Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka
Właśnie wróciłśmy ze spaceru 🙂 Przed 13 zjadła flache a poniewaz nie "odleciała" przy niej to postanowiłam z nia wyjsc! Spacerowałysmy 45 min!! Po powrocie porozpinałam ja tylko z tych kombinezonow sciagłam jej czapusie i spi do teraz w gondolce 🙂

Antykoncepcja, hmmm... ja musze miec tabletki bo jestem uczulona na latex 🤢 Zreszta całe 10 lat miedzy 1 a 2 ciaza byłam na tabletkach (Jeanine) i juz "tęsknię" za nimi 😉 Bardzo dobrze je tolerowałam, skora, włosy i paznokcie super , PMS-a nie miewałam wiec zamierzam do nich wrócić. W fazie "przejsciowej" pewnie da mi cos dozwolonego przy karmieniu ale potem chce Jeanine! Zreszta moze do 18 II (do wizyty) bedzie juz PO karmieniu 😉 Zobaczymy.
Myślałam tez nad spirala ale jakos "psychicznie" mi nie leży 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha kajtucha masz 14dni na odebranie aktu i zgłoszenie dziecka w usc,więc się śpiesz 🙃

Spirala tak dla mnie też dziwna sprawa,cóż za kilka tyg.wybieram się na wizytę do ginekologa min.po zaświadczenie do becikowego więc pewnie mi już coś przepisze,ale nawet nie wiem co jest wskazane podczas karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Mamusie

widze ze zblizajacy sie termin konca połogu sklonil wiekszosc do antykoncepcyjnych rozwazan 😉

Ja juz gadalam o tym z przyjaciolka - i ona mi powiedziala ze podobno sa teraz jakies krazki czy cos co sie zaklada wew. (jak spirale) i ze wystarcza na miesiace lub lata - o ile dobrze pamietam i nasz gin powiedzial ze poleca to duzo bardziej niz zastrzyki czy plastry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z aktem nie ma problemu - od reki - tylko trzeba miec kilka dokumentow przy sobie = dowody obojga rodzicow, akt slubu i tyle.
Maz dzis pojechal po pesel do URZEDU MIASTA i chcial od razu zlozyc papiery o becikowe, ale okazalo sie ze zaswiadczenie od ginekologa jest na stary adres no i dupa, musimy doniesc zameldowanie lub zmienic u gina zaswiadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda! potrzebuje Twojej pomocy, chciałam utworzyć sobie suwaczka, takiego jak Ty masz, ze zdjęciem, no i wygenerowały mi się kody. Wklejam pierwszy kod do wszystkich for i jest ok- suwaczek mi wszedł ale bez zdjęcia... a pod kodami suwaczków jest adres url zdjęcia i już zgłupiałam... co zrobić żeby ustawić sobie suwaczek ze zdjęciem? zaraz mnie szlag trafi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam mamusie 🙂
ja od kilku dni spię na stojąco!! moja córcia generalnie nie jest jakaś absorbująca i w nocy między 24 a 8 wstaje tylko raz żeby ja karmić ale mimo to chodzę maksymalnie niewyspana 😞 a i tak w domu jest moja mama i mi pomaga, co to będzie jak ona wyjedzie 🤪 to pewnie przez to że w ciazy spałam prawie codziennie do 13 😁 och minęły te czasy, minęły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny nie żyję...jak ten brzuch mnie już dobija no ale do niedzieli albo poniedziałku bo jednak po interwencji gazety porodówki nie zamykają 🙂

moniss ja miałam tylko ktg i badanie wód płodowych, a żel smarują Ci do szyjki no i czekasz na postępy 🙂
mycloud co do antykoncepcji to mi lekarz też zalecił na początku tylko prezerwatywy, bo jeśli karmisz piersią to część hormonów dostaje się do mleka i to może blokować rozwój płciowy dziecka-tym bardziej u dziewczynek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada - twoja śpi 3h a moja nawet 8 ..
Dziś farbowałam mamie włosy 2,45h próbowałam ją obudzić że by nakarmić przed spacerem ale nie dało rady
i poszłam na spacer na 45 min no bo w sklepie dużo nam zeszło..noi już mineło 4h a ona nadal spi..
z tym że ją ubierałam i rozebrałam a teraz śpi w łóżku..
10 lat na tabletkach masakra ;o ale chyba robiłaś przerwy 😉 ?
Jagoda- moja malutka też ma ropke ale zawsze taką suchą i przemywam jej zawsze rano i pod wieczór
solą fizljologiczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
dziewczyny nie żyję...jak ten brzuch mnie już dobija no ale do niedzieli albo poniedziałku bo jednak po interwencji gazety porodówki nie zamykają 🙂

moniss ja miałam tylko ktg i badanie wód płodowych, a żel smarują Ci do szyjki no i czekasz na postępy 🙂
mycloud co do antykoncepcji to mi lekarz też zalecił na początku tylko prezerwatywy, bo jeśli karmisz piersią to część hormonów dostaje się do mleka i to może blokować rozwój płciowy dziecka-tym bardziej u dziewczynek


Dusia ja juz tez ledwo 🙂 dzis sie splakalam, czytam za duzo o tym co moze sie zdarzyc.
mialam po terminie dwie wiyzty ale na nich mialam tylko ktg i cisnienie, a wlasnie zastanawia mnie czy bede czula ze cos nie tak jesli np z wodami byloby cos nie tak albo z lozyskiem. Pewnie nie. To tylko usg moze wykazac.
Staram sie byc dobrej muysli ale wiesz jak to jest, czlowiek martwi sie na zapas czasem.
Slyszallam tez ze dzieki temu zelowi dziewczyny mialy szybsze porody. Oby do niedzieli. Trzymaj sie Dusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj widze że temat antykonepcji się wkradł. No prosze ja dzis rozmawiałam z lekarzem na ten temat, ale powiedzial mi że to troszke za wczesnie i na nastepnej wizycie za miesiac porozmawiamy o tym i o szczepieniach małego, choc watpie ze będę go tam szczepic, nio ale to już inna sprawa. Wiec tak synuś waży juz 3580! przytył przez 9 dni 360g to dość dużo, podobno, urósł 1 cm co mnie zdziwiło gdyż niektóre ciuszki na 56 są na niego za małe??!! No ale nic. Reszta w porządku a katarek i kaszelek to podobno normalka u takich dzieci, zwłaszcza ze nie ma żadnych szmerów w klatce piersiowej. Biedactwu mojemu nawet pomóc za bardzo nie moge na kaszelek bo jest od noska i tak w kółko. A tak w ogóle to dziś poleciała do Polski moja mama i teraz jestem sama z synusiem bo tatus do 23 w pracy i tak już będzie do kwietnia. Nie wiem jak ja to zniose. Pół dnia przepłakałam że sobie nie poradze sama. Nie ma to jak babcia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
>SyLa1205 napisał:
Pinacolada 😁 spirala hehe dla mnie tez to dziwnie brzmi:P jestes za mloda 😁 hehe jeszcze sie naszykuj na syna!:P



he,he! sama se zrob syna!!! 😠 😉 😠

za młoda? - no dziekuje Ci bardzo ale moja metryka mowi całkiem co innego 😞 ale dzięki 😉


No ja chciałabym synka 🤪 ☺️ miec parke 🙂 słodko no i musze zrobić rodzeństwo bo mój jest jedynakiem i mi w kółko powtarza że nie skrzywdzi swojego dziecka żeby była jedynaczką 😁 😁 hihi no i dziadek też byłby zadowlona a tak to się śmieje i mówi że czeka na wnuka bo chce byc dziadkiem a nie tylko byłym mężem Babci 😁 😁 😁 🤪
Ahh jaka rodzinka:P

A co tatus by sie nie ucieszył z synkaa 🙂 a co do metryki heh z przymruzeniem oka proszę jesli w lustrze inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...