Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - my mamy SAB SIMPLEX i dajemy wg podpowiedzi pediatry - po 7 kropli do dwóch karmien przed zblizajaca sie kolką. Przedwczoraj dalismy tylko do jednego karmienia zaraz przed kolką i bylo super. Wczoraj zapomnielismy i bylo zle.

a co do hotelu- nie napisali nazwy 🥴




Czy Ksawciu miał typowe kolki?? Tzn takie ktore zaczynały sie zawsze o tej samej porze, trwały 2-3 godz i nie dało sie go niczym uspokoic? Czy raczej był niespokojny i po prostu płakał? Bo ja sie obawiam ze ona ma tak silne te kolki ze zaden specyfik nie pomoze 😞 Ale czekam na przesyłke i bede probowac. Poki co mam jej dawac 2 krople Espumisanu przed kazdym karmieniem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

pinacolada napisał:
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - my mamy SAB SIMPLEX i dajemy wg podpowiedzi pediatry - po 7 kropli do dwóch karmien przed zblizajaca sie kolką. Przedwczoraj dalismy tylko do jednego karmienia zaraz przed kolką i bylo super. Wczoraj zapomnielismy i bylo zle.

a co do hotelu- nie napisali nazwy 🥴




Czy Ksawciu miał typowe kolki?? Tzn takie ktore zaczynały sie zawsze o tej samej porze, trwały 2-3 godz i nie dało sie go niczym uspokoic? Czy raczej był niespokojny i po prostu płakał? Bo ja sie obawiam ze ona ma tak silne te kolki ze zaden specyfik nie pomoze 😞 Ale czekam na przesyłke i bede probowac. Poki co mam jej dawac 2 krople Espumisanu przed kazdym karmieniem!




hmm, wiesz co, to jest nasze pierwsze dziecko, więc nie ma nic "pewnego" 😉ale wszystko sie zgadza - zawsze zaczyna sie o 22.00, trwa 2 godziny i Ksawciu wtedy zupelnie inaczej krzyczy - tak piszczy glosno.
Ale pomaga mu kicanie, mocne przytulenie brzusio do brzusia. Nie pomaga masaz i cieple pieluchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wygadać bo mam dziś takiego doła jakiego dawno nie miałam.Mąż wróci z pracy dopiero ok.północy bo ma dziś tyle roboty a ja sama 😠 malutka na szczęście daje dziś odpocząć.Do tego tak mnie teściowa wkur...,że mała głowa.Mają przyjechać w tą sobotę zobaczyć Nelcię(dopiero tak apropos)a mają do nas 30km druga strona Wawy.Do tego mąż musi po nich pojechać potem odwieźć i wrócić.Pieprzy jeszcze nam przez tel.co ja mam zrobić a czego nie.Tzn.ja chciałam i miałam w planach poczęstować ich jedynie ciastem albo aż w tej sytuacji,a ona mówi mężowi ,że obiad to nie muszę robić,ale jakieś kanapeczki chociaż...no kur...co ona przyjeżdża zeżreć czy do dziecka?to ja nie mam kiedy zjeść ,gacie z dupy mi spadają a ja mam jej jeszcze cokolwiek robić.Ja nie wiem dla ludzi to czasem ważniejsze są takie pierdoły od człowieka.Mam dziś wszystkiego dość.Jak mąż wróci niech do nich dzwoni i mają metro do nas więc niech sami sobie przyjadą.Nie dość,że jego nie ma cały tydzień długo bo w pracy to jak ma weekend wolny to będzie kur..jeździł jak taksówka.Czasem mam ochotę się tak wygarnąć...że jak nie wytrzymam to wybuchnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorkowo!
mycloud ta twoja teściowa to chyba na głowę upadła,jak chce to niech sobie sama zrobi kanapeczki u siebie w domu.
My dla gości szykowaliśmy tylko słodkie i kawę,wystarczy w zupełności.
A jak się teściowej gościna nie podoba to trudno.Z tą "taksówką" to też masz rację,sorka ale nie rozumiem ich zupełnie,dziadkowie Małgosi to się palili do tego żeby jak najszybciej przyjechać zobaczyć małą,a transportu nie wysyłaliśmy po nich 😉
To ich pierwsza wnuczka że zapytam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - a czy ten Sab Simplex macie sprowadzany z Niemiec czy kupiony w Polsce??

Mycloud- jakbym swoja sytuacje sprzed lat widziała!! Odkąd moja tesciowa nie żyje nie mam juz takich problemów. Zrób te kanapki i dosyp jej cos do nich 😉
A tak na poważnie to oczywiscie ze najwyzszy czas wybuchnąć. Najlepsze sa jasne sytuacje. A poza tym musisz walczyc o kazda chwile spedzana w trojke- to teraz najwazniejsze. A tesciowej jak sie raz przewiezie dupe do wnuczki to juz zawsze tak bedzie chciała. Tupnij mocna nozka i pokaz kto tu rzadzi !!! (a pamietam jak pisałas ze rodzicow masz daleko ale na szczescie tesciowa jest blisko to Ci bedzie pomagac - a tu masz babo placek!!! To sie popisała kobita na samym starcie! Ech - jak dla mnie to do odstrzału z nią!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga.Mają takie popieprzone podejście do życia ,że szkoda gadać,aż dziwne ,że mój mąż jest normalny!ależ oczywiście,że nie zrobię żadnych kanapeczek ani obiadków,bo nie mamy na to czasu,a metro chodzi więc ich sprawa jak sobie to zorganizują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogólnie to mała daje nam dziś w kość,znów jest aktywna od 16 i nic nie pomaga,zasnęła może 2 razy na 15 minut i walczy,zrobiliśmy Jej kąpiel o 19,dostała jeść i dupa,ręce mi opadają.Teraz jest w łóżeczku i nawet tam nie podchodzę,żeby się nie stresować,wysyłam tatusia na zwiady:P może w końcu padnie albo Ja 🤪
Dziś zaliczyliśmy mega spacerek prawie 1,5h 🤪 i chyba za bardzo się dotleniła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
21.15 Małgośka padła 🙂 no to teraz mamy czas dla siebie,albo raczej na ogarnięcie mieszkania i kuchni po obiedzie,no i wstawienie pranka.
Czy ktoś ma ochotę się ze Mną zamienić?zapłacę ale tylko dziś:P

mycloud i tak trzymaj,w końcu Ty i Nelcia rządzicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anioł - 🙂 jak dobrze wiedziec ze inni tez maja trudne aktywne dzieci :laugh:

A tak jeszcze na marginesie - bylismy dzis na USG bioderek Ksawcia i niby wszystko OK, ale mamy go pieluchowac [czy ktos zna instrukcje jak to zrobic?] i za 2 mies do kontroli


Czy Wasze dzieci maja rozne krostki na twarzy..?
moj zaczal miec [a mial taka piekna cere!!!] takie pojedyncze syfki z wodą a na brwiach takie dziwne mu wyszlo czerwone jakby strup czy cos 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
anioł - 🙂 jak dobrze wiedziec ze inni tez maja trudne aktywne dzieci :laugh:

A tak jeszcze na marginesie - bylismy dzis na USG bioderek Ksawcia i niby wszystko OK, ale mamy go pieluchowac [czy ktos zna instrukcje jak to zrobic?] i za 2 mies do kontroli


Czy Wasze dzieci maja rozne krostki na twarzy..?
moj zaczal miec [a mial taka piekna cere!!!] takie pojedyncze syfki z wodą a na brwiach takie dziwne mu wyszlo czerwone jakby strup czy cos 🤢


Jagoda tak dziś podobnie położna nazwała Małgośkę 🙂
a te krosteczki takie malutkie białe to normalne,naszej z kolei łuszczy się skórka na brewkach 😲 i smarujemy jej delikatnie oliwką.
My USG mamy dopiero na 12.02 także zobaczymy co będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
anioł - 🙂 jak dobrze wiedziec ze inni tez maja trudne aktywne dzieci :laugh:

A tak jeszcze na marginesie - bylismy dzis na USG bioderek Ksawcia i niby wszystko OK, ale mamy go pieluchowac [czy ktos zna instrukcje jak to zrobic?] i za 2 mies do kontroli


Czy Wasze dzieci maja rozne krostki na twarzy..?
moj zaczal miec [a mial taka piekna cere!!!] takie pojedyncze syfki z wodą a na brwiach takie dziwne mu wyszlo czerwone jakby strup czy cos 🤢


Dawniej pieluchowanie polegało na tym ze sie dziecku zakładało 2 tetrowe pilszki na raz wobec czego nozki mialo szeroko rozłozone jak żabka. A teraz w dobie pampersow to nie wiem ale chyba na pampersa tetre i na to takie majtki przytrzymujace ta tetre (takie nieprzemakalne). Ja tak bym to widziała.

Syfki na twarzy to nasza codziennosc - to podobno nasze chormony dzieciom na twarzy wychodzą 😉 Nie ruszac, nie wyciskac, nie przemywac rumiankiem tylko przegotowana woda i nie smarowac niczym. Samo ma przejsc 🤢 Lenka ma syfki od samego poczatku 😠 a mama kosmetyczka nic nie moze zrobic 😉

W brwiach czesto sie robi ciemieniucha bo to przypadlosc owłosionej skory wiec nie tylko we włosach ale i brwich. Mozna natłuszczac oliwka i szczotkowac miekka szczoteczka (do zębow np). Strupki to chyba kolejny etap ciemieniuchy. Sprobuj "odmoczyc" oliwka i wyszczotkowac.Lenka tez ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie już chyba wszystkie się rozpakowałyśmy 🙂
I dla Dusi ogromne gratulacje z okazi urodzinek córeczki.
Ja jestem w domu już od soboty ale nie mam czasu do was zaglądać same wiecie jak to jest z małym dzieckiem.
Maż już zarejestrował małego i nazwaliśmy go Michałek Wiktor.
Jutro do nas przyjeżdża położna zobaczyć co u nas słychać :P
A ogólnie mały jest zdrowy,nie ma żółtaczki ani nic.Została mu siwa rączka po pobieraniu krwi bo pobierali mu 2x bo wyszedł jakiś konflikt krwi.Pępuszek jeszcze nam nie odpadł ale jest taki czerwony i "wybrzyszony" i się martwie że to przez spirytus 95 %.Ale już rozrobiliśmy go na 70 %. Karmie piersią - ale mi się porobiły guzy w sobote to szok!masowałam,suszarka i kapusta..Męczyłam się 3 dni z tymi cyckami ale teraz nie mam problemu z karmieniem.Zaraz powklejam wam fotki Misia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękujemy w imieniu misia hehe 🙂 już doszłam do siebie ostatnio nawet wyleciał mi zawiązany szew rozpuszczalny i się przestraszyłam.Mycloud ty miałaś chyba rozpuszczalne szwy?
"wyleciały" ci już czy się rozpuściły "w środku"?bo się wystraszyłam jak zobaczyła myślałam że coś nie tak..
idę już spać bo pewnie Misio obudzi się zaraz na cyca.
Papa postaram się zaglądnąć w piątek 🙂 Buziaki dla was OGROMNE 😘 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - dzieki za info!!! mama mi opowiadala o ciemieniusze ale we włosach na glowie! nigdy by mi do glowy nie przyszlo ze rzeczywiscie to w brwiach to moze byc ta ciemieniucha!!

Co do pieluchowania to musze jakas instrukcje znalezc.

Co do SAB SIMPLEXU - baaaaardz onas dzis zawiodl niestety 😞 Od godziny ja mam dyzur przy KOLCE 😞 Maluszek cierpi strasznie. Pomglo na chwile "tańczenie" - tańczylam z nim tzn bujalismy sie i kiwali. Teraz przejal go mąż ja ide cos zjesc bo zejde tu za chwile z glodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziula sliczny synus ejszcze raz gratulacje! 🙂

Dziewczyny czy moze ktoras mi wyslac Megi badz Jagoda ten jezyk niemowlat moze i ja sie czegos dowiem! z gory dziekujee [email protected]

MYCLOUD- NIE DAJ SIE TESCIOWEJ ropucha jedna no! ehh Ci ludzie... a nie napisalas mi co sadzisz o lampce sprawdza się????
Moja malutka dzis prawie caly dzionek nie spala wiec mam nadzieje ze nocka bedzie spokojna.. ogolnie martwie sie ze za czesto domaga sie cycka i ze sobie nie dojada.. Poczekam az skonczy miesiac i najwyzej na noc wprowadze jej butlę.

Hmm fajnie macie z tym usg bioderek tutaj czegos takiego nie ma! 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczornie
co do kolek to może wam podpowiem jeden sposób, usiadzcie,założcie nogę na nogę (wiecie, tak po damsku 🙂) i maluszka na brzuszku ułożcie na swoim udzie tak żeby dupka był w dół, rączki i główka swobodnie wisiała na górnym udzie i trzeba klepac od pupki w stronę plecków. Chodzi o to że maluszek leżąc w ten sposób naciska na brzuszek swoim ciałkiem co pomoże wydostać się nagromadzonemu powietrzu
no, to ja już spadam, mały zasnął mi przy cycu teraz tylko czekam aż złapie porządny sen i do łózeczka a ja do spanka.
Ciekawe jak tam Anitek przed jutrem 🙂 kochana, pomodle się dziś za Ciebie! Dobranoc kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha sprawdzilam u mnie ta pozycje na chwile moze byc i pomaga 🙂 ale tylko na chwile bo moja mała nerwóska nie lubi nic co zwiazane z brzuchem hehe ale obrze wiedziec jak dokladnie ukladac nogi bo nie wiedzialam hehe 🙂

Tak w ogole witam się czwartkowo! 🙂 My mialysmy dzis grzeczna nocke super! 🙂 a ja lece dalej nynkac puki malutka poszla jeszcze spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny
ja tylko na chwilke nie mam czasu nadrabiac zaleglości dziewczyny wysiadam już z ta kolką codziennie walczymy z nią a ona ciągle wygrywa 😞 już próbowalam wszystkiego tak mi ciezko patrzec jak Nadia cierpi 😞

byłysmy na usg bioder i wszystko ok nastepna wizyta w 4 miesiącu zycia Nadunia dalej ładnie przybiera ale od wczoraj mniej je musze zobaczyc jaka to przyczyna może przyczyna jest to ze ją dopajam ale to robić musze wiec kicha

dopiero przeczytałam że dusia urodzila tak sie ciesze ale Maja to gigant ja sobie nie potrafie tego wyobrazić Nadia urodzila sie z waga 3100 a teraz waży 3800 i wydaje mi sie że jest duża ale ponad 4 kg w brzuchu uuuuuuuuuu to jest wyzwanie

ogólnie jestem wykończona kolka jestem smutna i caly czas placze mam nadzieje że u was jest lepiej całuje was pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...