Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

O KURCZE, ale pustki 🙂

Karina - nie mozna mineralnej gotowac! tylko zrodlana! mineralna to mineraly ktore sie wytracaja i cos tam sie dzieje z ta woda po zagotowaniu.
a tak w ogole - jak poród Karina? rodzilas w Narutowiczu? jesli tak to z ktora polozna rodzilas? pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no to wiedzę że u każdej z karmieniem podobnie, Weronika ma jak na razie 3 stał pory kiedy sama budzi się do jedzonka, ok 8 rano, po kąpieli też sama się domaga i ok 3 w nocy, w między czasie nadal trzeba ją wybudzać.
u nas też zaspy niesamowite, ale kiedy nadejdzie pora na spacerek może te mrozy już ustąpią. jak na razie po skończeniu 2 tyg. zacznę werandować, po jakim czasie zaczęłyście werandować dzieciaczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski!
Syla paszport załatwiony, w sumie 10 minut formalności. A jak będziesz robić zdjęcia to pamiętaj z musi!!! byc z otwartymi oczkami. Teraz tylko czekamy dwa tygodnie i możemy juz podróżować z Piotrusiem. A Ty byłas u tego patafiana?? Zaradził coś na kolki??
Co do pór karmienia to u nas mniej wiecej Piotrus sie budzi co 2-4 godziny. To zalezy jak mu się spi. Potrafi nawet domagać się o cyca co godzine!!
Mam pytanie. Czy Wasze dzieciaczki tez się zanoszą od płaczu?? Bo ja się czasem boje ze Piotruś ma cos nie tak, bo za każdym razem gdy dłuzej płacze to się zanosi i robi bordowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAGODA gratuluje 6tygodnia!
co do tych przysiadow to nie bardzo kojarze jak to robic.. a to nie za bardzo obciazajace dla mnie??

Kurde moja mała w ogole na brzuszku nie chce 😞 😞 co robić??? 😞
I powiedzccie macie jakies sposoby zeby dzieciaczki sobie odbijały moja w ogole nie chce w ogole w przeciagu nocyy raz tylko sie jej odbiło 😞 😞 a potem ja brzuszek boli 😞 😞 pomozciee ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda80 napisał:
O KURCZE, ale pustki 🙂

Karina - nie mozna mineralnej gotowac! tylko zrodlana! mineralna to mineraly ktore sie wytracaja i cos tam sie dzieje z ta woda po zagotowaniu.
a tak w ogole - jak poród Karina? rodzilas w Narutowiczu? jesli tak to z ktora polozna rodzilas? pozdrawiam!


Jagoda ja rodzilam na Kopernika bo dwa kroki z domu poza tym odeszly mi wody o 1:30 w nocy i wolalam nie jechac za daleko. Skurcze od 4 rano a urodzilam dopiero o 17:25 bez ZZO yylko zastrzyki przeciwbolow ktore tak naprawde nic nie daly 🙂 no i kroplowka z oxy bo z regularnych co 4 minuty zrobily sie co 8 9 minut. Sam porod ok 20 minut tylko przy porodzie malej zrobil sie krwiak na glowce dosc spory bo na calej prawej polowie i w szpitalu nic z tym nie robili a teraz musze jechac na odciaganie do prokocimia 😞 takze nigdy wiecej Kopernika bede ich omijac z daleka!

Nie wiem juz vo ztym mlekiem 😞 jakie bedzie najlepsze i w ogole 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUSTYNKA - niektore dzieci tak maja 😉 moj sie robi siny zawsze jak sie drze a drze sie tak ze mi uszy więdną a sąsiedzi puszczaja glosna muzyke zeby to zagluszyc 🤢
I nie dosc ze sie robi siny to jeszcze sie zapowietrza, ale ja juz znam wszystkie jego numery i sie przestalam przejmowac. A jakie zły mu leca!!!az po szyje!oczy i powieki potem ma czerwone jak krolik i bródka mu sie trzesie i w ogole wyglada jak 7 nieszczesc 😉 Zazwyczaj jak tylko go wezme ne rece to wszystko mija 🙃

SYLA - no jest to obciazajace ale coz to popros meza - nie wiem jak Ci to wyjasnic :P Tak jakbys robila przysiady tylko z dzieckiem na rekach i dziecko trzymasz pionowo brzuszkiem do Twojego brzuszka. Oczywiscie to nie musza byc pelne przysiady do ziemi tylko nawet lekkie ugiecie kolan ale chodzi o to zeby maluch mial "spadek" jak na kolejce górskiej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - my tez kupowalismy wozek ze wzgledu na jego wage, ale to i tak jest bardzo duzo biorac pod uwage to ze ja po cc nie powinnam duzo dzwigac 😞


DZIEWCZYNY KTORE KARMIA BUTELKA - jak przygotowujecie mleczko -z jakiej wody???


No tak nie pomyślałam, że Ty po cesarce...a 3 piętro to też wysoko jest przecież...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Byłam dzis w pracy na godzinke i wskoczyłam na solarium znowu :P i w czwartek i piątek tez sie wybieram 😉 Juz nabieram kolorow 🤪
Polecam tym ,ktore były zainteresowane solarium!! Nie krwawie wiecej ( a w zasadzie od 2-3 dni juz w ogóle) i mleko chyba tez nie zmieniło smaku :P no, przynajmniej młoda nie zgłasza zastrzeżeń :P


Ja też byłam na solarium 2 razy... oczywiście bez ściągania stanika i majtek... nabrałam kolorów i wyglądam lepiej... nawet położna jak przyszła, powiedziała, że bardzo ładnie wyglądam...ale nie powiedziałam jej, że na solarium byłam, hehe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - tak jeszcze a propos zdj Sebusia - widze ze nasze skarby maja te same smoki aventa pomaranczowo-przezroczyste 😉


dostałam go w paczce ze szpitala...ja miałam 2 inne z inną końcówka, a młodemu ten najbardziej pasował 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZEWCZYNY mam kolejne pytanie- czy Was tez tak plecy i kregosplup napieprzaja?? 😞 ja nawet spac juz nie moge bo kazda pozycja jest bolesna 😞
Maz wczoraj zalatwil mi na zblizajace sie 30ste urodzinki 🙂 MASAZ w malym spa obok naszego bloku - szok ze w ogole cos takiego jest w Olkuszu hehehe ale mowil ze wnetrza super i obsluga poki co tez no i blisko! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZEWCZYNY mam kolejne pytanie- czy Was tez tak plecy i kregosplup napieprzaja?? 😞 ja nawet spac juz nie moge bo kazda pozycja jest bolesna 😞
Maz wczoraj zalatwil mi na zblizajace sie 30ste urodzinki 🙂 MASAZ w malym spa obok naszego bloku - szok ze w ogole cos takiego jest w Olkuszu hehehe ale mowil ze wnetrza super i obsluga poki co tez no i blisko! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:

I powiedzccie macie jakies sposoby zeby dzieciaczki sobie odbijały moja w ogole nie chce w ogole w przeciagu nocyy raz tylko sie jej odbiło 😞 😞 a potem ja brzuszek boli 😞 😞 pomozciee ehh


Ja biorę Sebka kłade na bark, tak, że ręce lądują na plecach, a głowa na ramieniu i głaszczę go po lewej stronie w górę...pomaga..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
DZEWCZYNY mam kolejne pytanie- czy Was tez tak plecy i kregosplup napieprzaja?? 😞 ja nawet spac juz nie moge bo kazda pozycja jest bolesna 😞
Maz wczoraj zalatwil mi na zblizajace sie 30ste urodzinki 🙂 MASAZ w malym spa obok naszego bloku - szok ze w ogole cos takiego jest w Olkuszu hehehe ale mowil ze wnetrza super i obsluga poki co tez no i blisko! 🙂


mnie też tak bolą plecy i kręgosłup...jak śpię na boku, o bolą mnie biodra, jak na brzuchu to żebra, a jak na plecach, to plecy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
Jagoda80 napisał:
MEGI - tak jeszcze a propos zdj Sebusia - widze ze nasze skarby maja te same smoki aventa pomaranczowo-przezroczyste 😉


dostałam go w paczce ze szpitala...ja miałam 2 inne z inną końcówka, a młodemu ten najbardziej pasował 😉



no prosze! 😉 to tą samą paczkę dostaliśmy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA - a propos ODBIJANIA to mojemu tez czasem sie nie odbija i wtedy nosimy go dluzsza chwile w pionie i potem odkladamy na boczek i podkladamy pieluche albo sliniak - tak nam lekarka powiedziala - bo czasem jak zasnie przy odbijaniu to ciezko z odbiciem...
My go nosimy na ramieniu tak jak megi napisala - ale poniewaz mnie juz naprawde BARDZO bola plecy to ja go po rpostu biore do pionu brzuszek do brzuszka i czekam. A czasem to nawet nie trzeba go specjalnie odbijac bo juz ja sie go wezmie na rece to w trakcie beka jak stary 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FURCZENIE - do mam ktorych dzieci FURCZĄ nosowo - czy Wasze maluchy tez najgorzej furcza nad ranem??? mnie to az wszystko boli jak to slysze - tak jakby mial cos miedzy nosem a gardlem.
Jakby zatoki..sama nie wiem. Co rano mu odciagamy wszytsko z noska ale tego jest niewiele albo nic. A furczy tak jakby stary dziad chrapał 🤢
Czy Waszym dzieciaczkom cos pomaga na mniejsze furczenie...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże moja mała nie chce w ogóle dziś spać,pokima godzinkę i koniec,ciągle chce żeby ją nosić jak kangurka i wtedy zasypia,ale już przytyła i mi ręce więdną 😲 już pokazuje swój charakterek i nas ustawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
>SyLa1205 napisał:

I powiedzccie macie jakies sposoby zeby dzieciaczki sobie odbijały moja w ogole nie chce w ogole w przeciagu nocyy raz tylko sie jej odbiło 😞 😞 a potem ja brzuszek boli 😞 😞 pomozciee ehh


Ja biorę Sebka kłade na bark, tak, że ręce lądują na plecach, a głowa na ramieniu i głaszczę go po lewej stronie w górę...pomaga..

dziekuje Ci Megi zaraz mała wstaje na karmienie to wyprobuje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
Syla ja mam tez problem z odbijaniem Niuni- jej się nie odbija, mogę ją trzymac nawet pól godz i nic może dlatego że je długo i nie łyka az tak powietrza 😉

Wszystko było by okej tylko że Ona chłypie jakby jej mieli zabrać tego cycka, wiec napewno łyka powietrze.. ja to karmie ja tak że prawie lezy na mnie tzn na cycku wtedy mi sie tak nie krztusi. I max 15minut jee szybciutko sie najada, ja to tez mam tak że jak Ona zaciagnie mi pierś to mi leci z cycków jakby sie kran odkreciło. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
FURCZENIE - do mam ktorych dzieci FURCZĄ nosowo - czy Wasze maluchy tez najgorzej furcza nad ranem??? mnie to az wszystko boli jak to slysze - tak jakby mial cos miedzy nosem a gardlem.
Jakby zatoki..sama nie wiem. Co rano mu odciagamy wszytsko z noska ale tego jest niewiele albo nic. A furczy tak jakby stary dziad chrapał 🤢
Czy Waszym dzieciaczkom cos pomaga na mniejsze furczenie...?

Moja furczy wieczorami, czasem rano(np dzis rano) i ja jej to zawsze wyciagam normalne koziarki wychodza.. potem jest juz cicho.. to niby ta SAPKA. Ale czym sie rozni sapka od kataru to ja nie wiem, i czemu nie wyciagac sapki? hmm ja tam wyciagam koziary bo mi serce peka jak to słysze.

Co do odbijania to rozumiem raz na jakis czas.. ale jak ona wstaje co 2h do cycka i w przeciagu(19 -9) odbilo sie jej raz to chyba o wiele za mało..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...