Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Pinacolada boskie zdjęcie.
Witam was dziewczynki po taaakiej przerwie. Przepraszam że was zaniedbałam ale przez cały czas siedzę w necie przez telefon i nie ukrywam że ciężko mi się swobodnie poruszać po forum.
U nas coraz lepiej, moja rana już przestała sączyć więc po infekcji nie powinno być już śladu ale do kontroli idę dopiero 10. Czuje się już dobrze choć w niedzielę na pierwszych od porodu zakupach ledwo wytrzymałam godzinę...
Maluszek mój kochany pije z cyca, czasami jak mocno zaśnie to nie da rady go odbić i boli go brzuszek ale rzadko. Kupy wali jak stary dziad 🙂 stęka przy tym gorzej niż tatuś 🙂 poza tym jest zdrowiutki, żółtaczka mu zanika powoli. Dziś byliśmy na pierwszym spacerku 🙂 ależ miałam radoche 🙂
cieszę się że tyle z was już po wszystkim i wszystko jest ok z wami i z maleństwami! A za was, te 2w1 ciągle trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

PINACOLADA- CZEKAM NA MAILA DOT. SZCZEPIONEK 🙂

DUSIA, MISIAMAMY - a te 5 w 1 to kupowalyscie w aptece czy na miejscu w przychodni? i ile kosztowaly?


MYCLOUD, AGAB, SYLA - ja mialam to samo. Dołek to mało powiedziane ja zaczynałam miec wszystkie objawy silnej depresji poporodwej. Sama sie bałam swoich mysli bo tez chcialam uciec i nie wrocic, wyskoczyc przez okno, zatkac uszy... nie moglam sie zajmowac synkiem, mazto robil bo mnie brakowalo cierpliwosci. Tez sie czulam [i nadal sie czuje] zapuszkowana, ogladam nasze zdjecia - oboje z mezem pasjonujemy sie fotografia i zawsze duzo jezdzilismy w plenery - i płacze ze to juz nie wroci 😉 Ze juz nawet wygladam inaczej! ze juz nie ma tamtej mnie i..jak byla teraz taka piekna pogoda to szlag mnie trafial ze nie moge jak dawniej zlapac aparatu i pojechac gdzies gdziekolwiek.
Poza tym trauma po pobycie w szpitalu, nadmierna przesadna obawa o dziecko z jednoczesnym strachem przed zajmowaniem sie nim. Dostawlam takich histerii ze sama nie moglam złapac oddechu i sie opanowac. W sumie tak jak SYLA napisala rzeczywiscie przeszlo po ok 2 tyg ale do teraz mam doły. Dzis w nocy np. mąż spal obok synka a ja sie wscieklam ze polozyl go w moja strone zebym to znowu ja musiala czuwac czy nie wypada mu smoczek 😉 i poryczalam sie, poklocilismy sie ja poszlam do drugeigo pokoju, wzielam nasz album slubny i..ryczalam 😉 Takze jeszcze czasem czuje burze hormonow 🙂
No i u mnie jeszcze dodatkowe kg robia swoje. Wkur... mnie to ze nie wbijam sie w zadne moje ukochane dżiny, BA! NAWET W BUTY!!! Bo do dzis chodze w traperach nr 42 bo nadal mam obrzeki 😉


UFFF, ale sie nażaliłam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda ja nie musiałam kupować, przychodnia robiła to za mnie płaciłam 165zł ale znajoma jest w innej przychodni no i ona kupowała i wychodzi na to, że ja miałam w tej samej cenie lub czasami taniej (bo nie zawsze w aptece mieli) a dodatkowo oni się denerwowali czy znajdą w mieście, czy będzie tego dnia na kiedy wyznaczony był termin szczepienia, ja już się tym nie musiałam martwić 🙂
Pinacolada to teraz brakuje nam tylko Twojego zdjęcia w koszulce polskiego kibica 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPACERY??? rany odwazne jestescie 🙂 My jeszcze nie bylismy.

Za tydzien mam wizyte konczacą połóg i jedziemy do krk wiec synek pierwszy raz zwiedzi moje miasto 🙂
No i w koncu synek pozna sie z moim biglątkiem ktorego nie widzialam juz ponad miesiac.


DZIEWCZYNY PO CC -a myslicie ze preparaty typu ALLIE czy inne tego typu przyspieszajace chudniecie mozna czy nie mozna..? 🤢
Bo ja musze cos zrobic bo nie mam w czym chodzic!


Nam syne kdzis zrobil powtorke z rozrywki i znowu nie spi caly dzien.

I chyba mamy kolki - od 3 dni ok 22.00 zaczyna upiornie wrzeszczec, prostowac nogi i tak przez godzine.
Potem spokoj.
ESPUTIKON nie pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda to napewno kolka..

Super ta mała Pinacolada

A jeżeli chodzi o spacer to chciałam już wcześniej wyjść ale były mrozy bo położna mówiła że bym wyszła najpierw z 3 razy z małą za nim pójdziemy do lekarza i miałyśmy iść już w ten w wtorek ale ze względu na te mrozy idziemy dopiero w ten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
Jagoda ja nie musiałam kupować, przychodnia robiła to za mnie płaciłam 165zł ale znajoma jest w innej przychodni no i ona kupowała i wychodzi na to, że ja miałam w tej samej cenie lub czasami taniej (bo nie zawsze w aptece mieli) a dodatkowo oni się denerwowali czy znajdą w mieście, czy będzie tego dnia na kiedy wyznaczony był termin szczepienia, ja już się tym nie musiałam martwić 🙂
Pinacolada to teraz brakuje nam tylko Twojego zdjęcia w koszulce polskiego kibica 😁



Dusia - przyznaje sie bez bicia że ze mnie taki kibic jak z koziej dupy trąba 🤪 więc koszulka po prostu mi się nie należy 😞 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ktoś wyjątkowy, byłam pół godziny. U nas było 0,5 stopnia na plusie, do tego założyłam folię przeciwdeszczowa na wózek ze względu na lekki wiatr i byliśmy pół godzinki. Akurat była dziś położna i to ona zarządziła taki spacerek. Dodam że wózek mi się udał bo na tej mojej wsi takie zaspy śnieżne a on dawał radę 🙂 to ja nie mogłam ujść a wózek ujechał 🙂
Jagoda dziś czytałam w necie i pytałam położnej, jeśli karmisz piersią nie wolno Ci się odchudzać!!! Wejdz na strone www.vitalia.pl w zakładke diety, dieta o nazwie smaczne dopasowana. Dietę ustala indywidualnie dietetyk na podstawie tego co zaznaczysz w specjalnej ankiecie. Jeśli zaznaczysz że jesteś matka karmiąca, ułoży Ci taka dietę że będziesz mogła się odchudzać i karmić piersią, dostarczając dziecku pełnowartościowy pokarm. Na miesiąc taka dieta kosztuje 49zł. Działa bo moja koleżanka na niej schudła i to bardzo i bez efektu jojo!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na brzuszek małego używam lefax, z niemiec sprowadzony i jest super. Mało tego że pomaga małemu to matka karmiąca może wziąć łyżeczkę leku i jeść smażone, czekoladę i inne zabronione rzeczy a dziecku nic nie jest. Oczywiście ja nie jem bo mam zamiar stosować dietę matek karmiących żeby schudnac ale koleżanka tak sobie podjadała i nic małemu nie było. Wcześniej dawałam małemu espumisan ale g... dawało.
Ja w ciuchy sprzed ciąży, tzn w spodnie nie wejdę jeszcze ale ciążowe są mi za wielkie i je gubie. A od porodu ubyło mi już 15kg! To co przytyłam w ciąży to woda w organizmie. Tak puchlam niesamowicie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam znalazłam chwilkę czasu.Jestem mega zmęczona ale nie mogę spać bo nie usne z powodu bólu krocza..
Mały co chwilkę się zrywa ze snu martwimy się trochę o niego.Tak jakby się czegoś bał.Rana mnie piecze niemiłosiernie nie mogę prawie chodzić.Michałek jest bardzo zmeczony porodem śpi prawie cały dzień,budzi się tylko na buteleczke.
Ma popękane naczynka krwionośne na buźce i w białku oczka też taki jeden zygzak.Dzisiaj uwalił mega kupę!5 chusteczek zużyłam i do tego olał cały materac i mnie.Idę już spróbuje kimnąć póki mały śpi.Może jutro znajde jeszcze czas!pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAJTUCHA - ja juz niestety nie karmie [z tego powodu zreszta tez niejedna łze wylalam] 😉 wiec teoretycznie moge sie odchdzac tylko po cc podobno nie moge cwiczyc przez pol roku! 😞 wiec szukam alternatywy! 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha że byś wiedziała 🙂
ja też na brzuszek sprowadzał z zagranicy kropelki :laugh:
hehe zbieg okoliczności ? 🤪 czy zwykły przypadek ;p


Madziula współczuje , ale poczekaj jeszcze troche i będzie super 🙂 🙂
Jak przypomne sobie ten bol krocza yh..masakra..
Mi bardzo pomogło mycie w korze dębu przemywanie znaczy do tej pory przemywam ale jest super bo już po 3 dniach użycia rano i wieczorem widziałam efekt i szybko się zagoiło a tak to się ślimaczyło 🙂
Trzymam kciuki że dasz rade ;*

ja na dziś lece 3ym cie dziewczyny papa;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - hmmmm to bardzo dziwne bo dostalam od Ciebie maila kierowanego na a.stanek80, i godzina wyslania jakos po 17stej a godzina odebrania na mojej poczcie 21.30 a tego wyslanego na wp w ogole nie ma :/ porąbane! i nie wiem z ktorym kontem cos mam nie tak ale wiem ze na 100% jest cos nie tak bo nie tylko od Ciebie mi gina maila 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem co u Basi bo dzisiaj jej chyba w ogole nie bylo na forum.
Mam nadzieje ze u niej i Vaneski wszystko ok


Musze jeszcze napisac do JULII bo tez nie wiem co u nich.

Przydalaby sie tebeleczka lub ta cudna prezentacja ;D bo ja juz kompletnie sie pogubilam, ale mam prawo bo odpadlam pierwsza :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
KAJTUCHA - ja juz niestety nie karmie [z tego powodu zreszta tez niejedna łze wylalam] 😉 wiec teoretycznie moge sie odchdzac tylko po cc podobno nie moge cwiczyc przez pol roku! 😞 wiec szukam alternatywy! 🤢



Jagoda - a ćwiczyłaś kiedykolwiek na hula-hop?? Ja ubóstwiam ten jakze prosty przyzad!! Dzieki niemu odzyskałam kiedys talie osy i mam nadzieje ze i tak bedzie tym razem. Czekam tylko te magiczne 6 tyg i ruszam do boju. Zazwyczaj robiłam to podczas wieczornego seansu filmowego - zamiast siadac dupskiem w fotelu kręciłam hula- hopem nawet 45min bez przerwy!! Potem jak doszłam do wprawy to robiłam to na ugietych w kolanach nogach i wtedy miesnie ud i posladków tez "ćwiczyły". Jak dla mnie efekty super!! Polecam!!
Nie wiem jak po cesarce ale blizna jest przeciez duzo nizej niz talia wiec mysle ze spoko! A nie jest to az taki wysiłek jak przy robieniu brzuszkow zeby bylo niebezpieczenstwo rozejscia sie blizny...Tak mi sie przynajmniej wydaje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...