Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
patrzccie co fajnego wypatrzyłaam 🙂 na bół pleców http://allegro.pl/item704456448_oryginalny_pas_ciazowy_bellyup_odziez_ciazowa_s.html

w ogole to mam tak ze ludzie ktorzy mnie widza czy ze mna gadaja .. to mówią a będzie dziewczynkaa albo bedzie chlopak! aaa ja dostaje szału po prostu oczy bym wydrapała! na seriooo nie wiem czemu czy ktoś ma podobnie?? nie cierpie tego pindoleniaa ludzi wszystko wiedzacych wrrr moja mama w tej kwestii pobija wszystkkich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Czesc Kobitki 🙂
Katarina - ja tak samo - wszystkich obdzwonilam, powysylalam mmsy z Ksawciem 🙂)) wszyscy się cieszą i już swatają moje dziecię ze swoimi córkami hihi:P
Co do badania - szczerze przyznam, że czuję niedosyt. Mało ujęć w 4d, na płytce chyba tylko 3 króciutkie filmiki 3d na ktorych praktycznie nic nie widac...
Zdjecia tylko na plytce niedrukowane. Lekarz strasznie powazny. Jak go zapytalam ile dlugosci ma to mi powiedzial ze mierzyc go bedziemy po porodzie 🥴 takze ja nie wiem ile moj ma dlugosci... Wiem tylko ze wazy ok 250 g 🙂
Do plyty dostalam opis badania i tu wszystkie szczegolowe pomiary - noska, kosci udowej, raczek, stopki (dlugosc stopki=2,74 cm 😆 ), mozdzek,obrys czaszki, komory boczne, cien srodkowy, kark, kregoslup, ocena zoladka, nerek, pecherza moczowego (w ktorym bylo pelno moczu 🙂), zyla pepkowa, tetnica pepkowa, szczegolowa analiza budowy serca. Nie podal terminu porodu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My nie mamy za to wogóle filmiku, podejrzewam że też niewiele byśmy zobaczyli, lekarz próbował nam pokazać ale obraz był naprawdę niewyraźny.. 😞
Z tymi 22 cm to lekarz strzelił, zmierzył ją od głowy do pupci, a długośc nóżek tak sobie mniej więcej powiedział...będzie pewnie gdzieś koło tego.

Nasz lekarz jest nawet miły i do tego żartowniś straszny.
Jak mamy usg to pyta się sam np "tatusia", co to jest co teraz pokazuje i "tatuś" musi się skupić i zgadywać , hehe.
Niestety mój mąż nie jest najlepszym znawcą USG gdyż nie rozpoznał żołądka 😉 😉

ja za to lepiej, zgadłam nosek (bardzo trudne 😉) noi płeć poznałm bo dyndusa nie było 🙂
Poza tym wszystkie badania które opisałaś, łącznie z wymienionym pęcherzem i pełnym wód płodowych żoładkiem, ponoc dziecko w tym czasie łyka ok 2 litry wód dziennie :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylam u obcego przypadkowego lekarza bo moj nie ma u siebie takiego sprzetu i jest na urlopie.
Moj jest super! i jak sie okazalo ten ktory mi robil wczoraj usg to jego kolega 🙂
Uciekam zalatwiac wszystkie papiery do dzisiejszego spotkania w banku.
Najpierw moja praca...grrr... trzymajcie kciuki!!! do uslyszenia potem!!
milego dnia mamusie! 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny tak Wam pozazdroscilam wczorajszego usg ze mi sie dzisiaj przysnilo. No i teraz dylemat czy sny sie sprawdzaja czy sa odwrotne - bo we snie wyszlo ze druga corcia, a do 4.09 jeszcez tyle czasu, ze mnie ta niewiedza wykonczy!

Jagoda trzymamy kciuki!
Katarina dawaj jakies fotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Jagoda - jaki fajny synalek. Trochę mnie zmartwiłaś tym ,że w sumie to mało widać na tym usg4d. Ja sobie to wyobrażałam w ten sposób, że całe badanie czyli pewnie jakieś pół godz jest nagrywane na płytkę!! A tu się okazuję ,że tylko jakieś krótkie fragmenty 😞 No ale w sumie to najwzażniejsze w tym wszystkim są te pomiary. I dla nich warto dać te pieniądze.

Dziś stwierdziłam,że jednak nie wytrzymam do 4.09 i jak tylko wrócę do domu to dzwonię do kuzyna z prośbą o zwykłe usg. Mam nadzieję że po znajomości to się przyłoży i zrobi jak należy, a i może podglądnie gdzie trzeba , hi, hi Z tego co wiem to w szpitalu w ktorym pracuje mają dobry sprzęt - na pewno zresztą lepszy niż gin do której chodzę ( mam wrażenie że ona ma dość stary bo obraz mało wyraźny)

Co do ruchów to moja dzidzia świruje zwłaszcza po jedzeniu i z tego co czuję to nadal jest ułożona pośladkowo (tak wyszło na ostatnim usg) bo kopie tak nisko że czasmi mam wrażenie że wystawi swoją nóżkę między moimi:laugh: mam tylko nadzieję ,że zdąży się jeszcze obrócić

Spadam , bo po ulewnym poranku wyszło słoneczko a to ostatni dzień pobytu, więc trzeba na jakiś spacerek się wybrać

Pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DUSIA - mnie się przyśniła przed USG dziewczynka...noi się sprawdziło 😉

MADZIULA - nie przejmuj się kłóciem w brzuszku, ja miałam rózne kłucia, bolało czasem wyżej lub niżej, lekarz powiedział mi że to normalne, macica sie rozciąga itp., wszystko tam w środku "pracuje", noi oczywiście trzymam kciuki zabadanie, żeby już niepewnośc znikneła. Naoisz koniecznie co tam w brzuszku siedzi 🙂

Obiecuję że wieczorem przysiądę i wstawię fotki brzuszka i jagódki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasza corcia ma sie urodzic z koncem stycznia ja jestem w 17 tygodniu i mam pytanie kochane mamusie czy duzo przytylyscie w ciazy troche sie martwie bo ja przytylam 300g to prawie nic a dzidzia rosnie a i jeszcze jedno czy poczulyscie juz ruchy swojego malenstwa? ja jeszcze nie ale nie moge sie doczekac jak to jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja najpierw też zchudłam na początku, miałam mdłości i wymioty. Dopiero teraz właściwe od 18 tygodnia zaczełam przybierać na wadze, jeszcze tydzień temu ważyłam 55kg, czyli tak jak normalnie ważyłam przed ciążą, a teraz ważę 58kg, ale to dopiero od kilku dni...
nie ma sie co przejmować, ważne żeby dzidzia rosla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od paru dni mam takie wrażenie jakby mi się cos tam w brzuszku ruszalo 🙂 tak raz dziennie, wieczorem wydaje mi sie ze moja dzidzia sie rozpych i daje o sobie znać. np wczoraj tak jakby ktoś mnie klepnąl w brzuszek i tyle. ja oczywiście w szoku i czekam co dalej i nic:laugh:

moja siostra mówi że to poczatki i że jak kopnie to napewno poczuje:P

a termin mamy podobny 🙂 ja mam na 19.01 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misiamamy witaj!!!
Ja na początku też mało przybierałam na wadze,a przez ostatnie 2tyg.przybyło mi 800g choć nie obżeram się 😉 w sumie na plus 4kg(chyba ze 2kg biuścik i wciąż rośnie straszne :silly 🙂


Syla
Ja wręcz dostaję szału jak słyszę o będzie dziewczynka bo poszło Ci w bioderka,albo będzie syn-kwitniesz.Więc już nie mogę się doczekać piątkowej wizyty u lekarza.POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, dużo słyszałam też głupich tekstów w stylu :
- będzie chłopak bo lubisz kwaśne
- ładnie wyglądasz to będzie chłopiec bo dziewczynka kradnie urodę
- jak byś jadła słodycze to byłaby dziewczynka

...bez sensu...

Szczerze, ciesze się z córeczki, ale gdyby był chłopiec pewnie cieszyłabym się tak samo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam czwartkowo 🙂
Nareszcie wolne 🙂 Szkoda tylko że dwa dni;/ Nio ale nie ma co narzekać. Ważne że dzidzia może sobie troszkę odpocząć z mamusią 🙂
Kurcze dziewczynki jak ja Wam zazdroszczę, że znacie płeć dzieciątka. Jest tyle fajny ciuszków dla chłopczyka, a jeszcze fajniejsze dla dziewczynki. Normalnie tylko iść i wybierać 🙂 Tylko nie wiem jeszcze co... Ehhh a do badania jeszcze tyle czasu. Ja chyba zwariuję z tej niewiedzy 🙂
Miłego dzionka Mamusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I my cieszymy sie z corci 🙂
a to wszystko to brednie ja powiem wam tak kto tylko mnie widzi mowi ze wygladam kwitnaco i ze ciaza bardzo mi sluzy i gdzie ten durny tekst dziewczynka odbiera urode???? 🙂 to wszystko to hormony i predyspozycje kazda z nas jest inna i kazda ciaza jest inna poprostu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A sorki zapomniałam się przywitać z nową mamusią 🙂
Misiamamy witamy w naszych skromnych progach 🙂 Nie martw się tym że mało przytyłaś. Ja przytyłam dopiero 2kg, ale lekarz powiedział, ze to normalne i przytyję więcej później 🙂 Co do ruchów to ja swoje dzieciątko poczułam w 17 tygodniu. Super sprawa, naprawde. Jakby Cie ktoś łaskotał tylko od wewnętrznej strony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj Justyna malutka 🙂
nie martw sie na pewno zaraz sie dowiesz co kryje twoje jajko niespodzianka 🙂 my dowiedzielismy sie przez przypadek lekarz najpierw powiedzial a potem zapytal czy chcemy wiedziec 🙂 🙂 🙂 smiesznie bylo poprostu mu sie wzrwalo 🙂 ale powiem ci jak sie juz dowiesz to twoj portwel bardzo zbiednieje ... sklepy sa pelne pieknych rzeczy a co jedna to sliczniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...