Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mycloud napisał:
Witam was,


Sylla-podajesz Nelci tą herbatkę hipp ,ale karmisz tylko piersią?jaką masz? z rumianku?i lepiej jest? nie pręży się tak?
Ja mojej narazie pomagam zrobić kupę masażem brzuszka i pomaga.ALe czasem bardzo się mocno pręży i myślałam już czy jej podać czy nie choć wszędzie jest napisane,że jak się karmi piersią to nie powinno się podawać innych płynów prócz cycka ,ale chyba sama w to nie wierzę do końca.



hMM tam na pudełko nie pisze ze matki karmione mają tego nie pić? 🙃 a powiem Ci że ta herbatka na laktacje rowniez zawiera kopr włoski więc jakos tak dziwnie zeby nie mozna było mi tego pic.. ja nie pije już. Zaczełam podawac mojej małej.. i wczoraj mialam wrazenie ze sobie smacznie śpi własnie po tym. Ale nie wiem sprobuje na noc jej dać wtedy sie okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
Mam pytanko do mam,które zrezygnowały z piersi i karmią tylko butelką,bierzecie coś na zatrzymanie laktacji?Jak to wygląda,czy lekarz coś Wam przepisał?
A i jeszcze jedno,czy wasze dzieciaczki też śpią na boku,bo zauważyłam,że Małgosia sama się na boczku układa i tak sobie śpiucha:P




Jest preparat o nazwie Bromergon (na receptę) albo ziołowe (na bazie szałwi) - zapytaj w aptece o kapsułki do połykania na bazie szałwi - są napewno bo sama kupowałam ale nazwy juz nie pamietam.

Lenka preferuje prawy boczek i muszę pilnować zeby się jej główka nie "uleżała" i przewracam ja od czasu do czasu na siłe na lewy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne Gratulacje dla Dusi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
zostaly jeszcze jakies Styczniowki 2w1???
prosze Nam dac pozwolenie na rozpakowywanie sie hehe 😁 Jejkus nie wierze ze teraz NASZA KOLEJ 😁
MyCloud Gunia sliczne foteczki i slodziaczki na nich 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 juz sama sie nie moge doczekac kiedy bede tulic Synusia 🤪
mam nadzieje ze u mnie pojdzie w miare szybko...Wstepie ok piatku beda mi aplikowac zel wiec jak bedzie dobrze w sobote rano Olafek bedzie z Nami 🙂
no chyba ze lekarz zarzadzi inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie

my dzisiaj kolejnych gosci mielismy.
Jejku, ostatnio jak tu bylam to Dusia wybierala sie do szpitala a tu juz Majeczka jest na swiecie 🙂
Zdazyly dziewczyny w styczniu, super! 🙂


ZATRZYMANIE LAKTACJI
- ja w zasadzie nie robilam nic - coraz rzadniej oddciagalam pokarm i 2 razy sie obwiazalam bandazem elastycznym i podobno trzeba malo pic.


Anitek - co do pielegnacji siusiaka - nie pozwól zeby jakas polozna czy ktokolwiek zsuwal synkowi napletek! to stara szkola i niektore polozne jeszcze ja stosuja [do nas taka przyszla na pierwsza kapiel i na sile zdarla napletek Ksawciowi - nie zdazylam jej pohamowac - ale wiecej juz jej nie zaprosilismy...] Zsuwasz napletek delikatnie po kapieli jak jest nagrzana skora i tyle ile sie da i delikatnie woda w wannie ochalpujesz lub ewent. zaraz po kapieli pare razy w tyg odsuwasz napletek delikatnie i przecierasz jednym ruchem płatkiem kosmetycznym ta biala wydzielina o ile jest. Jesli po przetarciu czesc tej wydzieliny zosyanie - nic nie szkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksawciu wczoraj - odbijanie 🙂 [img size=328]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/ksawciu_na_ramieniu.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie przy prawie kazdym odbijaniu zasypia 🙂 [img size=328]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/ksawciuksawciu_na_odbijaniu_spi_brz.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam pytanie: czy waszym maleństwom też się ulewa po jedzeniu? bo mojej małej się zaczęło a dziś nawet tak chlusnęła,że raczej były to wymioty 2x niż ulewanie,ale ilości było tego ok.2łyżeczki mleka.Trochę się martwię czy się nie przejada?ale ona tak zachłannie je,że może to jest powodem.Przyjdzie teraz położna to zapytam,ale może macie też podobnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dziewczyny mam pytanie: czy waszym maleństwom też się ulewa po jedzeniu? bo mojej małej się zaczęło a dziś nawet tak chlusnęła,że raczej były to wymioty 2x niż ulewanie,ale ilości było tego ok.2łyżeczki mleka.Trochę się martwię czy się nie przejada?ale ona tak zachłannie je,że może to jest powodem.Przyjdzie teraz położna to zapytam,ale może macie też podobnie?



Niestety nam tez sie ulewa dlatego dostałam taki "zagęstnik" do pokarmu. Niemowleta maja jakies fizjologiczne niedomykanie żołądka i z tego wynika refluks, u niektorych na tyle uciążliwy ze trzeba podawac leki. My na razie mamy Nutriton do mleka i podwyzszenie pod główkę zeby nie spała na płasko ( taka "poduszka" w kształcie klina)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - Ksawciu też słodziak! A powiedz mi - bo zauwazyłam na zdjeciach- czy Wy często trzymacie go w czapeczce po domu? Bo powiem Ci szczerze że my naszej niuni tez czesto zakładamy bo nam sie wydaje ze jej w ta łysinke chłodno . Poza tym dosc czesto czkawke łapie wiec za rada położnej zakładamy wtedy czapusie i zapominamy ja po chwili ściagnac 🤢 i czasami sie zdarza ze jak jej nie spadnie to cały dzien w niej chodzi. 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada powiem Ci ze tu- mam na mysli irlandie- wogole nie kazali mi zakładać czapeczki w domu. CO prawda niezbyt się do tego stosuję bo po kąpieli Piotrus zawsze ma czapeczke, nio i jak ma czkawke, ale poza tym nie zakładam mu nigdy.
A tak w ogóle to jutro na pewno idę do innego lekarza bo Piotruś zwymiotował mi dziś całą treść z żołądka a teraz połowe. Martwie się że się biedak odwodni. Mi się wydaje ze przez ten cholerny kaszel to wszystko.
A zapomniałam gratulacje dla Dusi! A mówiła że u niej poród będzie długi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie załączam tu w miarę uzupełnioną tabelkę jeśli jest coś nie tak lub czegoś brak a na pewno jest napiszcie jutro zmienię 🙂

I jeszcze raz przypominam jeśli możecie prześlijcie mi na m@ila [email protected] dane waszych dzieciaczków i zdjęcia ze szpitala jeśli takowe macie 🙂
dziękuję 🙂

Co do ulewania Mycloud mój tez miał tak kilka razy że to na wymioty wyglądało ale położna w szpitalu powiedziała że to ulewanie i że dobrze jak dziecko samo potrafi zwrócić nadmiar pokarmu. Zdarzyło się nam to 3 razy i już jemy mniej łapczywie 😉 [file name=Tabelka_styczni__wek-6a416b5d45a53ae2e28fe543806ddea9.zip size=11307]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/Tabelka_styczni__wek-6a416b5d45a53ae2e28fe543806ddea9.zip[/file]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - czapeczka tylko po kapieli. Wczesniej non stop ale polozna jak byla u nas i lekarka to powiedzialy ze mamy tak cieplo w mieszkaniu ze nawet po kapieli nie trzeba [mimo to jednak zakladamy, tz sie boje ze mu zimno 😉 ) Zreszta generalnie zawsze go cieplo opatulamy kocykami bo on to bardzo lubi! a dzis ciagle mial zimne łapki wiec tymbardziej go grubiej ubieralam i przykrywalam)

SYLA - wczesniej pytalas o herbatke hippa z kopru - podaje ją i maly po niej puszcza serie bączkow 🙂 natomiast jakiegos wplywu na kolke nie zauwazylam niestety. Esputicon tez nie daje rady...dzis pierwszy raz podajemy mu SAB SIMPLEX. Ponoc rewelacja - zobaczymy.


mycloud - NO MY NA TEMAT ULEWANIA I WYMIOTOW to mamy cala serie przezyc 😞 Raz nawet w nocy wzywalam karetke i bylismy w szpitalu. Wymioty u takich maenst sa przerazajace. Nasz synek tak jak Lenka Pinacoladay dostaje zageszczone mleczko - tylko my zrezygnowalismy z zageszczacza i dajemy ENFAMIL AR zageszczone i jest rewelacyjne!
JA Z POWODU tak silnego ULEWANIA zrezygnowalam z karmiania piersia 😞 ale dla dobra synka bo strasznie sie meczyl biedaczek no i nie przybywal tak jak powienien 😞
Ale teraz juz jest ok i rosnie w oczach! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny oglądałyście może prognozę pogody na najbliższe 2 tygodnie,to chyba jakiś żart meteorologów,cały czas zimno temp.poniżej zera.Kiedy my mamy zaczerpnąć dłużej świeżego powietrza,nie wspomnę już o spacerach z dzieckiem.My dopiero dziś wyszliśmy na 1-szy spacer z Małgosią(aż 15minut:woohoo 🙂
chyba dostanę kociokwiku jak będę tyle siedzieć z dzieckiem w domku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...