Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za wsparcie, już nie płaczę bo nie mam czym. Denerwowac sie juz nie denerwuje ale smucić sie nie potrafię przestać. Wlasnie staram sobie myśleć że jest mu dobrze teraz tam gdzie jest i już się nie męczy 😞 ale chyba wole nie myśleć w ogole bo przypomina mi sie że cierpaił. Ahh nic takie zycie , przeboleje 😞 a teraz zmykam spac. Dobrej nocki mamuski dbajcie o swoje kruszynki.

p.s ja mam jeszcze duzy dylemat co do badan, bo tak naprawde nie wiadomo na co zdechła kicia.. jakis wirus ale weterynarka nie powie tego na 100% boję sie że mogłam coś złapać jutro zadzwonie do swojego prowadzacego i zapytam. Trzymajcie sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Mamuśki 🙂
Pomidorki - hmm, my też z dzieciątkiem jemy je w ogromnych ilościach. Ostatnio miałam mega ochote ma maliny, ale mi wykupili ostatnie 2 koszyczki 🤨
Madziula - piękny brzuszek 🙂 cieszę się, że nie tylko mnie tak wybrzuszyło 😉
Rozstepy - nie, ja nie mam, codziennie wcieram oliwkę w piersi, brzuch i uda, od wczoraj też ćwiczę i masuję uda bo zauwazylam cellulit 😠 a dziś może w końcu wybiorę się na basen.
Mi masakrycznie piersi urosły i mam całe czerwone - lekarz je obejrzal w poniedzialek i stwierdzil ze za szybko mi urosly 🙃 i trzeba na nie najbardziej uwazac.







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czwartkowo.
Taka piękna pogoda a ja w pracy 😞 A po pracy wsiadam w pociąg i jadę do lekarza na kolejną wizytę. Zabieram ze sobą córę, żeby mogła zobaczyć rodzeństwo na usg . Jutro pewnie wkleję świeżutkie zdjęcie z usg...

Jagoda - mnie też piersi strasznie urosły już w pierwszych 3 miesiącach ale nie mam z nimi wiekszego problemu. Musiałam tylko bieliznę wymienić na wiekszą o 2 rozmiary i na tym się skończyło.

Na razie tyle. Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w drugim miesiącu zmieniłam bieliznę z B na D/E 😲 😲 wcale mnie to nie cieszy bo zastanawiam sie jak beda wygladac jak juz skoncze karmic 🤢







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry w czwartkowe przedpoludnie 🙂

U mnie za oknem deszczyk pada ...
spodzewamy sie w piatek gosci"ow" musze ogarnac "chlewik" a lenia mam okropnego 🙃

Hm... Jagodko co do bielizny i rosnacych piersi to ja nie zauwazylam, od jakiegos czasu nosze D wiec to mnie tez martwi dlaczego mi piersi nie rosna? poza tym marti mnie to ze schudlam 3.5kg (moze nie bede miala pokarmu i nie bede karmic ??)a ja tak chce!!!
eee... pierwszy post dzisiaj a ja od marudzenia zaczyman...
Udanego dnia Dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Julka, gdzie nam zaginelas 🙂?
Swietnie, Ty chudniesz, ja tyję jak cholera, Tobie piersi nie rosną, acz masz swoje przyzwoite 😉 a ja swoje niweielkie a teraz olbrzymy!!! ..każda ma inny problem 🙃 zabawne 😁
Daj spokój z tym sprzątaniem...pochowaj wszystko do szaf, żeby było pusto na pierwszy rzut oka hehe 🙃 🙃 😁
Ja z kolei siedze nad umowami zakupu nieruchomosci bo dzis mamy jechac do agencji nieruchomosci, do tych zlodziei, zeby ustalic jak ma wygladac taka umowa bo nawet tego im sie nie chce zrobic... 🤢







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ się rozpisałyście kobiety...ja mam dziś świetny nastrój bo przyszły mi pocztą kaftaniki zamówione oj mówię wam jaka radocha:laugh: a jakie są słodziutkie.Wczoraj mąż zrobił mi masaż bo ciężko z tymi plecami do tego bolała mnie głowa,ale wytrzymałam.Co do jedzenia hmm...na początku u mnie było ciężko gdyż wstręt do mięsa mogłam jeść tylko pierogi i sery białe.Miałam ochotę na mleko ,ale kwaśne więc przywiezione mi od krowy 😉nawet sama twaróg z niego zrobiłam.Teraz jest już lepiej jakieś konkretniejsze obiady,ale na maxa wcinam pomidory,kasze,nektarynki codziennie.Piersi mi też urosły,ale nie tak bardzo.Noszę stanik ciążowy.Sutki mam zawsze rano bardzo duże.Nie przytyłam,a schudłam,na słodycze słaba ochota,ale na frytki czasem owszem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczęta! 🙂 u nas słoneczko, córcia rozbestwiona po jednym dniu z babcia więc trzeba powrócić do normy!

Co do piersi mi w pierwszej ciąży mega nabrzmiały i były bardzo bolące. A teraz trzymają się swojego rozmiaru!większych już bym nie dała rady nosić kręgosłup by mi padł!

Julka nie martw się, że schudłaś ja w pierwszej ciąży schudłam 5kg potem zaczęłam przybierać i w sumie przybrało mi się 11kg i karmiłam 8,5miesiąca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagodko- malo siedze przed komputerem wczoraj bylismy na malych zakupach moj byl u fryzjera wiesz ja mieszkam w malutiej miejscosci ale pojechalismy do nieco wiekszej i troche sie zeszlo pozniej sie niechcilo zasiasc do komputera... ahh te babskie "dylematy" za duzo ta za malo... masz racje.
A co do spraatania to i tak nie ma czego schowac bo wszystko pochowane 🙃 ale trza mi odkurzyc (niecierpie) i pomyc podlogi i nic wiecej bo cholerka wszedze mije czrne klaki na podlodze jeszcze nie mam dywanow to cholerka widac...

no a ja nad ksiazkami zaczelam sleczec bo w sierpniu 13 mam egzamin... a posta jestem jak bemben "bitelsow"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
Julka nie martw się, że schudłaś ja w pierwszej ciąży schudłam 5kg potem zaczęłam przybierać i w sumie przybrało mi się 11kg i karmiłam 8,5miesiąca!
uf...uf.. to mnie uspokoilas troszke ... jesli to "normalne" to ok...ale wiesz Dusia ja niemam apetytu nic a nic... jem bo jem nie mam smaku i nic mi tk naprawde nei smakuje... ale wlasnei ja nei moge wiecej niz 11kg. przybrac poniewaz juz mam nadwage startujac w ciazy wiec dlatego tez moze podswiadomosc czy co?? i tego sie obawiam...


Ale sluchajcie czy swedza Was brodawki ... jesiu ja sie dzis chyba zadrapie do krwi tak mnie swedza a wszczegolnosci prawa.. ozesz... co poradzic juz slinie masuje nic nei pomaga..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos swedzenia to ja sie non stop drapie = najgorzej piersi ale brzucholec tez 🙂 Ja juz przytylam ponad 5 kg 😮 🤢 a wlasnie dzwonila moja przyjaciolka (38 tc) i ona jest na plus 8 kg!
Co do dziedziczenia tendencji w ciazy - to niestety ale nie zawsze tak jest. Moja mama nigdy nie byla szczupla osobą i w 1wszej ciazy przytyla 8 kg a w drugiej z moja siostra...blisko 30! To jest moja pierwsze ciaza, a ja juz jestem na duzym plusie. Nic nie schudlam bo nie mialam wymiotow. Nie chce za duzo przytyc bo przed ciaza przez ostatnie 4 lata przytylam 10 kg! 😞 pociesz mnie fakt, ze po ciazy latwo ponoc traci sie kg i mam kilka znajomych ktore w kilka miesiecy po porodzie chudly wszystkie kg z ciazy plus dodatkowe 10, 15 kg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w pierwszej ciąży przytyłam z 49 na 71 czyli 22 kg! Pod koniec wyglądałam jak słonica 😉
Po porodzie 3 m-ce i wskoczyłam we własne dżinsy sprzed ciąży - więc wydaje mi się ,że nieźle.
Teraz postanowiłam się troszkę pilnować, bo zdaję sobie sprawę że mi 10 latek przybyło i tak łatwo jak wtedy może nie być. Ale na ostatniej wizycie w 13tc waga pokazała więcej o 4kg więc już sporo, biorąc pod uwagę ,że przez 1,5 m-ca prawie nie wychodziłam z kibelka - tak wymiotowałam. Następne ważenie u lekarza dzisiaj juz za kilka godzin 🙂 (moja waga łazienkowa pokazuje mi inne wartości i dlatego się jej wskazaniami nie sugeruję)
A apetyt mam spory - cały czas coś muszę przemielać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hi,hi,... jakby brac pod uwge chodzby moj Mame to bylabym juz mega duza... moja Mama zachodzac w ciaze wazyla 85kg w casie ciazy + 30kg... spadla polowe i w kolejnej ciazy kolejne + 30 kg. i do dnia dzisejszego jej waga lawiruje kolo 100... wszystkie zreszta w rodzinie przybieraly okolo 30kg. 😞 i wracaly do swoich figor (oprocz mojej Mamuski)ale ja nie mialam zadnych wymiotow !! tylko mdlosci i nic poza tym.
a jajaj... ale dzwonilam do Bratowej i ona rowniez powiedzala ze to niejest nic strsznego ze chudne ....od taka moja "uroda" a o wielkosc piersi tez mam sie nei mrtwic bo i tak juz mam spore a pozniej jak zacza to nie bede miala co znimi zrobic ...hihihi to mie pocieszyla ... 🙃
Ale z tym swendzeniem to jest przechlapane no...bo brzusio tez juz swedzi od czasu do czasu. A co do tej kreski na brzusiu to mnie sie zaczyna od przyrodzenia i idze do gory pomalusiu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja się pocieszam tym że na razie zbyt dużo nie przytyłam bo tylko 2 kg i moja mama w czasie ciąży przytyła tylko 9 kg wiec może i mi sie uda 🙂 A poza tym czytałam w jakiejś mądrej książce że do 13 kg jak sie przytyje w czasie ciąży to bez problemu powraca się do swojej starej wag 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widzicie każdy przypadek jest inny, zobaczymy jak to będzie dalej z nami. Ja po ciąży wróciłam do wagi z przed ciąży. A teraz najpierw przytyłam 0,5kg a teraz schudłam 1kg. Ale waga nie jest moją przyjaciółką więc staje na niej jak muszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...