Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Popieram! a teraz idę spać..dziecko mi się dziś mocno stawia..zła jest pewnie na mnie ,że zablokowałam jej wyjście,a już ma malutko miejsca,ale gdzie ona się chciała teraz wybierać na taką zimę na -15.Niech sobie jeszcze miesiąc posiedzi w swoich tropikach;-)

Pinacolada sobie i Tobie życzę nocki bez zgagulca!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki 😉))
Widzę że,naskrobałyście 😉
U nas w szpitalu w ogóle nie ma odwiedzin. Tzn. można przychodzić odwiedzać a;le to kobieta w ciąży lub po porodzie wychodzi na taki hol gdzie są krzesełka i tam może się spotykać nawet z całą rodziną z tym że dziecko zobaczą tylko za szybką. Jeśli jest poród rodzinny nie ma żadnych ograniczeń w stosunku do osoby towarzyszącej przy porodzie.
I taka praktyka jest u nas od lat hohoho ilu bo pamiętam jak moja mama rodziła brata to małego zza szybki widziałam.a ona sama wychodziła do nas...
i to jest dobry patent...nie masz siły i nie masz ochoty się z nikim widzieć to jak dzwonią to mówisz żeby nie przychodzili bo nie masz ochoty.

JAgoda Łap oklaska na dobry humor w dzisiejszym dniu 😉
a co do suszenia rzeczy to mam 2ściereczki przeznaczone na rzeczy małego i nimi wycieram jego rzeczy.

JA dziś muszę się uczyć pilnie na zaliczenie 🤢 Wcale jakoś mnie nie ciągnie a mówią że w ciąży lepiej się uczy 😮 :laugh: 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki 🙂

Brrrr, -10 na dworze!
Ja juz po śniadanku ale jeszcze w łóziu.

Zauważyłam w zasadzie juz wczoraj ze moje "upławy" zmieniły kolor z mleczno białych na żołtawe a nawet miejscami pomaranczowe 🤢 Nie wiem czy tak ma byc ale pewnie tak, nie panikuje, byłam wczoraj u lekarza, było wszystko ok wiec widac to normalne.

Jade dzis jeszcze na małe zakupy spozywczo- swiateczne do marketu. Kupie to co mozna ciut wczesniej (jarzyny, to co w puszkach, maka, cukier, majonez) zeby na ostatnia chwile zostawic tylko wedliny i pieczywo. Załaduję wszystko do bagaznika a Kasia jak przyjdzie to wyniesie na góre zeby nie zamarzło w aucie 🙃

Idę na chwilke do grudniowek - moze im przybyła jaks dzidzia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie


odebralam dzis dowod 🙂
jeszcze tylko podbic ksiazeczke ubez., zrobic ostatnie badania w przyszlym tyg i bedzie komplet aktualnych dok. do szpitala 🙂

Noc dramat - najgorsza ciążowa jaką przezylam 🤢
Mam taka zgage caly czas zreszta ze caly czas mi sie cofa i piecze i ...masakra generalnie


Ania - dzieki :*
to rzeczywiscie dziecinada z tymi oklaskami ale przynajmniej juz wiem kto uprawia ta dziecinade i moze sie kiedys wypowiem szerzej na ten temat :P:P
Podziwiam wszystkie mamusie ktore sie ucza w czasie ciazy i przygotowuja do egzaminow...
Takze ode mnie tez masz oklaska 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. z tym suszeniem to chyba nie ma innego wyjscia tylko szmatka lub reczniki papierowe...dzieki za rady 🙂

jejku jak sie ciesze ze juz weekend i potem swieta i potem synek 🙂 🙂 🙂

Coraz bardziej chce urodzic w tym roku...mam juz dosc swojej niedołęznosci i mam coraz czesciej chwile zalamania i narzekania i zaczyna mnie cholewcia naprawde WSZYSTKO boleć... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć.
Normalnie już piątek i weekend, hehe mam nadzieje że moja maleńka nie będzie chciała się wydostać w nast.tygodniu, tylko troszke później 🙂
Musze jutro ruszyć na zakupy świąteczne i takie duperelki do szpitala bo nie wszystko zakupiłam.
Dobra lece może później wpadne do Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieńdobry mamunie
spałamdziś na nowym miejscu zamieniliśmy sie z mezem połówkami łóżka bo ja bede spała przy główce Nadii i wiecie co .... masakra dobrze ze wpadłam na pomysłzamiany już teraz bo byłobby kiepsko 🙂 po pierwsze oboje spadlibyśmy dziś z łóżka 🤪 po dugie mąż za wszelką cane we śnie chciał sie przetrlać na moją połowę 🙃 po tzrecie jak szłam siku w nocy to wystarczyło żeym obróciła sie w prawo i już byłabym przy drzwiach nie ja wolałam w lewo i przeszłam po mężu i nieważne że dzrzwi są teraz po mojej stronie a ja przszłam na około cały pokój 🤪
dziś o 11 jedziemy z meżem do fryzjera nareszcie 🙂 a potem podjedziemy do sklepu z wózkami ja już dawno mam wybrany wózek ale na żywo go nie widziałam wiec jedziemy zobaczyć a potem na allegro kupimy 🙂
ja myślałam że zgaga mnie wczoaj doprowadzi do obłądu.... katastrofa poprostu gardła nie czuje 😞 aż mam chrypkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Jagoda 🙂) Ale uwierz naprawdę ciężko mi się zabrać do nauki ,przed chwilką był poniedziałek i sobie mówiłam że do piątku się wyrobię 😲 a tu już piątek 🤪
No święta święta i po świętach a po świętach nowy rok i synuś 🙂) 🤪 🤪 🙃 🙃
szok...jak to szybko zleciało
PinacoladaJa mam zakupy ciężkie zrobione tylko na ostatnią chwilę drobne rzeczy pokupować,porobić i można siadać do stołu...hehhee 🤪


A u nas w Oświęcimiu wszędzie policja od samego rana. Ktoś ukradł tablicę z muzeum i larmo na cały świat...masakra w tym mieście się jakieś dziwne rzeczy dzieją. I oczywiście na tvn24 non stop o tym ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania - no tak tak, slyszalam w RMFie! bo nawet jakos tak mis ie przypomnialo ze kiedys sie uczylam niemieckiego i sobie zaczelam na glos przypominac odmiane czasownika ARBEIT 😉


Wlasnie mąż dzwonił - słuchajcie jaka paranoja!!!
Zarządca naszego bloku jest wspolnota na czele ktorej stoi tępy babsztyl (ktory na marginesie wyglada na takiego co nie wylewa za kolnierz). Raz juz dzwonila do mnie i darla ryja to sie rozlaczylam (bo usilowala nam wmowic ze nam łaskę zrobila ze 30letnia rure kanalizacyjna wymienila w pionie - co mialo trwac dzien a trwalo ponad tydzien a my niby zalewamy sasiadow-co bylo bzdura)
Teraz od jakiegos tygodnia zauwazylam ze w mieszkaniu na oknach jest non stop para a po kapieli w naszej mikro lazience gdzie mamy piec gazowy leje sie ciurkiem woda ze scian i wszystkiego...zero wentylacji!
Maz to w koncu zglosil a ta ci... powiedziala ze to nasza wina bo robilismy remont (co ja to obchodzi?!) i zrobilismy sobie konserwe z mieszkania i ze mamy sobie wietrzyc mieszkanie jak sie nie chcemy podusic...no nie moge w to uwierzyc!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪
ALTERNATYWY!!!! 🙃 :laugh: 🤪wyobrazacie sobie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dajcie spokój paranoja co za debile to zrobiły 😠

Jagoda ale z tego co wiem i tak przypuszczam możesz zapytać baby i sprawdzić kiedy ostatnio kominiarze chodzili chyba nawet ustawa jest że raz w roku mają być mieszkania sprawdzane. A na waszym miejscu jeszcze jak przyjdzie Ksawciu na świat zainwestowałabym jak my w czujniki do łazienki żeby się nie zaczadzić 😠 jeśli taką kiepską wentylację macie. kurcze prze rypane u nas niby wszystko ok ale kazałam tak na wszelki wypadek dać bo nie wymieniliśmy pieca w łazience, a ja lubię poleżeć w wannie no i małego będziemy kąpać w łazience.

Ja muszę się ubrać iść do sklepu i dziś na obiad robię prażone :PPycha!!!! 🙃 🤪 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia - no ja bym ich nie wpuscila do lazienki! 🙂
I to jest w ogole straszne ze masz swoje mieszkanie a jestes uzalezniona od jakiejs tam nieudolnie zarzadzanej administracji budynku...
Ma przyjsc dzisiaj jakis kominiarz..zobaczymy..

Ania - ten czujnik to na pewno zakupimy bo koszt jest relatywnie niski a bezpieczenstwo najwazniejsze!!!





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobietki,
ale miałam do nadrabiania z wczoraj wieczora 🙃

Kurcze wogóle się dzisiaj nie wyspałam, w niedalekiej okolicy był w nocy duży pozar i non stop cos jeździło na sygnale 😠 A trwało to ponad 4 godziny, bo to duże gospodarstwo.
Od razu pytałam męża czy mieliśmy na jesień sprawdzany komin 🤢 Na szczęście mieliśmy.

Jagoda jak tak czytam o Twoich starciach mieszkaniowych to doceniam że mam dom. I pomyslec że to tylko przez upartość męża, bo ja koniecznie mieszkanie w Trojmieście chciałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piniacolada ja jak ostatnio byłam w aptece to zrobiłam taki myk:
były tam 3 okienka, ale jedna kolejka. Jak weszłam i zobaczyłam jaki długi sznur to sie zawahałam i chcialam iść gdzieś indziej, ale po chwili stwierdziłam że przeciez jestem w ciazy i muszą mi ustapić. Nic nie mowiąc stanełam od razu przy okienku gdzie farmaceutka kończyla obslugę klienta. Spojrzala na mnie spod okularów ale nic nie powiedziała, a by sprobowała!!! Mąż stał przy tej długiej kolejce i slyszał jak dwie kobiety z przodu komentowały - ta pani jest w ciaży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wogóle dla mnie to jest bardzo niekomfortowa sytuacja że przywileje jakie mi sie należą musze na innych wymuszać 😠 No ale jak tego nie zrobie to jeszcze w tyłek mnie kopną, albo jak któraś z was pisała ten komentarz "czy może pani wciagnac brzuch?" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienko - 😆 hihi wiesz ze juz nie pamietam 🙂
Sprawdze w moim kalendarzu 🙂

Byli kominiarze - trzech - jeden taki mlody przystojniaczek casanova zartownis - panoszyl mi sie po mieszkaniu jak u siebie i zucali zarcikami ktore kocham 🙃
Naniesli mi blota sniegowego w calym mieszkaniu i na swiezo wypranym bialym dywaniku w lazience 😠
😠 😠 i na dywaniku w przedpokoju.. 😞 buuuuuuuuu
Kazali mi czesciej otwierac okna, powyrywac uszczelki w antywlamaniowych nowych drzwiach zewnetrznych i wszystko bedzie gitarra... 🤢 🤢

Gunia - to prawda, to przewaga domu - brak sasiadow za sciana i brak wspolnot mieszkaniowych..ale sa tez minusy 🙂 Kazda usterke usuwasz sama za gruba kase, odsniezanie, podlewanie ogrodu itd 🙂 trzeba o wszystko dbac samemu 🙂
Co oczywiscie nie czyni domu gorszym miejscem zamieszkania 🙂
My tez chcielibysmy sie kiedys w koncu wybudowac. ja marze o wlasnym ogrodzie..nawet juz mialam wstepny projekt..ech...no coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂 Ja nie dawno wstałam...mąż pojechał na Wigilie do pracy, a ja zasnęłam i spałam i spałam... odsypiam to wstawanie na 8 do pracy i naukę po nocach 🙂

ania23ucz się ucz..dasz radę 🙂
Jam mam dziś dużo do zrobienia...mąż po Wigilii przyjeżdża po mnie i jedziemy na zakupy do na święta i po wszystko do szpitala... potem do teściów i rodziców 🙂 Ale obiadu dziś nie muszę robić, hehe :P

Buziaki dla wszystkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To prawda że o wszystko trzeba samemu zabiegac i dbac bo jak nie to nie masz nic 🙃
Maż usuwa usterki domowe, ja tylko wykańczam wnętrze 🙂 moja działka to też ogród (poza piecem grillowym, gdzie tylko mój Tomek i szwagier ma dotęp :laugh 🙂 W zeszłym roku wsadzilam pierwsze drzewka, w tym będę kontynuować. Myślę też o jaiejs osłonie przed wiatrem z powojnikami pieknie kwitną). Już to widzę jak mamusia latem plewi skalniaka a Helenka śpi w wózeczku na świeżym powietrzu 🙂
Heh ale sie rozpędziłam z tymi planami, a za oknem kurzy snieg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...