Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja tam dziś w dobrym humorze 😉
Byłam w Plejadzie w Smyku i Exclusive Baby i zrobiłam nie wielkie zakupy ale ponad 50 zł poszło ;D
Kupiłam stelaż do Baldahimu , podkłady poporodowe jedno opakowanie bo jedno miałam , 2 opakowania mat poporodowych , Patyczki higieniczne dla niemowląt do pępuszka i mydełko na tyle mi starczyło ;p
Dziś wysłała mi pani wózek więc czekam aż mi go przywiozą mam nadzieje że jak naj szybciej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam 😉zaległości nadrobione :P
ja muszę się pochwalić : kupiłam rożek - z matą kokosową +
w rożku była zawinięta podusia w kształcie serca taka cieniusienka na 2 cm 😉 i kupiłam jeszcze kocyk mienićuśki i milutki z misiami taki niebieski , oraz majtki ale normalne do szpitala 😉
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamusie 🙂
Znowu mnie troche nie było... 101 stron do czytania 🤪 🤪 🤪 nie dam rady :P
Ale za to praca mgr prawie napisana 🙂 może uda mi się obronić przed porodem 🙂 🙂 🙂 🙂
Byliśmy z Mężem na USG 🙂 Mały ma już 2300 g 🙂 Jest zdrowy i wszystko jest dobrze 🙂 chociaż doktor namawiała mnie już na zwolnienie, ale się nie dałam 😉 Wszystkie wymiary synka są dokładnie na mój tydzień, tylko kość udowa jest na 1,5 tyg później...Sebuś będzie wysoki i będzie miał długie nogi za tatusiem 🙂

Ne mogę uwierzyć, że to już tak mało zostało 🤪

I od dwóch dni strasznie boli mnie biodro z jednej strony, tak, że czasem nie mogę iść...mam nadzieję, że to normalne...

Pozdrawiam wszystkie mamusie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
mojemu mężusiowi się chyba nudzi 😁 zobaczcie co wynalazł

http://www.hotmilklingerie.co.nz/lingerie/

bielizna dla ciężarnych 🙂


Kurcze, ale fajną bieliznę wynalazł 🤪 Ciekawe ile taka kosztuje...i czemu u nas takiej nie widziałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
mojemu mężusiowi się chyba nudzi 😁 zobaczcie co wynalazł

http://www.hotmilklingerie.co.nz/lingerie/

bielizna dla ciężarnych 🙂


Kurcze, ale fajną bieliznę wynalazł 🤪 Ciekawe ile taka kosztuje...i czemu u nas takiej nie widziałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
mojemu mężusiowi się chyba nudzi 😁 zobaczcie co wynalazł

http://www.hotmilklingerie.co.nz/lingerie/

bielizna dla ciężarnych 🙂


Kurcze, ale fajną bieliznę wynalazł 🤪 Ciekawe ile taka kosztuje...i czemu u nas takiej nie widziałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już mam tak naładowaną torbę że masakra..Zostały mi tylko dwie boczne kieszenie a musze jeszcze tam spakować :
2xSkarpetki
1xPłyn do higieny intymnej
1xWoda niegazowaną
1xKrem do twarzy
1xPastę do zębów
1xSzczoteczkę do zębów
1xOliwkę
1xSzampon
1xJasiek - podusie
1xAparat
1xGrzebień
1xKocyk
1xRożek

Najgorzej będzie wcisnąć tam kocyk, rożek i poduszke..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
megi miałam wcześniej wkleić link i widzisz skleroza wypadło 😉 😆 😆

http://www.ladysplace.pl/pi%C4%82%EF%BF%BDkna-mama-c-46.html


Dzięki... Śliczne, ale na serio nie są tanie...za komplet 260 to jeszcze bym się skusiła, ale za sam stanik 🤪 muszę się z tym przespać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Ja już mam tak naładowaną torbę że masakra..Zostały mi tylko dwie boczne kieszenie a musze jeszcze tam spakować :
2xSkarpetki
1xPłyn do higieny intymnej
1xWoda niegazowaną
1xKrem do twarzy
1xPastę do zębów
1xSzczoteczkę do zębów
1xOliwkę
1xSzampon
1xJasiek - podusie
1xAparat
1xGrzebień
1xKocyk
1xRożek

Najgorzej będzie wcisnąć tam kocyk, rożek i poduszke..


Wy już popakowane 🤪 A ja jeszcze nawet nie mam nic dla siebie kupionego...czytałam gdzieś, żeby pakować się w 36 tygodniu...to zostało mi jeszcze trochę czasu ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy - zapytam w czwartek swoją gin o te "prądy" - napewno!!
Poza tym muszę jeszcze spytać o stawianie sie brzucha bo niestety coraz częściej mi się to zdarza (ok 10 razy na dobę)

Dziś miałam fatalny dzień 😞 - tzn baaardzo źle się czułam. Ciągle śpiąco i słabo. Jutro czeka mnie ten "maraton" u fryzjera - mam nadzieję że przeżyję. A popołudniu wywiadówka w szkole - ale jak się nie będę czuła na siłach to mąż mnie wyręczy - choć wolałabym iść sama 😉

Teraz uciekam na filmik. Zajrzę później....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:

Poza tym muszę jeszcze spytać o stawianie sie brzucha bo niestety coraz częściej mi się to zdarza (ok 10 razy na dobę)


Mi też się brzuch stawia, ale nie przejmuj się...pytałam się moją gin o to i to jest normalne w tym tygodniu...macica ćwiczy przed porodem 🙂 Więc nie ma się czym przejmować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaczełam pakować do końca tą torbę..I już teraz jest masakra..Jest napakowana jak niewiem.. Zostało tylko 2xskarpetek bo musze kupić nowe nie będę brać starych płyn do higieny intymnej woda krem do twarzy pastę szczoteczkę i oliwkę..Reszta spakowana 😉
Dziewczyny co do wody jaką butelkę bierzecie do porodu ? 0,5l 1l ? później to mi przywiozą tylko do porodu..??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny mam problem ....
bo zrobiłam tabelke !! jest super ale nie wiem co mam znią teraz zrobić 😠 😠 zrobiłam ją w open office writer i nie wiem jak mam ją zapisać żeby ją przesłać .. i teraz mam pytanie czy mogłabym którejś z was przesłać tą tabelke na meila i by ją zmniejszyła a następnie wstawiła do nas wstawiła ? 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie mamusie

ja też jestem po USG ... wczoraj podglądaliśmy Zuzię ... mała rośnie książkowo 🙂 bardzo nas to ucieszyło 🙂 ponieważ do tej pory mieliśmy przeróżne przejścia w ciąży: krótka szyjka, pępowina dwu-naczyniowa, cukrzyca. Już teraz wiem, że w takich momentach trzeba być dobrej myśli ... to działa 😁

dziś byłam na ciekawym wykładzie "zabawy w brzuchu" poświęconym rozwojowi podstawowych zmysłów u dzieci w brzuchu. Dowiedziałam się ciekawych rzeczy jak już teraz możemy stymulować u dzieci zmysł wzroku, słuchu, dotyku i smaku 🙂
polecam te warsztaty wszystkim Warszawiankom - to darmowe spotkania dla przyszłych i obecnych mam oraz ich dzieci. Więcej informacji na http://www.wyprawamama.pl/

poza tym u mnie pranie, pranie, pranie 🙂
wyprawka wykupiona w 90%. wszystko jeszcze w pudłach, bo czekamy na wykładzinę do pokoju małej 🙂 No i czekają nas jeszcze zakupy dla mamy 🙂 koszule, biustonosze itp 🙂 dobrze, że jeszcze mamy dwa miesiące 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Zaczełam pakować do końca tą torbę..I już teraz jest masakra..Jest napakowana jak niewiem.. Zostało tylko 2xskarpetek bo musze kupić nowe nie będę brać starych płyn do higieny intymnej woda krem do twarzy pastę szczoteczkę i oliwkę..Reszta spakowana 😉
Dziewczyny co do wody jaką butelkę bierzecie do porodu ? 0,5l 1l ? później to mi przywiozą tylko do porodu..??

A możesz mi napisać co jeszcze spakowałaś do tej torby? Zrobię sobie listę co muszę kupić i chyba zacznę już kupować :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamaliszka napisał:
witajcie mamusie

ja też jestem po USG ... wczoraj podglądaliśmy Zuzię ... mała rośnie książkowo 🙂 bardzo nas to ucieszyło 🙂 ponieważ do tej pory mieliśmy przeróżne przejścia w ciąży: krótka szyjka, pępowina dwu-naczyniowa, cukrzyca. Już teraz wiem, że w takich momentach trzeba być dobrej myśli ... to działa 😁

dziś byłam na ciekawym wykładzie "zabawy w brzuchu" poświęconym rozwojowi podstawowych zmysłów u dzieci w brzuchu. Dowiedziałam się ciekawych rzeczy jak już teraz możemy stymulować u dzieci zmysł wzroku, słuchu, dotyku i smaku 🙂
polecam te warsztaty wszystkim Warszawiankom - to darmowe spotkania dla przyszłych i obecnych mam oraz ich dzieci. Więcej informacji na http://www.wyprawamama.pl/

poza tym u mnie pranie, pranie, pranie 🙂
wyprawka wykupiona w 90%. wszystko jeszcze w pudłach, bo czekamy na wykładzinę do pokoju małej 🙂 No i czekają nas jeszcze zakupy dla mamy 🙂 koszule, biustonosze itp 🙂 dobrze, że jeszcze mamy dwa miesiące 😁


Super, że mała rośnie książkowo 🙂
Możesz powiedzieć coś więcej o tym wykładzie? niestety u nas nie ma takich więc moze podpowiesz jak ak już teraz możemy stymulować u dzieci zmysł wzroku, słuchu, dotyku i smaku 🙂 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi już ci pisze co wziełam 😉
1xRęcznik kąpielowy
1xRęcznik do twarzy
2xPiżamy do karmienia
1xBiustonosz do karmienia
3xMajtek bawełnianych
1xMajtki jednorazowe
Ciuszki dla dziecka - jeżeli personel wymaga
bo u mnie nie..
40xPampersów
40xChusteczek nawilżanych
1xOliwka nawilżająca ( muszę dokupić )
Inne kosmetyki jeżeli personel wymaga
1xMydło zwykłe dla mnie lub żel pod prysznic
1xGąbka kąpielowa lub myjka
1xKulka pod pachy
1xMyjka do naczyń
1xTalerz
1xKubek
1xŁyżka duża
1xŁyżka mała
1xWidelec
1xNóż
1xNożyk
1xRękawiczki dla dziecka
1xSmoczek
1xGruszka ( na wszelki wypadek )
2xMaty poporodowe po 5szt.
2xPodkłady poporodowe po 10 szt.
1xKlapki pod prysznic
1xPapucie
1xSzlafrok
1xChusteczki higieniczne
1xKocyk
1xRożek ( muszę dokupić )
1xJasiek poduszka 😉
1xPapier toaletowy
1xRęczniki papierowe
1xKrem do twarzy , rąk , stóp , balsam jak chcesz coś do włosów jak używasz...
1xPasta do zębów ( muszę dokupić)
1xSzczoteczka do zębów ( muszę dokupić )
1xAparat + baterie
1xSzampon
1xGrzebień lub szczotka
1xMaszynka do golenia - jeżeli personel wymaga
1xLewatywa - jeżeli personel wymaga
1xDowód osobisty lub paszport
1xKarta ubezpieczeniowa , magnetyczna
1xKarta ciąży
1xGrupa krwi
1xBadania na krzepliwość jeżeli chcesz rodzić w znieczuleniu ZZO
1xOstatnii Mocz i Morfologię
1xUSG - najlepiej wszystkie
Noi oczywiście jakieś ważne wypisy albo zaświadczenia jak masz..Np uczulenie na jakieś środki czy coś..
1xKoszulka w której będziesz rodzić
1xWkładki laktacyjne
1xOdciągacz pokarmu

chyba wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada-10razy na dobę.. kurcze zmartwiłaś mnie.. bo mi sie stawia conajmniej 10razy na 2h.. a dzis miałam wrazenie jakbym miała normalne skurcze.. ale nie mam pojeciac jakie to uczucuie i czy to bylo to.. ale tylko kilka razy jak jechalam autem. i To takie dluzszee(tzn nie co 30min, tylko 4razy ok 30minutowe. W tym przerwy.. ale wszystko przesżło...

A mam jeszcze do Was pytanie czy skóra na brzuchu też Was tak strasznie boli jak mnie? najbardziej w miejscu pępka 😞 no i jak położe sie na lewym boku to mam ból na srodku, tak straszny ze szok jakby mnie rozrywało w danym miejscu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po wizycie i to zadowolona.Malutka waży już 1750g więc urosła i to bardzo.Wszystko z nią dobrze,główka nadal na dole;-)Zbadał mnie też na fotelu i szyjka ma 3cm więc nie za dużo tak więc kazał się oszczędzać bo teraz po 30tyg.najgorszy okres,trzeba bardzo uważać na te skurcze ,mnie kazał brać nospę 3x dziennie i gdyby wystąpiły skurcze dzwonić.Tak więc Sylla skontaktuj się ze swoim lekarzem.Mam też brać Magne B6 na skurcze łydek.Kazał kupić sobie glukometr i mierzyć codziennie cukier bo miałam podwyższony.Teraz będziemy się spotykać co 2tyg więc następna wizyta 1grudnia.Przytyłam niecałe 2kg.Hemoglobina nadal w normie;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos wyajtkowy- juz masz rozwarcie, szok! wiesz ze przy 3 zostawiaja w szpitalu bo dla nich zaczyna sie okres dla porodu. O jeej ja mam nadzieje ze nie mam...

mycloud- powiem to swojemu lekarzowi w czwartek, zobaczymy co wymysli. Tak w ogolee super ze z niunką wszystko dobrze 🙂 rosnijciee zdrowo! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...