Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Do końca ósmego miesiąca dziecko powinno ważyć ok.2500g i mierzyć ok 35 cm(dł.ciemieniowo-siedzeniowa)...więc ja myślę że twoje dzieciątko ma jeszcze czas żeby przytyć i urosnąć 🙂 🙂) Głowa do góry...ej ci lekarze że tez tak potrafią straszyć...niepotrzebnie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulel- mała napewno rosnie. Sama dałąs przykład 🙂 900gram a teraz 1400 🙂 no nie martw się na zapas. Jestes szczuplejsza i tego nie widac przypuszczam. Lekarka na to patrzy. Wyniki w normie. Wiec wszystko w normie. A teraz dostalas apetytu to mała nadgoni. A jak Cie wysadzi to bedziesz "plakać" hehe
Moja kumpela ma to samo. Ale nie pomoge ci bo ona ma dopiero 22tc 🙂 A nawet małe brzuszka nie maaa.. doslownie nic. A tu niby polowa ciazy za nia a wyglada tak jak ja w 1/2m ciazy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paullel - moja dzidzia w 29 tyg ważyła ok 1600g a teraz czyli w 33 tyg waży 1950. Też mało "przytyła" przez te 4 tyg ale waży dobrze bo czytałam w necie że w 33 tyg dziecko powinno ważyć ok 2kg. Ale Ty się nie martw tylko sprawdzaj czy przybiera na wadze - jakby każde rosło tak samo to każde by się musiało rodzić z taką samą wagą a przecież tak nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
13 stron do nadrobienia dziewczyny udusze ;p
Syla1205 - pisałaś że mojej koleżanki synek mało waży też mi się tak wydaje w 37 tyg..
lekarz powiedział że jak urodzi będzie miało do 2,5 kg.., zaraz ci wyśle ta
tabelkę
Co do szczepionek u nas nie ma już w żadnej aptece , byłam dziś pytać razem z dziadkiem po
całym sosnowcu i nigdzie nie było..Masakra na zamówienia były noi czekamy ja narazie nie
zamawiałam tylko dla babci i dziadka ja sie jednak boje troche narazie stosuje czosnek i
wszytsko myje dokładnie i staram się często myć ręcę..
I od dziś robię sobie terapię z czosnku..Będę do szklanki mleka dawać nalewkę czosnkową
kiedyś któraś z was mi dawała przepis jak byłam chora i jeszcze mi zostało więc sobie
będę robić bo bakterię nie znoszą czosnku..I mam zamiar codziennie 2 razy dziennie kromka
z natką pietruszki dziś rano już zjadłam i wieczorkiem muszę też ;p Ze względu na tą
hemoglobinę biore tabletki i mam 10,6 więc może jak zacznę jeść natkę to mi bardziej
podskoczą..
Jeżeli chodzi o imię to mnie namawiają (mama+babcia) na Laurę ale ja chcę Madzię =]
A jeżeli chodzi o pranie to 29 ma mi jeszcze nie doszła siostra przywieść bo swojej Katii 😉
I znów to prasowanie pranie i układanie..
Ja mam zalecane 3 razy w ciągu całej ciąży ale miałam 4 bo raz robiłam prywatnie w 5 tyg.
to na ekranie miałam taką kropeczkę ;p
Moniss - ja na drugim USG tez sie popłakałam w 9 tyg jak malutka rączką mi " pomachała "
super uczucie 😉
Ja dziś obcinałam paznokcie u nóg masakra..Namęczyłam się nie lada..A niby takie proste..
Alice - ja też dziś jadłam jajecznicę z cebulką i szynką ;D
Paullel - nie martw sie rośnie tylko pomału tak samo jak mojej kuzynki dzidzia.. waży nie
całe 2 kg w 37 tyg..Mała będzie poprostu mniejsza tak jak jej synek ale to nie
znaczy że jest chora albo coś większość ginekologów mówi że lepiej jest gdy
dziecko jest mniejsze niż jak rodzą się ponad 4 kg..Ja przytyłam 7,5 kg od
poczatku ciązy tylko nie potrzebnie cie straszy napewno maleństwo rosnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...