Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
pinacolada- narazie nie ma dla dzidzi. Ale tak jak mowisz odstawilam kremy, zaczelam uzywac balsamu z gonshona tego fioletowego sleep. Ehh bo mi sie krem na rozstepy skonczyl, teraz smaruje nivea, ale kupie sobie ten sudocrem a zostanie i dla dziecka.

Dusia- ja tez juz mam takie zjazdy, a tymbardziej ze mam od wczoraj takie bole.. ze złapie mnie pusci itd. to nawet moj zapytaj czy ja przypadkiem nie rodze..


ktos wyjatkowy- no to nieźle ze masz plamy.. ja naszczescie nie mam. A na siłe staram sie powstrzymywac i nie drapac.. mysle ze w koncu przejdzie.. a co do dzwonienia na pogotowie 😁 hehem to tutaj jest tak ze nawet na pogotowie umawiasz sie do lekarza 😁 inny kraj. Do lekarza mnie nie przyjmą bez wizyty chyba ze zaczne rodzic, wiec jestem zdana na siebie. ale nie jest tak źle teraz w czwarrtek mam wizyte u swojego lekarza. Burak bo burak i tak pewnie nic mi nie przepisze bo powie ze nie wie co hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry poniedziałkoo 🙂
Syla a czy wy tam macie coś takiego jak wapno? calcium ? powiem ci tak jaa jestem cholernym alergikiem mam uczulenie prawie na wszystko a jak mnie już złapie to alergia wychodzi mi w postaci pokrzywki (tak jak by mnie pokrzya poparzyła) straszny ból jest wtedy jakby mnie ye skóry obdzieaki i przed ciążą jadłam cale życie silne leki antyalergiczne na cetyryzynie niestety ponieważ ą one teratogenne (działają bardzo toksycznie na płód) musiałam je odstawić i teraz przez ponad 7 miesiecy prawie 8 biore poprostu wapno zwykły calcium i w momencie kiedy wysypka sie pojawia ja zazywam i jest ok wysypka schodzi spróbuj to nie zaszkodzi ani tobie ani dziecku a nawet pomoże bo mała potrzebuje teraz wapna do budowy kości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień doberek w poniedziałek 🙂
taka szarówka za oknem, że nic się nie chce! a przepowiadałyśmy wczoraj z koleżanką, że będzie padać bo nasze córy były marudne i piskliwe no i wykrakałyśmy!
dziś zawozimy Agatę do mojej mamy 🙂 we środę wędzimy wędlinki własnego wyrobu, już nie mogę się doczekać!

Syla spróbuj i wapna i - ja nawet na Agacie ten wysuszający krem przetestowałam jak jej jakieś krostki na buzi albo pupie wyskakiwały - na noc smarowałam a rano nie było śladu!
buźki dla Was!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka z rana.
Jeeee już 8 mc dziś mi się zaczął - wkońcu 🤪
Teraz to coraz szybciej mi czas zleci 🙃
Weekend miałam zakręcony, w końcu porobiliśmy z M jakieś zakupy dla naszego malucha bo centralnie nic nie mieliśmy, w ten weekend czeka nas to samo i tak szczeże mówiąc fajnie jest kupywać garderobe dla swojego szkraba tylko to strasznie męczące.
Za oknem dziś szaro, nic mi się nie chce w taką pogode robić - więc będe dziś leniuchować :P
Co do tych krostek co o nich pisałyście to też sobie chyba wapno albo może sudocrem czy coś innego wyprubuje bo mnie także trosze zsypało ☺️
Pozdrawiam i oczywiście miłego dnia Wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam poniedziałkowo

misiamamy to nie jestem sama z tym Fenoterolem:laugh: też go biorę co 6godzin:skraca Mi się przednia część szyjki-na szczęście lekarz mi nic nie mówił o ciągłym leżeniu-oszczędzam się bo wiem,że to dla Naszego dobra.
Dziękuję że się o Nas troszczycie,ale kino poszło gładko-czułam się super,żadnych bóli kręgosłupa,mała też była spokojniejsza 🙂
Dostałam za to w kość w nocy-tańce hulańce wszystkich odmian na Mnie przetrenowała:laugh: żeberka troszkę bolą.
Dziś zamierzam leniuchować na maksa!!!!!

Syla też mam jakieś uczulenie na rękach-swędzi jak diabli-ale pytałam mojego gin.i powiedział,że wapno jak najbardziej mogę zażywać,nie zaszkodzi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tinka- a ja myslaałam ze od 31tc hehe i juz sie cieszylam ze mam 8m;D hehe w sumie i tak mam 😜 (jak sobie policze) bo mi tydzien odpada bo 14cesarka 😁 😁 hehe nie wiem chyba ze moze wezmie mnie na świeta:P

Ta grudniówka co miała termin na 27 grudzien urodzila wczoraj córeczke prawie 3kilo 53cm 🙂 siłami natury 🙂 wiec same widzicie moze cos nas czeka wczesniej 🙂

Dziewczyny dzieki sprpbuje z tym wapnem tutaj, mam nadzieje ze mi dadza(bo tu wszystko na recepte)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Misiamamy -śliczny masz brzuszek,ja też nie mam ogromnego,ale mam w kształcie piłki do tego stopnia,że w ciągu tyg.przybyło mi 3mc w obwodzie razem mam już 115cm 🤪 właśnie dlatego,że mam brzuch w takim kształcie.

W każdym razie apetyt mi bardzo dopisuje jem i jem!
Jutro wizyta więc zobaczymy ile na wadze więcej.Do tej pory 7kg.
Kołyska simplicity już skręcona i stoi ,wiecie stwierdziliśmy z mężem ,że na razie nie montujemy łóżeczka gdyż ta kołyska jest duża!!! wymiary ma 80/40 więc nie ma potrzeby ,żeby montować łóżeczko ,żeby tylko stało.W każdym razie kołyska jest cudna i sama bym tam chętnie weszła.Pięknie kołysze,i te wibracje oraz melodie są cudne;-)Co do przewijaka ,który miał stać na łóżeczku teraz stwierdziliśmy,że kupimy komode przewijak z półeczkami,a jak się przewijak zdejmuje jest normalna komoda z dodatkową półeczką.1/3 ubranek wyprana teraz czekają na uprasowanie.W sobotę byliśmy na swojej działeczce poogladać domek w stanie surowym i poplanować co i jak.Mówię wam jak tam cudnie ,za domem mam stadninę koni a z boku mnóstwo gołębi,już oczami wyobraźni widziałam siebie tam z naszą córcią jak biega po ogrodzie;-)Już bliżej niż dalej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Ja dziś wyprawiłam Julkę do szkoły i położyłam się jeszcze i spałam do 11:30 🤪
W ogole, niunia ostatnio daje mi się wyspać w nocy. W prawdzie przebudza się jak idę siku lub zmieniam pozycję ale szybciutko zasypia 🙂 Moja maleńka, grzeczniutka dziewczynka 😉

Spakowałam torbę do szpitala dla dzidzi bo już wszystko mam a dla siebie jeszcze mi szlafroka brakuje.

Poleniuchuję dziś troszkę więcej niż zwykle bo miałam jechać na godz do pracy ale nastapiła mała zmiana planów i nie muszę 🙂 Za to jutro będę musiała jechać dwukrotnie 😞

Pozdrawiam i będę zaglądać co jakiś czas, pa,pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja pytałam lekarza o te plamy moje i powiedział że to ostuda ciążowa i
powinno zejść po ciąży i że nie mam się czym martwić..Pytałam o glukozę
i jutro miałam iść ale dostałam skierowanie od lekarza więc po co mam
płacić , jednak mi dał bo powiedziałam że idę zrobić no to on że już
da mi to skierowanie 😉 i dał mi też na USG idę w środę ;D 😉
Noi oczywiście morfologia , mocz.. Kreatyna , białko i glukoza we krwi..
Noi dał mi na Hbs - czyli żółtaczkę miałam robione na początku ciąży i
wyszło mi nieobecne 🙂 noi teraz mi powtarza ;p i jeszcze USR czyli WR -
Kiła jak by ktoś tam nie wiedział wynik wyszedł ujemny i teraz powatarzane
😉
Syla1205 - każda strona podaje inne wyznaczniki podziału na miesiące..
A ta grudniówka to dzidzie miała dużą 😉 No kto wie my też możemy wcześniej..
Ale jak narazie u mnie nic się na to nie zanosi ;p
Nic nie przytyłam przez 3 tygodnie..Ale ciśnienie mam niskie jak zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktoś wyjątkowy - to w środę poznamy płeć Twojego bobasa?? Super! Ja jadę w czwartek i ponownie poproszę o potwierdzenie płci - mam nadziej, że nie będzie żadnych niespodzianek 😉

Te badania na żółtaczkę i kiłę bez względu na wcześniejszy wynik są obowiązkowo do powtórzenia pod koniec ciąży, także wszystko ok!

Wkładam do pralki rożek , kołderkę i kocyk bo jak czytam forum grudniówek to ciary po plecach przechodzą, brrr...... Lepiej być przygotowanym 🥴

A z tą ostudą ciążową to rożnie bywa - niekoniecznie zejdzie po porodzie ale oby, trzeba byc dobrej myśli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos wyjatkowy- to teraz sie nabiegasz z tymi badaniami hehe 😉 sporo tego masz.:P ja tez w czwartek mam wizyte ale taka standardowa. Pokaze mu moj brzusszek ze swedzi bardzo. Zobaczymy.
Wiesz dziecko niby duze, ale niebezpiecznie jest rodzic w 8m. Lekarze zalecaja wtedy zeby to byl 7m. W 8m ksztaltuja sie pluca. Ale ciekawe czemu tak szybko bo normalnie jej wody odeszly jeszcze w supermakrecie! 😁

pinacolada- dokladnie hehe to samo pomyslalam:P grudniowki sie rozpakowywujaa too co to moze byc kazdego dnia. ja mam poprane pozostalo mi poprasowac ale musze sobie kupic fajne zelazko hehe bo to co mamy jest beznadziejne lekkie i juz przypalone aprzeciez nie bede takim czyms prasowac maluszkowi ubranek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...