Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Słuchajcie - moja niunia odkad je ta "zageszczoną" flache to spi jak stary niedzwiedz 🤪 Zasypia juz w trakcie i przesypia 3godz nie mruczaac i nie marudzac!! Az maz chodzi i zaglada do niej i pyta mnie czy to juz tak bedzie zawsze bo mu sie troszke teskni za jej "aktywnoscia"
A mnie tak dobrze.... Boziu ile ja juz zdazyła, dzis zrobic w zwiazku z tym. Teraz czekam az sie obudzi (spi jak kamien od 20:00), przebiore ja, dostanie kolejna flache i do łożeczka zostanie odłozona na ta poduszke klinowa albo w gondoli ja zostawie bo widze ze jej bardzo tam pasi spać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda - w sprawie tabelki i prezentacji - wysałam dzis maile do ani z informacjami ktore udało mi sie zebrac w czasie jej nieobecnosci na forum. Kilka zdjec maluchow tez mialam zapisane wiec tez wysłałam. Obiecała sie tym zajac ale dajmy jej czas bo same wiecie jak to wyglada po powrocie ze szpitala. Niech kobitka złapie oddech. A poza tym mysle ze dziewczyny ktore urodziły po mnie (bo do mnie była zrobiona prezentacja) powinny same do ani powysyłac dane kiedy urodziły, wage dzidzi, wymiary i imie i 1 zdjecie - bedzie jej łatwiej to ogarnac !!!

Nie napisałaś mi w mailu jak u Was sie sprawdza mocowanie tej naszej SUPER KARUZELI ? 😠 😠 😠 Trzyma sie stabilnie czy tez "ciągnie" do środka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - my kurcze mielismy ten nutriton ale go szybko odstawilismy bo wlasnie po nim Ksawciu nam sie zakrztusil tak porzadnie..ale moze to wina mleka a nie zageszczacza.
Ale inna sprawa - a nie zaproponowala Ci po rpostu innego mleka AR - BEBILONU CZY ENFAMILU? MNIEJ ROBOTY 😉
Tylko ze Ty pewnie tez swoj pokarm chcesz zageszczac.

lece pod prysznic

buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - nam sie w miare trzyma ta karuzelllla 🤪 ale mąż coś kombinuje i chce ten pałąk przerobic tak zeby sie wyginal do gory i do tylu (zeby mozna bylo swobodnie wsadzac dziecko do lozeczka) i chce cos pokombinowac zeby nie bylo na baterie tylko na prad hehehe zobaczymy co zdziala :P


lece!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - my kurcze mielismy ten nutriton ale go szybko odstawilismy bo wlasnie po nim Ksawciu nam sie zakrztusil tak porzadnie..ale moze to wina mleka a nie zageszczacza.
Ale inna sprawa - a nie zaproponowala Ci po rpostu innego mleka AR - BEBILONU CZY ENFAMILU? MNIEJ ROBOTY 😉
Tylko ze Ty pewnie tez swoj pokarm chcesz zageszczac.

lece pod prysznic

buziaki



Nie moze miec innego mleka bo tylko Bebilon Pepti i Nutramigen nie zawieraja laktozy w ogole. Inne maja laktoze ale jakos przetworzona ze niby lepiej przyswajalna a Lena nie moze miec jej w ogóle. A Bebilon Pepti jest ciut lepszy w smaku niz Nutramigen. Mam takie specjalne pojemniczki z TT i w nich sobie przygotowuje miszanke mleka i Nutritonu wiec jak mloda domaga sie jedzenia to po prostu wsypuje zawartosc pojemniczka do podgrzanej wody i gotowe. Poki co nie narzekam. jestem szczesliwa ze moge karmic bez stresu patrzac w miedzyczasie na tv a nie cały czas na dziecko w obawie ze sie zakrztusi na bank bo tak bylo wczesniej. Zjadała z butli 60ml i potrafiła sie zakrztusic kilkakrotnie!! zawał na miejscu. Julka wychodziła z pokoju bo nie mogła na to patrzec!! A od dzisiaj luzik!! Fakt - młoda musi sie napracowac zeby przeciagnąc to przez cumel no ale to jej tylko na dobre wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - nam sie w miare trzyma ta karuzelllla 🤪 ale mąż coś kombinuje i chce ten pałąk przerobic tak zeby sie wyginal do gory i do tylu (zeby mozna bylo swobodnie wsadzac dziecko do lozeczka) i chce cos pokombinowac zeby nie bylo na baterie tylko na prad hehehe zobaczymy co zdziala :P


lece!



Jak juz mu się uda przerobic to na zasilacz to się bedę do niego ładnie uśmiechała żeby sprzedał patent bo ja juz nie wyrabiam na baterie!!
Dzis sobie kupiłam swoja ulubiona paste wybielającą do ząbków (ktorej nie moglam stosowac w ciazy)wiec ide szorowac ząbki zeby w razie koniecznosci usmiechania sie do obcego meza nie dac plamy 😉


Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - kazdy ma swoje male przyjemnosci 😉 🙃
Ja w koncu moge sobie zapalic co mi sie nawet podoba :P i raz dziennie sobie zapodaje taka przyjemnosc 😉 a z zabiegow kosmetycznych to wydepilowalam sobie dzis twarz hehehehe
Jeszcze tylko farba na wlosy i moze bede wygladac w miare jak czlowiek.
Acha i zazdroszcze Ci jak cholera tego wcisniecia sie w spodnie :/
Ja cierpliwie czekam...


Ja tez sie juz zegnam!
lekkich nocy bez kolek papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha no ja tez tak myslalam i juz nawet mezowi zapowiedzialam ze od przyszlego tyg ja wieczorami zaczynam joging jakis intensywny uprawiac 😉 a on siedzi z synkiem w domu. A tu kupa i ponoc nie da sie bo rana moze sie otworzyc 😞
Czytalam kilak forów na ten temat i bylam w szoku.
Ja tez ide do gina za tydzien i zobaczymy co on powie bo w sumie co lekarz to opinia - tak jak z pasami - jedni mowia ze mozna je nosic od razu po zabiegu [mi tak powiedzial i nosilam] inni ze po zdjeciu szwow a jeszcze inni ze po pologu...i badz tu mądrym i pisz wiersze..
ok lece 🙂
papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhh pewnie większość z Was smacznie śpi a ja jak zwykle nie. Niedawno wróciliśmy ze szpitala z Piotrusiem, bo dostał takiego katarku że głowa mała, a na dodatek zaczął mi przy tym kaszleć i dupa. Bałam się że to może być coś poważniejszego więc pojechalismy. Na szczęście po szybkim!! badaniu doktor stwierdził ze nic nie słychać a kaszelek jest od noska. Biedny Piotruś, męczy się jak nie wiem. Dobrze ze ktos wymyślił cos takiego jak frida i woda morska!! Jutro wizyta u gp. Ciekawa jestem co mi powie... A na dodaek tego wszystkiego moja mama wraca jutro do Polski a ja bede sama. Chyba sie jutro zapłacze. Tak mi szybko minęły te dwa tygodnie ze szok. Teraz trzeba czekać do kwietnia zeby zobaczyć się z babcią, dobrze ze jest skype 😉
Co do baby blues to chyba każda mama go ma. Ja w sumie narzekać nie moge ale co się upłakałam to moje. Nawet mój mąż miał jakieś początki, nie wiedziałam że faceci też maja burze hormonów po porodzie.
Dobra uciekam się położyć dopóki Piotrus śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kiedy można z maleństwem iść na spacerek? czy to musi zarządzić położna? wiem ,że nie wyjdę jak będzie wielki mróz,ale ile po urodzeniu można?

Jeśli chodzi o dietkę to cycek jest najlepszą dietą,jak wychodziłam ze szpitala mąż przyniósł mi spodnie sprzed ciąży i weszłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud my wyszliśmy wczoraj jak mały miał 18 dni, ogólnie można wyjść w taka pogodę bliżej 3 tyg życia dziecka, do temp maksymalnie -5, bez wiatru, chyba że masz folię na wózek to możesz wyjść jak jest wiatr o ile sama to wytrzymasz. Przy minusowych temp zacząć spacer od maks 15minut. Ja wczoraj byłam pół godz bo było 0,5 stopnia na plusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny. Napiszcie prosze czy ktoras z was wie cos o zelu tym co podaja bo ja mam go miec w niedziele o ile nie urodze do tego czasu.
Zaczeklam sie martwic bo po pierwsze czytam sobie w necie o ciazach po terminie, pisza ze to norma, ze tylko 5 procent kobiet rodzi w podanym przez lekazra terminiei ze za termin uwaza sie porody od 38 do 42 tygodnia. Martwie sie natomiast bo moj termin to byl 17 styczen i od tamtej pory mialam tylko dwa spotkania z polozna na ktorych to sprawdzono tetno dziecka KTG i moje cisnienie. A ja sie dzis naczytalam o starzeniu sie lozyska, o smolce w lonie matki ze moze byc niebezpieczna dla malenstwa. Pierwsze mozna sprawdzic za omoca USG, drugie, sprawdzaja wody plodowe. jak juz wposmnialam, mialam w sumie tylko KTg i cisnienie. dzis juz piatek wiec najdluzej dzis i jutro a w niedziele o 12,00 mam sie zglosic. Ale martwie sie. dziewczyny ktore jeszcze nie urpdzilyu czy Wy macie jakies dodatkowe badania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i jeszcze mowia o sprawdzaniu ruchow dziecka. Ze minimum ma byc 10 na dobe. czasem dzieciatko rusza sie wiecej czasem mniej i czasem mocniej czasem lzej, i czlowiek nie wie czy to tak ma byc czy cos nie tak...
Jesli chodzi o mnie to na pewno jest tych 10 ruchow na dobe nawet sporo wiecej ale czaasem mniej czasem mocniej. roznie to bywa.. Co Wy o tym sadzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie


czy ktoraś miała problemy z oczkiem dzieciątka???
dzis u naszego synka rano pojawiła się ropna jasna wydzielina na oku - przemylam ciepla woda kilka razy ale teraz spi od ok. 1,5 godz i widze ze ta wydzielina znowu sie gromadzi.
Mialyscie taki "przypadek"??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda mój mały miał też ropke przez jakieś 2 dni, zrobiłam mu solą fizjologiczna i już jest ok. Ale obserwuj to bo Twojej dziecinie mogą się zapychać kanaliki łzowe i trzeba będzie je przebijać. Położna mi wczoraj powiedziała że jak ropka się zbiera nawet w śnie to może być znak że są zapchane kanaliki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,

Jagódka jestem 🙂 wczoraj miałam zawrót głowy, pranie, sprzątanie i gotowanie.
Vanesska grzeczna, śpi- coś wierciła się chwilkę ale widze ze te kropelki BIOGAIA działają 🙂mimo że ma mega katarek to jest grzeczna - płacze jak chce jesc albo smoczek wypadnie 🙂

co do szczepionki to mi pediatra poleca tą 5 w 1 co Dusia pisała, mam recepte i tylko musze wykupić, koszt ok 100 zł i na niż sie zdecuduje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy już Nelkę zarejestrowaną i akt urodzenia też mamy.

Dziewczyny a ja mam pytanie z innej beczki bo 6tyg.zleci niektórym zaraz i chciałam was zapytać na jaką antykoncepcję się decydujecie? bo ja przed ciążą brałam yasminelle ,ale teraz nie wiem,myślę nad tym mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud- powiem Ci ze tez myslalam nad tabletkami ale jednak rezygnuje, ponoc najlepiej uzywac kondomów, z tego co wie karmisz piersią tak jak ja. I wybieram narazie taki sposob.. heh w ogole jakos dziwnie jak sobie pomysle ze za niedlugo bedzie mozna wrocic do pieszcztek z mężusiem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wole uważac z tą pogodą bo mimo że jest mróz to i tak jest za ostre powietrze...ja maleńką wkładam do fotelika, nakrywam kołderką z wózka lub kocem , pieluszka na buzie i cały fotlik nakrywam drugim kocem i mało tego podjęzdzamy pod samą klatkę a w przychodni wjechałam na chodnik pod głowne wejście:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...