Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Okej spadam do sklepu na małe zakupy, bombki stropianowe, szpilki, wstążeczki. Będę czarować, nie ma jak to własne rękodzieło 🙂 Jak coś z tego planu wyjdzie to po poludniu wrzucę zdjęcia i sie pochwalę :P

Miłego dzionaka wam życzę, do spisania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

megi - racja! na brzuszku mamy juz 38tc!!! 🤪
Ja chyba nie dotrwam psychicznie do 40 tc...
mam juz dosc...chcialabym byc juz sprawna..a tu jeszcze pológ 🤢
Ja mysle ze pierwsza urodzisz :P


Gunia - jejku, takie wizje znam z autopsji - cały poprzedni rok snulismy wlasnie takie plany a ja kupowalam programy do projektowania ogrodow, do projektowania wnetrz...ech, cudnie!
a najbardziej zazdroszcze Ci tego wozeczka na swiezym powietrzu w ogrodzie 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyspałam się nareszcie huraaaa...wyczytałam ,że ten krążek pomaga również na częstomocz u kobiet w ciąży,parcie na pęcherz więc coś w tym jest gdyż byłam siku tylko raz;-)

Jedyne co mnie boli to tyłek,biodra,chodzę jak połamana.Jest u mnie tak piękna zima ,świeci słoneczko,mróz i dużo śniegu ,mam nadzieję jutro wyjść na spacer.Sama się nie wybieram bo jeszcze się poślizgnę i będzie problem.

Co do domu popieram gunię,nie ma porównania dom a mieszkanie...ja już się nie mogę doczekać jeszcze kilka ms i wprowadzimy się do domu.Mam już dość mieszkania w blokach,awarie zdarzają się znacznie częściej.A dom...cisza,spokój,jeszcze tam u nas za naszą działką jest stadnina koni,gołąbki gruchają.Latem ogród,taras ah za żadne skarby nie zamieniłabym domu na najlepszy apartament w centrum Warszawy.


GRATULACJE DZIEWCZYNKI ZACZĘTEGO 9 MIESIĄCA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi - ja jeszcze nigdy zadnego skurczu, ale to chyba nie regula 🙂
A jak z Twoja mama bylo - rodzila po czy przed terminem :>?

a co do ubierania - oj, swiete slowa! a ja jeszcze wczoraj ubralam rajstopy pod spodnie to zajelo mi to chyba ze 20 min zanim sie ubralam a jak sie rozbieralam to kazda czesc garderoby zostawilam na podlodze gdzie indziej bo juz nie mialam sily i maz zbieral 🙂
Nie wiem jak ubierac spodnie czy na siedzaco czy na stojaco..
Strasznie ciezko jest stojac podniesc jedna noge i ubrac nogawke tymbardziej ze brzuszek przeszkadza i za wysoko tej nogi to sie nie da 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda moja mama mojego brata (pierwsze dziecko) urodziła 3 dni po terminie... ale mnie 5 tygodni wcześniej (jestem wcześniakiem, chciałam wyjść na urodziny brata :P I mam w ten sam dzień urodziny, tylko jestem rok młodsza :P )

Co do ubierania...to mam to samo... rajstopy, czy leginsy 20 min... a buty kozaki (masakra)... a spodnie ubieram na siedząco, bo tak mi łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Czesc Mamusie


odebralam dzis dowod 🙂
jeszcze tylko podbic ksiazeczke ubez., zrobic ostatnie badania w przyszlym tyg i bedzie komplet aktualnych dok. do szpitala 🙂

Noc dramat - najgorsza ciążowa jaką przezylam 🤢
Mam taka zgage caly czas zreszta ze caly czas mi sie cofa i piecze i ...masakra generalnie


Ania - dzieki :* to rzeczywiscie dziecinada z tymi oklaskami ale przynajmniej juz wiem kto uprawia ta dziecinade i moze sie kiedys wypowiem szerzej na ten temat :P:P
Podziwiam wszystkie mamusie ktore sie ucza w czasie ciazy i przygotowuja do egzaminow...
Takze ode mnie tez masz oklaska 🙂







A mnie juz nie podziekujesz? Ja byłam pierwsza, nawet przed anią :P :P :P 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe:laugh: ups, PINACOLADO - DZIĘKUJĘ i w rewanzu oklask dla Ciebie 😉

Oglądam LEKSYKON CIĄŻY - było szczegółowo o znieczuleniu zewnatrzoponowym...OCHYDA..az mi sie słabo zrobilo 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej piękne jak tu jestem ale nie wiem co pisać bo ja jestem jakaś dziwna nic mi prawie nie dolega oprócz tego ze mnie macica boli jak chodzę z gaga czasami bywa ale nie jest tak z nią aż tak źle do porodu mi zostało 36 dni do lekarza mam się zgłosić po nowym roku u mnie już jutro ostanie porządki w domu po niedzieli tylko kuchnia i łazienka bo tam się robi naj więcej bałaganu zakupy juz zrobione od jutra już się zacznie pomału gotowanie nio ja mam jeden plus ze mieszkam z mama i mama mi pomaga lub ja jej a w pokoju jutro mąż będzie sprzątał wieszał firanki itp w poniedziałek jadę z mężem do teściowej raczej on do pracy a ja do teściowej bo on ma wigilie w pracy i ktoś musi go potem przywieźć wiec ja będę robić jako kierowca umnie Wigilia jest najpierw umnie a potem jedziemy do męża rodzinki do szpitala mam juz wszystko oprócz butelki dzis ciuszki uprałam a jutro będę prasować 😁 😁

Dla wszystkich mamusiek wielki plus bo miło was sie czyta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie - jak dzis nie urodze po tym maratonie który sobie zafundowałam to bedzie cud.

Rano ostatnie szlify łożeczka i malowanie samych poręczy, potem odwozenie Julki do szkoły, zakupy drobne na miescie, powrót do szkoły bo moja zapominalska nie powiedziała o jakims tam zwolnieniu które miałam napisac, potem kurs do gabinetu po dokumenty potrzebne do banku, supermarket, dom i zamiast odpoczynek to rozmrazanie lodówy, drugie malowanie poreczy, prasowanie poscieli do łożeczka, skręcanie łóżeczka!, ścielenie łóżeczka.....Wystarczy?? Umieram.....ale co sie dziwic. Aaaa jeszcze w miedzyczasie wieszanie prania i takie tam drobne pierdólki..... A teraz leze i jęczę - ale za głpote się płaci - oby nie porodem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papuga-ty szczęściaro,cudownie masz,że nic Ci nie dolega.
Ja już właśnie w tej chwili kończę prać tetrę i na tym koniec.Trochę zajęło mi to pranie.

Dziewczyny mam do was pytanie-czy wy liczycie ruchy swoich dzieciątek? spotkałam się z opinią różnych lekarzy,że powinno się ,że powinno być min.6 do 2h po posiłku.Inny powiedział inaczej,ale nie ważne,w każdym razie liczycie? ja powiem szczerze,że nie bardzo,po prostu czuję jak się dziecko rusza ,wiem ,że jest to kilka razy dziennie i tyle.Wiem kiedy jest najbardziej aktywna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i wykonałam dzis telefon do położnej, którą poleciła mi klientka. Okazuje się ze jest ona zatrudniona oficjalnie i w Bochni i na Ujastku więc nie ma najmniejszego problemu. Bardzo miła i sympatyczna kobitka z rozmowy. Zaproponowała mi spotkanie na Ujastku w najblizsza niedzielę - ona ma dyzur całodobowy wiec o której nam pasuje to przyjezdzamy i dzwonimy do niej. Pokaze nam oddział, sale porodowe, moze wypełnimy ta papierologię zeby potem było szybciej no i omówimy sobie wspólny poród 🙂 Powiedziała ze jej jest wszystko jedno gdzie odbierze moj porod czy w Bochni czy w Krakowie ale jak usłyszała moją historie(w skrócie) to powiedziała ze w takim razie rodzimy na Ujastku bo moj komfort jest na 1 miejscu. Bardzo jestem ciekawa tego spotkania i na pewno zdam Wam relację 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud z tego co pamiętam to nie dawno był poruszany ten temat na forum. 🙃
Ja nie liczę po prostu czuję mojego maluszka i wiem mniej więcej kiedy się zacznie ruszać teraz np. sobie śpi 🙂bo jest pojedzony zresztą sama bym się położyła zdrzemnąć 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poruszany czy nie,ale jeden z ważniejszych ,zresztą nie każdy jest na forum każdego dnia,w każdym razie dziękuję za odpowiedź.Jeszcze jedno pytanie...ile macie pieluch tetrowych? ja mam 15sztuk,z czego 10 sztuk muszę wziąć do szpitala i teraz sobie myślę,że mam ich za mało.Gdzie można je kupić oprócz allegro? w normalnym sklepie dziecięcym?

Któraś z Was kupowała też kolorową tetrę nie wiem czy nie Jagoda?jeśli się mylę to sorry..ale jak się sprawują po praniu? opłaca się je kupować czy lepiej zwykłe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja maleńka to dynamit w najczystrzej postaci ona sie caly czas ruszaszaleje buszuje i kombinuje 🙂 nie licze ruchówbobym sie chyba nie doliczyła 🙂
ja mam pieluch tetrowych 15 szt 10flanelowych istyknie mi na pewno a pieluch kupisz w każdym sklepie typu smyk nie wiem czy w realu też nie kupisz 🙂chyba i tam są 🙂ja mam drukowane ale flanelowe nie kupowałam drukowanych z tetry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie licze ruchów bo moja maleńka też się lubi wiercić, ale dzisiaj to jest ona bardziej senna aż się martwiłam o nią ale mnie M uspokoił.
Y j ja mam 10szt. tetrowych, a kupić je można w dziecięcym.
Jakaś taka jestem zła, bo brat przyjechał na święta i zamiast mój M posiedzieć troszke ze mną to mnie olewa i panoszy się gdzieś z moim bratem hehe 🤢 😠 a ja sama samotna 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud ja licze ruchy dzidziusia. W sobote mała sie nie ruszała prawie cały dzień i wieczorem pojechalismy na izbe przyjęć i od tego czasu kazali nam liczyć.
Doba sie dzieli na trzy części. 1. między sniadaniem iobiadem, 2. obiadem i kolacją, 3. kolacja i śniadaniem. Liczyć mam do 10 ruchów, więcej nie muszę, a jak w dwóch cyklach nalicze mnije niz 6 ruchów mam sie zgłosić do szpitala..... ale taka polityke stosują na Karowej, w innych szpitalach może byc inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello dziewczyny! u mnie dzień kolejny masakry! tzn mojej coraz mniejszej siły - w pierwszej ciąży miałam jej o wiele więcej bo dwa tyg przed terminem pojechaliśmy na wesele mojej kuzynki, a teraz to ja nie mam siły na nic!jeszcze nam samochód zaprotestował no i w ogóle tylko bym chyba narzekała!

buźki dla Was i wpadnę później!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
moja maleńka to dynamit w najczystrzej postaci ona sie caly czas ruszaszaleje buszuje i kombinuje 🙂 nie licze ruchówbobym sie chyba nie doliczyła 🙂
ja mam pieluch tetrowych 15 szt 10flanelowych istyknie mi na pewno a pieluch kupisz w każdym sklepie typu smyk nie wiem czy w realu też nie kupisz 🙂chyba i tam są 🙂ja mam drukowane ale flanelowe nie kupowałam drukowanych z tetry



Boże , ona ma nawet takie samo dziecko w brzuchu, tyle samo tetry i flanelowe drukowane zamiast tetry drukowanej!!! 🤪 Może Ty jesteś moim klonem? Aż się boję poprosić żebyś zdjęcie swoje przesłała 🤪 - może wystarczy że popatrze do lustra??!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basienko -
ja mam dzis bardzo kiepski dzien...
Mialam takie plany na dzis a leze badz spie caly dzien...
Pachwiny mnie tak bola ze juz nie wiem jak mam lezec zeby nie wyc z bolu...do tego wczoraj mnie cos strzyknelo w kregoslupie i teraz nie jestem w stanie przenisesc calego ciezaru na lewa noge i kustykam....

patrze na siebie i az mi siebie zal..powaznie, juz czuje sie do granic mozliwosci sponiewierana i bezsilna 😞


ACHA! BASIU! 9 MIESIAC JEST OD 36 TC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...