Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej Mamuśki 🙂

Leże kochane ale noc mialam kiepska, kaszel mnie meczył non stop. Rano obudził mnie ból brzucha i mialam caly twardy, teraz jest ok, moze przez ten cholerny kaszel tak sie stało.

jade dzis do lekarza rodzinnego bo musze coś zrobić z tym bólem gardła i kaszlem. Tak mnie dusi az cały brzuch mi podskakuje.

jagódka- ja też mam takie koszmary i jak się budze to panika czy to sen czy prawda 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam mamusie!
Jagódka- nie przejmuj sie ja z moim M tez się kłócę. Zwłaszcza ostatnio, bo się "żegna" przed wyjazdem ze wszystkimi ehhh z tymi facetami tak jest. A tak wogólę to mi się smutno zrobiło bo już w czwartek wracam do irlandii. Jak mi się nie chce. Dobrze ze chociaż USG mam zrobione i dzieciątko zbadane, bo tak to bym w stresie żyła. Ginekolog mi powiedział, że wyniki z irlandii mam dobre i na razie nie ma sensu nic robić więc nie robię. Zobaczymy co powie mój GP. Ja uciekam bo dużo rzeczy do zrobienia. A poza tym synuś mnie już kopie że głodny jest 🙂 Buziaczki mamusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was mamusie po długiej nieobecności 😞 nawalał nam internet a teraz to i tak mi nic nie da bo nie będę miała tyle czasu żeby siedzieć na kompie.
Mamy ładne mieszkanko ale całe do remontu JAgoda wiem jak to jest z M że są kłótnie 😞 ja z moim też... kłócimy się non-stop już nie raz to płacze sama od siebie jak tylko pomyśle o tym że się kłóciliśmy nie lubię takich sytuacji bo strasznie się denerwuje a i mały to czuje wszystko bo zaraz mocno mnie kopie 😞
6 mam wizytę u swojego ginka mam nadzieję że uda nam się nagrać filmik 🙂)) do końca. Bo chciałam zrobić prezent mojemu Tadeuszowi na imieniny 🙂) mam nadzieję że mu się spodoba.
Poza tym dużo pracy nas czeka w przyszłym miesiącu jutro spisujemy umowę i bierzemy się za remont dziś jedziemy zamówić mebelki do saloniku naszego, och jak mnie to cieszy ale wręcz przeraża;(

3majcie się kobietki buźkiii dla was i dla waszych maleństw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry kobitki 🙂
ale dzis pospałam uuuuuu do 9 szok no ale biorąc pod uwage to że w ostatnią noc pospałam do 2 to nic dziwnego że dzis musiałam odespać 🙂 moja córcia mnie dziś obudziła w nocy na sisi i małą zabawę w brzuchu ale szybko usnęła i ja też 🙂 jak mi sie uda wrzuce dziś zdjęcie brzuszka 🙂 już jest duży przez ostatnie dni to tak urósł że hej już nie powiem jak mnie skóra na brzuchu i piersiach swędzi a pępek to strasznine swędzi 🙂 ja dziś mam dzień na odpoczynek szybko obiadek zrobie i umyje podłogę i poprasuje i za 2 h mam cały dzień dla siebie 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Dusia jeśli mówisz że są potrzebne te z tetry pieluchy to kupie czy 15szt mi starczy??? i 5 z flaneli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie
Syla - powoli 🙂 zebys brzucha nie zgubila 😉
Basiu - Ty masz jak my z kupnem - ciąża nie lekka to dziecko bedzie spokojne, zobaczysz 😉
Ania23 - Wy tez remontujecie 🙂 🙂?? wiem wiem, kazde zdenerwowanie to wielkie poruszenie w brzuszku 😞
Justynka - jejku, to po co tam wracacie?? nie mozecie wrocic??

Wrzucam nową tabelkę - zdecydowana przewaga dziewczynek 🙂






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TABELA NR 15 😉 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tabela_plci_15a-bd36baeb1df1fb1db07744f360542117.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę że wg tabelki rodze 16 🙂 już zaczynam prosić córeczkę by miała to na uwadze, że przed nami sa ciocie które do porody trzeba przepuścić 🙂

przewaga dziewczynek w tabeli a jak byłam w szpitalu to wszystkie miały synków i tylko ja mialam córeczkę 🙂w brzuszkach 14 facetów na oddziale i moja mała Księżniczka 🙂:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK BASIEŃKO! powiedz swojej małej ksiezniczce ze najpierw 15 cioć musi wypuścic na swiat mieszkancow swoich brzuszkow a potem Vaneska 😉

(a swoją drogą to jestem BARDZO ciekawa jak bedzie wyglada rzeczywista kolejnosc naszych porodow 😉 )

DZIEWCZYNY! MAM PYTANKO - CZY WSZYSTKIE KTORE ROBILY OSTATNIO USG MAJA DZIECIACZKI ULOZONE JUZ GŁOWKAMI W DOL???
bo ja mam nadal polożenie miednicowe, a wczoraj pytalam mojej przyjaciolki i jej Zosia byla głową w dol juz od 5 miesiaca a ja za tydzien zaczynam...7 MIESIĄC!!! 🤪 🤪





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka moja mała jeszcze normalnie smiga po brzuszku w środę ide na usg i do lekarza wiec powiem jak to u mnie jest ale mysle że spokojnie jeszcze Ksawciu sie ułoży główką w dół początek 7 miesiaca to jeszcze dużo czasu 🙂 nie denerwuj sie 🙂oj potrzebny Ci odpoczynek psychiczny i fizyczny za dużo ostatnio spraw Ci sie nałozyło z Ksawciem wszystko będzie ok a ty sie uśmiechnij do brzuszka i odpocznij 🙂zadbaj o siebie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda ja w 20 tyg.nadal miałam położenie miednicowe,nie wiem czy od tego czasu coś się zmieniło...?dowiem się 20.10. nie wiem nic na ten temat kiedy dziecko powinno się przekręcić główką do dołu,ale żeby w 5ms? przecież wtedy dziecko ma jeszcze full miejsca.Wydaję mi się,że gdyby coś było nie tak lekarz by nam powiedział.

A tak w ogóle witam poniedziałkowo.Weekend był piękny,byłam w sobotę u rehabilitanta i mnie nastawił i już nie boli,miałam zablokowany odcinek szyjny co się podobno zdarza.
W sobotę pół dnia w kuchni ugotowałam strogonowa ,cały garnek bigosu i jeszcze wieczorem zrobiliśmy razem karpatkę 2 blachy a teraz się obżeramy;-)

Kupiłam malutkiej skarpeteczki śliczne oj śliczne;-)teraz poszukuję termometra do ucha.
Jak wam się podoba imię Nela?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud my własnie zakupiliśmy na początku ciąży termometr do ucha dla małej i dla nas jest rewelacyjny braun irt 4520 polecam naprawde może nie jest tani ale przez internet można go kupić taniej niż w aptece nawet o 90 pln tyle my zaoszczedziliśmy
powiedz mi jak wy to wszystko zjecie 🙂 dwie blachy ciasta i do tego takie obiady??? 🙂 🙂 🙂 ja robie dziś makaron carbonara dziś nie mam czasu na nic innego miało byc tak pięknie i po prasowaniu miałam juz mieć dzien leniuch uuuu niestety zonk mały musze jeszcze jechac do serwisu od pieca i potem jeszcze mase innych rzeczy załatwic bo mojej ekipie remontowej przyszły pewne pomysloy do glowy a że dobre i tanie wiec musze załatwić prasowanie już zakończone teraz robie porządek na oknach z kwiatami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka- bardzo bym chciała wrócić do kraju, ale nie mam do czego, a mieszkanie z rodzicami jakoś nie dla mnie. Pozatym mój mąż ma dobra pracę w irlandii ja też nie mogę narzekać zwłaszcza teraz. Więc narazie nie wracam ehhhh
Co do ułożenia mojego maleństwa to pan doktor mówił ze jest ułożone główką w dół. Ale czasem mi sie wydaje że sie przekręca chyba że ma aż tak silne rączki i bije mamusie 🙂
A tak wogóle to z moim M nie możemy wymyślić imienia dla naszego maleństwa. Nie wiedziałam że tak mało ładnych męskich imion jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud - pytalam tylko w sumie z ciekawosci bo moj gin powiedzial ze Mały ma jeszcze 10 tygodnie zeby sie obrocic 🙂 ale wiem, ze duzo dzieciaczkow odwraca sie juz w 5-6 miesiacu no a moj nadal stoi na sztorc 😉
Justynka - no to trzymam kciuki zeby Wam sie kiedys jednak udalo wrocic tutaj i tutaj znalezc to co tam narazie przychodzi latwiej 🙂





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Jagoda wszystko było takie spontaniczne teraz podwinąć rękawy i do pracy;((ufff już mam dość.
wić ma czas na obrócenie się główką w dół 🙂)) Także wszystko będzie ok 🙂))
Mycloud koleżanka która z mężem mieszka w Niemieczech dała córeczce Nel jest cudne to imię i bardzo rzadkie a jej pasuje jest takie subtelne i delikatne 🙂))a poza tym jest jest jednym z niewielu imion żeńskich które nie kończą się na "A" więc twoja córcia będzie wyjątkowa 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja dziś mam pracowity dzień :laugh: :laugh: :laugh: muszę obejrzeć całą stertę ubranek jakie w weekend dostałam dla naszej niuni 🙃 🙃 🤪 pełno sukieneczek, bodziaków sweterków i bluzeczek.... normalnie szaleństwo 🙂 dostaliśmy tego tyle że nic nie musimy kupować 🙂 :laugh: i nawet kojec dla naszego maleństwa już czeka a pokoiku 🙂 bardzo się ciesze bo pewnie nie kupiłabym sobie tych wszystkich rzecze skoro muszę leżeć w domu 🙂 a w weekend przyjedzie kolejna partia klamotków dla niuniu, przewijak, rożek, podgrzewacz itd. 🙂 no i babcia do mnie przyjedzie z moimi rodzicami, a nie widziałam jej od maja 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamaliszka ja brałam luteine przez okres miesiąca ale to w momencie kiedy misia przechodziła na żywienie przez łożysko to było na początku ciązy luteinę brałam dopochwowo 3 razy dziennie chyba albo 2 razy dziennie już nie pamietam ale wiem ze duzo tego było przed ciązą brałam lutene pod jezyk też duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...