeby nie były zimne bo wtedy nie da sie przełknąć ... na pewno rodzinka przemyca Ci różne smakołyki co? A masz w ogóle apetyt???
ja się zmuszam do jedzenia bo od wszystkiego mnie odrzuca,a co do wagi to na początku schudłam 2 kg i teraz na razie waga stoi...
Pozdrawiam serdecznie Pati 😜


Pewnie że przyważą 🤪 Mam od kiku dni ochote na mieso 🙃 Jem tylko kotlety żeberka, oj i ogórkki kiszne sa na topie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i super...a ja właśnie wypiłam kawę zbożową i mi niedobrze uuuch...

a i zapomniałam napisać : mój szkrab ma 5,7 cm i z OM był wczoraj 12 tydz i 1 dzień a z USG 12 tydz i 2 dni a więc prawie idealnie 🙂 a termin porodu z OM 15 sierpień a z USG 14 sierpień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włożyłam szarlotkę do piekarnika i zapachy już mnie urzekają 😁
Ale nie sądziłam, że wyrobienie ciasta może mnie teraz tak zmęczyć :]

Jak się dziś czujecie? 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Pati123 a czy oprócz problemów z szyjką miałaś jeszcze inne np. plamienia itp.?

Jednego dnia miałam plamiłam po dufastonie przeszło, a poza tym bolał mnie brzuch. Ale żaden z tych objawów nie ma związku. Plamienie miałm gdy dzidzia sie zagnieżdzała, ból brzucha lekarz mówi że taka moja uroda, niektóre kobiety po prostu przez całą ciąże mają ból brzucha i ja tak będę miała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123. Pytam bo poprostu się martwię. Ja też biorę Duphaston i No-spę 3 razy dziennie. Pierwsze plamienie było spowodowane krwiakiem, teraz nie wiem, być może pozostałości krwiaka jeszcze, albo delikatne skurcze. Martwię się czy plamienia w ciąży mają jakiś wpływ na zdrowie maluszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki. 🙂 Ale sie rozpisałyście z rana 🙂 U nas tez zima, ale naszczęście mrozy odeszły bo przez te kilka ostatnich dni to była masakra z tym zimnem. A jesli chodzi o te badania to ja naprawde uz nie rozumiem, bo jesli przezierność wyszla oki, to tamte chyba juz nie sa potrzebne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Właśnie włożyłam szarlotkę do piekarnika i zapachy już mnie urzekają 😁
Ale nie sądziłam, że wyrobienie ciasta może mnie teraz tak zmęczyć :]

Jak się dziś czujecie? 😘



mmmm mapa narobiłaś mi smaka na ciacho 😁...no ale na razie pieką się udka na obiad fuuuj hihih....ja dzisiaj czuję się juz dobrze...mama mi pożyczyła kosmodisc i noszę na odcinku lędźwiowym dwa dni i odpukać na razie nie boli...

marta-lion wszystko zależy od przyczyny plamień,najgorzej jest jak się odklei łożysko bo wtedy trudno cos poradzić,ale przecież u Ciebie nie stwierdzono takiej przyczyny - nie zamartwiaj sie na zapas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...