Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda - ja do szkoły rodzenia nie zamierzam sie zapisywać bo pracuję zawodowo w soboty też i myślę ,że to by kolidowało z godzinami zajęc, a poza tym te dojazdy do Krakowa...
Co do porodu na Ujastku to też słyszałam ,że jest tłok ale podobno jak się ma lekarza albo przynajmniej położną stamtąd to przyjmą na pewno! Jeszcze o tym nie rozmawiałam z moją lekarka bo myśle ,że za wcześnie ale na pewno ją o to zapytam. Póki co to na ostatniej wizycie zapytałam ją czy w razie jakichkolwiek problemów ( np. jakieś plamienia czy bóle) mogę jechać do szpitala bez skierowania i powiedziała że oczywiście i że ma od razu zgłośić ,że jestem jej pacjentką - to mnie trochę uspokoiło.
Rozmawiałam z mężem na temat porodu i doszliśmy do wniosku,że opłacimy sobie ją do porodu (cesarki też wykonuje) i jakąś położna też - myślę ,że ona nam już doradzi którą - ale to tak jak pisałam jeszcze nie jest rozmowa na teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM JESZCZE JEDNO PORODOWE PYTANIE - CZEGO SIĘ NAJBARDZIEJ BOICIE?
bo ja nawet nie bólu tylko panicznie się boję, że mi sił braknie na parcie i nie będę umiała oddychać i dziecko utknie w kanale rodnym 😞 🤢 🤔 w takich przypadkach ponoc nastepuje poród kleszczowy lub tym cholernym próżniociagiem - i to mnie masakrycznie przeraża. A u Was jak..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja już spadam. Zamierzam dziś mężusia zagonić do mycia okien a potem na grilla do rodziców 🙂
Mam takiego smaka na skrzydełka i sosik czosnkowy - mniam, mniam.
Juro natomiast jedziemy do Krakowa do ZOO z Julką, bo nudzi już od dłuższego czasu, więc na forum zaglądnę dopiero chyba w poniedziałek i z przyjemnością poczytam "zaległości"

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego weekendu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - moja przyjaciółka jest w 39 tyg. ciązy i będzie rodzić na UJASTKU. Ma opłaconą położną - znajomą siostry. Zobaczymy jak zda relacje jak było opłaca się brać tą położną czy nie. Ja mam gorszy problem, bo mój termin waha sie od 30.12-04.01 i nie wiem jakie stawki sa w okolicach lyswestra i swiat 🙃 a wiadomo, ze tylko 5% dzieci rodzi sie w terminie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny ;0 kolejny dzionek zleciał 🙂 moje samopoczucie jest nawet w normie 😁 mój poprawił mi humor, oglądałam sobie wózki i mu pokazuje wozek heh taki ekstra taki jaki bym chciała ale drogi bo 2.600 i sie pytam go czy kupi mi taki wózek 🙂 a On kochanie kupie Ci jaki bedziesz chciałaa , hehe ale ja mu mówię hmm troszke drogi a on sie pyta ilee ja mu mowie a On gały na wierzch haha taaaki drogi LOL a ja mowie no od 1 000 w zwyż haha a On ja myslałem że wozki 600zl kosztuja 😁 😁 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Wam dziewczyny 🙂 pozwoliłam zajrzec sobie na Wasze profile i okazało sie ze nie tylko ja tu jestem z Cork 😁
justyna_malutka i SyLa1205 - jak tam z opieką w czasie ciąży? zadowolone jesteście??
Ja rodziłam w Cork w czerwcu wiec jeszcze raz- gdybyście miały jakies pytania to chętnie odpowiem 🙂 Najczesciej jestem na wątku- majówki2009.

STrasza u nas pogoda a tu długi weekend 😞
Pozdrawiam i życzę duuuużo zdrowia dla Was i Fasolek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna chyba masz racje... u nas lejee i leje.. porażkaa az sie nie chce nic a mnie wszystko boli przez tą pogode jakby bilety były tansze zawinełabym sie do polski na tydzien..

Ruda Rybka hehe u mnie z ta opieka to było okej chyba? nie mam porownania tylko teraz czekam 2m na nastepna i dopiero mam ja 9wrzesnia nie wiem czemu tak dlugo ..;/ to bedzie 3wizyta , chcialabym usg bo sie niepokoje cokolwiek. Nie wiem okaze sie za miesiąc. Rybko powiedz mi czy to prawda że jak mam tatuaz na plecach to moge zapomniec o znieczuleniu wewnatrzoponowym ?? slyszalam ze w Corku nie dajaa.;/
w ogole co do badan to mam teraz jezdzic do kliniki mitchelstown tam jest od nich klinika i czeka sie krocej na badania bo ok godziny a nie 5;] zobaczymy. I jakbym nie zmienila to mialabym juz tydzien temu wizyte a tak to musze jeszcze ten cholerny miesiac czekac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w niedzelny wieczorek...
Caly weekend spedzony z goscmi teraz troche odpoczynki 🙂
W sobote milisi pojechalam na moje "stare smieci" do Szwecji kurcze jak ja sentymentalna jestem :P

Macie racje co do Julii to swietne imie dla dziewczynki, nastolatki i kobiety ☺️ nosze je juz 35-lat

Co do porodowych lekow Jagodka to ja juz od jakies 5-6tyg. glowe susze mojemu ze ja tak naprawde to jestem przrazona porodem i bolem zwiazanym przed i w trakcie ...to jest jedny na rzecz ktorej boje sie wogole w zyciu zawsze powtarzalam byle bym nei czula bolu to wszystko zniose!!

Pozdrawiam wszystkie Mamusie i przyszle Mamusie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny po weekendzie... byliśmy u teściów więc zero internetu!

ten upał w weekend był straszny...czułam się jak w 7 miesiącu ciąży 🥴
co do strachu przed porodem w pierwszej ciąży się obawiałam - w dodatku termin porodu było opóźniony o 11 dni więc już chciałam urodzić. Nie powiem, że nie bolało ale jak dostałam córcię na piersi to o wszystkim zapomniałam już czułam tylko radość!
A teraz znów zaczęłam się bać, czytam opinie o okolicznych porodówkach, podpytuje męża czy tym razem wejdzie ze mną na sale (przy pierwszym nie mógł bo porodówka była podczas remontu i rodziłam na patologii)

😲 oj ale się rozpisałam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh dziewczynki jak Wam dobrze tam u Polsce. Ciepło, słoneczko i proszę nie narzekać bo ja moge sie chetnie z kimś zamienić, na zimno i ciągły deszcz 🙂
Co do porodu to chyba i ja zaczynam się bać. Na razie próbuję się czymś zająć gdy mam głupie mysli ale czasem nie wychodzi ehhh. Jak to mówi moja mama "zobaczysz sama jak to jest". Dzieki za takie pocieszenie 😞 No nic będzie trzeba poczekać i się przekonać. Życzę miłej nocki dla wszystkich Mamusi i ich dzieciaczków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 - kochana jak to nie dają zewnątrzoponowego w Cork?? Kto Ci tak powiedział? Ja nie musiałam nawet pytać- najpierw dostałam zastrzyk domięśniowy a od 3 cm rozwarcia spytali sami czy chce zewnątrzoponowe i zaraz dostałam bez problemów. Co do tatuażu na plecach- nie mam zielonego pojęcia- wydaje mi sie to raczej nie ma problemu- wiele Irlandek ma tatuaże na plecach akurat w dolnej części. Nie wiem dokładnie gdzie oni sie wbijają igłą- w który kręg. Najlepiej spytaj na wizycie bo lepiej wiedziec od razu- bedziesz mogła zdecydowac sie ewentualnie na inne znieczulenie- petydynę, TENS (to takie elektrody przypinane do pleców ale płatne nawet w szpitalu) lub gaz.
justyna_malutka - co do porodu w Cork- ja wspominam bardzo dobrze- bardzo dobra opieka mimo tego co sie działo w czasie ciąży- te czekanie na wizyty miesiącami jak pisała >SyLa1205, wizyty o scenariuszu- badanie moczu, cisnienia, wagi itd (czyli tragedia). Ja spędziłam w szpitalu 7 dni bo nie mogli mi wywołać porodu aż w końcu skończyło sie cesarką 😞 Każdego dnia i każdej nocy do znudzenia co jakis czas przychodziły położne i pytały czy czegos mi nie brak. Jedzonko w szpitalu pyszne, sam szpital czysty i nowoczesny. Ja ryczałam tam tylko z tego względu ze tak długo czekałam na poród i juz miałam totalną schizę dlaczego nic sie nie dzieje.

Nic sie nie bójcie porodu- nie teraz dziewczyny! Wszystko jest do zniesienia mimo ze sama wyłam męzowi że nie dam juz rady wytrzymać. Ja mam bardzo niski próg bólu i rycze przy ledwie uderzeniu a mimo wszystko poród wspominam dobrze- i nie chodzi o to ze skończyło sie cesarką bo miałam normalne skurcze przez 12 godzin.

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamuśki!!!PIENINKI CUDO, zaliczylismy Czorsztyn potem gondolą po jez. czorsztynskim do Niedzicy i tam zamek, zapora i relaks! ale bylam WYKONCZONA!wychodzenie po schodach na gore na zamek przy ponad 30 stopniowym upale - nie do zniesienia!brzuch mnie tak bolał, że juz zaczelam panikowac 🥴 No i jeszcze droga - spedzilismy ...9 GODZIN W SAMOCHODZIE!!!nigdy wiecej w wakacje wycieczek w góry! 😠
😠 NASZE KOCHANE POLSKIE KORKI - WSZĘDZIE! 😠
Madziula - co do basenu ja tez pisalam o tym samym wlasnie - że strach ze Cie ktos kopnie w brzuch - okropny! 🤢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda ale Ty masz sliczny ten brzusio. Ciekawe kiedy ja też będę miała taki ehhh. A ja już się nie moge doczekać kiedy moje maleństwo zacznie dawać o sobie znaki 🙂
Madziula a Ty czego tak mówisz? Może jeszcze wszystkie urodzimy w starym roku 🙂 Moja koleżanka miała termin na 20 stycznia 2009 a Marcelek urodził sie 25 grudnia 2008. Więc wszystko jest możliwe 🙂
Miłego dzionka dla wszystkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ruda Rybka- Dzięki za info, tak myślę że zapytam na nastepnej wizycie 🙂 bo jednak jakoś tak dziwne żeby tatuaż grał jakoś rolę tym bardziej że Irlandki bardziej się kwapią na tatuaż niż my Polki 🙂

madziula- nie zapominaj o mnie 😉 mamy ten sam , mimo wszystko lekarz na ostatniej wizycie ustalił 21 styczeń 🙂 wiec nie jestes sama jestesmy dwie ostatnie hehe 🙂

Jagoda- hehe ważne że gdzieś sie wybraliście, nie myśl teraz o złych drogach ale 9h hehe podziwiam Cie 😜 ja to jak jade godzine autem np nad morze do Yougl to trzepie mi brzuchem a tutaj drogi są rewelacyjne nie to co w Polsce 🙂
I juz po tym czasie brzuch mi się spina.
Brzuszek masz naprawde słodki ale wydaje mi sie ze mam podobny hee:P Ale co do tych piersi to lekarz miała rację masz chyba rozmiar Extrim 😁 😁 😁

justyna-malutka- świeta racja hehe , ja w sumie genetycznie moge wcześniej urodzić , moja mama urodzila i mnie i moja siostrę 3tygodnie pzed terminem 🙂 miałam być czerwcówką a zostałam majowym dzieckiem 🙂 tak samo jak moja siostraa a jest dwa lata roznicy i jeden dzien heh DOKLADNIE TO JA MAM 12.05.88 A MOJA SIOSTRA 11.05.86 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla - to Cię może zaskoczę ale moi rodzice byli lepsi. Moja siostra 24 lutego '73 godz.11:40a ja 24 lutego '76 godz.11:20. Niezły strzał, nie? 20 min różnicy, prawie bliźniaczki, he,he.
Mój dziadek mawiał,że albo mój tata raz w roku może albo moja mama jest jeden dzień w roku płodna 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogóle to witam po weekendzie.
Spacerek po ZOO w ponad 30 stopniowym upale też był dla mnie nie lada wyczynem. Dobrze ,że są co kawałek ławeczki to odpoczywałam a moi w międzyczasie zwiedzali.
Ale z całego ZOO to najbardziej podziwiam jedna pania w 9miesiącu ciąży, która rozmawiała przez tel siedzac obok na ławce i zdawała komuś relację jak to noc spędziła na porodówce ale ponieważ akcja porodowa się uspokoiła to wypisała się na własne żądanie ze szpitala. Ja na jej miejscu to bym siedziała w domu jak na bombie a ona wycieczkę sobie zrobiła i to jeszcze na taki upał. Odważna kobita.
Poza tym to wyciągnęłam jeszcze wczoraj rodzinkę do H&M i kupiłam sobie fajne jasne dżinsy ciązowe, bo we czwartek jedziemy nad morze i trzeba sie przygotować na każdą pogodę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - czekam zatem na relację wrażeń koleżanki. Ciekawa jestem co powie i ile kosztuje sama położna. Nie sądzę ,żeby ceny w okolicy świąt czy sylwestra miały być wyższe ale kto wie?
Ja jak już będę po rozmowie na ten temat z moją lekarką to też Ci napiszę co i jak.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...