Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam niedzielnie 🙂

Dusia oby się udało,Moniss powodzenia!!!

Wiecie co,wczoraj kupiłam młodej herbatkę z kopru z kminkiem,podałam jej i była bardzo spokojna,nie napinała się i nie marudziła tak jak przez ostatnie 3 dni-chyba działa 🤪
No i nie dałam też wit.K zobaczymy czy jej brak wpływa na zachowanie Małgośki.Póki co od wczoraj jest normalna 😉 i dała się troszkę wyspać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam was,

Stał się cud i Nelcia wczoraj pierwszy raz nie płakała podczas kąpieli ...szok..choć minę miała kiepską 🤪 dziś od rana miała już taką kupę,że osrała wszystko a potem na mnie zwymiotowała;-)ja już nie wiem ona jest tak zachłanna na tego cycka,że ciągle musi go mymłać i się chyba przejada,a potem ulewa i wymiotuje.Przyjdzie położna po niedzieli to zapytam co z tym zrobić.Smoczka do ssania nie chce w ogóle.Mam wrażenie,że po tej wit.K też jest bardziej pobudzona,ale jeszcze poobserwuję ja i zobaczę.

Jest tak piękna pogoda,że aż mnie w tyłku ściska,ze nie możemy wyjść ,u nas jest +5stopni,ale moja jest za malutka jeszcze.

Sylla-podajesz Nelci tą herbatkę hipp ,ale karmisz tylko piersią?jaką masz? z rumianku?i lepiej jest? nie pręży się tak?
Ja mojej narazie pomagam zrobić kupę masażem brzuszka i pomaga.ALe czasem bardzo się mocno pręży i myślałam już czy jej podać czy nie choć wszędzie jest napisane,że jak się karmi piersią to nie powinno się podawać innych płynów prócz cycka ,ale chyba sama w to nie wierzę do końca.

A jeśli chodzi o mnie to już doszłam do takiego fajnego stanu,że wczoraj aby tylko wyjść z domu wzięłam worki ze śmieciami i cieszyło mnie to,że mogłam wyjść na powietrze...szok szok szok...a muszę jeszcze z małą siedzieć w domu tydzień co najmniej bo można wyjść na dwór ok.3tyg.życia,a jak znam życie to będzie -18 za tydzień 😠 zatem jak mąż wróci z pracy to ja wychodzę z domu każdego dnia pobiegać dookoła osiedla bo inaczej zwariuje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamusie 🙂
U nas coraz mniej czasu na wizyty tutaj 😞 ale postaramy się 😉
Mam do was prośbę aby dokończyć prezentację styczniówek prześlijcie mi na m@ila zdjęcia z danymi waszych dzieciaczków 😉( imię;waga;długość,zdjęcie)Pozdrawiam buziaki dla was i waszych dzieciaczków 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia oby tak dalej 😉 Trzymam kciuki 🙂


Mam pytanko do Mamusiek chlopczykow. Mowil Wam cos lekarz badz polozna na temat pielegnacji sisiolka??? jak go myc i czy trzeba go podnosic do gory zakladajac pieluche???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane Mamusie,
to już moje drugie dzisiaj podejscie na forum, może tym razem malutka mi pozwoli 🙂

Wczoraj po południu wypisali nas do domu, nareszcie bo siedziałam tam od poniedziałku i miałam już serdecznie dosyć.

Nie mam czasu narazie nadrobić forum, napiszcie mi proszę kto w międzyczasie jeszcze urodził?

Przedstawiam Wam moją małą ksieżniczkę: [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Helenka__2_.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunia śliczna dziewczynka,a ja wam jeszcze wstawię dwa zdjęcia z mojego porodu zaraz jak mi Nelcię położyli na brzuszku.Cudowna pamiątka. [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PICT5587-7092e8f5bcee00f57d45fe98319c9e84.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia i Mycloud śliczne zdjęcia! Mycloud faktycznie pamiątka niesamowita 🙂
A u nas dziś znowu katarek i kaszelek. Juz myślałam ze przejdzie Piotrusiowi a tu dupa. Jak mi się uda to jutro znowu idę do lekarza bo mi się ten kaszel w ogóle nie podoba.Może i się wygłupiam ale to dla mojego świętego spokoju. Myślę ze jak trzeci lekarz powie to samo to znaczy ze tak musi być. Gorzej jak nie bo we wtorek jade z małym do Dublina po paszport. A jak będzie naprawde chory to jak??
Dusia i Moniss trzymam kciuki żeby ostatnie styczniowe maleństwa urodziły się w styczniu!! Trzymajcie się dziewczynki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko do was...

Dziewczyny,które karmicie tylko piersią..czy wybudzacie dziecko jak śpi,żeby zjadło np.co 2,3godz? ja małej podaję cyca właśnie średnio co 3godz,ale czasem tak spi długo,że dopomina się dopiero po 4h.Czy to dobrze? czy powinnam ją wybudzać,czy też podawać wtedy kiedy ona chce?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud ja pytałam o to położnej, generalnie karmie małego na żądanie czyli co ok 3godz ale jak wróciłam ze szpitala to mały spał mi nawet 8godz to położna kazała go wybudzać bo straci na wadze. W szpitalu mówili że dziecko może spać maks 6 godzin i trzeba budzić na jedzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Serdeczne gratulacje dla Dusi!!!

Ponawiam pytanie, kto jeszcze urodzil podczas mojej nieobecności?

Mycloud
ja karmię tylko piersią, przy wypisie ze szpitala mała spadła mi na wadze 270gram i położna mówiła żebym karmiła na rządanie, a jeśli bedzie spała dłużej niż 3 godziny to ją wybudzać - wystarczy że zaczynam ja delikatnie przewijać i ładnie powoli się budzi 🙂 A ile Twoja niunia robi dziennie kupek? Moja niemal po każdym karmieniu 🤪 - ale ponoc jak sie karmi piersią to normalne 🤢 Tylko boję się że przez to będzie malo przybierać na wadze.

Na razie jest super grzeczna, dzisiejsza noc była troszkę trudna ale myslę że zrobiło to nowe miejsce, w końcu pierwszy raz spała w swoim łózeczku 🙂 Mąż tak dostał w kość, że teraz od obiadu śpi :laugh: :laugh: :laugh:

Mam pytanie do wszystkich mam: Przy wypisie ze szpitala w ksiażeczce zdrowia dziecka wpisano mi - Kontrola pediatryczna po 7 dniach... Czy Wy też tak szybko miałyście zglosic sie z dziećmi na badania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia jak zgłaszasz narodziny dziecka u siebie w przychodni lekarzy rodzinnych żeby przyszła położna, musisz też zapisać dziecko do pediatry, który jest zobowiązany przyjechać do Ciebie, tak jak położna, na tzw wizytę patronażową. Ty nigdzie nie musisz jechać, to pediatra ma obowiązek zbadania zgłoszonego dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanko do mam,które zrezygnowały z piersi i karmią tylko butelką,bierzecie coś na zatrzymanie laktacji?Jak to wygląda,czy lekarz coś Wam przepisał?
A i jeszcze jedno,czy wasze dzieciaczki też śpią na boku,bo zauważyłam,że Małgosia sama się na boczku układa i tak sobie śpiucha:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia141 napisał:
Serdeczne gratulacje dla Dusi!!!

Ponawiam pytanie, kto jeszcze urodzil podczas mojej nieobecności?

Mycloud
ja karmię tylko piersią, przy wypisie ze szpitala mała spadła mi na wadze 270gram i położna mówiła żebym karmiła na rządanie, a jeśli bedzie spała dłużej niż 3 godziny to ją wybudzać - wystarczy że zaczynam ja delikatnie przewijać i ładnie powoli się budzi 🙂 A ile Twoja niunia robi dziennie kupek? Moja niemal po każdym karmieniu 🤪 - ale ponoc jak sie karmi piersią to normalne 🤢 Tylko boję się że przez to będzie malo przybierać na wadze.

Na razie jest super grzeczna, dzisiejsza noc była troszkę trudna ale myslę że zrobiło to nowe miejsce, w końcu pierwszy raz spała w swoim łózeczku 🙂 Mąż tak dostał w kość, że teraz od obiadu śpi :laugh: :laugh: :laugh:

Mam pytanie do wszystkich mam: Przy wypisie ze szpitala w ksiażeczce zdrowia dziecka wpisano mi - Kontrola pediatryczna po 7 dniach... Czy Wy też tak szybko miałyście zglosic sie z dziećmi na badania?




Gunia- ja maiłam takie zalecenie ale po 10 dniach. Ale nie kazdy szpital tak robi!! Przy wczesniejszym porodzie (w innym szpitalu) lekarz przyjechał do nas do domu zaraz na drugi lub trezci dzien po wyjsciu ze szpitala. A teraz wlekłam Lene na ten mróz, a potem sie dowiedziałam ze jakbym do nich zadzwoniła i zgłosiła ze juz jestesmy w domu (przesyłanie papierow z Krakowa do Bochni troche trwała i bochnia nie wiedziła ze sie urodziliśmy )to by lekarz do nas przyjechał i położna na wizyty tez by wczesniej dotarła a nie dopiero po 3 tyg!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...